Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?  (Přečteno 137554 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 17.03.2013, 20:02 »

... provozní slepota mnohokrát způsobí, že ten, kdo práci provedl, nevidí zřejmou chybu a ten druhý ji vidí hned. ...
Přesně tak.
Najít chybu "sám ve svém díle",  to dá práci...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 17.03.2013, 20:09 »

A že je udělají i staří mazáci při rutinních činnostech, prostě z nepozornosti.. .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #38 kdy: 17.03.2013, 21:52 »


Všímáte si jak se to stále opakuje?
S takovými znalostmi by nás vyhodili po měsíci v prvním ročníku střední. Natož aby nás někdo pustil něco zapojovat. Dokonale popíše jak moc tomu nerozumí a že to riziko podstoupí. Ale osob znalých se raději zeptá. Pokud osoby znalé sdělí, že se toho nemá dotýkat, jsme v tom lepším případě označeni za "špatné fórum".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 18.03.2013, 08:19 »

Milý pane, až to zapojíte, napiste nam sem Vasu adresu, myslim ze Elektrika.tv si to pride natocit este pred tym ako vyhorite
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #40 kdy: 18.03.2013, 10:16 »

V elektrotechnic e a u bytových instalací zvláště platí určité standardy.
Pokud je samostatná varná deska a samostatná el. trouba, pro varnou desku by měl být připraven kabel CYKY 5J(C)x 2,5, pro el. troubu by měl být připraven kabel 3J(C)x 2,5.
 
Každé jiné řešení už potom zavání improvizací.

Co se týká vypínače pro varnou desku, nejsou na to jednotné výklady, podle mého soudu není nutný - za předpokladu, že je vývod pro varnou připojen na samostatný okruh a samostatný jistič. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Pavel Sládek148
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 18.03.2013, 18:44 »

Zásuvku pro troubu bych raději viděl mimo troubu - ne přímo za ní. Takto budete muset při odpojování vždy troubu vytáhnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 18.03.2013, 18:57 »

Co se týká vypínače pro varnou desku, nejsou na to jednotné výklady, podle mého soudu není nutný - za předpokladu, že je vývod pro varnou připojen na samostatný okruh a samostatný jistič. 

Já k tomu ještě doplňuju takovou jakousi intuitivní přístupnost, tzn. pokud to bude v rodinném domě, a budu mít jističe "za rohem" je to něco jiného než např na kolejích nebo ubytovně, kde se lidi střídají a nejsou místní. Pokud to bude v domu a jistič od "sporáku" bude v garáži, do které se bude muset venkem (což sice nedoporučuju klientům dělat, ale....) tak se budu snažit sporákovku taky prosadit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 18.03.2013, 20:28 »

Já k tomu ještě doplňuju takovou jakousi intuitivní přístupnost, ...
Další důvod pro "vypínač" může být přání některých uživatelů "vypnout při odchodu".
Především u nových spotřebičů s dotykovým ovládáním už jisté zprávičky od uživatelů, že to "omylem" zapnuli, když se náhodně dotkli, že jim to zapnula kočka,... Takže mají zájem o vypnutí např. když odchází z domova...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Marin Černý
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 18.03.2013, 21:07 »

Myslím, že skoro vše už bylo řečeno.

Nepouštějte se do toho svépomocí!
Nestojí to za těch pár ušetřených korun!!


Rád bych dodal vtipnou historku, kdy mi volal člověk, zda mu NAPÍŠU potvrzení/revizní zprávu na již připojenou varnou desku u něj v kuchyni. Po delším telefonickém rozhovoru, kdy jsem dojednával podrobnosti a cenu, jsem se dozvěděl, že mu deska, kterou si on sám zapojil, už vlastně sama od sebe nefunguje a že výrobce požaduje pro uznání reklamace potvrzení o správném zapojení odborníkem... Poté jsem se slušně omluvil a zavěsil   tanecek

Pán s dotazem se zřejmě snaží stát se dalším takovým případem.

Snad nejste mým sousedem  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Servisní technik elektro §6, §8 a §10
Revizní technik E2A
"Neříkejte, že něco nejde. Vždy existuje blbec, který to udělá!" :-)
rupert
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 22.03.2013, 15:54 »

Mám taky veselou historku. U rodičů zapojoval indukční desku vyučený elektrikář. Po zapnutí vypadl jistič a z desky se zakouřilo. Razítko jim dal a řekl ať počkají cca 2-3 týdny a desku reklamují. Reklamace neuznána, prý jasná chyba v zapojení a elektrikáře už se nepodařilo dohnat. Vtipné že?  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #46 kdy: 22.03.2013, 17:57 »

Mám taky veselou historku. U rodičů zapojoval indukční desku vyučený elektrikář. Po zapnutí vypadl jistič a z desky se zakouřilo. Razítko jim dal a řekl ať počkají cca 2-3 týdny a desku reklamují. Reklamace neuznána, prý jasná chyba v zapojení a elektrikáře už se nepodařilo dohnat. Vtipné že?  Hněv


Jo když se do toho "se.re" každý, kdo max svojí vědomostí zapojí zásuvku, pak to tak dopadá.... zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #47 kdy: 22.03.2013, 18:08 »

Krásný případ pokřivených obchodních vztahů.

Proč si objednávat řemeslníka písemně?
Proč sepisovat smlouvu?
Proč si zjišťovat reference?

Vždyť on to třeba nějak zapojí, a když, ne, tak se pak třeba nějak dohodnem.
 zle

Je až zarážející, jak se zákazníci vzdávají dobrovolně svých práv a dožadují se vlastního okrádání.
Asi se jim to vyplácí??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 22.03.2013, 18:39 »

Krásný případ pokřivených obchodních vztahů.

Proč si objednávat řemeslníka písemně?
Proč sepisovat smlouvu?
Proč si zjišťovat reference?

Vždyť on to třeba nějak zapojí, a když, ne, tak se pak třeba nějak dohodnem.
 zle

Je až zarážející, jak se zákazníci vzdávají dobrovolně svých práv a dožadují se vlastního okrádání.
Asi se jim to vyplácí??

Ono to má někdo tak nastavené... Já za sebe mohu říct, že bych si nikdy nedovolil, nenést za svoji práci zodpovědnost. Byť by to bylo připojení jedné zásuvky a bylo to provedeno bez "papíru". Prostě jsem to po... tak to holt musím dát nějak do kupy (ještě, že mám tu pojistku na blbost, ne že bych ji využíval každej den, ale taková záchraná brzda).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #49 kdy: 22.03.2013, 18:42 »

Mám taky veselou historku. ... Vtipné že?  Hněv
Veselé? Vtipné?
Jak pro koho!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #50 kdy: 22.03.2013, 19:10 »

Co se týká toho zapojení varných desek, někdy nastala jedna obzvláště zrádná situace, taková "past na eletrikáře".
Určité varné desky (obvykle indukční) jsou určené pro připojení na jednu nebo dvě fáze. Deska je od výrobce  vybavena šňůrou, kde jsou tyto barvy vodičů : hnědá, černá, šedá, modrá a zeleno/žlutá.
Nabízí se jednoduchá možnost zapojit vodiče standardně : hnědá - L1, černá - L2, šedá - L3, modrá - N a zeleno/žlutá - PE.
CHYBA !!
Správné zapojení je v tomto případě takové, že šedý a modrý vodič se společně připojí na N, hnědý na  L1, černý na L2, zeleno/žlutý na PE. Popřípadě hnědý a černý společně na L - v případě jednofázového připojení.
Samozřejmě že toto zapojení je popsáno v návodu výrobce, jenže návody čtou jen zbabělci, že ... Mrknutí

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #51 kdy: 22.03.2013, 20:08 »

Kdyby lidi četli návody k používání,  tak každý zapojí správně..... tanecek
Může být třeba zapojen modrý na fázi !!Nebo šedý na "N".....mimo naší "zvyklost"! Škleb Škleb Škleb
Už jse se setkal, že byl návod po vybalení hozen v koši .... ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #52 kdy: 22.03.2013, 20:18 »

Setkal
Ale pro takové případy měly všechny desky, které jsem viděl samolepku se schématem u krytu svorkovnice a svorkovnici znovu popsanou.
Ale to jetřeba znát značky a značení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #53 kdy: 23.03.2013, 00:19 »

Když je ve spotřebiči 5 svorek a ze zdi trčí kabel se 4 dráty, je "jen" několik desítek možností jak to připojit, jen cca polovina zapojení uživatele zabije, při některých hrozí zničení spotřebiče a je "více než jedna možnost" při které to bude funkční a "přiměřeně bezpečné".
Tak proč to nezkusit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.