Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?  (Přečteno 137564 krát)
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #18 kdy: 17.03.2013, 10:36 »

Nečudoval by som sa, ak elektrikár tam už bol a nechcel pripojiť 3x16 A na 1,5 mm2 prívod.

Jo no, taky mě to napadlo. Stylem elektrikář to nezapojí, tak si to prostě udělám sám, jak chci já to pak takto končí.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 17.03.2013, 10:51 »

Smutne na tom je, ze nech tu povieme cokovlek, ten clovek si to tak ci tak zapoji podla seba...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 17.03.2013, 10:59 »

To Martin H. můžete prosím rozvést svoji poslední větu? nemám se úplně za laika ale nerozumím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 17.03.2013, 11:13 »

To Martin H. můžete prosím rozvést svoji poslední větu? nemám se úplně za laika ale nerozumím

Všetci vieme, že ste mulitidiscipli nárny odborník  Mrknutí

Posledná veta sa týkala oteplenia kábla v 3f sústave s rovnakými odporovými záťažami do Y.
A: zapnuté všetky 3 spotrebiče: L1, L2, L3, N = 16A, 16A, 16A, 0
B: zapnuté len 2 spotrebiče: L1, L2, L3, N = 16A, 16A, 0, 16A
Pre kábel je teda A a B prakticky rovnaká situácia.

Za skratkovitosť pôvodnej vety sa ospravedlňujem .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 17.03.2013, 11:27 »

A: zapnuté všetky 3 spotrebiče: L1, L2, L3, N = 16A, 16A, 16A, 0
B: zapnuté len 2 spotrebiče: L1, L2, L3, N = 16A, 16A, 0, 16A
Pre kábel je teda A a B prakticky rovnaká situácia.

Co je potom situace (L1, L2, L3, N) = (16A, 16A, 16A, 16A) ?
Zátěž kabelu na 133 % ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 17.03.2013, 11:59 »

Co je potom situace (L1, L2, L3, N) = (16A, 16A, 16A, 16A) ?
Zátěž kabelu na 133 % ?

Podľa mňa je to len otázka zvolenia porovnávacej úrovne 100%. Ja som v téme o el. rúre ostal v myšlienkach pri odporových záťažiach a za 100% som prakticky považoval, že sa varí a pečie všade a naraz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 17.03.2013, 13:27 »

Hlavně je potřeba zachovat klid kolegové.  vegeeet
Nová doba přináší nové věci. Například  to, že se začíná dělat elektrika přes internet. A hned v úvodu navíc závazně.    Fackovaci palec Osobně to beru jako nejapný vtip, nebo pokus někoho, kdo čeká jak se v diskusích asi zachováme.
Nejdřív jsem se zasmál a pak mi bylo líto času, který jsem tomuto příspěvku věnoval.   placu box

... sezóna se blíží stejně jako povinné revize v bytech, .....

Můžeš něčím doložit tvoje tvrzení?

Ano scházelo...a schází už dost dlouho!

Přiznávám se, že mě osobně jako RT to ani neschází.  Ti, co mají opravdu zájem o bezpečnost, tak se ozvou sami a u těch ostatních bych to stejně dělat nechtěl. Být někde připouštěn jen jako nutné zlo? Ne nechci. Všichni víme, že by stejně ty revize nestály za nic. Stejně jako komínáře zajímá jeho odměna a podívat se na komín, jsem ho musel vlastně donutit, čímž toho stihnul méně a byl naštvanej. Tak by to dopadlo i s revizema a revizáky, kterých by ještě kvapem přibilo a o jejichž kvalitě si nedělám moc iluzí. Jedinej kdo by měl radost, by byl asi zase jen TIČR, který by získal nový zdroj příjmů.
Mnohem raději bych viděl zcela jasnou osobní a právní odpovědnost za odvedenou práci. Jako odborník(nebo i svéprávný občan) si musím být vědom všech rizik a tak k tomu přistupovat. Pokud by to začalo tak fungovat s tím, že místo revizní zprávy napíšu jako firma prohlášení, kterým se ke své zodpovědnosti přihlásím, klidně bych RT zrušil a místo toho zavedl pro firmy něco jako povinné ručení, z kterého by se platili případné škody. A stejně jako v případě aut, čím víc bouráš, tím víc platíš.

 na zdravi na zdravi na zdravi na zdravi

Pravidelnou revizi by si objednávali všichni, podle doporučených lhůt i nadále. Ale nemuselo by jít přímo o RT. Stačil by elektrikář s patřičným vybavením a zkušenostmi. Stačilo by, kdyby se pod to opět podepsal, s plnou odpovědností. Pod co se podepíše je jen na něm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Daniel Müller
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 17.03.2013, 13:33 »

Říkal jsem si, že dát dotaz do sekce pro laiky vás tolik nerozhodí Jsem v rozpacích ,  ale vidím, že jsem se zeptal na špatném fóru...  Šok

Jen bych rád uvedl na pravou míru - slovo ZÁVAZNĚ v názvu příspěvku není moje práce, ale respektuji moderátorovo právo na úpravy příspěvků ve fóru.

Každopádně děkuji za alespoň jeden konstruktivní post.

Smutne na tom je, ze nech tu povieme cokovlek, ten clovek si to tak ci tak zapoji podla seba...

Budete se divit, ale pokud bych si to chtěl zapojit podle sebe, neptal bych se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #26 kdy: 17.03.2013, 13:45 »

Říkal jsem si, že dát dotaz do sekce pro laiky vás tolik nerozhodí :
...
Budete se divit, ale pokud bych si to chtěl zapojit podle sebe, neptal bych se.

Myslím, že to moc kolegů nerozhodilo. To spíš asi vás.

CO jste čekal. že se někdo přetrhne s tím, aby vám poradil jak nejlépe porušit předpisy a ještě se pod to podepíše?
Informace jste dostal.
Věřte mi, že pokud by šlo o něco jiného, dostalo by se vám rad mnohem více. Třeba pokud by jste si nebyl jist se správným postupem elektrofirmy, výběrem vypínačů, rozvaděčů, nebo úpravy elektroměrovéh o místa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #27 kdy: 17.03.2013, 14:45 »

Říkal jsem si, že dát dotaz do sekce pro laiky vás tolik nerozhodí Jsem v rozpacích ,  ale vidím, že jsem se zeptal na špatném fóru...  Šok

Jen bych rád uvedl na pravou míru - slovo ZÁVAZNĚ v názvu příspěvku není moje práce, ale respektuji moderátorovo právo na úpravy příspěvků ve fóru.

Každopádně děkuji za alespoň jeden konstruktivní post.

Budete se divit, ale pokud bych si to chtěl zapojit podle sebe, neptal bych se.

Pokud byste zadal vše dle pravidel, nemusel nikdo do ničeho zasahovat. Slovo závazně stejně z textu vyplývá, protože nechcete ženu usmažit. A k tomu fóru. Jste na fóru elektrikářů. A není nějaké jiné fórum jiných elektrikářů, kteří by měli jiný pohled. Pokud snad ano, pak to nejsou elektrikáři.
A myslím, že to není má domněnka, ale stručný a jasný fakt.

Kdybyste řekl odkud jste, možná by se u vás někdo otočil a koukl na to, než zde psal návody, které vedou do pekel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
raj
« Odpověď #28 kdy: 17.03.2013, 17:02 »

Pravidelnou revizi by si objednávali všichni, podle doporučených lhůt i nadále. Ale nemuselo by jít přímo o RT. Stačil by elektrikář s patřičným vybavením a zkušenostmi. Stačilo by, kdyby se pod to opět podepsal, s plnou odpovědností. Pod co se podepíše je jen na něm.
Palec vzhůru Tak s tím naplno souhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 17.03.2013, 18:16 »

...
Pravidelnou revizi by si objednávali všichni, podle doporučených lhůt i nadále. Ale nemuselo by jít přímo o RT. Stačil by elektrikář s patřičným vybavením a zkušenostmi. Stačilo by, kdyby se pod to opět podepsal, s plnou odpovědností. Pod co se podepíše je jen na něm
Z jistého pohledu by pro spolehlivou a bezpečnou funkci elektroinstala ce udělal víc šikovný elektrikář, který vše otevře, prohlédne, vyfouká nebo vysaje bordel, zkontroluje a podle potřeby dotáhne svorky,... než RT, který si podle "dokumentace" najde nejvzdálenější zásuvku, změří impedanci a pokud má přijatelnou hodnotu, napíše vyhovující RZ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #30 kdy: 17.03.2013, 18:32 »

Mě osbně se líbí popis přívodu: "pružný, pletený z tenkých drátků" Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Antonín Vaněk
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 17.03.2013, 18:34 »

Tazatel si neuvědomuje že to zavání i požárem. S popisu který uvedl je i nedostatečný průřez kabelu  a počet žil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #32 kdy: 17.03.2013, 18:34 »

Pravidelnou revizi by si objednávali všichni, podle doporučených lhůt i nadále. Ale nemuselo by jít přímo o RT. Stačil by elektrikář s patřičným vybavením a zkušenostmi. Stačilo by, kdyby se pod to opět podepsal, s plnou odpovědností. Pod co se podepíše je jen na něm
Jak určíš, kdo má ty zkušenosti? Všichni víme, jaké katastrofy jsou schopni napáchat i zkušení elektrikáři, kteří dělají podle desítky let starého mustru a o novinky se nezajímají, nemluvě o "elektrikářích",  kteří sice mají zkoušky, ale jsou zcela mimo obor. Z toho mi vyplývá minimálně nějaké periodické přezkušování, a odsud je jen krok k RT.
Podle mě každý elektrikář, který má chuť, zkušenosti a vybavení, klidně může udělat zkoušky, a jestli se jmenuje RT nebo kontrolor nebo mistr je úplně jedno.

V mé minulé praxi (letadla) byla kontrola provedené práce někým jiným samozřejmá- provozní slepota mnohokrát způsobí, že ten, kdo práci provedl, nevidí zřejmou chybu a ten druhý ji vidí hned. Z toho důvodu si myslím, že kontrola nově provedené instalace kýmsi zkušeným je v pořádku. A periodická "revize" nebo "kontrola" taky- specielně u nás, kde si každý myslí, že elektrika je banální věc a může se v ní hrabat každý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 17.03.2013, 18:50 »

Milý pane, ak ste taký hrrr do zapájania káblov a baví vas to, tak si to zapojte. ale pred uvedením do prevádzka si predsa zavolajte elektrikára, nech to po vás skontroluje.
Skúste napísať, prečo ste taký zaťatý, že si nezavoláte odborníka? Isto to nie je o cene, pretože dnes zavolate jednému, nepáči sa vám, tak zavolate inému. Alebo vám váš život a život vašej rodinny nestojí za tých pár korún?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #34 kdy: 17.03.2013, 19:29 »

Říkal jsem si, že dát dotaz do sekce pro laiky vás tolik nerozhodí Jsem v rozpacích ,  ale vidím, že jsem se zeptal na špatném fóru...  Šok

Pán sám poznal, že se ptá na, pro něj, špatném fóru.
Rozpoznávací schopnosti tedy má, výborně. Teď už jen najít na internetu to správné fórum pro bastlíře a meloucháře. Jistě na nějaké natrefí. Přeji příjemné a úspěšné ničím nerušené hledání toho správného odborníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 17.03.2013, 19:55 »

No jak je vidět, tak si to asi zapojí sám, ale kdo mu potvrdí záruční list?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.