Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Lze mít 2 ledničky a zásuvku na kuchynské lince na jeden okruh ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze mít 2 ledničky a zásuvku na kuchynské lince na jeden okruh ?  (Přečteno 31366 krát)
Petrparadise
« Odpověď #18 kdy: 13.03.2012, 16:38 »

To si stavíte sami? Jen tak, bez projektu? Plyn si taky nějak uděláte?

Jestli jste na všechny 3 otázky neodpověděl ANO, přidávám 4. - A proč se právě v elektrice chcete hrabat, když o tom nic nevíte?

Asi takhle .. Jsem vyučený elektrikář, i když se té profesi příliš nevěnuji, proto jsem se chtěl poradit s "kolegy" . Ano, řeknete si, že jestli jsem vyučen měl bych to všechno znát a neptat se, ale chtěl jsem znát názor někoho jiného.

Co se týče dalších otázek jestli mame mikrovlnou troubu a podobně ...
Ano máme, ale v mistnosti kde bude nová kuchyň jsou zásuvky které jsou stávající . ( je to sice taženy  po staru dvou linkou ale v mědi, tak nevidim důvod proč to tam nenechat beze změn).

Mimochodem, do teď bydlíme v panelovém domě, kde jsou všechny zásuvky v bytě  na jeden okruh a kuchynská linka (kde je právě varná konev popřípadě se tam připojí fritovací hrnec) zvlášť a bez problému  nic nepadá..

Proto jsem měl takovou nejjednoduší vizi, lednice a zásuvku na kuchynské lince zapojit na jeden okruh, ale dobře .. dám to aspoň na ty dva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 13.03.2012, 17:40 »

JJJ to je rozumné, ale na 1,2,3.... vynikne tzv. kočkopes.  zle
Když už předělávám kuchyň tak pořádně, abych na to nesáhl nejlépe několik let a udělal rezervu pro myčku a další kuchyňské žravé spotřebiče. Za rok si domácí vzpomene: chci myčku atd...
Ono na dobře vybavenou kuchyň je potřeba nejméně 7 samostatných přívodů. Jinak je to zed.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Šatara
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 22.02.2013, 20:10 »

Řešil se tu chránič na lednici, který mi také přijde jako bezpečné řešení. Ale jaký typ chrániče doporučujete, vzhledem ke kompresoru v ní? A, AC nebo třeba A-G?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 22.02.2013, 21:00 »

G
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Šatara
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 22.02.2013, 21:55 »

Nedaří se mi najít dvoupólový chránič typu G/A  na zásuvkový okruh na kterém je i lednice.
Mám zásuvkový okruh v kuchyni, na němž je bohužel píchnutá i lednice. Jištění je samozřejmě 16A char.B Chci tam dát proudový chránič typu G, aby se mi náhodou nestalo, že mi při bouřce vypadne a zároveň aby byl citlivý na střídavé i stejnosměrné proudy. Nikdy nevím, co do zásuvek v kuchyni zapnu. Chránič má být jen na tento okruh.
Jaký dostupný chránič je nejvhodnější?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 22.02.2013, 22:20 »

Vašemu požadavku odpovídá Schrack BCFO 40-2-003/GA, jedinou jeho nevýhodou je cena. Chránič stejných parametrů dělá určitě i Eaton. Osobně nemám žádný vyzkoušený, doma mám chránič typu A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #24 kdy: 23.02.2013, 07:02 »

Vzhledem k tomu, že většina lidí má hluboko do kapsy a žije z ruky do huby, je případná škoda, při vybavení proudového chrániče napájejícího lednici,  minimální. Lednice bývají prázdné. S mrazničkou už je to jiné. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #25 kdy: 23.02.2013, 08:12 »

Citace
Lednice bývají prázdné. S mrazničkou už je to jiné. Smích

U nás na Moravě mám v mražáku schováno celé "prasátko"....Nestalo se mi ,  že chránič vypadnul!

Pokud vím tak v nemocnicích jsou zásuvky na sesternách přes obyč. chrániče a sestry tam bez problémů
zapínají lednice s léky.....nevzp omínám si případ, že by chránič vypnul....mimo spálený motor!!
A t některé lednice, vzhledem k financícm ve zdravotnictví jsou z dom Marie-Therezie... tanecek
A to jsou desítky lednic!! Mrknutí

To daleho hroší jsou starší PC ,více jak jeden zapojené na jeden zásuvkový okruh!! Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #26 kdy: 23.02.2013, 15:46 »

To: Šohajda

Taky jsem nepsal, že bych na mrazák chránič nedával. Osobně doporučuji chrániče lednice, nelednice, mražák, nemražák. Ono totiž nelze u čecháčků zaručit, že si za 5 let mamina nevzpomene, že chce lednici nebo mražák jinam a najednou je ze zásuvky určené pouze pro lednici, zásuvka pro všeobecné použití.

Spíš jsem jízlivě poukazoval, na fakt že se tam u spousty lidí nemá co zkazit, jen že mrazničky bývají nadité po okraj právě těmi čuníky. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jiří Šatara
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 23.02.2013, 16:09 »

Koukal jsem na ty chrániče typu G/A a vsechny mají zkratovou odolnost 10kA. Jistič mám ale 6kA. Nevadí to, nebo musí být jistič stejné zkratové odolnosti. Určitě si chci na tu lednici nechat namontovat chránič. Prý typ A stačí, ale myslím, že typ G/A je lepší, i za tu vyšší cenu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 23.02.2013, 16:40 »

Čím více kA, tím lépe, nevím kdo vám radí ale typ A bez toho, že bude zároveň G není dobré řešení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Šatara
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 23.02.2013, 18:02 »

 A může být jistič 6kA a chránič 10kA, nebo musejí mít stejnou hodnotu kA?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 23.02.2013, 18:07 »

U nás na Moravě mám v mražáku schováno celé "prasátko"....Nestalo se mi ,  že chránič vypadnul!
.............

Přesně tak. Znám mnoho domácností, kde mají jeden centrální chránič a problémy s jejich padáním nemají.
I proto se dá říct, že s každým dalším chráničem, prudce vzrůstá spolehlivost celé instalace. Vaše obavy jsou zbytečné.

Osobně nepovažuji ani to prasátko v mrazáku, za tak velkou škodu, abych si snížil bezpečnost na některé ze zásuvek a ještě se navrch bál toho, že mi manželka mrazák přestěhuje někam jinam a mě zůstane nechráněný vývod.

A může být jistič 6kA a chránič 10kA, nebo musejí mít stejnou hodnotu kA?

10kA znamená, že "víc vydrží". Není to problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Šatara
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 23.02.2013, 19:08 »

OK, děkuji. Našel jsem Chráníč OEZ OFI 25-2-030A-G, to je to, co jsem hledal pro okruh s lednicí.
Ještě dotaz k myčce a pračce, tam stačí prý klasický chránič typ AC. Je to pravda?(tam zřejmě stejnosměrný proud nehrozí).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 24.02.2013, 08:42 »

Myslím si, že v určitých prípadoch v domácnosti by nemuselo platiť chladnička=chránič.
Len pripomeniem, že v priestoroch priemyselných, obchodných a iných, kde sú zásuvky pod dozorom osôb znalých alebo poučených, teda zamestnávateľo m preukázateľne zaškolených sa môže použiť výnimka 411.3.3 pozn.,  1.,  resp. 2. odsek. Tam chladničky v skladoch potravín pre napr. veľkokuchyne bez chrániča problémom nebudú.
V domácnostiach je to ale iná kapitola. Osoby poučené tam asi bežne nikto hľadať nebude. Alfou a samozrejme aj pravdou v polovici príspevkov je PD. Súčasťou každej PD je aj určenie vonkajších vplyvov, kde v domácnosti to bude BA1, prípadne BA2 (v náväznosti na povinnosť použitia doplnkovej ochrany). Ak to teda bez PD neide, čo bráni projektantovi použiť v technickej správe druhú výnimku zo 411.3.3, samozrejme s náležitým poučením v časti vyhodnotenia neodstrániteľn ých rizík.
Viem si to predstaviť pri serióznych projektoch s jasným zámerom, napr. so zabudovanými spotrebičmi, presne vymedzené miesto a samozrejme s ohľadom na iné PD (plyn, voda, odpad, kúrenie...). Pobehovanie s chladničkou po byte v štýle "čo keby niekedy" projektanta zaujímať nemusí, ten projektuje v zmysle jasne dohodnutých podmienok na začiatku. No a samozrejme všetky následné zmeny minimálne po konzultácii a doplnení projektu. Zadarmo sú však možno iba menej konkrétne rady na tomto fóre ako napríklad tento.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 24.02.2013, 15:51 »

Neáčkový chránič již pomalinku ztrácí smysl,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #34 kdy: 24.02.2013, 19:21 »

A proč se právě v elektrice chcete hrabat, když o tom nic nevíte?
On se vtom může hrabat mj. z toho důvodu, že existují zdroje informací s ochotnými rádci laikům.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kolik může stát rozšíření obvodu o další dvě zásuvky?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Musí mít plynový kotel samostnatný přívod a jistič?
 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Je opravdu nutné rozdělení zásuvkového a světelného okruhu?
 Je možné okruhy nejprve připojit k svorkovnici a teprve poté ke rozvodnici?
 Je potřeba světelný i zásuvkový okruh pro digestoř, zrcad. skříň, sprch. box?
 Mohu připojit v kuchyni vestavnou mikrovlnou troubu a myčku na společný okruh?
 Kolik halogenových světel mohu připojit na zásuvku jednoho obvodu?
 Jaké rezervní kabely doporučíte při realizaci nové elektroinstalace?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Můžete se mi vyjádřit k mému plánovanému zatížení obvodů?
 Může se dle platných norem použít na zásuvkový obvod vodič CYKY 3x 1,5 Cu?
 Je společný obvod na zásuvky i světla v koupelně v rozporu s normou?
 Zapojují se chrániče na každou místnost zvlášť?
 Proč jsou proudové chrániče 25A a 40A?
 Jak zapojit jednofázový obvod z krabice 400V?
 Kolik jističů může být připojeno na jedné fázi?
 Mohu mít jen jeden okruh v zahradním domku?
 Je možné na stávající zásuvkový obvod připojit další jistič?
 Jak se rozhodnout, které obvody před a které za chránič?
 Kolik je dobré připojit obvodů pod jediný chránič v RD?
 Je dovolené užít v jedné místnosti zásuvkové obvody připojené na různé fáze?
 Může pračka na společné zásuvce s výpočetní technikou tuto poškodit?
 Mohu udělat společný okruh pro venkovní světla a zásuvku 230V ?
 Může být zásuvkový okruh kabelem 3x1,5mm?
 Mohou být odbočné krabice kvůli estetice nepřístupné?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Ako najlepsie rozdelit uvedene kuchynske spotrebiče na 4 okruhy?
 Je možné vést jedním kabelem 3x2,5 tři různé okruhy?
 Potřebuje pračka v pracovně nutně samostatný okruh?
 Mohu pripojit svetlo rovnou do cokolady na okruh?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Když mám tř jistič JIK 50 500V str. M10A,mohu za něj dát 16A jistič na zásuvky?
 Je možné vytiahnúť 1f zásuvky z vedenia k 3f zásuvkám?
 Mohu použít kabel 3f v síti TN-C nově pro dva 1f obvody?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Jsou potřeba dva kabely pro zasuvky a světla?
 Je možné v ČR ukončit dvoufázový vývod v zásuvce 230V/16A?
 Mohu přidat jistič do rozvodu v bytě?
 Který "náhradní" okruh využít pro zásuvku v koupelně?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Může být část zásuvkového vedení v Cu1,5mm?
 Jak rozdělit jednu fázi na tři pokud je to potřeba?
 Mohu z bývalého světla udělat zásuvku ?
 Mohu vést ochranný vodič samostatně?
 Jak zvýšit počet zásuvkových obvodů v kuchyňském koutu?
 Je možné vést do pětirámečku vedení data a nn?
 Pokud vede do zásuvky zvlášť fáze, musí být zvlášť i nulák s ochranou?
 Mohu mít světelný a zásuvkový okruh ve společné krabici ve zdi?
 Za jakých podmínek lze realizovat souběh vedení 230V ke spotřebičům?
 Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?
 Zrevidujete protažení přívodu venkovní terasy z vnitřního obvodu?
 Mohu v sadrokartonu natahnout zasuvky 3x1.5 J?
 Kam ve staré PL (nejlépe na stavající jističe) připojit extra obvod pro PC?
 Co použít aby proud tekl pouze jedním směrem?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kolik světelných obvodů mohu dát na jeden proudový chránič?
 Moze byt chladnicka na 10A istici spolu so svetlami?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Co si počít pokud v novostavbě bytu máme nedostatečný počet jištěných obvodů?
 Může být jeden světelný okruh na celý RD včetně terasy v exteriéru?
 Lze průtokový ohřívač a kotel jistit stejným jističem na jednom obvodu?
 Je treba dodrzet poradi vodicu na PEN svorkovnici?
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Lze zapojit cirkulační čerpadlo do plynového kotle i tepelného čerpadla zároveň?
 Je možné rozdeliť 4 okruhy TN-C na viac?
 Jak bezpečně rozdělit 3 fáze na 3 jednofázové okruhy?
 Může být CYKY 3x1,5 a CYKY 3x2,5 střídavě v jednom okruhu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.