Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Opravdu nikdo nepotřebuje pomocného elektrikáře?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Opravdu nikdo nepotřebuje pomocného elektrikáře?  (Přečteno 8887 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 29.01.2013, 16:03 »

Dnes mi přišla informace o akci Stáže ve firmách.
Ze zvědavosti jsem proklikal všechny kraje a zdá se, že nikdo z elektromontážn ích firem nebo OSVČ v oboru nepotřebuje pomocníka. A to zdarma!
Vzhledem k tomu, že ve svém okolí znám několik montážníků, kteří "nestíhají",  tak tomu nerozumím.  Nerozhodný
Podrobnosti na wwwpuntikstaze vefirmachpunti kcz.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 29.01.2013, 16:33 »

Dnes mi přišla informace o akci Stáže ve firmách.
Ze zvědavosti jsem proklikal všechny kraje a zdá se, že nikdo z elektromontážn ích firem nebo OSVČ v oboru nepotřebuje pomocníka. A to zdarma!
Vzhledem k tomu, že ve svém okolí znám několik montážníků, kteří "nestíhají",  tak tomu nerozumím.  Nerozhodný
Podrobnosti na wwwpuntikstaze vefirmachpunti kcz.


A co umí ti lidé zdarma?
Už slyším, jak se někdo otravuje s brigošem. Třeba ale umí ...
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 29.01.2013, 16:59 »

Nic nové pod sluncem...
Dcera také dělala cca 4 měsíce úplně zdarma jako řadový kmenový pracovník  (před diplomkou)....
Ti tu dobou brali  pěkné "prachy"...ona si platila všecno sama...(z mého  Mrknutí)
Je fakt že čekala na místo po důchodkyňi.. tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 29.01.2013, 17:02 »

A co umí ti lidé zdarma?
Už slyším, jak se někdo otravuje s brigošem. Třeba ale umí ...

Jestli jsem správně pochopil, tak u obsolventů je to jasné - možná něco vědí, ale prakticky toho asi moc neumí.
U lidí z "pracáků" půjde asi o nějaké rekvalifikanty a tam to bude stejné. Možná s tím rozdílem, že někteří z nich se skutečně něco chtějí naučit.

Vzhledem k tomu že tu praxi nebudou mít nijak placenou, tak bych předpokládal, že mezi zájemci by měli převažovat ti, kteří (snad) vědí co chtějí.  funny
 
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 29.01.2013, 17:47 »

Ona je s takovým pomocníkem také pěkná honička. Buďto bude sekat drážky a podržtaška, to mu ale asi moc nedá, nebo se dostane i k něčemu jinému, ale pod trvalým dozorem, a to stojí jaksi peníze, že ano....

Ne vše co je zdarma je výhodné, jedna ze základních životních pouček  Mrknutí
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.01.2013, 18:18 »

A není náhodou metoda toho, že pracuje zadarmo nejlevnější metoda objevení kvalitního, dosud konkurencí neobjeveného pracovníka? Asi jsem trochu naivní, ale mně podobný program pomohl najít první práci v oboru a ačkoliv se za špičku nepovažuju, tak že se o mě firmy jsou ochotny přetahovat, už něco značí.
Nevím, jaké jsou podmínky tohoto programu, ale jestli to není hluboce ztrátové, tak nezatracujte lidi, jejichž možnosti můžete objevit
Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 29.01.2013, 18:56 »


Příběh mého přítele z Colorada
Po dobu studií našeho syna na právech jsem odkládal slušné částky na další investice do synova vzdělání. Když konečně získal diplom octl se v průměrné šedi vzdělaných Američanů. Všechny našetřené peníze a úvěr jsme vložili za stáž u renomované právní firmy. Pracoval tam za kapesné, které jsem v podstatě zaplatil já.

Podle jeho slov za rok práce se zase nenaučil mnoho nového, ale ověřil a upřesnil své teoretické znalosti. To, co stálo za naše několikaleté dluhy, bylo seznámení s právem v praxi včetně neskutečných kontaktů. Po absolvování a obdržení reference se mu skutečně otevřel svět. A dnes vydělává tolik, že bychom s ženou nemuseli chodit do práce, pokud by nás nebavila.
U vás v Česku tento postup není stejný?


Tento příběh mi vykládal asi sedm roků zpět.
Vůbec jsem neměl chuť vysvětlovat, že dnešní absolvent (čehokoliv) si nehodlá půjčovat ani na vzdělání, natož se ještě nechat za vlastní peníze vykořisťovat. Asi by mi odpověděl, že má v naší zemi "někdo něco" s mozkem.
Upřimně, něchtělo by se mi s ním nahlas souhlasit.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.01.2013, 21:12 »

Ano, dcera také tak pracovala /při studiu školy/ v Německu asi rok, než sehnala stálé místo. Pro člověka na zapracování, který praxi nikde nesežene a s dobrozdáním zaměstnavatele - dost dobrý následující start ve firmě.
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.01.2013, 23:28 »

A je pracovat vlastně zdravá volnočasová aktivita?
Zaznamenáno
Jakub Sedláček
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 30.01.2013, 00:05 »

To: Milan Hudec

Pokud je vám práce zároveň koníčkem tak si myslím, že je.  Škleb
Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.