Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Pro které okruhy instalovat proudový chránič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pro které okruhy instalovat proudový chránič?  (Přečteno 26651 krát)
M. Vrba
*
Offline Offline




« kdy: 28.01.2013, 14:32 »

Mám již zcelajistě několikrát propíranou otázku - pro jaké prostory instalovat proudový chránič?

Vím, že v normě ČSN 33 2130 ed.2 je v článku 7.8.1 psáno, že na proudový chránič se připojují zařízení v prostorech s koupací vanou či sprchou. Také vím, že je v té samé normě v článku 5.3.11 uvedena nutnost chrániče pro zásuvkové okruhy do 20A. Zajímají mě spíš Váše názory a praktické zkušenosti.

Například, jestli dávat chránič i na ostatní okruhy jako jsou třeba - běžná světla, světla na WC, světla v kuchyni, kuchyňské spotřebiče, pračka, vyhřívání vpustí, svodů, tepelné čerpadlo, čerpadlo studny, elektrické ovládání topení, žaluzie...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.01.2013, 16:57 »

Podľa toho aký prúdový chránič dávate. Mne vyšla zo všetkého najlepšia možnosť dať 3x 1F RCB a takto pokryť všetko. Ešte sú rady, že chladničku nedávať pre prípad výpadku.
Zas keď dávate jeden RCB treba zvážiť, či dať všetky okruhy. Keď zareaguje ste bez elektriky, teda aj svetla. Zas musíte hľadať baterku, alebo popamati nahadzovať chránič. Ale môžete inštalovať svietidla s núdzovým svetlom  Super!. Tiež záleží od zákaznika, koľko má peňazí a koľko chce do toho investovať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 28.01.2013, 17:07 »

Mám zkušennost i s chladničkou, ledničkou před RCD a chodí roky bez výpadku....
Je i na zvážení různé typy RCD (jak ragují na proudy...) je jich dnes velká škála.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.01.2013, 17:19 »

Mám již zcelajistě několikrát propíranou otázku - pro jaké prostory instalovat proudový chránič?
Například, jestli dávat chránič i na ostatní okruhy jako jsou třeba - běžná světla, světla na WC, světla v kuchyni, kuchyňské spotřebiče, pračka, vyhřívání vpustí, svodů, tepelné čerpadlo, čerpadlo studny, elektrické ovládání topení, žaluzie...
To se tu opravdu probíralo tolikrát, že když si vyhledáte a pročtete polovinu vláken, budete vědět vše. Ale co člověk, to názor...
Já to mám obecně takhle: v domácnosti kromě světla v chodbě, obýváku a na WC nevidím mnoho důvodů dávat něco mimo PCH.
-centrální chránič jen na výslovné přání investora, kterému vysvětlím rizika a on přesto trvá na svém
-kuchyňské spotřebiče, pračku, myčku apod. vždy za chránič
-ledničku taky za chránič, přece jen je to kovová bedna v kuchyni. Pokud mne investor přesvědčí, že tam bude mít jídlo nedozírné hodnoty, jsem ochoten o lednici diskutovat, ale radši ji vidím za FI
-vyhřívání vpustí a svodů určitě taky za FI, vidím, jak se opřu o okap a klepu se radostí z toho, že se topný kabel prodřel o hranu...
-el. ovládání topení- nevím, co máte na mysli, jestli nějaké servohlavice apod.,  tak ty bývají na MN
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.01.2013, 17:53 »

Pokud výrobce či projekt nevyžaduje jinak, nedávám za chránič kotel (není nad výpadek chrániče, když jsou všichni někde na víkend pryč). Lednička a mrazák jsou věcí domluvy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 28.01.2013, 17:57 »

Pokud výrobce či projekt nevyžaduje jinak, nedávám za chránič kotel (není nad výpadek chrániče, když jsou všichni někde na víkend pryč). Lednička a mrazák jsou věcí domluvy


Dnes jde řešit i toto, třeba přes GSM bránu.....alar m-snížená teplota v domě....?
(nemyslím nahození chrániče přes GSM, ale i takový chránič existuje,který se sám nahodí,pokud porucha trvá, tak je asi porucha větší, než je unikající proud?? Mrknutí pak zásah odborníka...)
Ale je to na každém majiteli...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
M. Vrba
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 28.01.2013, 18:01 »

Jedná se spíš o rezidenční vily, takže řešení může být i nákladnější. Standardně dávám chránič na ostatní světelné okruhy, světelné okruhy v kuchyních, potom na skupinu kuchyňských spotřebičů (bez lednic a mrazáků),  dále na běžné zásuvky, ndalší na žaluzie, tepelné čerpadlo atd... Chránění je decentralizová no (rozděleno na skupiny podle potřeby 1f/3f).

Uvědomuju si, že normy mi dávají nějaké doporučení a mantinely, a že je to na rozhodnutí projektanta.

Ale zajímá mě, co všechno z vašich zkušeností chráníte "navíc" a také naopak, co nechráníte?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 28.01.2013, 18:13 »

A což takhle dávat chránič na okruhy dle projektové dokumentace?
Nebo nikdo z vás podle PD nedělá?
Já jen, že se tu v diskusích skoro všichni kasají s radami správného postupu při provádění elektroinstala cí, kde je vždy na prvním místě vypracování projektové dokumentace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 28.01.2013, 18:15 »

Bohužel jsem projekt k RD ještě neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 28.01.2013, 18:27 »

Bohužel jsem projekt k RD ještě neviděl.

Tak já ano!!
Asi 4x z asi 30 staveb.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 28.01.2013, 18:29 »

 Smích  Sakra chlapi, to jsou projektanti opravdu takový neumětelové. Začínám mít sám ze sebe docela strach.  Smích Mrknutí tanecek

Když se vrátím k těm nešťastným chráničům..... ............
Obyčejně naprojektuji, myslím si, docela dobré řešení s ohledem k podmínkám, které sedí na právě projektovaný dům. Obyčejně mě pak již nikdo nekontaktuje s tím, že bych byl magor, který si jen navymýšlel blbosti. Pravdou je, že jsem pak navštívil pár akcí, které jsem navrhoval a nestačil jsem se divit. rozvaděče poloviční nabité k prasknutí polskými výrobky, HOP nikde, skryté vedení hromosvodu atd atd. Investor mi pak na můj údiv odpověděl, že mu to tak navrhl montér, který byl doporučený jako kvalitní a hlavně levný. Stále dokola omýlaný problém.
Pak mě docela mrzí, že dělám něco, co je naprosto k ničemu. Taková práce mě netěší. Asi začnu dělat opět montáže a budu za pochodu předělávat projekty těm blbcům projektantům  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 28.01.2013, 18:49 »

Já už to tu psal: na podzim jsem byl pozván ke kontrole čtyřpatrového bytového domu,  kde nejenže nebyl ani náznak projektu, a ani myšlenka nebyla přítomna. Bylo hezky vymalováno, ale  měsíc se sekalo a tahaly kabely tam, kde nebyly.  zle
Investor se spokojil s dokumentací ke stavebnímu povolení, nastoupil montážník, co to udělal podle sebe, ale elektrikář to určitě nemohl být. A investor se pak hodně divil...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #12 kdy: 28.01.2013, 19:27 »

Investor se spokojil s dokumentací ke stavebnímu povolení, nastoupil montážník, co to udělal podle sebe, ale elektrikář to určitě nemohl být.

A pak vám ještě dotyčný "montér" zavolá (protože je to váš známý) a chce po vás půjčit frézu s vysavačem, sekací kango a pro jistotu ještě vrtací korunku do toho  Smích Smích

Chacháááá Škleb Škleb Škleb

Má zkušenost z doby velmi nedávné  Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 28.01.2013, 19:29 »

Ale zajímá mě, co všechno z vašich zkušeností chráníte "navíc" a také naopak, co nechráníte?
Není mi úplně jasné, z jakých zkušeností, respektive z jak nabytých zkušeností se má vycházet. Projektanti by v tomto směru museli vnímat nějakou pro mě dost těžko představitelno u zpětnou vazbu, plynoucí z dlouhodobého provozu jimi naprojektovaný ch instalací.

Myslím, že dosavadní požadovaný způsob projekce je už tak dost sám o sobě náročný, že nevidím důvod, proč by se měl projektant ještě více zatěžovat zatím neznámými faktory. U instalací bez blíže specifikovanýc h spotřebičů není co řešit, instalační normy mluví jasně. U projektování připojení spotřebičů musí projektant vycházet z pokynů od výrobce a tam bývá stanoveno, jestli se musí proudový chránič použít. Pokud nemá jistotu v tom, co přesně bude připojeno, měl by chránič navrhnout, protože v opačném případě by mohl vzniknout problém při revizi, kdy si RT opatří pokyny výrobce. Takže je to problém spíš administrativn í než technický.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #14 kdy: 28.01.2013, 19:31 »

Ale zpět k tématu - mimo chránič pouze napájení EZS, případně kotel.
Na lednici nevidím důvod.
V domě jeden světelný okruh, aby nebyla v případě výpadku FI tma všude.
Samozřejmě několik FI a rozumně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 28.01.2013, 20:04 »

Ale zpět k tématu - mimo chránič pouze napájení EZS, případně kotel.
Na lednici nevidím důvod.
V domě jeden světelný okruh, aby nebyla v případě výpadku FI tma všude.
Samozřejmě několik FI a rozumně.

Ano ..
Dnes je taková škála RCD, že není problém jej dát na všechny spotřebiče.
I kotel a EZS (tam není, co by ho mimo poruchu vyhodilo, pokud bude správně nasazen!!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #16 kdy: 28.01.2013, 20:19 »

Ano ..
Dnes je taková škála RCD, že není problém jej dát na všechny spotřebiče.
I kotel a EZS (tam není, co by ho mimo poruchu vyhodilo, pokud bude správně nasazen!!)

Ano, to je jistě pravda, neříkám, že ne..  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #17 kdy: 28.01.2013, 22:58 »

O chráničích a jejich použití v bytech, RD a podobných objektech jsem už dříve psal v jiných diskuzích, pokusím se to nějak shrnout.
Podotýkám, že je pouze můj názor na danou problematiku, nikomu to nevnucuji.

Obvykle u těchto objektů používám chrániče na všechny okruhy.
Pokud nejsem limitovaný omezeným rozpočtem, instalaci rozdělím na několik chráničů, obvykle na tři.
Obvykle dám samostatný chránič na kuchyňské spotřebiče. Obvykle nepoužívám vyjímku pro lednici, zejména v případech, pokud je lednice zabudována do kuchyňské linky.
Další chránič na zásuvky v pokojích (obývací pokoj, ložnice, dětské pokoje).
Další chránič na méně důležité okruhy - koupelna, pračka, sušička, zásuvky pro úklid, venkovní zásuvky atd.
Pokud je uživatel objektu postižen kutilstvím a má nějakou dílnu, potom dám obvykle pro dílnu samostanou rozvodnici se samostatným chráničem.
Světelné okruhy buď bez chrániče, ale spíše je přiřadím k jednotlivým chráničům, takovým způsobem, aby byly světla v objektu napojeny alespoň ze dvou různých chráničů.

Bez chrániče dávám vývody pro EZS, domácí telefon, kamery, atd.
U RD, bytů apod. nepoužívám vyjímku pro PC, obvykle není úplně jisté, že zásuvky nebudou používány jiným způsobem. Pokud nejde o nějakého opravdového počítačového maniaka, nebývají problémy s nežádoucím vypínáním vlivem součtu unikajících proudů jednotlivých spotřebičů.

V každém případě je vhodné použít dostatečně velkou rozvodnici a řádně popisovat všechny vodiče, v případě nějakých problémů se s tím dá ještě potom něco dělat a také hledání případné závady je relativně jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Musia byť aj nasledné rozvadzače opatrené prúdovým chráničom?
 Existuje proudový chránič bez nutnosti montáže do rozvaděče?
 Je nutné při výměně pojistek za jističe použít také proudový chránič?
 Je povinost instalovat centrální 3f proudový chránič na dřevěnou chatku?
 Je na mieste ekonomicka vyhoda centralneho chranica?
 Je nutno u zapojení sušičky použít chránič ?
 Lze dát chránič stejné jmenovité hodnoty jako hlavní jistič?
 Je u dřevostaveb nutné zapojit chránič 300mA jako centrální?
 Musí se použít proudový chránič ve výrobní zámečnické hale?
 Doporučuje nějaká norma doplnění proudových chráničů v elektrických instalací?
 Je nutné použít proudový chránič v ovládací technologii?
 Proudové chrániče pro zajištění ochrany automatickým odpojením
 Je nutná instalace RCD za oddělovací trafo?
 Jak reagovat na požadavek neosazení proudového chrániče?
 Jaký typ chrániče zvolit pro čerpadlo do studny vzdálené 180m od rozvaděče?
 Použiť alebo nepoužiť prúdový chránič na napájanie brány v plote?
 Už vás proudový chránič zachránil?
 Je v koupelně výměna proudového chrániče 20mA za 16mA opravdu nutná?
 Je nutné FI s Idn=30mA, na SV okruhy, v prostorách shromažďovacích?
 Musí být použit chránič pro rekuperační jednotku, jestliže je v koupelně?
 Používáte chrániče v průmyslových kuchyních?
 Jak aplikovat proudový chránič na elektrocentrále?
 Opravdu se blíží konec centrálních proudových chráničů 30mA?
 Může být v elektroměrném rozvaděči proudový chránič?
 Má někdo tip jak vyřešit zásuvku s proudovým chráničem pro čerpadlo?
 Je nutné v drevodome k 30mA FI použít ještě 100/300mA?
 Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
 Jaký zvolit proudový chránič pro moderní audio techniku?
 Jaký typ zásuvek lze použít pro hudební produkce?
 Musí být pro svět. obvod použit proud. chránič v lékařský prostorách skupiny 1?
 Lze vysvětlit absenci proudových chráničů zásuvkových obvodů výrobní haly?
 Může být ve výrobně zásuvka 32A bez proudového chrániče?
 Jak je spolehlivý levný chránič do zásuvky?
 Za jakých podmínek mohou být v objektu autoservisu zásuvky mimo chránič?
 Jaké parametry musí mít proudový chránič pro jednofázové zásuvkové obvody?
 Je nutné použít proudový chránič G ke 3f sřídači?
 Je možné za 32A hlavní jistič připojit paralelně dva 25A proudové chrániče?
 Co vše je nutné připojit přes chránič?
 Aky mate nazor, keby sa napr na kupelnu pouzil chranic s 10mA?
 Musí být zásuvka pro připojení RACKu v počítačové učebně přes proudový chránič ?
 Je nutné mít samostatný proudový chránič pro koupelnu pokud již jeden existuje?
 Jakou hodnotu RCD na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A+230V/16A?
 Jak u čerpadla kanalizace prosadit použití proudového chrániče?
 Kam instalujete proudový chránič v dřevostavbě?
 Je pro zásuvku v rozvaděči určenou pro zařízení třídy II nutný proudový chránič?
 Lze v dílně nahradit proudový chránič místo 30mA za 100mA?
 Jak se v budoucnosti zachováme, když test proudového chrániče zničí zařízení?
 Je nutné použít proudový chránič pro sekční garážová vrata?
 Co si myslíte o požadavku osadit FI 30mA i na světelné okruhy v bytech ?
 Lze zapojit osvětlení ve výšce 3 a více metrů bez použití chrániče?
 Lze použít pro zasuvky a svetlo v koupelne jeden chranic?
 Lze provozovat vestavěné spotřebiče v zásuvkovém obvodě bez PCH?
 Je lepší rozdělit zásuvkové a světelné obvody samostatnými chrániči?
 Je nutné pro 1-fázové jističe použit 4-pólový chránič?
 Měl by být proudový chránič pro pohon venkovní brány?
 Na základě jaké ČSN a článku nemohu instalovat centrální proudový chránič?
 Je nutné mít od roku 2019 všechny okruhy v RD přes proudové chrániče?
 Musí být napájení (ovládání) plynového kotle v koupelně přes chránič?
 Není pro revizní zprávu chybějící proudový chránič ve stodole závadou?
 Jakou normou obhájit nepoužití jediného centrálního chrániče?
 Lze použít starý proudový chránič z NDR i jako jistič (In4 A)?
 Lze požadavek proudového chrániče nahradit Hardware in the Loop?
 Je v prostorách nákupního centra, ordinacích a sociálkách povinnost chráničů?
 Musí být světelný obvod ve škole a kulturní místnosti přes proudový chránič?
 Proč je do elektroinstalací vnucováno více proudových chráničů?
 Jaký spotřebič je lepší dát přes samostatný jističochránič?
 Uvádí ČSN pro průtokový ohřívač vody vypínač a proudový chránič?
 Musí mít průmyslový stroj proudový chránič, pokud je připojen k TN-C?
 Musí být chránič na světelném okruhu ve větším obchodě?
 Jaký použít proudový chránič pro nabíjení bojleru MPPT regulátorem?
 LIVE EATON: Proudové chrániče podrobněji
 Jak je to s proudovými chrániči a kombinovanými FI u osvětlení?
 Je vhodnější než 1 centrální 3f chránič použít 3 1f chrániče?
 Je nutné použít RCD u světelných obvodů v průmyslu ?
 Musí být varná deska připojena přes proudový chránič?
 Musí se vyměnit v případě instalace FVE všechny chrániče za typ B?
 Je pro výdejní stojan pohonných hmot adblue třeba proudový chránič?
 Opravdu musí mít každý světelný obvod v RD svůj proudový chránič?
 KNIHA: Proudové chrániče a obloukové ochrany
 Musí mít zvukař na place svůj osobní proudový chránič nebo to má řešit někdo ji?
 Smí se montovat proudové chrániče s ČSN EN 61008-1?
 Musí být proudový chránič pro nabíječku kol?
 Kde nasadíte proudový chránič s automatickou sebekontrolou?
 Co další ještě uživatel staré nulované elektroinstalace asi netuší?
 Lze v souladu s normou za PCH instalovat 3 - 4 jističe pro světelné přívody?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.