Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Muze byt takto zapojena domovni rozvodnice?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Muze byt takto zapojena domovni rozvodnice?  (Přečteno 23700 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 26.01.2013, 19:08 »

Ja viem, ze mas rad farebny pohlad na nestandardne riesenia. Ale uvazovat o tomto v RD sa mi zda trosku prehnane.
No vidíš a já se to pokud se k tomu dostanu snažím dělat zcela běžně, myslím, že několik stokorun investovaných takto za impedanci je mnohem rozumější, než běhání k hlavnímu jističi, od kterého v té chvilce jistě není k nalezení klíč a pod. problémy Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Štemberg
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 26.01.2013, 19:56 »

Pro omezení zkratových proudů je nejvýhodnější tlumivka. Při běžném, provozním zatížení má minimální impedanci, vyšší impedance se projevuje až při vyšších (zkratových) proudech.
Nemáte tak docela pravdu.
Impedance tlumivky závisí na frekvenci (ta je konstantní),  její indukčnosti a ohmickém odporu. Indukčnost má vliv podstatný, ohmický odpor lze většinou zanedbat. Při zvýšení proudu nad určitou mez dojde k přesycení jádra tlumivky a indukčnost se sníží. Vlivem oteplení vinutí při zvýšeném proudu sice dochází ke zvýšení ohmického odporu tlumivky, ale tato změna se na impedanci tlumivky projeví minimálně, mimo jiné i proto, že zkrat trvá jen krátkou dobu. U tlumivky s feromagnetický m jádrem její impedance při zkratových proudech tedy klesá.
Zřejmě jste chtěl napsat, že při běžném provozním zatížení vzniká na tlumivce minimální úbytek napětí. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 26.01.2013, 20:15 »

No vidíš a já se to pokud se k tomu dostanu snažím dělat zcela běžně, myslím, že několik stokorun investovaných takto za impedanci je mnohem rozumější, než běhání k hlavnímu jističi, od kterého v té chvilce jistě není k nalezení klíč a pod. problémy Úsměv
No v tomto prípade sa mi to nezdá, ako dobrá investícia. Z toho dôvodu, že pri tom hlavnom ističi býva pekná s kozami.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Antonín Vaněk
*
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 27.01.2013, 22:18 »

No v tomto prípade sa mi to nezdá, ako dobrá investícia. Z toho dôvodu, že pri tom hlavnom ističi býva pekná s kozami.
  Smích Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.