Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Je bezpečný prodlužovací přívod ACAR S10 1,5M G?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je bezpečný prodlužovací přívod ACAR S10 1,5M G?  (Přečteno 30708 krát)
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.12.2012, 19:07 »

Chtěl bych se zeptat místních odborníků na názory, připadně zkušenosti co si myslí o prodlužovacím přívodu s celkovým počtem 10 zásuvek (5 s kolíkem, 5 bez kolíku). Bohužel zde nemohu umístit odkaz, jedná se o výrobek , ,ACAR S10 1,5M G,,   nabízí třeba firma GES.
Potřeboval bych nějak rozumně vyřešit nedostatek zásuvek u počítače a tento produkt se mi zdá vhodný, má vestavěný jistič a snad i přepětovou ochranu, ale o tu mi primárně nejde. Jen jsem se chtěl zeptat jestli je to rozumné řešení nebo není ? Proud by měl být omezen vestavěným jističem na 10A.  Jedná se o napájení notebooku a zařízení kolem, takže rozumný proudový odběr který by neměl překročit 10 ampér, akorát je toho moc. Co myslíte?  Úsměv



Specifikace:
Jmenovité napětí: 230 V
Kmitočet: 50Hz
Jmenovitý proud: IN = 10 A
Jistič: 1 automatický jistič se zpožděnou reakcí 10A/250V
Svodový proud: <0.5 mA
Doba zpoždění: <25ns
Maximální trvalé napětí přepěťového systému: UC 250V 50Hz
Ochranná úroveň UP přepěťového systému: 1,3kV(L/N)
Jmenovitý vybíjecí proud iN: 2kA (L/N) - 8/20µs
Maximální svodový proud iMAX: 6,5kA (L/N) - 8/20µs
Sestém přepěťové ochrany: ochranné kolíky spojené s ochranným vodičem (system 2P+Z)
Materiál zásuvkového pole: samozhášecí plast
Počet síťových zásuvek: 5 zásuvek s ochranným kolíkem 10A/250V
5 zásuvek bez ochranného kolíku 6A/250V
Rozměry: 445x54x55mm
Hmotnost: 0,48 kg
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.12.2012, 23:24 »


Ptal jste se zda ten výrobek má prohlášení o shodě?
Pravděpodobně bude mít.
Neuvedl jste proč se vám zdá tento produkt jiný než bezpečný.
Co shledáváte neobvyklého?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 28.12.2012, 23:52 »

Jestliže nemáte v nejbližším rozvaděči přepěťové ochrany typ 2 a za elektroměrovým rozvaděčem typ 1, tak se na přepěťovou ochranu v tomto prodlužováku moc nespoléhejte, ale jinak proč ne?
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.12.2012, 01:32 »

Jen mě překvapilo konstrukční řešení, ještě jsem neviděl prodlužovací přívod o 10 zásuvkách.
A překvapilo mě, že to má zabudovaný vlastní jistič, moc z fotky nechápu kde a jak se v připadě poruchy ten jistič ovládá(ve smyslu , ,nahození,, ). Tím tlačítkem?


Přepětovou ochranu v rozvaděči nemám, nechci to jako přepěťovku, chci to hlavně jako , ,rozdvojku,,  :-)

A taky nevím jak je výrobce spolehlivý, protože jsem o něm ještě nikdy neslyšel.

Dotaz na bezpečnost byl směrován takto, viz výše.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 29.12.2012, 09:03 »

A překvapilo mě, že to má zabudovaný vlastní jistič, moc z fotky nechápu kde a jak se v připadě poruchy ten jistič ovládá(ve smyslu , ,nahození,, ). Tím tlačítkem?
Vaši fotku nevidím, ale mám několik vypínačů s jističem uvnitř (bimetal přeruší spoušť),  které po vybavení musíte jen vypnout a chvilku počkat na zchládnutí a potom stačí vypínač znovu zapnout (natáhnout spoušť). Na první pohled ho nerozlišíte od obyčejného vypínače s doutnavkou, které se na prodlužovačkác h používají.
Koupil jsem je na Aukru a fungují (mají vypínací charakteristik u typ B - neověřoval jsem to) Úsměv

Dotaz na bezpečnost byl směrován takto, viz výše.
Pokud se vám jedná o bezpečnost, tak se obraťte na revizního technika (s E2A) nebo elektrikáře (s E4A) a ti vám za asi 100Kč (nebo i méně - pokud jich máte více) tuto prodlužovačku změří. Mají na to spec.měřidla a vystaví vám i protokol ze zkoušky. Jen ta přepěťová ochrana (typ D) se jim moc líbit nebude (při měření izolačního odporu)...
Na internetu (10let zpět) jsem objevil článek o dvoudrátových prodlužovacích přívodech a myslel jsem, že jde o mystifikaci !
Přesto jsem při první příležitosti vzal do ruky multimetr.
Zjistil jsem, že jsem taky hrdým vlastníkem čínské prodlužovačky, které stačí jen dva dráty. zle
Na první pohled vše OK. Zastrčka (vidlice) ochranný kolík provedení dle českých norem a přidány kontakty podle německé normy, zásuvky opět podle české i německé normy, perfektní popisky dle evropských zvyklostí ... Při měření jsem zjistil, že nejsou propojeny ochranné kolíky (PE),  L a N jsou funkční. Došlo na demontáž a zjistil jsem, že kabel není 3x 1.5mm2 ,  ale 2x 1mm2 (venkovní průměr odpovídal 3x 1.5mm2). Vidlice (flexo) šla do popelnice, obal zásuvek do plastů a kabel se dal použít k přivazování mladých stromků ...
Prodlužovačka z Kaufu byla OK a měla i prohlášení o shodě, ostatní prodlužovačky byly moje výroba a prohlášení o shodě jsem si na ně nevystavil. (znáte někoho, kdo si ho vystavil ?)

Vaše prodlužovačka asi bude OK (GES si takovou ostudu nemůže dovolit) ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.12.2012, 14:09 »

Tak jsem to nemyslel, abych si to nechal ověřovat  revizním technikem.
Jen jsem si nebyl jistej jak to je s tím počtem zásuvek, protože 10 jsem skutečně ještě na , ,prodlužováku,,  neviděl...
O kabelu se výrobce pro jistotu nikde nezmiňuje  Smutek
V příloze jsem se pokusil nahrát fotografii od výrobce... Děkuji za vysvětlení toho principu jističe s bimetalem uvnitř.

Akorát teď koukám, že výrobce je nejspíše z Polska ale za 300Kč asi není co řešít když je záruka údajně 10 let.

No nejspíše to zakoupím a uvidím jak to dopadne, mě šlo hlavně o váš názor, co se týče počtu zásuvek a principu. Děkuju za rady :-)


* i-acar-s10-1-5m.jpg (138.52 KB, 904x1016 - prohlédnuto 973 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 29.12.2012, 14:42 »

Akorát teď koukám, že výrobce je nejspíše z Polska ale za 300Kč asi není co řešít když je záruka údajně 10 let.

Nechci vám brát nadšení, ale :
1) Poláci to přímo asi vyrábět nebudou. Montáž probíhá pravděpodobně o pár tisíc km východněji, ale to je jedno.

2) "záruka" 10 let bude mít asi stejný význam, jako kdyby byla na 100 nebo 1000 let.
To bude podobné jako když někteří výrobci různých adaptérů a prodlužovacích šňůr s vestvěnými "SPD" se na obalech zaručují nekolika tisící Euro za škody, které by přepětí způsobilo na zařízeních napojených z těch jejich krámů.  ajoooo  Škleb

Ostatně cena 300,-Kč mnohé napovídá.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 29.12.2012, 14:49 »

Zazil som predajcu, ktory ma presviedcal, ze predlzovak s prepatovou ochranou ochrani spotrebice aj pri udere blesku vedla domu.... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.12.2012, 14:53 »

Záruka sa dá poskytnúť na všeličo. Jeden vtedy ešte súdruh námestník, aby bol jeho šéf, teda náčelník s ním spokojný, požadoval odo mňa, ako zástupcu vtedy dodávateľa, záruku na demontáže do šrotu. Akú záruku by ste dali na šrot, ktorý ste odovzdali do kovošrotu? Podľa platných predpisov sa ani vtedy a ani teraz záruka na demonáž do šrotu neposkytuje. Ale aby sme sa nehádali, tak som do zápisu z preberacieho konania veľkoryso nechal napísať prehlásenie: Dodavatel poskytuje provozovateli na provedené práce záruku v trvání (podržte sa v r.1987) 24 měsícú, t.j. dva roky. A bolo. Taký bol šťastný a prehlásil : No já už za rok budu v dúchodu, tak je vše vpořádku. Možno to je tak aj v Číne s tou zárukou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.12.2012, 14:55 »

Já to s tím Polskem myslel spíš tak, že mě to lehce vyděsilo  Úsměv To že to bude čína jsem počítal, akorát když to je , ,made in china,,  třeba pro německého výrobce, tak to podle mne může být kvalitnější práce, než pro polského výrobce.

Záruka 10 let nevím jak tady, ale třeba v oblastí počítačů nebo příslušentví pro počítače se u některých výrobců delší záruční doby poskytují a skutečně uplaťnují.

Chápu, že 300Kč je málo, ale přece jen si jako student nemohu dovolit investovat řádově tisícokoruny,  nechci to jako přepěťovku, chci to jen jako rozbočku ... A líbí se mi vestavěný jistič, že nepřitížím vodiče v přívodní šňůře...

Nebo znáte někdo nějaký jiný podobný výrobek co by měl 10 zásuvek? Koukal jsem třeba na výrobce Legrand, který je tady na fóru doporučován a ten nic takového nemá...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 29.12.2012, 15:03 »

Skúste poprosiť niekoho nablízku RT, aby vám to z profesionálnej hrdosti skontroloval. Mohol by to urobiť aj zadara. Ak ste študent, tak nezbohatne a ani neschudobnie a bude mať jeden veľký dobrý bod aj odo mňa. Neviem síce, ako sa dávajú tie body ale naučím sa to a dám mu ho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 29.12.2012, 15:11 »

Já to s tím Polskem myslel spíš tak, že mě to lehce vyděsilo  Úsměv To že to bude čína jsem počítal, akorát když to je , ,made in china,,  třeba pro německého výrobce, tak to podle mne může být kvalitnější práce, než pro polského výrobce.
Výrobce z P.R.C. je ještě ta lepší varianta.
Už jsem ale viděl prodlužovací šňůry z Polska, které pro tamního obchodníka vyrábějí v Indii.
A to je pak docela jiná muzika!  zle

Obecně ale (většinou) platí, že kvalita bude taková, jakou si kdo objedná a zaplatí.


Záruka 10 let nevím jak tady, ale třeba v oblastí počítačů nebo příslušentví pro počítače se u některých výrobců delší záruční doby poskytují a skutečně uplaťnují.
To ano, ale to jde zpravidla o docela jiné systémy.


Chápu, že 300Kč je málo, ale přece jen si jako student nemohu dovolit investovat řádově tisícokoruny,  nechci to jako přepěťovku, chci to jen jako rozbočku ... A líbí se mi vestavěný jistič, že nepřitížím vodiče v přívodní šňůře...
Jestliže od této šňůry nic dalšího neočekáváte, pak za tu cenu není co řešit.
Osobně bych se nespoléhal nejen na "SPD",  ale ani na to "jištění" a vypínač bych taky moc nezkoušel používat.
 

Nebo znáte někdo nějaký jiný podobný výrobek co by měl 10 zásuvek? Koukal jsem třeba na výrobce Legrand, který je tady na fóru doporučován a ten nic takového nemá...
Proč asi serióznější výrobce nic podobného nenabízí?  Nerozhodný
Když už bych moc potřeboval těch 10 připojovacích míst (a předřazené jištění napojovací zásuvky by nebylo proti),  pak bych si asi pořídil např. dvě kvalitnější šňůry s 5-ti zásuvkou (bez všelijakých kurvítek) a cenově bych se asi dostal ještě níž.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 29.12.2012, 15:25 »

Do mojej domacnosti maju predlzovacky s vypinacmi a "spd" zakazany vstup
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 29.12.2012, 15:28 »

Skúste poprosiť niekoho nablízku RT, aby vám to z profesionálnej hrdosti skontroloval. Mohol by to urobiť aj zadara. Ak ste študent, tak nezbohatne a ani neschudobnie a bude mať jeden veľký dobrý bod aj odo mňa. Neviem síce, ako sa dávajú tie body ale naučím sa to a dám mu ho.

Znova říkám, že jsem se ptal na názor, nechci a nepotřebuji na to mít revizi.


Proč asi serióznější výrobce nic podobného nenabízí?  Nerozhodný
Když už bych moc potřeboval těch 10 připojovacích míst (a předřazené jištění napojovací zásuvky by nebylo proti),  pak bych si asi pořídil např. dvě kvalitnější šňůry s 5-ti zásuvkou (bez všelijakých kurvítek) a cenově bych se asi dostal ještě níž.

Když mě se zas líbilo těch 10 zásuvek pohromadě , ,na jednom místě,,  . Předřazené jištění pro zásuvku je 16A. Hlavně jak jsem říkal, tak se mi líbil ten jistič v té prodlužce, že nedojde k přetížení (snad...). Tipnul bych proč kvalitní výrobce nevyrábí takovýhle typ prodlužovačky, podle mne protože o to není takový zájem a zbytečně by na tom tratil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 29.12.2012, 15:38 »

Pokud je na krabici coby výrobce Polština, Italština a pod.,  a výrobek má co dělat s bezpečností, prostě ho neberu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 29.12.2012, 15:52 »

Do mojej domacnosti maju predlzovacky s vypinacmi a "spd" zakazany vstup
Jáj Dano. Ani sa nečudujem.Čo už by robili vo Vašej domácnosti raz-dvojky alebo trojky,dokonca roz-desiatky, keď už ste s Milanom spytlíkovaní na nejakej stretávke na vode a či vodke alebo či víne.Môj brat v nestráženej chvílke prehlásil: Pije sa všetko čo sa začína na či či-pivo, či-víno, či- vodka atd. A v Polsku a ani v Itálii nemajú nič čo by bolo schopné na či, tak sa ani Milanovi nečudujem, že to nekupuje a ešte krabicové. No tfuj, to už sme pred Silvestrom dobre dopadli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 29.12.2012, 17:41 »

Nebo znáte někdo nějaký jiný podobný výrobek co by měl 10 zásuvek? Koukal jsem třeba na výrobce Legrand, který je tady na fóru doporučován a ten nic takového nemá...

Proč by měl Legrand vyrábět na 10 zásuvek, když v praxi většině uživatelů stačí 5 ...

Dnes používají studenti :
- laptopy (nepotřebují dvojici zásuvek na PC a monitor).
- nějakou tiskárnu
- nabíječku pro mobil (fotoaparát už spíše ne, foťák v mobilu na obyč.věci stačí)
- nějakou audio soupravu (na zvuk k laptopu nebo rádio, případně mp3 z mobilu)
- event. druhý laptop (data se přenášejí stejně po síti nebo pomocí flash, SD apod)

V reálném čase budete mít i u pětipsa dvě zásuvky volné.
Vypínač asi moc používat nebudete. (životnost má pouhé dva roky - proč asi ?)
Jistič 10A/B je tam pro parádu. Pokud bude zkrat ve spotřebiči, vybaví pravděpodobně i 16A/B jistič v el.instalaci. Student SŠ a VŠ by měl umět kupecké počty (součet příkonů spotřebičů by měl být nižší než 2kW).
Naopak, 10ks zásuvek dává pocit, že proudu je dost pro všechny a nenutí počítat.

Možná vypadám jako zpátečník, ale někdy méně je ve skutečnosti více.
Bez přepěťové ochrany a vypínače se zvýší spolehlivost (méně komponentů) a pokud je to výrobek od solidního výrobce, tak cena bude stejná jako u "na první pohled" solidní koupí.
Pokud po síti přijde dárek (přepěťová špička) a máte jen D ochranu, tak to nic neřeší. Ten varistor uvnitř se dá koupit za 1Kč a s 10A bimetalem asi jen exploduje (v každém případě to bude jeho smrt) .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 29.12.2012, 17:52 »

Chcel som študentovi trochu pomôcť, ale aj syn ma presvedčil, že také monštrum je blbosť, tak maximálne na zaberanie miesta v miestnosti. Netreba mať asi veľké oči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak je omezena délka prodlužovacího přívodu?
 Jak správně připojit napájecí rozvaděč?
 Jak se zapojuje kabel na 220V?
 Poradíte prodlužovačku silového kabelu 400V pro cca 5kW?
 Z jakého materiálu musí být prodlužovací šňůry ?
 Jaký typ třížilového kabelu použít na venkovní prodlužovačku?
 Musí se použít na prodlužovačky k zakončení vodiče dutinek?
 Podle čeho vybrat bezpečnou prodlužovačku pro běžné domácí použití?
 Lze vyrobil prodlužovací kabel 230V délky 50m?
 Mohu zakopat provizorní prodlužovák do země?
 Jak zapojit prodlužovák na 400V/32A se čtyřmi a na druhé straně pěti vodiči?
 Proč nepoužívat dvoužilový prodlužovací kabel?
 Jak zapojit prodluzku 400V?
 Mohu přidat do lišty k dvoužílovému kabelu (černý+zelenožlutý) modrý nulák?
 Mohu na prodlužovačku 8 metrů cu lanko 3x 0,5?
 Proč jsou šňury u některých spotřebičů "krátké" ?
 Je taková vidlice s pohyblivým přívodem v pořádku dle všech norem?
 Jsou CYSY a CGSG vhodné pro pohyblivé přívody?
 Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý?
 Jaký mám použít prodlužovací kabel v délce 100m na 400V pro stavbu RD?
 Jak postupovat pokud potřebuji prodlužovák delší než 50m?
 Může být prodlužovačka 230V s rozebiratelnou vidlicí ?
 Mohu plně zatížit prodlužovák smotaný na bubnu?
 Kde v Brně mám koupit/sehnat dvojpólovou vidlici na síťový přívod?
 Kde najdu výsledky z kontroly prodlužovacích a pohyblivých přívodů ?
 Jaký kabel zvolit jako prodlužovák na stavbu?
 Je prodlužovák 400V s kabelovou zásuvkou nakonci 16A v pořádku?
 Mohu napojovat více prodlužovacích šňůr za sebou?
 Četli jste již ČSN 33 1600 ed. 2?
 Lze použít na pětipólovou zásuvku v síti TN-S čtyřžilový prodlužovací kabel?
 Je bezpečné použití jednopólového spínače v prodlužovacím přívodu?
 Kde se dá koupit prodlužovací přívod zakončený na obou koncích zásuvkami?
 Jaký zvolit průřez vodiče na prodlužovák 400V 16a-6h příkon stroje 0,9kW?
 Jakou zvolit prodlužovačku s přepěťovou ochranou?
 Je možné použít prodlužovačku na vzdálenost 80-100m?
 Co se stane, pokud použiju delší prodlužku než 50metrů u 3fáz.rozvodu?
 Poradil mi prodavač správně, když mi doporučil prodlužovačku s průřezem 1mm2?
 Lze vyvest prodluzovak ze svetla?
 Ake napätie má byť predlžovačke AEG-PDU-FR6 vo vypnutom stave?
 Existují nějaká pravidla pro prodlužovací přívody?
 Vyzná se vůbec někdo v posuzování prodlužovacích přívodů na našem trhu?
 Moze sa predlzovacka pouzivat navinuta alebo nie?
 Jak prodloužit kabely od zásuvky?
 Muže zabila podomácku upravená prodlužovačka!
 Jak poznat v obchodě kvalitní prodlužovačku?
 Jak dlouhý může být prodlužovací kabel?
 Mohu vyrobit prodlužovačku (legálně)?
 Jaký prodlužovací kabel 230V je možné zrevidovat?
 Je tento pohyblivý přívod v souladu s normou?
 Je modrý vodič ve flexošňůře zapojený vlevo správně?
 Jak zapojit u prodlužovačky nová barevná značení na stará?
 Co se myslí upozorněním u zásuvkové lišty - Nespojovat do série?
 Je chybný predlžovák, alebo chybná zásuvka?
 Doporučíte mi kvalitní prodlužovací přívod?
 Je možné prodávat zařízení s obráceně označenými vodiči v přívodním kabelu?
 Jaky kabel na prodluzku 4P/32A/400V IP44?
 Vyhovuje PowerCube Rewirable normě?
 Je prodlužovačka bez vodiče PE nebezpečná a certifikát neplatný?
 Kdo nese odpovědnost za požár způsobený prodlužovacím přívodem?
 Jakou prodlužovačku zvolit k ledničce?
 Jak správně vybrat prodlužovací kabel?
 Je šňůra k 3f míchačce se zásuvkou 32A a vidlicí do sítě 16A v pořádku?
 Sníží se výkon zařízení pokud nerozvinu přívodního kabel z transportního bubnu?
 Existují i případy, kdy je dvoulinka v prodlužováku bezpečná?
 Jaké nebezpečí skrývá "pavoučí síť" z prodlužováků?
 Nevyhořím s prodlužovacím kabelem dlouhým 200m?
 Proč ruční bruska vyhazuje jističe a přes prodlužovací kabel ne?
 Lze zapojit prodlužovací kabel se zasuvky do rozdvojky?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Musí se prodlužovací kabel používat pouze plně rozvinutý?
 Je přijatelné připojení zásuvkové lišty do prodlužovacího kabelu?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Jaká je maximální délka prodlužky pro 400V/10A?
 Existuje nějaký plochý prodlužovací kabel?
 Co může být na připojení prodlužovacího přívodu na pevno špatně?
 Jak upravit přechodku z kabelu 3+0 na kabel 3+N+PE?
 Jak si správně vybrat a koupit prodlužovací kabel?
 Je možné vyrobit kabel s 1f vidlicí a 3f zásuvkou?
 Co lze označit za kvalitní prodlužovací kabel s vypínačem?
 Je možné nahradit prodlužovací kabel pomocí CYKY kabelu?
 Co když v prodlužovací šňůře 400V chybí poškozený vodič N?
 Mohu zapojit pc do prodlužovačky s několika spotřebiči?
 Je lepší jedna prodlužka s více zásuvkami nebo 2 s méně?
 Jak na bezpečný přívod elektrického napětí cca 150m?
 Je lepší mít 1 prodlužovačku (vše 1 zásuvka), či 2 prodlužovačky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.