Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Prečo podla vás neustále vyhadzuje prúdový chránič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prečo podla vás neustále vyhadzuje prúdový chránič?  (Přečteno 46598 krát)
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« kdy: 27.12.2012, 19:57 »

Riešim dlhšiu dobu jednu situáciu u zákazníka, ktorému neustále vyhadzuje prúdový chránič, ked zapne svetelný okruh v priestore RD. Zaujimave je ze svetelny okruh ani nieje cez chranič zapojený.
Na obrázku sú v rozvádzači 3 prúdové chrániče označené farebne. Červený chránič chrani zásuvky na 1.NP /cervene istice/,  fialovy chranic chrani zasuvky na 2.NP /fialove istice/,  zeleny chranic -exterierove zasuvky /zelene istice/. vsetky prudove chranice sú na vstupe prepojene spolocnou listou ktoru je vidiet na fotografii. Rozvodná 3f lista pokracuje dalej na 10A istice ktore istia svetelne obvody... Tzn. svetelne obvody v RD maju s prudovymi chranicmi spolocnu iba rozvodnu prepojovaciu listu... Problem robí jeden svetelný obvod ktorý je spinany cez rele /Inteligentný system INELS/ a to tak, ze z casu na cas cca 2x do tyzdna pri zapnuti toho obvodu vyhadzuje prudovy chranic... jednasa o chranic oznaceny cervenou farbou na fotografii typu: Moeller PF7-40/4/003.

Na svetelnom obvode su zapojene impulzne zdroje ktore spinaju LED pasy v jednej zmiestnosti RD...  izolacna stav svetelneho vyvodu je v poriadku. keby bol svetelny obvod rieseny cez prudovy chranic lepsie by sa chapalo jeho nepredvidateln e vyhadzovanie, ale nieje... Je mozne ze to sposobuju prave impulzne svetelne zdroje ktore su do siete vnesu nejake neziaduce zlozky pri zopnuti?
_ neviem si nejak rady tak sa obraciam na Vas... kazdy podnet bude pomocny  Úsměv


* Snímka obrazovky 2012-12-27 o 19.24.23.png (767.58 KB, 769x464 - prohlédnuto 7042 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 27.12.2012, 20:22 »

Něco podobného jako u mne.  Pláč
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,24984.msg186743.html#msg186743
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 27.12.2012, 20:58 »

Kdyby byla např. Svatojakubská noc, mohlo by se to svádět např. na "skřítka škodičáka".

Když se vrátím k tomu, co jsem tu nedávno psal v jiném vlákně, nesou Moellery nějak moc citlivé v obvodech, kde napájejí převáčně okruhy s nesinusovým průběhem proudu? (spínané zdroje!)
Nemáte chuť a možnost zkusit tam nasadit něco jiného na vyzkoušení? (co takhle řada Acti9 ?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 27.12.2012, 21:08 »

Hledejte chybu v okruzích za tím chráničem, který vypadává. To že to dělá při zapnutí jednoho světelného okruhu vám usnadní akorát zjišťování jestli se povedlo najít správně.

Vemte měřič izolačního stavu a změřte jednotlivé okruhy zásuvek za chráničem. Znamená to samozřejmě odpojit v rozvaděči oba pracovní vodiče (fáze jističem, nula na svorkovnici  rozvaděč vypadá udělaný slušně, tak to snad nebude takový problém). Pozor na elektroniku a "přepěťovky" na koncích kabelů. Nevím co máte zapojeno v zásuvkách na těchto okruzích, ale mohl by to dělat i nějaký filtr na vstupu nějaké elektroniky... Prostě si proud (nějaká vyšší harmonická) najde nejsnadnější cestu....

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 27.12.2012, 21:46 »

Kdyby byla např. Svatojakubská noc, mohlo by se to svádět např. na "skřítka škodičáka".

Když se vrátím k tomu, co jsem tu nedávno psal v jiném vlákně, nesou Moellery nějak moc citlivé v obvodech, kde napájejí převáčně okruhy s nesinusovým průběhem proudu? (spínané zdroje!)
Nemáte chuť a možnost zkusit tam nasadit něco jiného na vyzkoušení? (co takhle řada Acti9 ?)

myslite ze by vymena chranica pomohla?  keby bol svetelny obvod napajany az za problemovym chranicom, ale je mimo neho... este ma napadlo ze pod rozvadzacom su natocene rezervne vodice N a PE od jednotlivych obvodov, ci tam nejaky subeh sa nenaindukuje pri nabehnuti impulznych zdojov, tak som ich maximalne oddelil od seba, ale ani to nepomohlo... ked som u zakaznika ja vsetko ide,, ,  odidem a za 3 dni vola ze zapol svetlo a zasa to vyhodilo... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 27.12.2012, 21:50 »

Jen namátkou.....
Co je to za chránič??
Jakou má vybavovací charakteristik u?? (myslím tím pulující,čistě střídavý a pod??)
Někdy pomůže i se zpožděnou char. nevybavující 10ms a pod??(G,R a pod.)
Když to není unikající proud?? Dnes máte v prodeji i s indikací unikajícch proudů.....
Impulzní zdoje bývají prevít....a hlavně ty made in China! zle
Podobnou závadu jsem řešil před léty na zubní soupravě starší výroby...To ale nebyli chrániče jako dnes,
výběr je vynikající!
Základem je odpojovat za chráničem obvody.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 27.12.2012, 21:51 »

Hledejte chybu v okruzích za tím chráničem, který vypadává. To že to dělá při zapnutí jednoho světelného okruhu vám usnadní akorát zjišťování jestli se povedlo najít správně.

Vemte měřič izolačního stavu a změřte jednotlivé okruhy zásuvek za chráničem. Znamená to samozřejmě odpojit v rozvaděči oba pracovní vodiče (fáze jističem, nula na svorkovnici  rozvaděč vypadá udělaný slušně, tak to snad nebude takový problém). Pozor na elektroniku a "přepěťovky" na koncích kabelů. Nevím co máte zapojeno v zásuvkách na těchto okruzích, ale mohl by to dělat i nějaký filtr na vstupu nějaké elektroniky... Prostě si proud (nějaká vyšší harmonická) najde nejsnadnější cestu....

 

myslite ze merania za chranicom na vyvodoch pomozu? lebo neviem ci ste postrehol ale obvod ktory vyhadzuje chranic je praveze mimo chranica tzn, ze nieje zapojeny za nim... rozvadzac som robil sam, o to ma to viac stve, musim to vyriesit k spokojnosti zakaznika...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #7 kdy: 27.12.2012, 21:57 »

... Problem robí jeden svetelný obvod ktorý je spinany cez rele /Inteligentný system INELS/ a to tak, ze z casu na cas cca 2x do tyzdna pri zapnuti toho obvodu vyhadzuje prudovy chranic...
Na svetelnom obvode su zapojene impulzne zdroje ktore spinaju LED pasy v jednej zmiestnosti RD...
Není za tím vyhazovaným chráničem náhodou také zdroj INELSu typu PS-100? Podobnou potíž jsem jednou řešil, zmizela po výměně zdroje za jiný typ (tehdy konkrétně za PS2-60/27).
Co vše visí na tom RCDčku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 27.12.2012, 22:00 »

Nakreslete si schéma, aby vypadl chránič musí přes něj téct proud nějak do "země" (pokud je tedy chránič v pořádku). Je to porucha*, která se blbě hledá, ale pokud je chránič v pořádku, tak porucha musí být za ním..... Jinde ne.... Jak jsem psal, může to dělat něco co je frekvenčně závislé a pro vyšší harmonickou při zapnutí spínaného zdroje se to chová jako malý odpor a okruh se uzavře tudy..

že je to obvod mimo chránič jsem postřehl, ale něco musí ten chránič vyhodit, pokud jsou tři stejné chrániče tak proč vypadává jen tento?

*) Porucha nemusí být porucha ale vlastnost něčeho za chráničem

Přidám ještě příklad z praxe: Chránič za něm pár vývodů ven, (brána, venkovní zásuvka, zavlažovací čerpadlo,..) Pes překousal kabel od brány, brána se díky tomu přestala používat, ale v souvislosti s tím při zapojení vysavače a běžeckého pásu do konkrétního zásuvkového okruhu při jejich rozběhu došlo k vybavení chrániče právě pro ty venky, i když zásuvkový okruh z vysavačem byl za jiných chráničem a s tímto vlastně vůbec nesouvisel, po odpojení vadného kabelu brány vše bez problému....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #9 kdy: 27.12.2012, 22:01 »

No já bych, Ladislave jako první věc, rozkreslili obvody, tak abych vyděl patřičné souvislosti. V druhé řadě bych si rozkreslil tu ovládačku světel.
Pak bych začal měřit izolační odpory na zásuvkových okruzích, samozřejmě vše vytahat ze zásuvek.
Pak bych začal měřit na tom jediném světelném okruhu, a v neposlední řadě na té ovladačce.
 Úsměv
PF7, nevypne jen tak sám od sebe.
Změřil bych proud ve vodiči PE, toho světelného obvodu. Mrknutí
Ten chránič PF7, v jakém je provedení AC, A, nebo G?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 27.12.2012, 22:11 »

Doplním kolegu Miroše: Zkuste na tento světelný obvod nasadit chránič stejného typu jako je ten který vypadává. Osobně si myslím, že to bude bez problémů. Ale od stolu se toto řeší blbě. Ideální samozřejmě je najít takovou kombinaci, kdy to spolehlivě vypadne, ať můžete testovat na místě....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 27.12.2012, 22:18 »

Nikdy jsem se s tím nesetkal, ale fakt je, že je nezanedbatelné množství chráničů, které vypadnou, když se "práskne dveřma". Psal jsem už docela dost závad typu "chránič vybavuje pod 50 % jm.proudu". Někdy chránič vybaví tak rychle, že měřák není schopen napsat hodnotu. Dovedu si představit, že jsou v souběhu vedení za chráničem a před chráničem, přičemž impuls ve vedení před chráničem způsobí induktivní vazbou rozdílné hodnoty proudů mezi L a N v chrániči. Udělal bych pokus. Nejdřív změřit normálně narůstající reziduální proud a potom během měření zkusit rozsvítit. Třeba měřák ukáže zřetelně nižší hodnotu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 27.12.2012, 22:23 »

to Smilek: zdroje PS-100 su tam dva, ale tie su napajane tiez mimo chranica, a su zapojene nonstop, problem nastava iba pri zapnuti svetelneho okruhu kde su pulzne zdroje k LED svetlam. Ale s PS-100 som si tiez uzil svoje  Úsměv

to Rotrekl: polozil ste otazku nad ktorou som sa zamyslal, preco vypadava len jeden... ked su na spolocnej napajacej 3f. liste aj ine chranice.... svetelny obvod je z rozvadzaca vyvedeny kablom 3Cx1,5 dlzky asi 5 m od rozvadzaca, na konci su 4 pulzne zdroje.

to Miroš: rozkreslit ten neni problem mam projekt od neho, i ked projektant sa trosku zapotil, lebo najskor bol hotovy rozvadzac a potom projekt, dopredu bol problem nakolko som mal poziadavky investora v hlave do poslednej bodky, a tie sa neustale menili, no projekt sk. stavu mam a v zapojeni problem nevidim i ked... kukam do toho rozvadzaca uz rok a mozno nevidim nieco co som x krat uz prehliadol Úsměv poznate to...

to Rotrekl: najst spolahlivo situaciu bude problem Úsměv nakolko chranic vyhodi za mesiac asi 4 krat, a to som tam ako na potvoru nikdy neni... a aj keby som bol, sv. obvod zapnem dalsich 100 krat a nic... Smutek

to Strycharski: to ako pisete o subehu mi mata hlavom velmi dlho... i ked kabel od zdrojov ku rozvadzacu je len 5m maximalne, ale je ulozeny v roste pod podhladom spolu s inymi kablami samozrejme aj zasuvkovymi ktore su cez chranic napajane. A pri nabehu tych 4 pulznych zdrojov je prudovy spica isto velka nakolko mi raz zostalo od toho zlepene aj RELE v INELSe ktore sv. okruh spina..... rozmyslam natiahnut po zemi, hlupo iny privod ku zdrojom aby som subeh absolutne vylucil...

uz som skusil od zrdrojov odpojit na skusku aj vodic PE, kedze su zdroje chranene polohou...,  tzn boli pripojene len na L,N ... a aj tak prudovy chranic na ktory vyvod nieje ani napojeny vyhodilo...

posielam pohlad na cely rozvadzac....


* IMG_0544.jpg (696.45 KB, 1224x1632 - prohlédnuto 5901 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #13 kdy: 27.12.2012, 22:40 »

OK? Co tedy přesně visí na tom chrániči?
Nejsou tam například zásuvky, v nichž by byly třeba "přepěťové" prodlužovačky?
A mimo soutěž - lepilo se relé v SA2-012, nebo v SA2-04? (jen abych si udělal představu o intenzitě spínaného proudu).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 27.12.2012, 22:57 »

OK? Co tedy přesně visí na tom chrániči?
Nejsou tam například zásuvky, v nichž by byly třeba "přepěťové" prodlužovačky?
A mimo soutěž - lepilo se relé v SA2-012, nebo v SA2-04? (jen abych si udělal představu o intenzitě spínaného proudu).

Na tom chranici sú zasuvky ktore sa nachadzaju na 1.NP v tom RD. Ochrany v zasuvkach a ani predlzovacky s ochranami tam nie su... pripojene spotrebice trvalo su, chladnicka, 2xTV, digestor, kavovar,  a spotrebice bezneho pouzivania...  uvazujete tak ze na niektorom z obvodov ktore su chranene prudovym chranicom unika cez PE prud, ktory je na hrane udrzatelnosti este prudoveho chranica ale ako nahle nabehnu pulzne zdroje pre svetla ktore su mimo chranica ale tak velmi "zanesu" siet bordelom ze proste vyhodi chranic... asi by som mal zmerat unikajuce prudy cez PE vodice zasuvkovych obvodov, a konecne si kupit nejaky kliestovy ampermeter ako uz dlho uvazujem....  Šok

rele ktore bolo zlepene /raz za rok sa to stalo/ a napaja pulzne zdroje je SA2-02M coz je s 04M na rovnaku prudovu zataz...16A, ale to asi sam viete ak poznate vyrobky ELKOep
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #15 kdy: 27.12.2012, 22:57 »

Upřímně se přiznám, že se mně ještě nikdy nestalo, že by indukcí vybavil FI. Připadá mě to přitažené za vlasy. baterky
PF7, běžně vypíná v rozmezí Idn od 17 – do 22 mA. Že by se dokázala taková energie naindukovat z okruhu mimo FI, do okruhu za FI?
 Šok
Jaký je to typ AC, A, G, R, S, S/A, U?
Měř proud v PE:
 
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Ladislav Husár
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 27.12.2012, 23:04 »

Upřímně se přiznám, že se mně ještě nikdy nestalo, že by indukcí vybavil FI. Připadá mě to přitažené za vlasy. baterky
PF7, běžně vypíná v rozmezí Idn od 17 – do 22 mA. Že by se dokázala taková energie naindukovat z okruhu mimo FI, do okruhu za FI?
 Šok
Jaký je to typ AC, A, G, R, S, S/A, U?
Měř proud v PE:
 
 

ano to je divne aj mne,, ,  skor bude asi najlepsie zmerat unikajuce prudy ochrannymi vodicmi jednotlivych vyvodov ktore su pod chranenim chranica... priznam sa ze neviem o aky typ ide ale je to chranic Prúdový chránič - 263586 - PF7-40/4/003, ci je to AC,A,G... najdem asi az ho vymontujem na bocnom stitku... nemam momentalne katalog moelleru podla ich kodu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 27.12.2012, 23:19 »

Celá ta závada mi tak trochu nutí myslet na to, jestli není nějaká chyba v zapojení N vodiče od ovládání světel, kdy by to způsobilo nějaký rozdílový proud u chrániče, ale proud, který je pod hranicí reakce chrániče a tak je "vypnutí" buď náhodné, nebo spojené s provozem nějakého spotřebiče, který tam nějaký ten mA rozdílového proudu přidá.
Když je chránič vypadlý (vypnutý),  jaký izolační stav proti PE má vodič N za chráničem?
Vše, co je horší než "jednotky MegaOhmů" je podezřelé!

Vzpomněl jsem si na to v souvislosti s jedním kopancem - trafo na zvonek zapojené na jistič od stykače (blokování),  tedy před chráničem a na N za chráničem. To nepadalo, to dokonce drželo. Ale řešil jsem něco jiného a při vypnutém chrániči jsem dostal ránu, že jsem si málem rozbil loket, jak jsem "couval". L prošlo přes trafo na N odpojený chráničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Může chránič vypadnout i při vypnutém hlavním vypínači?
 Proč mi vybavuje proudový chránič?
 Proč vypadává centrální proudový chránič po natopení el. ohřívače vody?
 Proč mi vybavuje proudový chránič, po provizorním připojení rozestavěného domu?
 Proč mi proudový chránič vypíná?
 Proč proudový chránič vypíná při spojení vodičů PE a N?
 Proč vybavuje PCH při větším odběru i z okruhů mimo tento PCH ?
 Je chyba v proudovém chrániči, či ve mně?
 Proč mi při natahování jističe vypadává proudový chránič?
 Proč proudová ochrana vypíná osvětlení bazénu?
 Proč vypne fíčko při vypnutém jističi a styku N a PE?
 Proč mi nepravidelně vypíná proudový chránič?
 Preco plynova varna doska vyhadzuje prudovy chranic?
 Proč vybavuje chránič při zapnutí vysavače?
 Proč vypíná proudový chránič když k tomu nemá dle mého názoru důvod?
 Proč vybavuje proudový chránič, když je izolační odpor OK?
 Jaká může být příčina padání centrálního proudového chrániče?
 Proč mi vypadává nový proudový chránič při zapojení vrtačky?
 Prečo vybavuje prúdový chranič, keď v obvode nieje nič zapojené?
 Preco mi drtic odpadu vyhadzuje prudovy chranic ?
 Proč vybaví proudový chránič při vypnutí elektrické trouby?
 Proč vypadává proudový chránič v noci jednou za 14 dní?
 Kdo by odstranil příčinu vybavování proudového chrániče u Domašova?
 Může vypínat chránič z důvodu poklesu napětí?
 Je správně zapojený chránič, pokud vybavuje po sepnutí čehokoliv?
 Proč vybavuje centrální proudový chránič?
 Proč vybavuje proudový chránič?
 Z jakého důvodu nepravidelně vybavuje proudový chránič u čerpadla?
 Jak odhalit padání proudového chrániče?
 Jaký je důvod výpadku chrániče při připojení plynové hadice ke sporáku?
 Jak odhalit příčinu pravidelného padání proudového chrániče v určitou dobu?
 Proč bojler vyhazuje proudový chránič, přestože před tím několik hodin v běžel?
 Jak odhalit příčinu vybavování proudového chrániče charakteristiky G?
 Máte nějaký tip nebo představu co s tím, když padá proudový chránič?
 Jak zabránit vlhkosti v zásuvce s proudovým chráničem?
 Proč světelný okruh vybavuje proudový chránič?
 Proč chránič vybavuje při spouštění spotřebiče s výkonem nad 2kW?
 K čemu je na chrániči červené tlačítko, když po stisku nejde chránič už zapnout?
 Proč vypíná proudový chránič po zapojení nového obvodu do rozvaděče?
 Proč bojler po připojení pouze PE vodičem vybaví proudový chránič?
 Proč trouba vyhazuje po nahřátí proudový chránič?
 Proudový chránič začal divně vybavovat, co s tím?
 Je nějaká možnost zapojení akumulačních kamen do okruhu s chráničem?
 Jak vyřešit náhodné vypínání proudového chrániče NDR v bytovce?
 Proč vypadává proudový chránič, když se zvýší příkon odběru?
 Proudový chránič nevypíná když je problém s uzemněním?
 Proč mi vybavuje chránič když chci zapojit obvod světel v koupelně?
 Proč začala zásuvka sama o sobě shazovat proudový chránič?
 Proč po rekonstrukci elektroinstalace pračka vypíná proudový chránič?
 Muže vyhazovat Multifunkční relé SMR-B/230 proudový chránič ?
 Co může způsobovat vybavování chrániče při připojení nového ponorného čerpadla?
 Proč vybaví chránič při zapnutí spotřebiče mimo chráněný okruh?
 Může prodlužka způsobovat shození jističe?
 Proč nezapojená fáze shazuje proudový chránič?
 Proč chránič vypína i když není pod napětím?
 Proč nová vypnutá trouba vyhazuje hl. Jistič po přiojení kovovou pl. hadicí?
 Proc vybavi proudovy chranic pri zapojeni DRO?
 Proč po zapojení LED a spuštění spotřebiče s větším odběrem vybaví chránič?
 Jak nahodit starý jistič z roku 1972?
 Proč vypíná chránič obvod se spínacími hodinami v závislosti na jejich umístění?
 Je možné aby vypnutá sušička vyhazovala proudový chránič?
 Je správné, že proudový chránič vypne při úderu blesku do nedalekého sloupu?
 Čím ponorné čerpadlo vybavuje chránič, když ne unikajícím proudem?
 Proč trouba vyhazuje proudový chránič?
 Proč vypadává proudový chránič při zapojení trafa mimo proudový chránič?
 Proč vybavuje čtyřpólový chránič i bez spotřebičů?
 Proč dálkově ovladaná zasuvka SOLIGHT DY 08 vypíná proudový chránič?
 Proudový chránič vybaví při vypnutém jističi - je to normální?
 Proč elektrický gril shazuje proudový chránič?
 Proč po zapojení pohonu vrat vypadává proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.