Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  CSK ==> Co se stane když ...
| | |-+  Co se stane, když mi zreziví uzemnění domu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co se stane, když mi zreziví uzemnění domu?  (Přečteno 8452 krát)
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« kdy: 24.11.2012, 23:16 »

Co se stane když mi zreziví uzemnění domu?
Nebo když mi ho někdo záměrně ošidí podvodem, tedy že mi vše zaleje vodou aby při revizi byl odpor co nejnižší.


To jsou také časté dotazy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 25.11.2012, 11:09 »

Pravidelnou revizí na to dojdete !

Jenže u domů revizi nikdo nedělá, pak se ptá co se stane??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 25.11.2012, 12:09 »

Pravidelnou revizí na to dojdete !

Jenže u domů revizi nikdo nedělá, pak se ptá co se stane?

Držte se prosím otázky tématu. Takto byste odpověděl spotřebiteli, když se ptá co se stane když mu zreziví uzemnění?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.11.2012, 19:12 »

Uzemnenie ochranného vodiča na potenciál zeme je základnou požiadavkou na správnu činnosť ochrany pred úrazom elektrickým prúdom.

Ak je uzemnenie nefunkčné (napr. zhrdzavené) pri poruche nebude na chránených častiach proti zemi "nula voltov" ale "veľa voltov" a v prípade náhodného dotyku na elektrický spotrebič a radiátor/vodovod/plyn dôjde k vyrovnaniu potenciálov cez telo.
Potrubia majú často lepšie uzemnenie ako elektrika.

Preto je potrebné, aby uzemnenie elektriky aj uzemnenie potrubí bolo v poriadku a aby boli potrubia a elektrika aspoň v jednom bode (najlepšie na vstupe do domu) spolu vodivo prepojené.

Uzemnenie je dôležité aj pre správnu činnosť ochrany pred bleskom a prepätím. Aby prepäťové ochrany správne chránili, musia byť dobre uzemnené.
Bleskozvod/hromozvod bez správneho uzemnenia nezvedie blesk do zeme a ten potom preskakuje na lepšie uzemnené časti alebo na veci a osoby s iným potenciálom voči zemi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.11.2012, 19:21 »

Pokud udeří do domu bez uzemnění, celý bleskový proud poteče elektrickou instalací, pokud budou nainstalovány svodiče bleskových proudů, shoří a bude to ok.
Málem bych zapomněl, že dům může taky shořet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.