Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?  (Přečteno 19129 krát)
MildaGSXR
« kdy: 20.11.2012, 11:39 »

V garáži dodavatel stavby připravil zásuvku spínanou HDO pro přímotop a je jištěna  PL7-B6/1N, topení cca 1800W bez problémů, ale vysavač mi s 1500W shazuje jistič.

Divné je, že mi spadl i při zapnuté dobíječce na akušroubovák,
když jsem položil aku do kolíbky.
Ten vysavač nejde ani zapnout, hned to padá.



Moderátor: Původní otázka zněla: Jaký jistič pro přímotop v dřevostavbě? Nač se tazatel vlastně vůbec neptá.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.11.2012, 12:08 »

A kam pada? A uz dopadl? Smích

 
Jinak. Topeni s prikonem 1,8kw ma proud cca 7,2A. Pri rozbehu nebude nijak zavratne vetsi a jistic to v klidu udrzi.
Kdezto vysavac bude mit rozbehovy proud cca 5x(cislo streleny z hlavy) nez je jmenovity, takze proto jistic vypadne.
Nicmene proc vypadava pri zapnuti AKu nabijecky je zahadou.

PS: Kterej chytrej projektant dal 6A jisic pro topeni 1,8kw? Povesit za kule do pruvanu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.11.2012, 13:22 »

PS: Kterej chytrej projektant dal 6A jisic pro topeni 1,8kw? Povesit za kule do pruvanu.

Len chcem doplniť, že sa to dá ešte napraviť. Ak elektrikár skontroluje kábel a odmerá impedanciu, môže z toho ešte byť 10, 13 alebo 16 A alebo aspoň C miesto B.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MildaGSXR
« Odpověď #3 kdy: 20.11.2012, 13:31 »

RD Rýmařov  Hněv¨je pravda, že původně chtěli svůj přímotop do garáže 23 m2 a nevím kolik bylo W v projektu, myslím Ecoflex150,

a mám přípravu prodloužení zásuvky o cca 3 m pro jiné umístění přímotopu
může tento "slepý" vodič  připojený k zásuvce ovlivnit chování jističe ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.11.2012, 13:49 »



PS: Kterej chytrej projektant dal 6A jisic pro topeni 1,8kw? Povesit za kule do pruvanu.
Podobny, aky je schopny namalovat centralny RCD 30mA pre serverovnu:)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 20.11.2012, 13:56 »

RD Rýmařov  Hněv¨je pravda, že původně chtěli svůj přímotop do garáže 23 m2 a nevím kolik bylo W v projektu, myslím Ecoflex150,

a mám přípravu prodloužení zásuvky o cca 3 m pro jiné umístění přímotopu
může tento "slepý" vodič  připojený k zásuvce ovlivnit chování jističe ?

Pokud jsou konce zaizolovány, tak by neměl.

Len chcem doplniť, že sa to dá ešte napraviť. Ak elektrikár skontroluje kábel a odmerá impedanciu, môže z toho ešte byť 10, 13 alebo 16 A alebo aspoň C miesto B.

Pokud do zásuvky vede 3x1,5, tak tučné je správná cesta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
MildaGSXR
« Odpověď #6 kdy: 20.11.2012, 14:05 »

konce zatím zaizolovány, bude zapojeno v zásuvce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Sládek148
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.11.2012, 20:14 »

Řekl bych, že to je nepochopení úmyslu projektanta. Nemá náhodou ten kabel, který je jištěn tím 6A jističem, ovládat pouze stykač? Stykač by pak spínal onu zásuvku jištěnou klasicky 16A jističem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MildaGSXR
« Odpověď #8 kdy: 20.11.2012, 20:18 »

no ano stykač proudového chrániče je přítomen, ale co udělat, aby mohla být zásuvka využita i  pro jiný spotřebič než přímotop ? třeba na ten vysavač
dškuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 20.11.2012, 20:25 »

Pozvat si elektrikáře, dát mu k nahlédnutí projekt, prokonzultovat co s tím, nechat elektrikáře udělat, zaplatit elektrikáři... .

bez urážky, posledním příspěvkem jste projevil dostatečnou neznalost k tomu, aby jsme vám dále radili, jak se v tom šťourat. Jestli se nepletu, tak RD Rýmařov dělá dřevostavby, tam by pokusnění mohlo být docela drahé......,  pokud chcete pokračovat svépomocí ,  doporučil bych snad jen nachystat hodně špekáčků a nějaký lahváč na chladné místo mimo dům spolu s nějakými klacky na opékání...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Hájek Jaroslav
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.11.2012, 21:54 »

konce zatím zaizolovány, bude zapojeno v zásuvce
A proměřil jste ty 3 m kabelu ?
no ano stykač proudového chrániče je přítomen, ale co udělat...
Jak již bylo zmíněno uvedený kabel, jištěný 6A, je pravděpodobně určen pouze pro ovládání stykače a nikoliv pro připojení zásuvky. Tu zásuvku připojoval kdo ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #11 kdy: 20.11.2012, 22:36 »

Len chcem doplniť, že sa to dá ešte napraviť. Ak elektrikár skontroluje kábel a odmerá impedanciu, môže z toho ešte byť 10, 13 alebo 16 A alebo aspoň C miesto B.

Z hlediska impedance smyčky má vypínací charakteriska jističe (B, C) dost zásadní vliv, počítají se vyšší násobky vypínacího proudu.

Nicméně, předpokládám, že pro zásuvku není použitý slabší kabel než CYKY(LO) 3Cx 1,5. Je nutné proměřit impedanci smyčky, ale v nějakých "normálních" podmínkách je více než pravděpodobné, že bez problémů vyhoví jištění B10/1 a nejspíše i C10/1 - to by bylo pro uváděné využití nejvhodnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
IM
« Odpověď #12 kdy: 20.11.2012, 23:59 »

Z hlediska impedance smyčky má vypínací charakteriska jističe (B, C) dost zásadní vliv, počítají se vyšší násobky vypínacího proudu.
Při použití chrániče, v domovní instalaci celkem nezbytné, impedance smyčky ztrácí na významu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MildaGSXR
« Odpověď #13 kdy: 21.11.2012, 06:26 »

Zásuvku zapojoval Rýmařov, revizní zprávu dělal taky Rýmařov, revizák co připojoval dům na ČEZ zprávu viděl a říkal, že nic neměřili, že to jenom vytiskli, přemeřované veličiny vyly někde jinde, navíc na revizní zprávu uvedli už neplatnou normu.
Připravit 3 metry vodiče  3x1,5 asi není pro elektrikáře, to snad netáhnout mohu, připojení jsem nedělal.
Děkuju všem za snahu a za zajímavé postřehy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MildaGSXR
« Odpověď #14 kdy: 21.11.2012, 06:33 »

Jestli se nepletu stykač spíná na základě povelu HDO onu zásuvku pro přímotop.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MildaGSXR
« Odpověď #15 kdy: 21.11.2012, 06:35 »

Pozvat si elektrikáře, dát mu k nahlédnutí projekt, prokonzultovat co s tím, nechat elektrikáře udělat, zaplatit elektrikáři... .

bez urážky, posledním příspěvkem jste projevil dostatečnou neznalost k tomu, aby jsme vám dále radili, jak se v tom šťourat. Jestli se nepletu, tak RD Rýmařov dělá dřevostavby, tam by pokusnění mohlo být docela drahé......,  pokud chcete pokračovat svépomocí ,  doporučil bych snad jen nachystat hodně špekáčků a nějaký lahváč na chladné místo mimo dům spolu s nějakými klacky na opékání...

Bez urážky Rýmařovu jsem zaplatil 7 místnou částku ,  což by dle mého názoru mohlo stačit na to, abych neplatil dalšího elektrikáře, jako např. připojení domu ,  kdy po půl hodině prohlížení parcely prohlásil  " Dneska mi dáte 4 stovky, zítra si přivezu kabel a zapojíme to " :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hájek Jaroslav
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 21.11.2012, 10:20 »

Jestli se nepletu stykač spíná na základě povelu HDO onu zásuvku pro přímotop.
Mělo by to tak být. Je to pouze ovládací obvod a proto je jištěný 6A. Ovšem aby to mělo smysl, musí být na pracovní kontakty (spínací) stykače připojen napájecí kabel od rozvaděče, samostatně jištěný (např. 16A/B),  a ze stykače musí tento kabel pokračovat na spotřebič, zásuvku ap. Stykač napájení spotřebiče vypíná a zapíná podle povelů HDO. Možná vám chybí kabel ze stykače ke spotřebiči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 21.11.2012, 18:35 »

Bez urážky Rýmařovu jsem zaplatil 7 místnou částku ,  což by dle mého názoru mohlo stačit na to, abych neplatil dalšího elektrikáře, jako např. připojení domu ,  kdy po půl hodině prohlížení parcely prohlásil  " Dneska mi dáte 4 stovky, zítra si přivezu kabel a zapojíme to " :-(

Pokud Rýmařov neprovedl něco jak měl, tak to reklamujte, máte na to plné právo. Pokud to odpovídá tomu co tam mělo být, a teď něco chcete navíc, proč by jste za to neměl platit.

Jo přístup stavitelů typových RD k přípojkám je na kopnutí do ucha, ale zase bych se divil, že toto neměli ze smlouvy vyjmuto... No přístup toho koho jste si na sehnal, nebyl teda lepší...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.