Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Je bezpečný prodlužovací přívod ACAR S10 1,5M G?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je bezpečný prodlužovací přívod ACAR S10 1,5M G?  (Přečteno 30719 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 29.12.2012, 18:15 »

Proč by měl Legrand vyrábět na 10 zásuvek, když v praxi většině uživatelů stačí 5 ...

Sice nejsem student ale občas se i něco učím takže podobnost tu je. Zkusil jsem spočítat kolik mám v této chvíli obsazených zásuvek u PC kde pracuji. Současný stav je jedenáct obsazených a to ještě nepřišel synek aby si u mě nechal nabít mobil, tablet nebo MP3.
1-notebook
2-bedýnky
3-scanner
4-tiskárna
5-server
6-lampička
7-router
8-PC
9-monitor
10-scartovačka
11-externí disk

Mě osobně se zdá deset sakra málo a to nepočítám že někdy zásuvky prostě vedle sebe dát nejdou a jedna pozice musí zůstat volná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 29.12.2012, 18:35 »

Asi jsem nestandartní student, ale když to zkouším spočítat:
1. Adaptér k notebooku
2. Napájení monitoru
3. Router
4. Lampička
5. Externí disk
6. Reproduktory
7. Nabíječka na telefon

8. Občas nabíječka na AA akumulátory (ta prakticky zabere 3 zásuvky díky své velikosti)
9. Nabíječka na příslušenství

a občas potřebuju zapojit další věci, proto jsem chtěl mít jedno velké zásuvkové místo. Těch 7 věcí je zapojených prakticky trvale současně + nárazově další a plus k tomu možná ještě něco přibyde - proto 10 zásuvek.

Ten jistič jsem počítal jako pojistka proti přetížení přívodního kabelu, pokud bude zkrat tak počítám s tím, že dojde ke shození jističe pro tuto zásuvku, ev. k pádu hlavního jističe.
Kupecké počty jako student VŠ kupodivu umím. Nejnáročnější je adaptér k notebooku 1,5A tedy nějakých 345W, lampička nějakých 20W,  monitor cca 35W, i když dopočítám zbytek tak se na nějakých 2300W nedostanu.


Právě z důvodu abych nepřetížil vedení k , ,pětipsu,,  jsem se poohlížel po něčem co má vestavěné jištění. Člověk se může splést nebo zapomenout na celkový příkon v dané chvíli a nerad bych aby došlo k nadměrnému zahřívání vodičů (krajně požáru),  raději bych kdyby v případě mé hlouposti vybavil jistič na , ,pětipsu,, .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 29.12.2012, 18:44 »

Maximalisté používají třeba toto:
Conteg DP-RP-20-UTEV, 20x230V, UTE 16A

Co se týká integrovaných vypínačů - obecně řečeno: nebrat
Co se týká integrovaných "jističů" - obecně řečeno: nebrat (ten kšunt "jistič" bývá pak sám pachatelem zahoření)
Co se týká přepěťovky - raději něco kvalitního pod zásuvkou pevného rozvodu, než kšunt v prodlužce (je to trochu složitější, ale jako obecné tvrzení to snad lze přijmout)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 29.12.2012, 19:13 »

Maximalisté používají třeba toto:
Conteg DP-RP-20-UTEV, 20x230V, UTE 16A

Ta cena je taky pěkná  Škleb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 29.12.2012, 19:51 »

Maximalisté používají třeba toto:
Conteg DP-RP-20-UTEV, 20x230V, UTE 16A
.
.
.

Děkuju za doporučení, ale jak jsem říkal výše, cena... 4 tisíce za prodlužovačku dát skutečně nemohu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 29.12.2012, 22:02 »

...
Co se týká přepěťovky - raději něco kvalitního pod zásuvkou pevného rozvodu, než kšunt v prodlužce (je to trochu složitější, ale jako obecné tvrzení to snad lze přijmout)
Není "Déčko jako Déčko",  v některých vícenásobných zásuvkách jsou varistory v provedení, jaké používají někteří výrobci přímo uvnitř spotřebičů. Rozdíl je v tom jeden - zatímco ve spotřebičích bývá trubičková pojistka, zpravidla max. 4A, přepěťovky ve vícenásobných zásuvkových panelech jsou někdy jistěny "až" jističem C16 v rozvaděči.
Pojistka stačí "bliknout" rychleji, než malý varistor exploduje, jistič to vydrží ale varistor pak někdy ne. Takže to může být i "časovaná zápalná nálož"

Jak má vypadat "varistor" jsem viděli při Open Day u jednoho výrobce. Na obrázku je něco, čemu bych nevěřil (obrázek jsem si vypůjčil v e-shopu AME Hradec Králové.  )


* Varistor-275V-14A-_a231717_10699.jpg (35.16 KB, 640x480 - prohlédnuto 511 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 29.12.2012, 22:37 »

Sice nejsem student ale občas se i něco učím takže podobnost tu je. Zkusil jsem spočítat kolik mám v této chvíli obsazených zásuvek u PC kde pracuji. Současný stav je jedenáct obsazených a to ještě nepřišel synek aby si u mě nechal nabít mobil, tablet nebo MP3.
1-notebook
2-bedýnky
3-scanner
4-tiskárna
5-server
6-lampička
7-router
8-PC
9-monitor
10-scartovačka
11-externí disk

Mě osobně se zdá deset sakra málo a to nepočítám že někdy zásuvky prostě vedle sebe dát nejdou a jedna pozice musí zůstat volná.
Chudák zásuvka ak je to naozaj z jednej a všetko naraz. Pohodlíčko ale nadovšetko, hlavne ak niečo z toho omylom vypadne. Potom to stojí zato. Hrabať sa v takom pavúkovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 29.12.2012, 22:59 »

Pane Garaj, mohu se zeptat proč chudák zásuvka?
Jak můžete vědět jestli je to napojené vše z jedné zásuvky a i kdyby bylo...

mohu poprosit o vysvětlení čemu vadí zapojení těchto jmenovaných věcí do jedné zásuvky, která je jištěná 16A jističem, na přívodu k zásuvce je vedení dimenzované také na 16A a prodlužovačka, která má třeba těch 10 zásuvek a k tomu jedno zařízení připojené do té zásuvky (uvažujme dvojzásuvku),  a proudový odběr těchto 11 zažízení nepřesáhne s jistotou těch 16A... Krom toho, že to není asi úplně ideální z hlediska přehlednosti, je zde i nějaký jiný problém?  Problém se spínanými zdroji? Nebo co by tam mělo vadit?  Děkuji za vysvětlení.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 30.12.2012, 12:16 »

Tak asi pre nasledovné. Mal sa ozvať pán Alin, on vie o čom píšeme. Vy asi nie celkom, preto osvetlím Píšete o roz - desiatke ano a či nie? To je predlžovačka s desiatimi zásuvkami z jednej. Zatiaľ si rozumieme. Hlavne je to o tom, čo ,  kedy a ako často potrebujete mať zapnuté v tej predlžovačke. Určite tie zariadenia, ktoré tam strkáte nemajú prívody len max. 0,5-1m. To je o tej prehľadnosti a ten pavúk alebo chobotnica, čo vznikne po zastrkaní všetkých spotrebičov potrebných aj nepotrebných, ktoré sú do  tých otvorov nastrkané. A opäť idem provokovať pána Alina, lebo Vy neviete, že na jeden istič= okruh môže byť zapojených max. jedenásť slovom aj písmom zásuviek. To pán Alin napísal, preto som sa vyjadril, že tú akože jednu zásuvku ľutujem(chudák zásuvka). Verím, že ma pán Alin nebude šetriť, ale za chvíľu bude Silvester, tak to zvládneme. Študujte a počúvajte odborníkov a aj to čítajte. Mňa nemusíte počúvať som síce skúsený ale starý ufrflaný páprdo. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 30.12.2012, 14:35 »

K původní otázce: vámi vybraný prodlužovák pravděpodobně bezpečný je (v rámci požadavků předpisů),  pokud se vám líbí a myslíte si, že vám bude vyhovovat tak neváhejte a kupte si ho.

Osobně mám v "hnízdě" u počítače prodlužovák s funkcí MASTER-SLAVE - po vypnutí počítače se samy vypnou periferie, které bez počítače nejsou k ničemu (repro, tiskárna, monitor). Pro zařízení, která nejsou v zásuvce zapojena trvale (notebook, hromada nabíječek od všeho možného) mám druhého "pětipsa s vypínačem" který je na přístupnějším místě než ta maste-slave zásuvka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 30.12.2012, 14:51 »

Pane Garaj děkuju za vysvětlení, ale stejně si dovolím vám odporovat.  Ty zařízení mají kupodivu přívodní kabely délky cca 0,5 - 1 metr a není možnost zapojit to jinam. A pokud člověk přemýšlí a uvažuje, tak pavouk nevznikne. Pokud vím tak není problém jednotlivé kabely, které vedou na stejnou část stolu svázat k sobě, a rozumně si s vedením kabelů k jednotlivým přístrojům pohrát. Chápu, že když jen ,halabala, nastrkám kabely do prodlužovačky a o zbytek se nestarám tak vznikne pavouk, ale rád mám přehled...
O počtu jednotlivých zásuvkových vývodů na jeden jištěný okruh jsem něco věděl a něco četl, proto jsem se ptal na ten počet zásuvek.
V elektroboru se sice pohybuj ve smyslu,že jsem vystudoval průmyslovku ale jen slaboproud takže se v těhle silových věcech neorientuji tak přesně a neznám normy  Úsměv

Pane Šafránek, děkuji za radu ale master slave mě nějak nenadchli  Úsměv A děkuji, asi to zakoupím a uvidím jak to dopadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 30.12.2012, 14:55 »

Dnes je asi pre mňa zlý deň, pán Šafránek. Tiskárna je napríklad aj pre tlačenie foto z karty, preto ju mám na samostatnom teda psovi.Ďakujem za nápovedu. Ja mám kopírku bez počítača zasa samostatne na psovi s tiskárnou. Počítač mám s monitorom a aj s ďaľším diskom spolu. Ten krám na internet nevypínam nikdy, ten má vlastný vypínač, ako aj stolná lampa. A aj napriek takémuto rozdeleniu,  mám všetky tie elektrické hadice (preto hadice lebo v nich občas niečo tečie a aj voda tečie v hadici je to môj technický názov pre káble),   pekne (nielen podľa mňa) stočené a zviazané do klbôčok pod stolom. V prípade potreby pošlem foto. Snažím sa mať tých dvoch  pětipsov prístupnejších . A na každom z nich mám ešte aj nejaké rezervy.
Pre pána študenta"Vámi vybraný prodlužovák pravděpodobně bezpečný je". Od toho má aj doklad z predajne aj s desaťročnou zárukou. To sme sa dopracovali výsledku. A ja som dostal 4- hodnotenie do Nového Roku. Ďakujem všetkým, od ktorých som sa nechal uniesť do tejto diskúzie. Už tento rok nebudem diskutovať " Pravdepodobne" .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 30.12.2012, 15:01 »

Pán MadyCZ. Takže sme trochu od fachu. Tiež mám len priemyslovku a to ešte pre dráhy z r.1962 v Trnave. Vysokú som už nedokončil, aj keď som to chodil 5 rokov, ale každý sme nejaký.Trošku ste ma predbehli s tou odpoveďou na tie klbôčka, práve sme to asi písali naraz. Ostatné si určite prečítate. Tak všetko dobré. Každé zlo je na niečo dobré a už tam mám ďaľšie mínus.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 30.12.2012, 15:28 »

Chudák zásuvka ak je to naozaj z jednej a všetko naraz. Pohodlíčko ale nadovšetko, hlavne ak niečo z toho omylom vypadne. Potom to stojí zato. Hrabať sa v takom pavúkovi.

Koukám se to pěkně rozjelo a já se věnuji místo diskuze předsilvestrov skému rozjímání.  Smích Abych to tedy objasnil. Přívod pro to všechno je opravdu z jedné dvojzásuvky. Žádné klubko ani pavouk se však nekoná. Udělal jsem si na pracovišti hezky rozvod a tak mám tří až šestizásuvky hezky v místech kde je potřebuji. Části z nich je předřazen jednoduchý měřák příkonu a části UPS, laserová tiskárna je na třetí větvi bez měření a UPS. Příkon celého zapnutého pracoviště je pokud netisknu do 500W i s rezervou. Ono všechno jde udělat tak i onak, já se rozhodl pro přehlednost a funkčnost.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 30.12.2012, 16:20 »

som síce skúsený ale starý ufrflaný páprdo. 
tanecek tanecek tanecek
Krásný, rozhodně upřímější než kdejakej Pažout tvrdící v popisu co vše v elektru nedělá a dle příspěvků se pak zjistí, že umí tak velký h...o a měl by raději sedět doma a neškodit svou prací,  máte u mne bodík Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 30.12.2012, 16:47 »

Vedel alebo myslel som si to, že pán Alin to určite má usporiadané tak, aby to čo najmenej prekážalo, len som to asi chcel vidieť aj napísané..

Pán Hudec-Milane, máte to u mňa, každý sme už nejaký. Keď ma aj malý vnuk s úsmevom odporúčal k ladu v kryokomore, tak to asi hovorí samo za seba. Ale on aj tak nevedel o čom hovorí, mal z toho veľkú radosť, keď sa všetci smiali, tak aj on.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 30.12.2012, 16:55 »

Vedel alebo myslel som si to, že pán Alin to určite má usporiadané tak, aby to čo najmenej prekážalo, len som to asi chcel vidieť aj napísané..

Popravdě nebývalo to tak vždy  Smích. Když jsem si ale párkrát při rozdělané práci kopl do šňůry a zajistil si tak místo pracovního večera pracovní noc, tak mě došla trpělivost sama se sebou a udělal jsem to pořádně. Od té doby mám klid, jen ta přepěťovka mě leží nezapojená v polici, k tomu dojde až mě nějaká špička něco sežere.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadyCZ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 30.12.2012, 16:58 »

Tak tedy znovu všem ,  ještě to uvážím Úsměv

Pane Garaj:  Tak to je dobře, že si rozumíme a že máte taky rád přehled v kabelech co se válí kolem. Ano asi jsem od fochu, ale teď studuji něco malinko jiného, ale slaboprooud zde uplatním stejně dobře Úsměv

Pan Alin: Děkuji za dovysvětlení Vaší situace.

Tak všem všechno nejlepší v novém roce, hodně zdraví pohody, pracovních úspěchů a klid a mír v duši Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak je omezena délka prodlužovacího přívodu?
 Jak správně připojit napájecí rozvaděč?
 Jak se zapojuje kabel na 220V?
 Poradíte prodlužovačku silového kabelu 400V pro cca 5kW?
 Z jakého materiálu musí být prodlužovací šňůry ?
 Jaký typ třížilového kabelu použít na venkovní prodlužovačku?
 Musí se použít na prodlužovačky k zakončení vodiče dutinek?
 Podle čeho vybrat bezpečnou prodlužovačku pro běžné domácí použití?
 Lze vyrobil prodlužovací kabel 230V délky 50m?
 Mohu zakopat provizorní prodlužovák do země?
 Jak zapojit prodlužovák na 400V/32A se čtyřmi a na druhé straně pěti vodiči?
 Proč nepoužívat dvoužilový prodlužovací kabel?
 Jak zapojit prodluzku 400V?
 Mohu přidat do lišty k dvoužílovému kabelu (černý+zelenožlutý) modrý nulák?
 Mohu na prodlužovačku 8 metrů cu lanko 3x 0,5?
 Proč jsou šňury u některých spotřebičů "krátké" ?
 Je taková vidlice s pohyblivým přívodem v pořádku dle všech norem?
 Jsou CYSY a CGSG vhodné pro pohyblivé přívody?
 Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý?
 Jaký mám použít prodlužovací kabel v délce 100m na 400V pro stavbu RD?
 Jak postupovat pokud potřebuji prodlužovák delší než 50m?
 Může být prodlužovačka 230V s rozebiratelnou vidlicí ?
 Mohu plně zatížit prodlužovák smotaný na bubnu?
 Kde v Brně mám koupit/sehnat dvojpólovou vidlici na síťový přívod?
 Kde najdu výsledky z kontroly prodlužovacích a pohyblivých přívodů ?
 Jaký kabel zvolit jako prodlužovák na stavbu?
 Je prodlužovák 400V s kabelovou zásuvkou nakonci 16A v pořádku?
 Mohu napojovat více prodlužovacích šňůr za sebou?
 Četli jste již ČSN 33 1600 ed. 2?
 Lze použít na pětipólovou zásuvku v síti TN-S čtyřžilový prodlužovací kabel?
 Je bezpečné použití jednopólového spínače v prodlužovacím přívodu?
 Kde se dá koupit prodlužovací přívod zakončený na obou koncích zásuvkami?
 Jaký zvolit průřez vodiče na prodlužovák 400V 16a-6h příkon stroje 0,9kW?
 Jakou zvolit prodlužovačku s přepěťovou ochranou?
 Je možné použít prodlužovačku na vzdálenost 80-100m?
 Co se stane, pokud použiju delší prodlužku než 50metrů u 3fáz.rozvodu?
 Poradil mi prodavač správně, když mi doporučil prodlužovačku s průřezem 1mm2?
 Lze vyvest prodluzovak ze svetla?
 Ake napätie má byť predlžovačke AEG-PDU-FR6 vo vypnutom stave?
 Existují nějaká pravidla pro prodlužovací přívody?
 Vyzná se vůbec někdo v posuzování prodlužovacích přívodů na našem trhu?
 Moze sa predlzovacka pouzivat navinuta alebo nie?
 Jak prodloužit kabely od zásuvky?
 Muže zabila podomácku upravená prodlužovačka!
 Jak poznat v obchodě kvalitní prodlužovačku?
 Jak dlouhý může být prodlužovací kabel?
 Mohu vyrobit prodlužovačku (legálně)?
 Jaký prodlužovací kabel 230V je možné zrevidovat?
 Je tento pohyblivý přívod v souladu s normou?
 Je modrý vodič ve flexošňůře zapojený vlevo správně?
 Jak zapojit u prodlužovačky nová barevná značení na stará?
 Co se myslí upozorněním u zásuvkové lišty - Nespojovat do série?
 Je chybný predlžovák, alebo chybná zásuvka?
 Doporučíte mi kvalitní prodlužovací přívod?
 Je možné prodávat zařízení s obráceně označenými vodiči v přívodním kabelu?
 Jaky kabel na prodluzku 4P/32A/400V IP44?
 Vyhovuje PowerCube Rewirable normě?
 Je prodlužovačka bez vodiče PE nebezpečná a certifikát neplatný?
 Kdo nese odpovědnost za požár způsobený prodlužovacím přívodem?
 Jakou prodlužovačku zvolit k ledničce?
 Jak správně vybrat prodlužovací kabel?
 Je šňůra k 3f míchačce se zásuvkou 32A a vidlicí do sítě 16A v pořádku?
 Sníží se výkon zařízení pokud nerozvinu přívodního kabel z transportního bubnu?
 Existují i případy, kdy je dvoulinka v prodlužováku bezpečná?
 Jaké nebezpečí skrývá "pavoučí síť" z prodlužováků?
 Nevyhořím s prodlužovacím kabelem dlouhým 200m?
 Proč ruční bruska vyhazuje jističe a přes prodlužovací kabel ne?
 Lze zapojit prodlužovací kabel se zasuvky do rozdvojky?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Musí se prodlužovací kabel používat pouze plně rozvinutý?
 Je přijatelné připojení zásuvkové lišty do prodlužovacího kabelu?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Jaká je maximální délka prodlužky pro 400V/10A?
 Existuje nějaký plochý prodlužovací kabel?
 Co může být na připojení prodlužovacího přívodu na pevno špatně?
 Jak upravit přechodku z kabelu 3+0 na kabel 3+N+PE?
 Jak si správně vybrat a koupit prodlužovací kabel?
 Je možné vyrobit kabel s 1f vidlicí a 3f zásuvkou?
 Co lze označit za kvalitní prodlužovací kabel s vypínačem?
 Je možné nahradit prodlužovací kabel pomocí CYKY kabelu?
 Co když v prodlužovací šňůře 400V chybí poškozený vodič N?
 Mohu zapojit pc do prodlužovačky s několika spotřebiči?
 Je lepší jedna prodlužka s více zásuvkami nebo 2 s méně?
 Jak na bezpečný přívod elektrického napětí cca 150m?
 Je lepší mít 1 prodlužovačku (vše 1 zásuvka), či 2 prodlužovačky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 23 dotazů.