Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Nestavěli jste svůj sloup na obecním pozemku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nestavěli jste svůj sloup na obecním pozemku?  (Přečteno 48595 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 22.10.2012, 21:22 »

Jestli že je zřízena pevná telefonní linka (kabel),  tak by to mohlo být další řešení.

Ač bydlíme v brně, za osm let jsme nenašli toho, kdo by k nám takovou vymoženost zavedl. A největší tragédie bylo vyjádření Telecomu resp. O2, kteří nás slušně odkázali na páté nástupiště.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 22.10.2012, 21:59 »

Mirku, těch 83m, volně vzduchem, ještě k tomu z kopce dolů, na louce kde nebude nikdo stavět (snad),  nevidím jako nějaký zásadní problém. Optiku nedělám, ale myslím že ten kabel moc vážit nebude. Ovšem z vyšponováním by mohl být menší problém, aby se to neutrhlo.

PS: Co ty trubky v zemi? Ty jsou neprůchozí nebo je tam nějaký jiný probém?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 22.10.2012, 22:03 »

Mirku, těch 83m, volně vzduchem, ještě k tomu z kopce dolů, na louce kde nebude nikdo stavět (snad),  nevidím jako nějaký zásadní problém. Optiku nedělám, ale myslím že ten kabel moc vážit nebude. Ovšem z vyšponováním by mohl být menší problém, aby se to neutrhlo.

PS: Co ty trubky v zemi? Ty jsou neprůchozí nebo je tam nějaký jiný probém?
Objevily se nové možnosti konektivity podstatně blíž. Dokud tu nebude pořádná záloha nemůžeme spustit rádio.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 22.10.2012, 22:08 »

Treba opticky samonosny kabel Mini LT FLAT drop ma v katlogu pro stredni podnebi uvedenou max. delku pruvesu 260ft, tedy cca 80m. Napne se to normalne rukou (zadny napinak...),  kabel vazi cca 32kg/km
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 22.10.2012, 22:45 »

32kg/km? Šok Tak to je vopravdu prd. To se fakt dá našponovat rukama.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 22.10.2012, 23:49 »

Ač bydlíme v brně, za osm let jsme nenašli toho, kdo by k nám takovou vymoženost zavedl. A největší tragédie bylo vyjádření Telecomu resp. O2, kteří nás slušně odkázali na páté nástupiště.

Já tuto vymoženost sice mám, ale.....
Kabel patří O2 ( pro jisté kolegy óje ),  ale službu ADSL beru od Tmobile. Chtěl jsem změnu na VDSL, óje říká že to u mě jde, ale Tmobile říká že ne. To byl tak rok zpět. Povídám v pohodě, za rok končí smlouva, pak to jistě půjde. Teď bude končit smlouva. Už tu byl obchoďák. Dnes mám v emailu potvrzení, že VDSL půjde. To by jeden neřek, co všechno se za rok změní tak nějak samo od sebe  Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 23.10.2012, 00:06 »

Elektrikáři (a nejen ti) mají na tomto kabelu obzvláště rádi, že je "full dielectric",  tudíž že v něm není nic vodivého. U kabelů s různými ocelovými lany, pancéřováním, ocelovými dráty v plášti...  se vždycky řešilo, zemění lana, vyrovnávací proudy mezi dvěma podpěrami, koroze konzolí... Tady je pouze sklo a "plast" a nic se neřeší. Před asi třemi lety jsme na tomto kabelu dělali cca 110m průvěs (a zatím se ke mě nedoneslo, že by upadnul).

Existuje i další samonosný kabel, který má vnější průměr pouze 3mm (něco jako kablík od myši ;-) ) a hmotnost pouze 7.5kg/km. Na 80m průvěs bych to asi nepoužil, ale 50m máme už několik let.

No a existuje i kabel, který se dá prověsit až na 1km (viděl jsem ho třeba na vn sloupech pravděpodobně z doby, než se začalo používat zemní lano s optikou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #25 kdy: 23.10.2012, 00:18 »

Elektrikáři (a nejen ti) mají na tomto kabelu obzvláště rádi, že je "full dielectric",  tudíž že v něm není nic vodivého. U kabelů s různými ocelovými lany, pancéřováním, ocelovými dráty v plášti...  se vždycky řešilo, zemění lana, vyrovnávací proudy mezi dvěma podpěrami, koroze konzolí... Tady je pouze sklo a "plast" a nic se neřeší. Před asi třemi lety jsme na tomto kabelu dělali cca 110m průvěs (a zatím se ke mě nedoneslo, že by upadnul).

Existuje i další samonosný kabel, který má vnější průměr pouze 3mm (něco jako kablík od myši ;-) ) a hmotnost pouze 7.5kg/km. Na 80m průvěs bych to asi nepoužil, ale 50m máme už několik let.

No a existuje i kabel, který se dá prověsit až na 1km (viděl jsem ho třeba na vn sloupech pravděpodobně z doby, než se začalo používat zemní lano s optikou.

OK
žádný sloup tedy!  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 23.10.2012, 00:43 »

Ještě k tomu FLAT kabelu z datasheetu výrobce:
storm loading region: Medium (možná by vyhovělo i Light, Heavy je pro horské oblasti...)
Při 1% průvěsu (na 100m trase je střed trasy o 1m níže než  je přímka mezi body, za předpokladu že jsou body stejně vysoko),  max. délka průvěsu 80m, napínací síla 347N
Při 3% průvěsu max. délka 106m, napínací síla 155N
Pokud místní podmínky umožní kabel příliš nenapínat (nebude moc nízko) a pokud se pod kabelem nepohybuje příliš mnoho lidí, asi bych se 80m průvěsu nebál. Doporučil bych "originální" kabel od OFS vč. originálních kotev (kopiím s nápisem "made in EU" bych moc nevěřil)

Potom jsme ještě použili kabel s více vlákny (48) u kterého výrobce píše něco přes 200m.
No a existuje i kabel, který se dá prověsit až na 1km (viděl jsem ho třeba na vn sloupech pravděpodobně z doby, než se začalo používat zemní lano s optikou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #27 kdy: 23.10.2012, 08:21 »

No a existuje i kabel, který se dá prověsit až na 1km (viděl jsem ho třeba na vn sloupech pravděpodobně z doby, než se začalo používat zemní lano s optikou.
Malé upřesnění. Jednalo se o potah vvn, u vn zemní lano není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Kovář12
*
Offline Offline



revizní technik - E1A


« Odpověď #28 kdy: 11.12.2013, 23:48 »

Je to sice staré vlákno ale zvedlo mě to trochu ze židle.... všem amikum kážem vodu a sami pijem víno sorry ale jedná se podle zákona o telekomunikačn í zařízení na které se vztahuje taktéž zákon 183/2006 Sb v platném znění takže na tuto stavbu platí stejná pravidla jako na každou jinou. podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 23 dotazů.