Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Kdo se má starat, aby větve nezasahovaly do vedení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo se má starat, aby větve nezasahovaly do vedení?  (Přečteno 34003 krát)
Václav 3
« Odpověď #18 kdy: 27.07.2012, 10:03 »

Reakce k retardérům kol. Schwarze:

Já všechny ty prahy a bobky, případně vyvýšené chodníky přes silnici v místě přechodu, považuji za poškozování mého vozua méího zdraví, čili z pohledu práva za poškozování cizí věci. Docela by mě zajímal pohled právníků, budu se muset toho mého někdy zeptat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
-George
« Odpověď #19 kdy: 27.07.2012, 11:39 »

Někde už sem viděl právě problematiku retarderů rozebranou. Závěr byl, že je nutno se přizpůsobit stavu a povaze vozovky a pokud retarder překonáte rychlostí třeba 5 km/h, auto se nepoškodí, pokud pojedete rychleji, poškodíte si auto, ale proto, že jste nepřizpůsobil rychlost...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 27.07.2012, 14:58 »

Někde už sem viděl právě problematiku retarderů rozebranou. Závěr byl, že je nutno se přizpůsobit stavu a povaze vozovky a pokud retarder překonáte rychlostí třeba 5 km/h, auto se nepoškodí, pokud pojedete rychleji, poškodíte si auto, ale proto, že jste nepřizpůsobil rychlost...
V naší zemi existuje jistá organizace (nebo něco jiného?),  jmenuje se Centrum dopravního výzkumu a mimo jiné vydali X technických předpisů, které spoustu věcí řeší podle technických možností vozidel, psychologie řidičů,...
Průšvih je, že např. TP65 (Aplikace dopravních zmnaček),  TP85 (Zpomalovací prahy) nebp TP103 (Obytné a pěší zóny) se v plzeňském kraji naprosto běžně (a beztrestně) porušuje!

V minulosti jsem to kritizoval, bylo mi za to vyhrožováno soudem za "špinění dobrého jména projektanta"...
Takže jsem si přestal dopisovat s "místním tiskem" a když jsem před časem slyšel spoluobčanů (řiťoalpinistů vedení obce),  že už ode mě dlouho nic nečetli, dovolil jsem si odpovědět, že si ode mě mohou pravidelně něco přečíst na webu elektrika.cz, kde mě ještě nikdo nikdy nevyhrožoval za to, že jsem zveřejnil co je napsáno v normě nebo jiném předpisu!

Skalním příznivcům tohoto webu se omlouvám za odbočení od zaměření "elektrika".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 27.07.2012, 15:19 »

. . retarder překonáte rychlostí třeba 5 km/h, auto se nepoškodí, pokud pojedete rychleji, poškodíte si auto, ale proto, že jste nepřizpůsobil rychlost...
A hlavně, pokud to jde, přejíždět šikmo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 27.07.2012, 15:40 »

Citace
Takové úvahy že já přípojku mám a pro zbytek ulici to nesmí jít nad mým stromem, to je taková sobeckost...

Znám z okolí jednoho celoživotního pracovníka (elektrikáře) tehdy JME.....Ten měl doma všechno na elektřinu (nevím,. jestli měli nějakou podnikovou sazbu ? Nerozhodný)
Plynofikovali někdy v roce 1995 obec, on to nechtěl, museli jít nějak bokem kolem jeho domu,(bylo to mnohem nákladnější ) aby to dodělali do celé ulice !! zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
-George
« Odpověď #23 kdy: 27.07.2012, 19:41 »

Průšvih je, že např. TP65 (Aplikace dopravních zmnaček),  TP85 (Zpomalovací prahy) nebp TP103 (Obytné a pěší zóny) se v plzeňském kraji naprosto běžně (a beztrestně) porušuje!
Jsem z taky plzeňák, vím o čem mluvíte. Třeba zrovna ty famózní skokánky v Plzni na Koterovský, docela vykreslují situaci v kraji.
A hlavně, pokud to jde, přejíždět šikmo.
Tak tak. Správně dodáváte pokud to jde...
Omlouvám se za O.T.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #24 kdy: 27.07.2012, 20:29 »

Trošku ste ma zaskočili pán Schwarz s tým,že by som presadzoval nejakú sobeckosť=já mám elektriku a nech ju susedovi nosia aj v deravom koši.To som nenapísal a nikdy by som na také myšlienky nikoho nenavádzal. Elektriku mi privedú na okraj pozemku, to nám je obom jasné. Tak prečo by mali ísť cez môj pozemok na okraj ďaľšieho a ďaľšieho pozemku. To je ten blud na ktorý som upozornil pána filmového hrdinu.To že on sa pohybuje v energetike je presne vystihnuté vo Vašom príspevku,tak se to běžne dělá.Ale tak by sa to nemalo dělat. Keby vám postavili stľp presne pred okno, tak ako môjmu už nebohému tchánovi vtedy bol po infarkte a nikto sa jeho nepohyblivého neopýtal, čo ešte mu v živote zostalo okrem toho, že sa môže pozrieť z okna. To by ste videli, ako rýchlo ten stľp zmizol ešte aj spojku na kábel si neprišli prevziať odomňa.Tú som im ponúkol zadarmo.Takže ešte aj pani starostka sa prišla tchánovi ospravedlniť, že tých oných hajzlíkov neustrážila. Ja viem pán herec.Zvyk je železná košela a anonym môže lepšie ohovárať. Páni kolegovia.Mňa ste zvozili pod čiernu zem iba pán Doležal sa ma zastal.Tak o čom to je.Ja pracujem v odbore už 50 rokov vážne a netvrdím, že všetky moje vyjadrenia sú správne a napísal som že nie som vykladačom zákona ani ústavy. To by mal urobiť nejaký právnik.Ale na to nebola žiadna odozva.Tak čo s tým budeme robiť? Budeme sa hádať elektrikári alebo umelci o zákonoch a ústave? Ja nie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 27.07.2012, 21:04 »

....Tak čo s tým budeme robiť? Budeme sa hádať elektrikári alebo umelci o zákonoch a ústave? Ja nie.
Překvapilo mě, že jste sito vzal tak osobně.
Já jsem v první části příspěvku chtěl potvrdit, že to v "česku" funguje zhruba tak, jak napsal "akademik".
A s tou sobeckostí - to nebyla reakce na něco, co jste napsal, ale takové připomenutí jak se k tomu někdy někteří lidé staví. A myslím, že se najdou "jak u nás, tak u vás".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ján Garaj
« Odpověď #26 kdy: 27.07.2012, 21:50 »

Asi som to blbo pochopil.Máte pravdu pán Schwarz, tá realita je taká skoro všade,ako píšete, či už na Slovensku alebo v Čechách. Nuž urobil som dnes autom cca 400km a mám toho ešte aj po niekoľkých pohopla(porada ho..platná) skoro nad hlavu.Tak si asi pôjdem ľahnúť a nebudem písať hlúposti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je někde zakázáno používat pro světelné a zásuvkové rozvody v bytech také vodiče s pleteným jádrem?
 Po kolika metrech je potřeba přizemnit vedení?
 Jaká jsou pravidla pro vedení vodičů místností jiného uživatele?
 Je nutné nové natažení kabelů po krádeži části vedení?
 Která ČSN řeší vedení 22kV v budovách?
 Vedli byste nn a data ve stejné drážce?
 Je přípustné použití jednotlivých vodičů CYA v uzavřeném plechovém žlabu?
 Je nutné "presvietenie" káblových trás pred nanesením omietok?
 Podle jakého předpisu zajistit průklest stromoví pro vedení nn?
 Mohu vést některý z domovních obvodů i stropem?
 Mohou vést kabely ve zdi za topením?
 Proč je námraza na tomto místě vedení?
 Také si oříznete křoviny pod vedením distributora sami?
 Jak natáhnout lano Alfe nn?
 Jak zjistit parametry hlavního domovního vedení?
 SOLID: Výběr a stavba elektrických vedení (informace k nové ČSN 33 2000-5-52)
 Na dodávkách elektřiny pro Ostravsko se podílí náhradní přenosová trasa
 Instalace venkovních kabelových rozvodů dle ČSN EN 50174-3
 Proč je na sloupech vn více vodičů než tři?
 Mozem vybrat a pouzit samostatne vodice vodice z CYKY-J kabla?
 Jaká je optimální délka přívodních vodičů k SPD zatížených dílčím bleskovým proudem(předpoklad
 Lze provést vedení veřejného osvětlení v síti TNC kabelem CYKY-J 4x6?
 Kde zjistit bližší informace k nejkratší vzdálenosti vodičů vn od země?
 K čemu je na sloupu vysokého napětí tohle?
 Je možné mít na stropě 48V DC SELF odhalený rozvod?
 Co je to HDV hlavní domovní vedení
 EH# Ochrana venkovních vedení před přepětím v roce 1971
 E-kniha z archívu: Stavba a rekonstrukce venkovních vedení nízkého napětí
 Existují přístupné mapy linek 22kV?
 Lze v paneláku v rámci poschodí propojit dvě stoupačky?
 Jaká AlFe se používala na rozvod veřejného osvětlení?
 Mohou být vodiče jednoho HDV z různých materiálů ?
 Vzpomínáte na dávné přípravy staveb?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 24 dotazů.