Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Vede destilovana voda elektricky proud?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vede destilovana voda elektricky proud?  (Přečteno 48897 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 27.07.2012, 19:58 »

Kdysi se tohoto jevu používalo jako principu cestovního vařiče vody, kdy v plastovém kalíšku byly namontovány dvě nerezové elektrody připojené přímo na síť. Velmi nebezpečné, ale fungovalo to výborně!

Dva příborové nože s plastovou rukojetí, dva kousky drátu a libovolná zásuvka byl standardní vojenský vařič. Šlo to i na tehdejších 380V.  Škleb Škleb angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #19 kdy: 27.07.2012, 20:10 »

Dva příborové nože s plastovou rukojetí, dva kousky drátu a libovolná zásuvka byl standardní vojenský vařič. Šlo to i na tehdejších 380V.  Škleb Škleb angel

Ještě takový vařič mám někde doma.... tanecek
Na stavbách v 70 letech jste nikde neuvařil kávu,čaj...Toto bylo praktické řešení, u nás elektrikářů... Nerozhodný
PVC kelímek,nerez elektrody, na šroubech dva vodiče,230V z antoníčka... Neřeknu
Práce od 06.-do-18.00 hod v průvanu,v zimě...toto bylo jediné řešení,nad bezpečností se nikdo z nás
elektrikářů nepozastavoval .. Zlej
Ještě jsme si ohřívali v zimě párky....dva nástřeláky zarazily do párků (na stavbě jich bylo milon..dvožilá k kabel a zásuvka 220V (tehdy)....párek byl za 30 sec krásně teplý ..... Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 27.07.2012, 20:58 »

Pokud se nepletu, tak obdobným způsobem se regulují otáčky u kolotočů.
"Starej děda" to měl na konstrukci, minimálně 150 cm od země, plechové,...
Když se to rozpadlo"dědic" použil plastovou nádobu, postavenou na zemi.
Hlavně aby se nějakému děcku nezatočila hlava a neupadlo na to...
Co to používá za ochranu? Existuje ochrana "zábranou tělem obsluhy"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #21 kdy: 27.07.2012, 21:18 »

Dva příborové nože s plastovou rukojetí, dva kousky drátu a libovolná zásuvka byl standardní vojenský vařič. Šlo to i na tehdejších 380V.  Škleb Škleb angel
Hliníková vidlička, dvojlinka a bylo kafe. Standard na kolejích na Strahově. Sakra ... to byly časy .... Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #22 kdy: 27.07.2012, 21:23 »

. . Sakra ... to byly časy .... Kroutím očima
A 2 cihly jako podložky a na 3. namotaný odporový drát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 28.07.2012, 07:31 »

Toto je reostat pro lunparky, není to pro žádný dětský kolotoč, ale pro obrovskou atrakci. Všiměte si provázku se kterým se to ovládá z kabiny. Je to mohutné kovové a vlastní vahou se nože reostatu na desce spouští a zvyšují se otáčky.


* P8050039.JPG (630.18 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 1072 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 28.07.2012, 07:47 »

Vo vn  vypínačoch, napr. VEG 10/4000 sa destilovaná voda používa ako zhášacie médium medzi kontaktami. Je pravda, že obsahuje aj iné prímesy,( napr, glycerín) ,  ale to je tam pridané len k vôli tomu ,  aby nezamrzol vypínač.
Tento vypínač pracuje v podstate na 3 doby a po úplnom vypnutí síce na kontaktoch v expansíne napätie nie je ,  ale keby toto médium malo vodivosť ako " obyčajná "voda, vypínač by asi havaroval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 28.07.2012, 07:53 »

Toto je reostat pro lunparky, není to pro žádný dětský kolotoč,  ale pro obrovskou atrakci. Všiměte si provázku se kterým se to ovládá z kabiny. Je to mohutné kovové a vlastní vahou se nože reostatu na desce spouští a zvyšují se otáčky.
Tu sa využíva presný opak . V tej nádobe je slaná voda, ktorá má vysokú vodivosť a pracuje to ako už bolo spomenuté,  je to vlastne reostat, ktorý  na motore z krúžkovou kotvou postupne vyskratováva rotor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
P.Mužík
« Odpověď #26 kdy: 28.07.2012, 09:25 »

Když už si tu povídáme o různých historických udělátkách - jako student na brigádě (peněz nemaje nazbyt) jsem ohříval konzervu tak, že do ešusu jsem dal pár dřívek,  postavil na ně otevřenou konzervu a do ešusu jsem nalil vodu. Dvojlinku ze zásuvky jedním pólem na ešus, druhým na konzervu. A jak to fungovalo - ale pouze při kvalifikované obsluze :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #27 kdy: 29.07.2012, 12:59 »

Dva příborové nože s plastovou rukojetí, dva kousky drátu a libovolná zásuvka byl standardní vojenský vařič. Šlo to i na tehdejších 380V.

A 2 cihly jako podložky a na 3. namotaný odporový drát.

Ještě takový vařič mám někde doma.... tanecek
Na stavbách v 70 letech jste nikde neuvařil kávu,čaj...Toto bylo praktické řešení, u nás elektrikářů... :
PVC kelímek,nerez elektrody, na šroubech dva vodiče,230V Ještě jsme si ohřívali v zimě párky....dva nástřeláky zarazily do párků (na stavbě jich bylo milon..dvožilá k kabel a zásuvka 220V (tehdy)....párek byl za 30 sec krásně teplý .....

Všechna tato udělátka jsem viděl ve funkci na vlastní oči. Jak to, že jsem nikdy neslyšel o úrazu el. proudem od těchto "zařízení"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 29.07.2012, 13:09 »

Všechna tato udělátka jsem viděl ve funkci na vlastní oči. Jak to, že jsem nikdy neslyšel o úrazu el. proudem od těchto "zařízení"?
Protože kutilové vědí o nebezpečí a chovají se opatrně.
A jak jsem již nedávno v jiném vlákně napsal, elektrický proud spíše zabije odborníka-optimistu, který věří, že na "zelenožlutém" vodiči je potenciál země ...!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 30.07.2012, 09:19 »

Výše uvedený vařič jsem zakoupil v Istanbulu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 30.07.2012, 09:27 »

Protože kutilové vědí o nebezpečí a chovají se opatrně.
A jak jsem již nedávno v jiném vlákně napsal, elektrický proud spíše zabije odborníka-optimistu, který věří, že na "zelenožlutém" vodiči je potenciál země ...!

Tak jsem jí zrovna nedávno "chytil" na elektroinstala ci provedenou profesionály klimatizéry
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 30.07.2012, 20:31 »

Tak jsem jí zrovna nedávno "chytil" na elektroinstala ci provedenou profesionály klimatizéry
Já jem naposledy pořádnou ránu dostal na kovovém žebříku od infotabule, která byla zapojena jako TT a ten "zeleno/žlutý" se asi zedníkům podařilo někde přerušit... Při revize před 2 roky byl OK a teď "nevedl nikam"...
A že ty odrušovací filtry na desce elektroniky a v předřadnících pro zářivky na tu kostru "něco přivedou..." zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 30.07.2012, 22:55 »

Kamarád mi sice ukazoval jen fotky, ale polévku vařil díky ešusu a topnému tělísku z pračky... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 30.07.2012, 23:41 »

Jistě dovařil...
A co druhý pokus o něco složitějšího? Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
zerotest
« Odpověď #34 kdy: 31.07.2012, 08:00 »

Voda není izolant a tak by se mělo k tomu přistupovat - fyzika základní školy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 31.07.2012, 08:51 »

Jistě dovařil...
A co druhý pokus o něco složitějšího? Škleb

Pokud vím tak stále žije, takže se o nic dalšího nepokoušel Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.