Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?  (Přečteno 48381 krát)
Jiří Kopeček Frýdlant
« kdy: 20.07.2012, 21:15 »

Kdysi tu byla celkem obsáhlá diskuse o BE. Nemohu ji nají, ale to nevadí. Nyní jsem zaslechl reklamu na Primě, že BE bude vždy levnější. Když ji konkurenti podlezou, ona zlevní. Když konkurenti zdraží, ona zůstane levná. Něco mi našeptává, že je to pokus o perpetuum mobile nebo klamavou reklamu. Co na to říkáte vy, tržní matematici?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.07.2012, 21:51 »

Je to asi jako v OBI.
"Když najdete stejný výrobek v našem městě za nižší cenu, prodáme vám výrobek u nás za stejnou cenu a ještě vás odměníme"
Plastová elektrorozvodn á krabice se mi v OBI zdála drahá. Kouknul jsem do Elfetexu a zjistil jsem, že tam mají to co potřebuji za cenu méně než poloviční.
1) když jsem si to ale koupil u konkurence, žádnou odměnu mi v OBI nedali
2) ještě mě vytknuli, že jsem se pokusil je podvést, protože ta krabice není úplně stejná, je od jiného výrobce,...

A že dnes ti obchodníci dokážou hledat kličky a triky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 20.07.2012, 21:54 »

V dalším kole se dovíte, že Elfetex není maloobchodní prodejna...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.07.2012, 22:18 »

Co se OBI týče, tak tam hlásají už na dálku, že musí jít o identický (stejný výrobce, typ) produkt a cena v běžné maloobchodní nabídce nižší, než jejich... Což je v podstatě nemožné.

A k otázce na BE: je to podle mého jen otázkou slovíček. Když velcí dodavatelé zlevní, BE zlevní taky... když zdraží, BE bude stále levnější než oni => oni zdraží taky, ale tak aby cena za kWh byla stále o malinko levnější (byť třeba o 5haléřů). V té reklamě je řečeno dosti, ale tak aby průměrný důchodce a naivní člověk věřil tomu, že BE nikdy nezdraží ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.07.2012, 22:57 »

Logika je velmi jednoduchá. Pouze malé procento zákazníků bude skutečně ověřovat v čase nabídky jiných obchodníků. Takže při marži, kterou mají, je nějaká malá sleva omezenému počtu odběratelů zanedbatelná, ale psychologicý efekt takové nabídky velmi účinný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

raj
« Odpověď #5 kdy: 21.07.2012, 07:09 »

Jakmile začne firma nabírat nové a nové zákazníky, spolu s tím musí navyšovat svůj aparát, aby je obsloužila. Proto bude muset zdražit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 21.07.2012, 08:48 »

Cena elektřiny jde hodně zatlačit dolů..!
Ale se ziskem roste chuť !! (na tom nic není... Mrknutí)

Pokud mám informace, kdy se seskupí odběratelé (krajské úřady,obce,města a pod...) cena nakoupené
elektřiny je o desítky % nižší, jak od velkých distributorů.. . Pláč
Dělá to při stejném odběru třeba u nemocnic různé velikosti řádově miliony až desítky M za rok!! Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr M
« Odpověď #7 kdy: 21.07.2012, 22:07 »

Ono nejde jenom o cenu, ale i o služby. Já mám třeba pravidlo, že jak mě firma 3x naštve, jdu od nich.

Kdysi se mě to stalo třeba s dominantním distributorem u plynu. Zdědil jsem dům, a protože jsem bydlel jinde a temperování není tak náročný na spotřebu plynu, řekl jsem si, že zajdu do jejich kanceláře a změním si zálohy. Zdrhnu dřív z práce, že i to naddělám, dojdu ke kanclu a ... zavřeno. Nafurt. Na dveřích cedule, ať se obsloužím po netu. To mě celekm naštvalo, měli na mě mail a furt něco chodilo, ale jak pošta začíná "objednejte si od nás...",  jde do koše, takže ani nevím, jak bych se měl cokoliv dovědět. Takže druhý pokus, večer na netu. Zaregistruju se na portál, skočím na nastavení záloh a odpálkovalo mě to, že musím zadat registrační číslo, který mě pošlou doporučeným dopisem. Než to došlo, týden v pr... a odešla další vysoká záloha. To mě dožralo podruhý. Ok, po týdnu došel dopis, zadávám registrační číslo a hup na formulář se změnou záloh. Zadám požadovanou částku, odezvou je hláška, že nelze snížit zálohu víc jak o 5%,  nebo kolik tam bylo. Ať se obrátím na klientský centrum, ideálně mailem a že mám dodat číslo odběrnýho místa, výši zálohy a zdůvodnění. Nas..ám se potřetí, dávám do google "distributoři plynu JM". Jsem zákazník, platím to a nenechám si zbytečně vrtat do soukromí a papírování taky stačí v práci. Tak ať si trhnou. Od té doby má na starost jednání s nima překupník a já mám klid.

U elektriky stačilo zavolat na zákaznickou linku, říct, že bydlím jinde, nadiktovat novou adresu, novou výši záloh a za pět minut vyřešeno. Za tři dny byla ve schránce nová smlouva, stačilo přečíst, podepsat, hodit do obálky a cestou do města hodit do schránky. Vyřešeno. Bez hledání jiné firmy a bez nervů... Jenom ta plechová huba kdyby tam nebyla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 22.07.2012, 09:06 »

Jakmile začne firma nabírat nové a nové zákazníky, spolu s tím musí navyšovat svůj aparát, aby je obsloužila. Proto bude muset zdražit.
To je asi možné, ale více zákazníků může taky znamenat trvalejší a rovnoměrnější odběr a může se dosti ušetřit za poplatek za odchylku. To mohou být nemalé peníze jako zdroj na nové režie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 22.07.2012, 09:29 »

"Když najdete stejný výrobek v našem městě za nižší cenu, prodáme vám výrobek u nás za stejnou cenu a ještě vás odměníme"
V našom MauBaxe som videl tovar známej značky pod názvami, ktoré v katalógu nie sú. Premenovali to a vy presne viete prečo.

K pôvodnej otázke: Kedysi bol Lenin večne živý, nedávno bol Skylink navždy bez poplatkov a teraz pribudne do zoznamu BE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 22.07.2012, 11:05 »

Po skušenostech s BE si myslím, že mají o režii dostatečně postaráno.
Zákazník z nich lámal přeplatek víc jek dva roky.
Slíbili ho odečítat od záloh v dalším období, ale ty si dál vesele ztahovali z účtu.
Odejít od nich byl taky boj na dlouho a pod hrozbou pokuty 12 tisc + DPH.

Další hřebíček do rakvičky pro BE přišel loni na podzim, kdy se u mě objevil zástupce této firmy a když jsem zjišťoval, kde na mě vzal kontakt a trochu postarší informace o mě, tak jsem se dozvěděl, že se přetransformov ali ze společnosti PSM.
Pyramidový MLM, u kterého mám taky ještě nenávratně utopeno obligátních 12 tisíc. (odepsal jsem si je jako náklad na školení o MLM za vlastní blbost)

Takže režijní náklady mají dobře ošetřené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 22.07.2012, 11:29 »

Re: Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?

NEVĚŘÍM a na moje slova většinou vždy došlo.  angel Mrknutí tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 25.07.2012, 02:44 »

Re: Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?
NEVĚŘÍM a na moje slova většinou vždy došlo.  angel Mrknutí tanecek
Souhlas. jakmile je něco prezentováno jako "navždy",  je to nesmysl nebo lež.

Já mám třeba pravidlo, že jak mě firma 3x naštve, jdu od nich.
Tak to jste hodně trpělivý. Já mám pravidlo "2x a dost". Skoro ve všech oblastech je konkurence taková, že není problém se poohlédnout jinde.
Je pouze škoda, že je stále dost zákazníků (obecně těch, kteří platí),  kteří asi většinou z pohodlnosti, podobná pravidla nectí.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr M
« Odpověď #13 kdy: 25.07.2012, 15:48 »

Tak to jste hodně trpělivý. Já mám pravidlo "2x a dost". Skoro ve všech oblastech je konkurence taková, že není problém se poohlédnout jinde.
Je pouze škoda, že je stále dost zákazníků (obecně těch, kteří platí),  kteří asi většinou z pohodlnosti, podobná pravidla nectí.  Smutek

Je to proto, že si vážím svýho času. Raděj skousnu jedno naštvání navíc, než bych trávil hodiny papírováním.

A ohledně těch cen energií, pokud bude rozdíl dvou firem na úrovni platu za 4 prac. hodiny/rok a strávím navíc 8h vyřizováním záloh, přeplatků, smluvních dodatků a podobných věcí, tak je pro mě distributor dražší, než si rovnou připlatit za energii. Hodně lidí si ale  neuvědomuje, jakou má jejich čas cenu a řídí se jenom cenou za kWh na faktuře...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vašek 4
« Odpověď #14 kdy: 14.08.2012, 11:31 »

Souhlas. jakmile je něco prezentováno jako "navždy",  je to nesmysl nebo lež.

Také to tak cítím!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
spotrebitel
« Odpověď #15 kdy: 17.08.2012, 09:26 »

Moc se o úspory energie nezajímám a doma míme jiného dodavatele, ale proč se tady stále vytváří taková hysterie s novou alternativou? Před dvaceti léty jste cinkali klíči a volali po více možnostech a nyní chcete monopolní dodavatele zpět? BE je další alternativou, která monopoly přitlačí ke zdi.

BE se na trh dostala úspěšně a to co je vidět v tv je pouze reklama. Jak je vidět funguje, protože se o BE mluví.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #16 kdy: 17.08.2012, 09:41 »

Ta vtíravá televizní reklama s malou dívkou radící tatínkovi jak ušetřit je velice dobře právně ošetřena. Až ji uvidíte, dobře poslouchejte a zapřemýšlejte nad formulacemi. Poznáte, jak na ni sedí průpovídka: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
spotrebitel
« Odpověď #17 kdy: 17.08.2012, 10:08 »

Ta vtíravá televizní reklama s malou dívkou radící tatínkovi jak ušetřit je velice dobře právně ošetřena. Až ji uvidíte, dobře poslouchejte a zapřemýšlejte nad formulacemi. Poznáte, jak na ni sedí průpovídka: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Já netvrdím, že mi to uši netrhá. Ale jaká by to byla reklama, kdyby nebyla provokativní, To, že se dá vysvětlit více způsoby je věc druhá, ale vysvětlovat se dá všechno jinak, že? zíkony, normy ... a co čtenář to jiná verze ... u reklamy to je zrovna tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 23 dotazů.