Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je ploténka funkční pokud jí naměřím 170kOhmů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je ploténka funkční pokud jí naměřím 170kOhmů?  (Přečteno 4817 krát)
Adam 1
« kdy: 07.07.2012, 11:03 »


Měřím li ohmetrem jeden vývod spirály vůči kostře (tělesa plotýnky) naměřím cca 170 kilohmů.
Je ploténka v pořádku?
Asi to není moc dobré že?
Mám totiž zato, že by měl být nulový odpor, že?
Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #1 kdy: 07.07.2012, 15:36 »

Skúste zmerať jeden vývod voči druhému a potom napíšte. Určite dostanete primeranú odpoveď
Zaznamenáno
Adam 1
« Odpověď #2 kdy: 07.07.2012, 16:22 »

No to naměřím cca 40 ohmu. Nějak se mne to nechce zdát.
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 07.07.2012, 17:11 »

Nějak se mne to nechce zdát.
Proč?
230V / 40ohm = 5,75A
5,75A * 230V = 1322W = 1,32kW
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.07.2012, 17:31 »

Pokud jste měřil odpor mezi vývodem spirály a kostrou ploténky obyčejným ohmmetrem (multimetrem),  pak odpor 0,17 Mohm naznačuje, že je porušená izolace ploténky. Nechte ji proměřit odborníkem izolační odpor 500 V.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.07.2012, 18:30 »

Nulový odpor mít nemůže, to by způsobila zkrat.

Odpor plotýnky spošítáte takto:

R = 52.900/P

kde R je odpor v Ohmech a P je výkon ve W. To hausnumero je druhá mocnina fázového napětí.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Adam 1
« Odpověď #6 kdy: 07.07.2012, 19:14 »

Nulový odpor mít nemůže, to by způsobila zkrat.

Odpor plotýnky spošítáte takto:

R = 52.900/P

kde R je odpor v Ohmech a P je výkon ve W. To hausnumero je druhá mocnina fázového napětí.
Jo stím nulovým odporem jsem se opravdu hodně špatně vyjádřil-měl jsem samozřejmně napsat nekonečný respektive žádný.To by opravdu bylo do zkratu.Najednu stranu pokud bych naměřil nulový,tak bych hned věděl že je na vyhazov.No myslel jsem si,že tím co jsem naměřil naznačuje o špatné izolaci.Ale zkusil jsem se zeptat zde u odborníků.Měře no obyčejným multimetrem.Zá věr je ten,že raději tuto ploténku již nebudu považovat za použitelnou.Dě kuji zde zůčastněním za nasměrováním kde ona plotna zkončí.....
Zaznamenáno
Adam 1
« Odpověď #7 kdy: 07.07.2012, 19:23 »

Jo stím nulovým odporem jsem se opravdu hodně špatně vyjádřil-měl jsem samozřejmně napsat nekonečný respektive žádný.To by opravdu bylo do zkratu.Najednu stranu pokud bych naměřil nulový,tak bych hned věděl že je na vyhazov.No myslel jsem si,že tím co jsem naměřil naznačuje o špatné izolaci.Ale zkusil jsem se zeptat zde u odborníků.Měře no obyčejným multimetrem.Zá věr je ten,že raději tuto ploténku již nebudu považovat za použitelnou.Dě kuji zde zůčastněním za nasměrováním kde ona plotna zkončí.....
    Musím se zas opravit-omlouvám se za chaos,který tu ted způsobuji-to vyjádření respektive žádný tímto mažu.
Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #8 kdy: 07.07.2012, 20:42 »

No vidíte.Hneď,ako ste uviedli potrebné hodnoty, tak vám to kolegovia ohodnotili na vyhazov.Bez žiadneho ďaľšieho komentára.Asi tak by to malo byť a bolo by to bez nervozity a obviňovania sa. Ale ono to asi každý raz nie je také jednoduché.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.025 sekund, 21 dotazů.