Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?  (Přečteno 18259 krát)
midar23
« kdy: 19.06.2012, 14:07 »

Rozhodl jsem se pro elektronicky dratovy zvonek.
Koupil jsem trafo na 8 V zovonek na 8V.
Trafo jsem zopojil na lampickovy kabl a do zasuvky.
Od trafa zvonkovy drat na 1 a 3 sroub kde by melo byt 8V.
Promeril jsem napeti merakem a bez zatizeni mam nejakych pres 10V  a zvonek slabe zvoni spis se jen rozechveje ta tycinka co ma narazet do tech zvonicich lisku.
Nevite kde delam chybu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 19.06.2012, 15:08 »

Jak dlouhé máte vedení mezi zvonkem a transformátork em? Může být dlouhé a mít tak velký odpor, takže zvonek nedostává potřebný proud...  Též špatně dotažený spoj to může být. Takhle na dálku můžeme jen hádat Nerozhodný

Dál mě napadá, koupil jste zvonkové nebo obyčejné trafo? POkud jste koupil nějaké malé (do DPS a pod) tak nemusí dodat potřebný výkon pro zvonek, hodili by se nějaké údaje z trafa a zvonku....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
midar23
« Odpověď #2 kdy: 19.06.2012, 15:34 »

Jde o klasické trafo starší výroby ,  trafo 3-5-8V 0156
 zkousel jsem to napojit primo trafo a cca 1m zvonek.. Tak nevim v cem je problem. Ze by to trafo nebylo vykonne? Jak to mam jeste promerit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 19.06.2012, 16:21 »

Transformátor by měl vyhovovat. Jaké jsou údaje na tom zvonku? Napětí, proud apod?(nejlíp když štítek vyfotíte) Je tam i značkaza jmenovitým napětím = nebo ~? Čili 8V stejnosměrných nebo střídavých.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 19.06.2012, 18:51 »

. . .  zkousel jsem to napojit primo trafo a cca 1m zvonek..
Je to nějaké nedokončené. Fungovalo či nefungovalo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 19.06.2012, 19:14 »

Nemá zvonek štelovací šroubek na kotvičce? U těch co ho mají, dokáže trochu potrápit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
midar23
« Odpověď #6 kdy: 19.06.2012, 23:00 »

Ty jo tak zvonek je na stridavy... Co ted?? Prikladam foto


* IMG_20120619_223536.jpg (497.42 KB, 1919x1439 - prohlédnuto 1594 krát.)

* IMG_20120619_223543.jpg (500.92 KB, 1638x1229 - prohlédnuto 2203 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Robert Jedek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 19.06.2012, 23:40 »

Pokud jste v obchodě žádal zvonek na 8V AC, tak ho běžte vyměnit, dostal jste na 230V AC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
midar23
« Odpověď #8 kdy: 19.06.2012, 23:43 »

Diky moc.. Zadal jsem na 8v a pani hledala az nasla na 230v.. Tak v tomhle je ten problem.. diky mooooc
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
midar23
« Odpověď #9 kdy: 20.06.2012, 00:17 »

Jenom je divné na obale je napsáno 8V AC a byl ne porušeny. Nemůžu najít paragon tak snad to nějak dopadne
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #10 kdy: 20.06.2012, 04:43 »

Vámi popsaný transformátore k je typ Jesan 0156, novější ozn. firmy je Klein a Blažek s parametry:
   
prim.: 220 (230)V  50Hz

sek.: 3V 0,3A
         5V 0,3A
         8V 0,2A
Transformátore k nevyniká tvrdostí, zvonky na něj ale zvoní bez obtíží, pokud není příliš dlouhé a slabé vedení.

Gong na obrázku je na 230V a je tedy celkem div, že se alespoň ozval nějaký zvuk. Při správném napájení bude dávat při každém zmačknutí tlačítka dva tóny, jeden při zatažení jádra do cívky a druhý při zpětném pohybu pružinou,
pokud výrobce není lajdák, mohly by být i v jakémsi akordu.

Gong na 230V vraťte a použijte nízkonapěťový. Obecně zvonky na 230V jsou nebezpečné a na starší rozvody je nelze připojit vůbec, protože kabeláž ani tlačítka neodpovídají použití na 230V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 20.06.2012, 09:21 »

Ty jo tak zvonek je na stridavy... Co ted?? Prikladam foto

Buďte v klidu, z transformátork u jde střídavé napětí, avšak přetransformov ané na jinou hodnotu. K tomu aby bylo napětí stejnosměrné (=) je třeba usměrňovač, který naštěstí k Vašemu střídavému zvonku nepotřebujete Úsměv Zvonek je opravdu na napětí 230V, zde se opět dokazuje, že prodejce o elektřině ví asi tolik co já o jaderné fyzice zle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 20.06.2012, 10:13 »

Až budete mít zvonek na správné napětí, dejte si pozor na orientaci zvonku
Tyto zvonky mají být montovány pouze v určité poloze. Na "ležato" nezvoní protože se rezonanční plech opírá o tělo zvonku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
midar23
« Odpověď #13 kdy: 20.06.2012, 14:44 »

Tak ze jsem byl v obchode a tam mi zvonek projel 8V a normalne zvonil.. Podival se na ostatni stitky zvonku a byli stejne jako mam ja.. Poridil jsem si dalsi trafo stejne vyroby a stejny problem. Multimetr pri odberu ukazuje necylych 6V. To si myslim ze je malo ne?? Zvonkovy drat  byl dlouhy 10cm zvonek-trafo.. Tak ze mam asi spatne trafo ktere je slaboucke??
Pouzil jsem i jinaci zvonek a tam napeti uz bylo 7V ale porad zvonil slabe.. To nechapu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 20.06.2012, 17:40 »

Tento zvonek je dost žravý. Potřebujete trafo, které dá na sekundáru 8V, alespoň 5 VA.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
 Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.