Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Ovlivní umístění dávkovače mýdla vyhrazení umývacího prostoru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ovlivní umístění dávkovače mýdla vyhrazení umývacího prostoru?  (Přečteno 16591 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 19.06.2012, 10:29 »

Dnes jsem se setkal se zajímavou myšlenkou (bohužel v praxi).
Při montáži dávkovače na mýdlo na zeď v blízkosti zásuvky v koupelně byl prostor s dávkovačem brán jako umývací prostor.
Jelikož zásuvka byla 119 cm, musel být dávkovač 25cm od zásuvky.
Prý podle normy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #1 kdy: 19.06.2012, 11:29 »

Taky to na mne někdo zkoušel, nakonec jsem našel do práce pěkný dávkovač na 2 monočlánky. Baterie vydrží cca rok a je klid.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #2 kdy: 19.06.2012, 12:26 »

Ten dávkovač je mechanický, pro upřesnění. Zde jde o to, že dle RT se musel dávkovač namontovat 25cm od zásuvky. Prý má dávkovač umývací prostor jako umyvadlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 19.06.2012, 12:38 »

Ten dávkovač je mechanický, pro upřesnění. Zde jde o to, že dle RT se musel dávkovač namontovat 25cm od zásuvky. Prý má dávkovač umývací prostor jako umyvadlo.

Tak to slyším opravdu poprvé. Čím vám RT doložil jeho tvrzení? To je dost důležité. Nemůže si jen tak pouštět hubu na špacír.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Robert Jedek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 19.06.2012, 12:51 »

Dnes jsem se setkal se zajímavou myšlenkou (bohužel v praxi).
Při montáži dávkovače na mýdlo na zeď v blízkosti zásuvky v koupelně byl prostor s dávkovačem brán jako umývací prostor.
Jelikož zásuvka byla 119 cm, musel být dávkovač 25cm od zásuvky.
Prý podle normy.
Jediné co se mu mohlo nelíbit, tak těch 119cm, norma povoluje zásuvku umístit nad 1200mm při kolmé hraně umývacího prostoru.
Poté by se ale měla posunout zásuvka a né dávkovač a to né o 25cm, ale o 200mm.
No a nebo mohl trošku prohnout metr.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 19.06.2012, 13:39 »

Elektro normy takový případ neřeší..!
Dávkovač není umývadlo!
Někdy je "poctivý" víc než poctivost!! Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
raj
« Odpověď #6 kdy: 19.06.2012, 14:26 »

Na to existuje jediné, odpověď i otázka: " Co je to za vola ?"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 19.06.2012, 15:07 »

Na to existuje jediné, odpověď i otázka: " Co je to za vola ?"


 Škleb Škleb  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #8 kdy: 19.06.2012, 18:56 »

Čerstvý razítko.  angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 19.06.2012, 19:11 »

No spíš by mě zajímalo, kterej vůl nedal dávkovač nad umyvadlo, aby z něj kapalo na zem....

Když se na to mrknu jinak, tak je to možná zbytečně buzerace, ale na druhou stranu, pokud sahám mokrejma rukama pro mýdlo těsně nad zásuvku, taky to u mě nebude budit úplně nejlepší pocity..... Je to asi o tom nějak s citem posoudit jak to vypadá na místě.... Pak někoho odsuzovat...

Dělal to z přílišné opatrnosti díky čerstvýmu razítku nebo pocitu důležitosti díky čerstvýmu razítku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 19.06.2012, 20:15 »

Pro mýdlo si sahám suchýma rukama. Podle této lngiky by byl problém s umístěním zásobníku na papírové utěrky. A to nemluvím o motorovém nekonečném ručníku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #11 kdy: 19.06.2012, 20:24 »



Dělal to z přílišné opatrnosti díky čerstvýmu razítku nebo pocitu důležitosti díky čerstvýmu razítku?


Nevím. Lze to obhajovat nějakým pocitem bezpečí vzdáleností zásuvky od dávkovače, ne normou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 19.06.2012, 20:31 »

Neviděl jsem na místě, nevíme ani co je to za provoz.. pokud mám ruce hodně zasviněný mydlím si je třeba 3x, když není po ruce solvina.... Ano, i s papírovými ručníky by se tento pohled dal aplikovat.....

Jen sem chtěl naznačit, že bych toho revizáka neodsoudil tak přímočaře.... Ani se ho nezastávám ani ho neodsuzuju... Nějak se naučit musí, takže pokud to nebylo arogantní chování typu "já mám razítko a moc a vy mě budete poslouchat...",  tak bych to zkusil napřed diskuzí.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 19.06.2012, 20:32 »

Revizák má stejný problém jako soudce. Pokud nenajde předpis, který by řešení zakazoval, musí ho prohlásit za správné. Jeho vlastní pocity jsou irelevantní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 19.06.2012, 21:19 »

Revizák má stejný problém jako soudce. Pokud nenajde předpis, který by řešení zakazoval, musí ho prohlásit za správné. Jeho vlastní pocity jsou irelevantní.

Pokud mě v případu pochyb neohromí předpisem nebo úryvkem z normy, dávám mu opravdu hodně najevo, že ho mám v zadní části otvoru lidského těla. A může se skusit dohadovat  Mrknutí Smích . Jsem pak stejně nekompromisní jako on, ba horší. Nesnáším, když mi někdo nutí své pocity a vydává je za jediné správné. Pak je tu hned veliký problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 20.06.2012, 10:12 »

Revizák má stejný problém jako soudce. Pokud nenajde předpis, který by řešení zakazoval, musí ho prohlásit za správné. Jeho vlastní pocity jsou irelevantní.

S tím bych si dovolil trochu nesouhlasit.
Není přeci možné, aby naprosto všechny možné situace byly řešeny nějakým předpisem.
V takovém případě by se měl v prvé řadě používat zdravý rozum, podpořený vzděláním a zkušenostmi.
Samozřejmě souhlasím, že na pocity a dojmy RT není v RZ místo.

Obavy z nebezpečné vzdálenosti dávkovače a zásuvky se mi zdají až skoro šílené.
Znáte někdo vola, který by měl potřebu při mytí rukou prohmatávat zásuvku v blízkosti (ať je již tato blízkost jakákoli)?   ajoooo

Onomu RT, který toto řeší, by snad bylo vhodné doporučit mokrý hadr na lebku a nohy do tepla.
Ráznější doporučení si odpustím, protože si vzpomínám, že jsem kdysi ve svých úplných začátcích (do doby neč oschlo první Osvědčení) taky vídával nebezpečí i tam, kde nebylo.
V horlivé snaze jej odhalit a odvrátit a ukázat tak světu, že jeho zachránce (alespoň ma poli elektrotechnik y) je již tady.  Škleb


BTW A co teprve až si takový horlivec uvědomí, že člověk, který právě přežil nebezpečnou manipulaci s dávkovačem v blízkosti zásuvky, se pak s mokrýma rukama cíleně přiblíží k elektrickému osoušeči!  pozor
To snad aby si je raději utřel do košile a rychle takto nebezpečný prostor opustil s úlevou, že si právě asi zachránil holý život.  Škleb

Ochranný prostor dávkovače osobně považuji za vtip týdne (i když je teprve středa....).  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 20.06.2012, 10:23 »

S tím bych si dovolil trochu nesouhlasit.
Není přeci možné, aby naprosto všechny možné situace byly řešeny nějakým předpisem.
V takovém případě by se měl v prvé řadě používat zdravý rozum, podpořený vzděláním a zkušenostmi.

Naprostý souhlas.  Palec vzhůru

Pokud nenajdu předpis, který by řešení zakazoval a přesto najdu důvod proč je to řešení nebezpečné, klidně ho prohlásím za špatné. Svět je daleko barevnější než normy.

Edit:
Jinak ochranný prostor dávkovače by musel stanovit pouze šílený výrobce a pak bych doporučil se takového dávkovače zbavit.  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 20.06.2012, 12:46 »

Podle stejné logiky se přece musí pospojovat plechovka piva, pokud je zásuvka blíže než 25cm.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Může být u kotle dvojzásuvka?
 Jaký stupeň krytí stanovit pro rozvaděč v kotelně?
 Nemáte někdo zkušenosti z kotlem a bojlerem SLME 200 firmy ACV?
 Lze ovládat plynový kotel ze dvou místností dvěma regy?
 Ako nadimenzovať vedenie k niže uvedenému kotli ?
 Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?
 Jaká světla mohou být namontována v plynové kotelně ve školce?
 Jak mám zapojit prostorový termostat k plynovému kotli Vaillant ?
 Môže byť plynový kotol napájaný z UPS?
 Proč nejsou elektrické kotle na 400V?
 Jak u Dakonu PTE-S 16M vyřešit časté a nečisté spínání termostatu?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 Dle kterých norem revidovat el. zařízení místnosti s plynovým kotlem do 50kW?
 Kde mám hledat závadu na průtokovém ohřívači?
 Jaký byste mi doporučili elektrokotel?
 Jak to bude od nového roku (2017) s revizí elektrokotlů?
 Existuje norma na elektoinstalaci plynové kotelny nad 50kW?
 Lze u kotle Protherm RAY 24K snížit výkon pro TUV?
 Která CSN resi ochranne pospojeni v kotelnach jak na plynove tak i pevna paliva?
 Jaké by měli být vnější vlivy v domovní plynové kotelně?
 Dá se HDO na kotli Protherm Ray ovládat dálkově spínanou zásuvkou?
 Proč pro dům preferovat elektrické přímotopy před ÚT s elektrickým kotlem Rejnok?
 Kam umístit referenční bod teploty domu dvou nezávislých rodin?
 KNIHA: Elektrotepelná zařízení
 Jak funguje Protherm 14KE v tarifu D45d?
 Které prostory je možno považovat za normální ?
 Jaká opatření vyplývají z ČSN EN 60079-14 ed.3 pro prostor BE2N2?
  Je běžná bytová koupelna normální prostor ?
 Kde konkrétně může být vliv BC3?
 Kdy se jedná o prostor s vlivem BE2N3?
 Kam zařadit dle ČSN EN 12464-1 prostor tělocvičny ve zdravotnictví?
 Je možné používat elektricke spotřebiče u bazénu?
 Pracoviště pro odběr krevní plasmy je zdravotnický prostor které skupiny?
 Umíte uplatnit prostředky ochrany podle prostoru a způsobu provozu zařízení?
 Jak se označuje prostor, ve kterém neni za normálního provozu pravděpodobný vznik výbušné atmosféry
 Je nutné odpojovat vodič N u každého obvodu v prostoru s BE2?
 Lze umistit rozvadec do technicke mistnosti s umyvadlem?
 Proč v prostorech s nevodivým okolím nesmí být žádný ochranný vodič?
 Myslíte si, že je prostor BE2N1 normální?
 Smí být rozvaděč v místnosti s podlahovou výpustí?
 Kam zařadit prostor s BA5 ve smyslu ČSN 33 2000-4-41 ed.2 ?
 Co se reviduje u společných prostor?
 Jak provést revizi zařízení tř. A, jestliže investor stanovil prostor BE3N2 ?
 Ktore normy pojednavaju napr. o zavodnych kuchyniach a podobnych prevadzkach?
 Jaká je definice bytu?
 Aký je minimálny priestor pre údržbu pred rozvádzačom stroja?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.091 sekund, 24 dotazů.