Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Ako má vyzerať príprava na osvetlené kozmetické zrkadlo v kúpeľni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako má vyzerať príprava na osvetlené kozmetické zrkadlo v kúpeľni?  (Přečteno 2646 krát)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 16.05.2012, 19:08 »

V kúpeľni mám v mieste držiaka plánovaného kozmetického zrkadla zo steny vyvedený kábel CYKY 3x1,5 bez vypínača pripojený na svetelný okruh.

Teraz som chcel také zrkadlo objednať, ale s prekvapením som zistil, že sú na adaptér do zásuvky alebo na baterky alebo nabíjacie, ale nevidel som v katalógu také, ktorá sa pripája priamo na 230V. Pripájam ilustračné foto z e-shopu.

Skúmam, kde sa stala chyba. Je inštalácia pripravená nevhodne alebo som len slabo hľadal správny typ zrkadla?


* zrkadlo.jpg (12.68 KB, 367x405 - prohlédnuto 371 krát.)
Zaznamenáno
Tomáš Hranický
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.05.2012, 08:46 »

Když se řekne kosmetické zrcadlo, představím si velké zrcadlo s vestavěnými zářivkami nebo žárovkami. Jestli si třeba elektrikář, který přívod instaloval, nepředstavil to stejné...

Každopádně i nějaké zrcadlo dle Vašeho obrázku jsem našel pro pevnou montáž a připojení svorkovnicí s krytím IP44. Zkuste třeba E-light.cz > Interiérová svítidla > zrcadla s osvětlením. Uvádím jen jako příklad, určitě někdo něco takového nabízí i u vás na Slovensku.
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.05.2012, 16:20 »

Když se řekne kosmetické zrcadlo, představím si velké zrcadlo s vestavěnými zářivkami nebo žárovkami. Jestli si třeba elektrikář, který přívod instaloval, nepředstavil to stejné...

Každopádně i nějaké zrcadlo dle Vašeho obrázku jsem našel pro pevnou montáž a připojení svorkovnicí s krytím IP44. Zkuste třeba E-light.cz > Interiérová svítidla > zrcadla s osvětlením. Uvádím jen jako příklad, určitě někdo něco takového nabízí i u vás na Slovensku.

Elektrikár dostal zadanie od architekta, išlo hlavne o presnú polohu. Nenapadlo mi, že možno nemysleli na to isté. Elektrikár spravil drážky, uložil káble a osadil krabice. Jeho partia spravila toľko chýb, že som si to neskôr sám prepájal WAGO svorkami a kontroloval. Zdalo sa mi vtedy prirodzené, že je spravený vývod na svietidlo s vlastným vypínačom.

Po presťahovaní som pozeral Amazon.de a ešte jeden, už si nepamätám názov. Niektoré zrkadlá boli odfotené tak, že len z popisu sa dalo zistiť, že z neho vedie kábel na adaptér do zásuvky Hněv. Priamo na 230V som nevidel ani jedno a pri tom množstve som to už nepovažoval za náhodu. Plný frustrácie, že ďalší projekt sa komplikuje, som napísal otázku. Vaša odpoveď ma preto potešila. Keď bude treba, objednám z Brna. Na Slovensku aj tak veľa nenakupujem. Máme tu dobrý sortiment, nízke ceny a aj dobré služby, ale to hovorím o troch obchodoch, nie o jednom  Mrknutí


Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.