Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké uhlíky do rozbrušovaček Narex?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké uhlíky do rozbrušovaček Narex?  (Přečteno 3615 krát)
Jan Pašek
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 08.05.2012, 20:02 »

Měnil jsem v úhlové brusce Narex uhlíky a za dva dni se mi vrátila znovu se stejnou závadou Totálně sjeté uhlíky. Zřejmě sem se utnul a dal jsem tam měkčí. Prostě ty co tam nepatří. Na kartáčích rotoru jsem neviděl žádné zjevné poškození. Problém je v tom že
a) bruska má měněný vrchní plastový kryt těla chybí typový štítek. Jediné čeho se dá chytit je vybavena sledováním teploty statoru a spoušť je uvnitř rukojeti tzn. Prsty jsou z vrchu kryté.
b) Ač sem pilně Googlil nepovedlo se mi najít tabulku kde by bylo označení na uhlíku A10A a k němu vyjmenované typy ručního nářadí Narex do kterých je možné jej použít.
c) Vetšina uhlíků u nářadí Narex má stejnou velikost a tvar a liší se pouze tvrdostí. Tzn když se vám povede vrazit někam tvrdší uhlíky než nají být vyděláte si na rotor.

Nebo to můžeme zkusit obráceně na pytlíku z uhlíky bylo označení Narex a ve čtverečku 1 víte někdo do jakých zařízení patří?
Zaznamenáno

Je lepší se třikrát blbě zeptat než jednou svou neznalostí někoho zabít!
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 12.05.2012, 12:00 »

Na netu jsem našel 3 druhy uhlíků pro rozbrušovačky EBU od Narexu. Natolik se liší provedením, že by neměl být problém s identifikací, když se porovnají s původním vzhledem uhlíků. Když si otevřete stránku a kliknete na daný uhlík, tak se vám zobrazí přehršel typů rozbrušovaček, pro které je určen. Ale toto vám asi nepomůže, protože nemáte typový štítek.


* uhliky.jpg (572.27 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 446 krát.)
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 12.05.2012, 12:14 »

Možná by bylo lepší navštívit servisní středisko výrobce, např. v Brně Nářadí Veselý, kde si s tímto problémem pracovníci hravě poradí.
Na životnost uhlíků má také vliv ovalita komutátoru a případná vůle na ložiskách rotoru. Nebylo by od věci i toto zkontrolovat, na soustruhu ověřit ovalitu, případně komutátor srovnat a přeleštit.
I když ty dva dny životnosti jsou docela extrémní  Mrknutí
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Václav 3
« Odpověď #3 kdy: 13.05.2012, 08:00 »

S nářadím Narex mám nějaké (mnoholeté) zkušenosti a s takovým extrémně vysokým obrusem kartáčů jsem se nikdy nesetkal. Nedochází při provozu k nadměrnému jiskření na komutátoru?

Motorky rozbrusek mají vysoké otáčky, někde kolem 30 tis./min. takže nepatrné poškození ložisek vede k vibracím, které obsluha necítí, ovšem docela účině likvidují nejen kartáčky, ale i komutátor. Je třeba použít nová ložiska v přesném a ztišeném provedení, zkontrolovat také stav převodovky, protože i ta může mít nepříznivý vliv na chod motoru, přeměřit, srovnat a vyleštit komutátor. Zároveň je třeba provést i elektrickou kontrolu statoru a rotoru na mezizávitové zkraty, u rotoru také na přerušení jednotlivých vinutí. O rozdílných tvrdostech uhlíků Narex nevím, rozměrové rozdíly jsou dané použitím v různých velikostech strojů, EBU 11,12 a 13 mají nejmenší, střední typ je použit v EBU 15 a EBU 18 a 23 mají největší. Něco jiného už platí pro stroje Protool, které Narex vyrábí jako profi řadu.

Používejte originální uhlíky, tam je záruka předepsaných vlastností.

Zaznamenáno
Jan Pašek
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.05.2012, 19:58 »

Pánové všem díky za odpovědi. Nakonec jsem tu rozbrusku poslal profesionálům do opravny bo hrát si s ní celý den tak mě mistr sežere bo to co popisujete není drobná oprava na první instanc ale repas.
Zaznamenáno

Je lepší se třikrát blbě zeptat než jednou svou neznalostí někoho zabít!
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.