Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak zpracovat analýzu vypočteného rizika?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zpracovat analýzu vypočteného rizika?  (Přečteno 26115 krát)
Ondřej Šebesta
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 24.04.2012, 16:42 »

Moderátor: Což takhle se porozhlédnout po portále? Začal bych pravidly diskusí a pak pročetl fora. Odpověď je uvedena několikrát.

Zpracovávám bakalářskou práci na téma ochrana před bleskem.
Co by pro mě bylo nejlepší na tento výpočet?
Je jasné, že to nedokáži, jako nějaký zkušený projektant hromosvodů.
Chtěl bych se ale k nějakému výsledku dopracovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.04.2012, 20:31 »

www.kniska.eu začněte, lepší volně dostupný materiál asi nebude.

po registraci najdete vše vč. freeware pro výpočet rizika a kontaktů na osoby povolané.

Za sebe mohu říct, že třeba s Honzou Hájkem není problém řešit jakýkoliv problé a to i v dost nelidské hodiny (ale nevíte to ode mě)  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 25.04.2012, 07:51 »

A zkoušel jste si půjčit normy 62305-X .....dnes už část v edici 2   podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
H
« Odpověď #3 kdy: 25.04.2012, 08:12 »

po registraci najdete vše vč. freeware pro vypocet rizika
Neco mi rika, ze par sejmutych obrazku z freeware programu vlozene do bakalarky nebude to prave orechove pro obhajeni titulu ...

A zkoušel jste si půjčit normy 62305-X .....dnes už část v edici 2
EN 62305-2, podle ktere se vypocet rizika dela, v edici 2 neexistuje
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 25.04.2012, 11:17 »

Citace
EN 62305-2, podle ktere se vypocet rizika dela, v edici 2 neexistuje

Zatím není vydána....neví m jestli bude ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miloslav Zubal
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 25.04.2012, 13:58 »

Můžete vyzkoušet prográmek od OEZ Letohrad - Prozik 1.00, je zdarma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.04.2012, 21:56 »

Možná by to zvýšilo zajímavost práce, kdybyste použil jak výše doporučené SW (Kaucký, OEZ),  tak pro srovnání hakelsoft...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 26.04.2012, 07:37 »

To se nám to ale s těmi software roztrhl pytel.  Hromosvody Plus od Milana Kauckého, PROZIK od OEZ, HAKELSOFT od HAKEL a DEHNsupport od hromosvodných géniů DEHN+SOHNE.

Tak by mě zajímalo, jakou má kdo zkušenost s uvedenými software. Ale to je asi na jiné vlákno. Založím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 26.04.2012, 07:46 »

Neco mi rika, ze par sejmutych obrazku z freeware programu vlozene do bakalarky nebude to prave orechove pro obhajeni titulu ...

Neznám přesně zadání, zpracovává bakalářku na téma ochrana před bleskem. Odkázal jsem jej na stránku, kde se podle mě dá hodně vyčíst. Nevím, jestli jeho práce má být spíš teoretická nebo praktická. Jestli má zadaný objekt a zpracovat ochranu před bleskem nebo rozebrat normu, spočítat riziko... Nikde ho nenutím SW použít, ale může třeba riziko spočítat ručně a pak zkontrolovat 1,2,3 SW a srovnat výsledky ......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
IM
« Odpověď #9 kdy: 26.04.2012, 09:59 »

Nikde ho nenutím SW použít, ale může třeba riziko spočítat ručně a pak zkontrolovat 1,2,3 SW a srovnat výsledky ......
Tak by to asi mělo být a byl by vtom určitý smysl. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 26.04.2012, 16:21 »

Citace
To se nám to ale s těmi software roztrhl pytel.

Každý výrobce chce prodat své nejlepší výrobky oproti konkurenci tak musí makat na SW.. tanecek
Konečně máme více programů a můžeme posoudit který bude "nej" ! Nerozhodný

PS:Bude asi zajímavé dosadit do všech stejné údaje a co nám pak vyjde ? Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
H
« Odpověď #11 kdy: 26.04.2012, 16:57 »

To se nám to ale s těmi software roztrhl pytel.
Tak by to asi mělo být a byl by vtom určitý smysl. Úsměv
No prave, software vyhodi jakekoli hausnumero, odpovidajici hausnumerum do nej vlozenym. Clovek by predpokladal, ze pro ziskani titulu Bc je potreba videt i trochu pod poklicku toho co se jak pocita, ne jen nacvakat par cisel mysi bez znalosti souvislosti. I kdyz ... po dnesnim rozhovoru s jednim VS vyucujicim jsem nejak ztratil iluze o tom, co je pro ziskani titulu dnes potreba. Inflace vzdelani se tomu rika ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.04.2012, 08:04 »

Být studentem, rozhodně si nevyberu téma hromosvody, ale např. zapojení schodišťových a křížových přepínačů Úsměv

Nicméně vyzkoušel jsem všechny zde uvedené programy a nelépe se mě subjektivně pracuje s Prozikem, myslím, že pro většinu objektů naprosto stačí, pro skutečně komplikované případy bych použil Dehna.

Napadá mne však otázka, jak je to s právní doložitelností správnosti výpočtu toho,kterého programu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 27.04.2012, 08:19 »

Napadá mne však otázka, jak je to s právní doložitelností správnosti výpočtu toho, kterého programu.

Úplně stejně jako s dosazováním hodnot do vzorců, záleží na tom kdo má lepšího právníka  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 27.04.2012, 10:38 »

Citace
No prave, software vyhodi jakekoli hausnumero, odpovidajici hausnumerum do nej vlozenym.

Vo tom to je.... Škleb Mrknutí

Hausnumera musí být alespoň pokud to jde, nevymyšlená ! podivej

Myslím si, že lidi co obhajují Bc by měli takové programy vymýšlet, ne s jejich pomocí něco počítat... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 27.04.2012, 14:43 »

...
Myslím si, že lidi co obhajují Bc by měli takové programy vymýšlet, ne s jejich pomocí něco počítat... tanecek

Já myslím, že
a) v rámci bakalářské práce (titul Bc.) by se tzv. analýzy rizika asi mohly počítat pomocí těch programů uvedených výše ;
b) při zpracování diplomové práce (Ing.) by snad mohly být tyto výpočty prováděny přímo samotnými studenty ;
c) no a v rámci doktorandské práce (Ph.D.) by bylo na místě doložit, že všechny tzv. "výpočty rizika" jsou nesmyslné a nelze je v podstatě prakticky provést
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 27.04.2012, 18:32 »

Já myslím, že
a) v rámci bakalářské práce (titul Bc.) by se tzv. analýzy rizika asi mohly počítat pomocí těch programů uvedených výše ;
b) při zpracování diplomové práce (Ing.) by snad mohly být tyto výpočty prováděny přímo samotnými studenty ;
c) no a v rámci doktorandské práce (Ph.D.) by bylo na místě doložit, že všechny tzv. "výpočty rizika" jsou nesmyslné a nelze je v podstatě prakticky provést

Moc hezké  Smích  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 27.04.2012, 18:40 »

Já myslím, že
a) v rámci bakalářské práce (titul Bc.) by se tzv. analýzy rizika asi mohly počítat pomocí těch programů uvedených výše ;
b) při zpracování diplomové práce (Ing.) by snad mohly být tyto výpočty prováděny přímo samotnými studenty ;
c) no a v rámci doktorandské práce (Ph.D.) by bylo na místě doložit, že všechny tzv. "výpočty rizika" jsou nesmyslné a nelze je v podstatě prakticky provést

d) blesk si stejně udělá co chce a nějakej hromo(blesko)svod mu bude ukradenej  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 23 dotazů.