Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Podle jaké normy revidovat pojízdnou prodejnu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Podle jaké normy revidovat pojízdnou prodejnu?  (Přečteno 8689 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 19.03.2012, 19:49 »

Prosím o radu, dle které normy provést revizi pojízdné prodejny. ČSN 33 2000-7-754 (končí 1.4.2012) i 33 2000-7-721 hovoří o karavanech a obytných automobilech, ale nic, co by se více podobalo pojízdné prodejně jsem nenašel.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.03.2012, 07:16 »

ČSN 33 2000-7-717 - Mobilní nebo transportovate lné buňky
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.03.2012, 07:49 »

Řídil bych se podle obytných automobilů a karavanů. Jsou jistě blíže než mobilní a transportovate lné buňky.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 20.03.2012, 07:49 »

Už je i ČSN 33 2000-7.717,ed.2....
na rozdíly jsem se nedíval....
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #4 kdy: 20.03.2012, 08:11 »

Řídil bych se podle obytných automobilů a karavanů. Jsou jistě blíže než mobilní a transportovate lné buňky.

V rozsahu platnosti ČSN 33 2000-7-717 ed.2 jsou uvedeny i mobilní stánky, za což se pojízdná prodejna dá považovat. Proto bych se v zásadě řídil touto normou.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.03.2012, 08:48 »

ČSN 33 2000-7-717 ed.2 nahrazuje minulou od 1.10.2012. Asi bude záležet  na tom, jestli je to nová pojízdná prodejna, nebo 20 roků stará.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 20.03.2012, 23:02 »

díky, 7-717 je ta správná. V edici 2 už nemá v názvu "Mobilní nebo transportovate lné buňky" ,  ale "Pojízdné nebo přepravitelné jednotky".
Prodejnu jsem ještě neviděl, po telefonu mi sdělili, že je starší, ale někdo to prý nějak předělával.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 21.03.2012, 13:51 »

článek 717.1  Rozsah platnosti v edici jedna říká, že se netýká pojízdných prodejen.  Smutek
V edici 2 již tato věta není. Takže asi 7-754 a 7-721, ale celé se mi to zdá nějaké kostrbaté...  Pláč
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jozef BABJAK
« Odpověď #8 kdy: 21.03.2012, 13:58 »

Ak je tá pojazdná predajňa takto navrhnutá a vyrobená, mal by vedieť výrobca, podľa čoho to projektoval v tom čase. Od toho by sa dalo odpichnúť a prípadne "pritvrdiť" podľa aktuálnych noriem tam, kde by mohol byť pôvodný návrh nebezpečný. Ak je tá pojazdná predajňa len v garáži na rohu prerobená dodávka, môže to byť holt problém.
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #9 kdy: 21.03.2012, 14:14 »

článek 717.1  Rozsah platnosti v edici jedna říká, že se netýká pojízdných prodejen.  Smutek
V edici 2 již tato věta není. Takže asi 7-754 a 7-721, ale celé se mi to zdá nějaké kostrbaté...  Pláč
Že bych to poplet? Budu si muset tuto normu připomenout večer před spaním. Kroutím očima
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.03.2012, 16:34 »

Bude také záležet na tom, co se tam bude prodávat.
Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #11 kdy: 21.03.2012, 17:02 »

Bude také záležet na tom, co se tam bude prodávat.

V tom případě, podle čeho by jste revidoval pojízdnou prodejnu aktiváků?  Zlej
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.03.2012, 17:53 »

Takový bych hnal bičem stejně jako včera prodejce na Ampéru s ptákem ve znaku, který se mě snažil přesvědčit o výhodách čistého varistoru coby svodiče bleskoproudu, náhodou jsem měl u sebe Dehn ventil, po pohledu na tento Mercedes sklopil křídla a odtáhl.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 21.03.2012, 22:08 »

Takže: byl to přívěs po havárii,  pán si ho kompletně opravil a předělal, instalace provedl CYKY kabely (prý mu nějaký elektrikář řekl, že slaněné jsou špatné, protože se povolují),  čtyřpólová přívodka, takže jsem na místě strávil dvě minuty a utekl jsem...
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 21.03.2012, 22:15 »

Proč? Provedu revizi, napíši výhrady, napíšu VYHOVUJE-NEVYHOVUJE, vysvětlím co je špatně a udělat jinak, zinkasuji, předám revizi odjíždím.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 21.03.2012, 22:31 »

Součin místa, osob a ostatních okolností mě odsud hnal nadzvukovou rychlostí....
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.