Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Ako zapojiť lampu s ochranou I.triedy, ak zo steny i objímky idú len 2 vodiče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako zapojiť lampu s ochranou I.triedy, ak zo steny i objímky idú len 2 vodiče?  (Přečteno 52829 krát)
Januliak
« Odpověď #18 kdy: 18.01.2012, 18:31 »

Ešte jedna vec - ako je možné, že v návode idú na obrázku z objímky 3 vodiče a v reáli len dva?
A týka sa to oboch lámp, každá od iného výrobcu, každá kúpená v inom obchode.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 18.01.2012, 18:45 »

Ešte jedna vec - ako je možné, že v návode idú na obrázku z objímky 3 vodiče a v reáli len dva?
A týka sa to oboch lámp, každá od iného výrobcu, každá kúpená v inom obchode.
Proto se na elektrikáře studuje, proto je to vázaná živnost, závislá na získání potřebné kvalifikace.

Takže "elektrikáři" by mělo být jasné zapojení k síti TN-C, TN-S, ve speciálních případech k TT a IT
Já bych si přístup odborníka představoval asi jako na přiloženém obrázku.


* připojení TN-C.jpg (17.4 KB, 182x268 - prohlédnuto 11712 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Januliak
« Odpověď #20 kdy: 18.01.2012, 19:10 »

Proto se na elektrikáře studuje, proto je to vázaná živnost, závislá na získání potřebné kvalifikace.

Takže "elektrikáři" by mělo být jasné zapojení k síti TN-C, TN-S, ve speciálních případech k TT a IT
Já bych si přístup odborníka představoval asi jako na přiloženém obrázku.


No ale potom tie lampy vyrábajú neodborníci, keď to v skutočnosti v lampe vyzerá inak?
Resp.,  prečo návod (evidentne určený pre TN-S sieť) nezodpovedá skutočnosti? Lebo to, čo je dnu, nie je ani pre TN-S sieť (z objímky ide len hnedý a modrý vodič, v návodoch sú nakreslené 3 vodiče). Aj pre TN-S by so to zrejme muselo upravovať, či nie?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 18.01.2012, 20:23 »

Zkuste se zamyslet nad vlastním počínáním.
Přesvědčujete zde všechny, že ve světle není plast, ale na fotce máte plastovou objímku, tedy tepelně nejnamáhanější součást.
Návod, vyžadující síť TN-S je v souladu s již několik let vyžadovanou instalační praxí. Tedy vaše instalace v TN-C je zastaralá a je na zvážení, zda není vhodná rekonstrukce (závisí na posouzení konkrétního případu).
V zapojení ignorujete základní bezpečnostní postupy.
Skutečně si jste jistá, že to nezaslouží odbornou pomoc?

PS: číslo na linku tísňového volání je 112 (to jen pro případ úrazu, nebo požáru)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 18.01.2012, 20:34 »

No ale potom tie lampy vyrábajú neodborníci, keď to v skutočnosti v lampe vyzerá inak?
Resp.,  prečo návod (evidentne určený pre TN-S sieť) nezodpovedá skutočnosti? Lebo to, čo je dnu, nie je ani pre TN-S sieť (z objímky ide len hnedý a modrý vodič, v návodoch sú nakreslené 3 vodiče). Aj pre TN-S by so to zrejme muselo upravovať, či nie?
V lampě to vypadá dobře a pokud vám není jasné vysvětlení od pana Schwarze, tak zapojení nechte někomu kdo se v tom vyzná. Elektrikářovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.01.2012, 21:41 »

No ale potom tie lampy vyrábajú neodborníci, keď to v skutočnosti v lampe vyzerá inak?
Resp.,  prečo návod (evidentne určený pre TN-S sieť) nezodpovedá skutočnosti? Lebo to, čo je dnu, nie je ani pre TN-S sieť (z objímky ide len hnedý a modrý vodič, v návodoch sú nakreslené 3 vodiče). Aj pre TN-S by so to zrejme muselo upravovať, či nie?

Milá pani Januliak. Vraveli ste že ste študovali návod. Došli ste aj k tomuto bodu: "Inštaláciu môže vykonávať iba osoba s príslušnou kvalifikáciou." ? Je to tam napísané pre vašu bezpečnosť. Aj kolegovia vám tu píšu vzhľadom na vašu bezpečnosť.
Avšak čo ťažké môže byť na zašróbovaní dvoch šróbikoch, že? Je tam toho dosť čo sa môže stať. Kto vyrába svietidla neviem a zrejme to bude poväčšine pásová výroba (možno aj neodborníci),  ale dúfam v to, že ich aj odskúšajú (to by mali byť odborníci v obore).
Schéma, ktorú mate nakreslenú na obrázku je správna. Ako píšete z objímky ide hnedý (L) do svorkovníce, tak isto aj modrý (N). A ten posledný (PE),  zelenožltý nie je vodič, je to ten malý čudlik, pripojený ku kostre. Pre výrobcov to je ľahšie ako pripevniť svorkovnicu šróbom k svietidlu a potom použiť zelenožltý kábel, ktorý bude konieckoncov pripojený aj tak ku kostre a skončí vo svorkovnici. Ale aj toto riešenie sa využíva. Teda ten chýbajúci káblik je vlastne ten "čudlík".
Ako už bolo písane zo steny by vám mali ísť 3 vodiče v už spomínaných farbach. Avšak vám idú iba 2 vodiče a teda ich musíte zapojíť tak ako to je na obrázku od kolegu Schwarze.

PS: keď elektrikár zapojí svietidlo, mal by to aj odskúšať. Má na to aj nejaký ten prístroj. A až po tomto kroku môže povedať, že je to v poriadku. Predpokladám, že tento krok ste tiež nevykonali, čo môže byť životu nebezpečné. Vo vašom záujme si tam niekoho zavolajte, nech vám to skontroluje. Aj keď verím, že ste to zvládli aj sama bezpečnosť je bezpečnosť. A ak vás zaujíma elektrika, študujte, učte sa, spravte si osvedčenie a potom kľudne môžete zapájať svietidla a iné Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 18.01.2012, 22:55 »

Proto se na elektrikáře studuje, proto je to vázaná živnost, závislá na získání potřebné kvalifikace.

Takže "elektrikáři" by mělo být jasné zapojení k síti TN-C, TN-S, ve speciálních případech k TT a IT
Já bych si přístup odborníka představoval asi jako na přiloženém obrázku.

Nic proti modré, ale propoj PE-N v zásuvkách TN-C jsem viděl vždy z/ž, Tvé řešení je správnější, jen mě donutilo se zamyslet, jak to mělo vlastně dle dřívějších norem být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Januliak
« Odpověď #25 kdy: 18.01.2012, 23:12 »


Ako už bolo písane zo steny by vám mali ísť 3 vodiče v už spomínaných farbach. Avšak vám idú iba 2 vodiče a teda ich musíte zapojíť tak ako to je na obrázku od kolegu Schwarze.


Z obrázku mi nie je jasné, do ktorej diery ide vodič PEN zo steny.


No pustili si ste sa do mňa. Rozumiem, že pre niekoho, kto sa vyzná, to musí byť smiešne, ale uvedomte si, že z nákupu obyčajnej lampy sa dnes stala (ako som zistila),  celá veda. Ešte včera som netušila, že existuje nejaké rôzne ochrany svietidiel, TN-S alebo TN-C alebo bohvieaké ešte siete. Kúpila som lampu na strop, lebo sa mi jednoducho páčila, presne tak, ako to robí 90% bežných spotrebiteľov. Koľko spotrebiteľov podľa vás privoláva k inštalácii lampy elektrikára? Všetci známi, ktorých som prosila o radu, ma odbavili postupom, ktorý som použila i ja a len mávli rukou, že takto je to v poriadku. Dnes som volala známemu známeho – elektrikárovi - a ten mi do telefónu začal diktovať, ako tam mám káblikom prepojiť PE a N... No to naozaj nie som ochotná robiť, bude musieť prísť. Ale len pre ilustráciu, aký je prístup elektrikára. Podľa neho je to tiež niečo jednoduché, čo zvládne hravo aj laik.
Pokiaľ ide o návod – ak sú dnes návody pomaly v stave upozorňovať, že mačky sa nesmú klásť do mikrovlnky, tak tento mi teda príde riadne skromný, sorry. Názor bežného spotrebiteľa. Keby bežný spotrebiteľ podľa podrobného návodu zistil, že tam treba ešte niečo prepájať, asi by si radšej zavolal odborníka. Akurát bežný spotrebiteľ to z takéhoto návodu nezistí, takže väčšina tých, čo si podobnú lampu kúpili a inštalovali svojpomocne, ju nemajú nainštalovanú v poriadku. A nešťastník, ktorý si to chce aspoň overiť (ja),  ešte dostane studenú sprchu.
Ale vďaka za reakcie, bolo to poučné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 18.01.2012, 23:19 »

Z obrázku mi nie je jasné, do ktorej diery ide vodič PEN zo steny.
Nejspíš do té, do které to kol. Schwarz namaloval, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Januliak
« Odpověď #27 kdy: 18.01.2012, 23:48 »

Nejspíš do té, do které to kol. Schwarz namaloval, ne?

Vnútorný obvod je tá strana, kde je objímka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 19.01.2012, 00:05 »

Nemôžete sa nás hnevať. Viete u odborníkov dochádza k "syndromu experta". Vie ako, vie to aj vysvetlit, ale nie úplnému laikovi.
Ten elektrikár by mal vrátiť osvedčenie. Zrejme nevidel tu lampu, mohol si len domyslat ako to tam je spravené. Ktovie či vie ako mate spravenú inštaláciu. A vôbec, ako môže navigovať neznalú osobu v obore. A ak tá fotka čo ste tu nahrali je výsledkom jeho navigovania, tak vás potom asi nemá rád.
Ak sa vrátim k návodu, ten návod je písaný nie pre laika, ale pre kvalifikovanú osobu. Vlastne aj tá kvalifikovaná osoba by to zvládla bez návodu, ale výrobca sa tým kryje, že ak to zapojíte zle, neuznajú vám reklamáciu.
Ak vám nie je ešte stále jasné do ktorej dierky ide vodič PEN zo steny pozrite sa na ten obrázok je to ten zelenožltý označený ako PEN. Vy ho mate tiež zelenožlty a je na nom vrchná čierná izolácia (súdim z fotky).
Ak to stále mate tak ako to je na fotke, je potrebné prehodiť ten zelenozlty do stredu a kúskom drôtu aspon prierezom 1,5, prepojiť vývody svorky tak ako to má p. Schwarz na obr.
Avšak ak som sa dobre pozeral mate tam Al kable. A Al a Cu sa moc nemajú radi, preto by to nemala byť prepojka z Cu. Viete, nie je zapojenie ako zapojenie.
Skúste toho známeho dotiahnuť nech sa na to pozrie. Alebo sa radšej obrátte na iného elektrikára.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 19.01.2012, 00:06 »

Vnútorný obvod je tá strana, kde je objímka?

áno, ako vnútorná strana svietidla
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Januliak
« Odpověď #30 kdy: 19.01.2012, 00:34 »

Vďaka, pán Hámovský, už to chápem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #31 kdy: 19.01.2012, 16:37 »

Ak vám nie je ešte stále jasné do ktorej dierky ide vodič PEN zo steny pozrite sa na ten obrázok je to ten zelenožltý označený ako PEN. Vy ho mate tiež zelenožlty a je na nom vrchná čierná izolácia (súdim z fotky).

Víte to jistě? Já jenom jestli instalaci nedělal nějaký (...) co už pověsil řemelo na hřebík a šel škodit od politiky...  zle Asi by nebylo moc fajn pustit si fázi na kostru...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 19.01.2012, 17:46 »

Tak tohle je zas mazec  Zlej.

A ještě je třeba paní naučit, jak má zkontrolovat, zda někdo při opravě ve vypálené krabičce o dvě místnosti jinde nepřehodil z/ž a černý.

Když jsem tohle přečetl, tak jsem dospěl k názoru, že nejlepší řešení by bylo, kdyby paní koupila pivko a na něj pozvala toho elektrikáře. Bude mít za deset minut hotovo a ještě k tomu bezpečně.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Januliak
« Odpověď #33 kdy: 19.01.2012, 18:40 »

Tak tohle je zas mazec  Zlej.

A ještě je třeba paní naučit, jak má zkontrolovat, zda někdo při opravě ve vypálené krabičce o dvě místnosti jinde nepřehodil z/ž a černý.

Když jsem tohle přečetl, tak jsem dospěl k názoru, že nejlepší řešení by bylo, kdyby paní koupila pivko a na něj pozvala toho elektrikáře. Bude mít za deset minut hotovo a ještě k tomu bezpečně.  angel


Vážený pane, môžem vás upokojiť, lampu som odinštalovala a vrátila do obchodu s reklamáciou, že deklarované stropné svietidlo vydáva svetlo ako nočná lampička. Uznali to a bez výhrad a vrátili mi peniaze.
Elektrikár je objednaný na zajtra na zapojenie inej lampy, ktorá zhodou okolností potrebuje rovnaké zapojenie. Táto diskusia pre mňa však bola vďaka niekoľkým ochotným a nezaujatým pánom, ktorí mi poskytli potrebné informácie, veľmi poučná. Takto sa môžem elektrikárovi pozerať kompetentnejši e cez prsty, pretože iste uznáte, že aj medzi Vami odborníkmi sa nájdu takí, ktorí svoju prácu dobabrú.
Hovorila som napr. s kamarátom, ktorý (aj keď sa živí niečím iným) skončil elektrotechnic kú priemyslovku, a ten mi tvrdil, že ten druhý, zž vodič, je nulák a treba ho v svorkovnici strčiť do svorky N. A mám nepríjemný pocit, že objednaný elektrikár spomínal niečo podobné.
Takže si nepripadám ako taký idiot, za akého ma máte, keď mi trvalo pomerne krátky čas zorientovať sa v tom, ktorý vodič je ktorý a buďte si istý, zž som za fázu nepokladala ani za stotinu sekundy. Keď som do tej lampy šla, vedela som veľmi presne, kde je fáza, šlo len o to prispôsobiť zapojenie TN-C sieti, keďže návod bol len pre TN-S sieť (ako som sa tiež poučila). A súčasne som poučená, že zapojiť svietidlo už nie je taká hračka, ako to bolo pred 20 rokmi, keď si na zapájanie lampy nepozýval elektrikára nikto. Aj keď si nemôžem pomôcť – podľa schémy, ktorú tu dal Schwarz, by som ju už teraz zapojila aj ja (mám k dispozícii aj potrebný hliníkový vodič). Ale upokojte sa, nechystám sa na to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 19.01.2012, 18:52 »

Gratuluji k vašemu rozhodnutí pozvat elektrikáře. z/ž vodič nepatří do svorky N ale do té prostřední která je na kostru. Opravdu jsem si nemyslel, že byste nedokázala rozeznat z/ž od černého ale v praxi jsem již mnohokrát viděl že k přehození došlo při opravě vyhořené svorky v rozvodné krabičce toho obvodu. Pak je za tou krabicí fáze opravdu na z/ž a je to nebezpečné. Vždy je třeba se přesvědčit, kde je fáze a zda je ochranný vodič v pořádku a nespoléhat jen na barvy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 19.01.2012, 23:16 »

Gratuluji k vašemu rozhodnutí pozvat elektrikáře. z/ž vodič nepatří do svorky N ale do té prostřední která je na kostru. Opravdu jsem si nemyslel, že byste nedokázala rozeznat z/ž od černého ale v praxi jsem již mnohokrát viděl že k přehození došlo při opravě vyhořené svorky v rozvodné krabičce toho obvodu. Pak je za tou krabicí fáze opravdu na z/ž a je to nebezpečné. Vždy je třeba se přesvědčit, kde je fáze a zda je ochranný vodič v pořádku a nespoléhat jen na barvy.
To môžem potvrdiť a v mojom príspevku som zabúdol slovíčko "predpokladám" (alebo skôr dúfam?). Keď tam bude elektrikár, spýtajte sa ho nech vám ukáže jednoduchú kontrolu či je fáza naozaj čierný.
Bežné je tiež predpokladať že fáza v zásuvke je na ľavej strane.
Počul som o prípade študenta vysokej školy, že chodil s klincom a všetkým ukazoval, ze ho vie strčiť do zásuvky a nič sa mu nestane. Aj sa mu to darilo. A celé prázdniny ho nik nevidel a po prázdninách ho našli v pokročilom štádiu rozkladu na jednej izbe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak vyřešit automatické osvětlení spíže?
 Jakou mám prosím použít tlumivku a kondenzátor k 15W UVC trubici?
 Je možné zapojení pohybového čidla a vypínače zároveň?
 Jak zapojit lustr na dva stare hnede draty?
 Musí být na světla v koupelně přes chránič?
 Jak zapojit pohybové čidlo k vypínačům na schodišti?
 Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni?
 Jak velkou hodnotu kondenzátoru potřebuji ke tlumivce osvětlení akvária?
 Jak výkonný stmívač použít pro 20W halogen s předřazeným trafem?
 Jak snížit napájecí napetí pro halogenové žárovky aby stíle nepraskaly?
 Kam se u lustru zapojí modrý, žluto/zelený a hnědý vodič?
 Kdo poradí jak zaměnit 2 střídavé spínače pro chodbu za pohybová čidla?
 Je vhodné nahrazovat v obytném domě (chodby, garáž) časové vypínače PIR čidly ?
 Jak připojím světlo s třemi dráty, když ve zdi mám jen dva?
 Jak zapojit spínač se senzorem pohybu?
 Jak zapojit pohybové čidlo s nástěnným světlem?
 Jak zapojím dva okruhy na dva vypínače?
 Jak správně zapojit světlo v síti TN-C?
 Jak zapojit pohybová čidla na schodišti v paneláku ?
 Jak zapojit lustr s vodiči černý,hnědý a zelenožlutý?
 Jak zapojit druhe svetlo k vypinaci?
 Jak zapojit pohybivé čidlo na světlo?
 Ako dočasně pripojit lustor?
 Jak zapojit svítidlo se svorkami L, zem, N, na dva černé a jeden zelený?
 Jak zapojit svítidlo k utopené fázi v panelu?
 Jak zapojit lustr s dvěma dráty a třemi svorkami?
 Jak mám zapojit zářivku, na které je i dvojzásuvka?
 Jak zapojit kovový lustr v panelovém domě, kde jsou pouze dva vodiče?
 Jaký je rozdil mezi jednopolovym a dvojpovym vypinacem?
 Existuje radiovy vypinac schodistak?
 Je připojení osvětlení kuchyňské linky na zásuvkový obvod v pořádku?
 Jak zapojit tento šňůrový vypínač?
 Jak zapojit dvojitým vypínačem dva lustry?
 Existuje jiné čidlo spínání osvětlení než pohybové?
 K čemu slouží svorky nouzového svítidla označené TELE?
 Je mozne pripojeni svetla provest kabelem lanko Cu 2x0,75?
 Je možné nahradit jeden vypínačů ovládání světla schodiště pohybovkou?
 Existují stmivace zarivek s elektronickym predradnikem?
 Jaký je rozdíl mezi tlumivkou pro sodíkovou a tlumivkou pro rtuťovou výbojku?
 Mohu takto propojit větrák se světlem?
 Lze připojit historický lustr i přes to, i přes vysoký přech. odpor jeho částí?
 Jak připojit lustr, když jsou dráty příliš krátké?
 Jak se dá vyřešit ovládání světel v paneláku ?
 Mohu připojit bodovky 12V starým kabelem 3x1,5?
 Neexistuje nějaký dotykový senzor pro rozsvěcení zrcadla?
 Jak mám zapojit stropnici s jednou žárovkou?
 Možem k svetlu doviesť iba dva vodiče žltozelený a čierny?
 Ako zapojit zavesne svietidlo?
 Jaké zářivky a tlumivky použít?
 Jak zapojit správně elektronický předřadník?
 Poraditemi so neskutecnym problemom zapojenim lustra?
 Musí se ke světlům používat 3*1,5 nebo stačí 2*1,5?
 Jak zapojit lustr s dvěma dráty ve svítidle a čtyřmi ve stropě?
 Jak zapojit lustr s černým a zelenožlutým vodičem?
 Jak zapojit pohybove senzor se zarivkovym svitidlem?
 Je nutný proudový chránič pro přívodní kabel osvětlení chodniku u RD?
 Může se připojit na elektronický předřadník 2x39W pouze jedna zářivková trubice?
 Možem zapojiť na pohybový senzor halogenové bodovky 12V?
 Kde sehnat šňůru ke starým stahovacím lustrům?
 Jak zapojit dvojvypinac na 2 svetla
 Jak spínat v čase venkovní vánoční stromeček?
 Proč mi nefunguje starter 4-22W na 14W zářivce?
 Existuje dvoukolébkový přepínač?
 Je možné napojit zahradní osvětlení a zásuvky na domovní okruh ?
 Kde sehnat RF vysílač do přepínače 230?
 Nakreslil jsem zapojení lustru správně?
 Jak prodlouziti kabel na horlavem materialu?
 Jak zapojit patice na 230V k bodovkám?
 Jak provléknout drát v držáku koule lustru (ve tvaru esíčka)?
 Čím ovládat stmívání zářivek?
 Vadí úsporným žárovkám stmívače?
 Nezalhal mi elektrikář o světle v koupelně?
 Je možné připojit k el. předřadníku 2x36W 1 trubici 36W+1 trubici 18W?
 Jak se zapojuje vývod lustru na 6 dratu?
 Nevadí když nechám zelenožlutý vodič u svítidla nepřipojen?
 Máte někdo skušenost se spínáním v panelovém domě přes čidla po patrech?
 Jak zapojit časový spínač CS3-1 bez svítidla?
 Jak zapojit el.předřadník OSRAM 2x18W a 1x18W?
 Jak správně připojit stropní svítidlo?
 Jak správně zapojit zářivky přes vlastní vypínač, napájený ze sousední zásuvky?
 Lze na schodišti zapojit PIR čidla na stávající rozvody bez úprav?
 Jak nahradit schodišťový automat časovačem?
 Kde je na zarovce faze?
 Aký vodič je potrebný k pripojeniu bodových svetiel 3x20W/12V?
 Jak zapojit lustr (3+2) se třemi dráty na pět vývodů ze zdi?
 Ako si instalovat doma centralne zhasinanie (central stop)?
 Musí se v byt.domě použít pro spínání osvětlení tlačítko s orientační signálkou?
 Jak lze vypínat jedno světlo nezávisle třemi vypínači?
 Jak připojovat v koupelnách dodatečnou "galerku" ?
 Jak propojit žárovku se zářivkou?
 Co zhasíná světla na chodbě ?
 Jak zapojit podsvětlení schodů?
 Jak připojit další venkovní svítidlo?
 Jak vyřešit optickou kontrolu zapomenutého zhasnutí svítidla?
 Jak zapojím dvě světla s čidly, aby reagovala najednou?
 Jak při vypnutí jednoho světla zároveň zapnout jiné?
 Jaký použít stmívač pro LED bodovky 3W?
 Může být zapojen ventilator na světlo v koupelně?
 Existuje pohybové čidlo se stmíváním?
 Jak připojit lustr se stropním ventilátorem?
 Existuje schéma zapojení žárovkové objímky s dráty hnědobílý, zelený a černý?
 Neexistuje stavebnicový systém stmívání lineárních zářivek?
 Jak zapojit nástěnnou lampičku se tři dráty a ve zdi mám dva?
 Jak zhotovit na chodbě postupné rozsvěcení světel?
 Je a popřípade jak je možné zapojit 7 světel pomocí 2 pohybových senzorů.
 Kam připojit zelenožlutý vodič u objímky žárovky?
 Jak zapojit dva spínače pro jeden lustr?
 Jak zapojit vodice do trafa k bodovkam?
 AKo správne zapojit svietidlo s s barvami vodicov čierna, modrá, žltozelená?
 Kam připojit do svítidla vodič N, když pro něj není svorka?
 Jak zapojit dvě světla k jednomu přívodu?
 Jakým způsobem byste spínali 7 okruhové osvětlení zahrady?
 Existuje jednoduchý přístroj pro plynulý náběh osvětlení do krabice?
 Jak zapojit časové relé, když mám u vypínače čtyři dráty?
 Existuje pohybové čidlo se zásuvkou?
 Lze ovládat jedno svítidlo ze dvou spínačových obvodů?
 Môže byť svetelný vývod dočasne ukončený len svorkovnicou "čokoládkou"?
 Ako zapojit pohybovy senzor ES34Z-B?
 Jak zapojit starožitný lustr ze 30. let?
 Co znamenají písmena označení svorkovnice u zářiv.tělesa?
 Připojuje se zelenožlutý vodič na kostru bodovky?
 Jak zapojit tlačítek a žárovek podobně jako v soutěži Riskuj?
 Jak efektivně zapojit osvětlení chodby a schodiště ?
 Existuje pohybové čidlo pro světlo na baterie?
 Existuje senzor pohybu pro snímání těsně nad schodem?
 Jak správně připojit venkovní vánoční osvětlení?
 Kde se v paneláku spojují nul. vodiče u sv.okruhu pokud nejsou krabičky?
 Jak napojit další přidávané venkovní svítidlo k prvnímu?
 Co je lepší LED osvětlení nebo žárovky spínané pohybový senzorem?
 Je správná velikost jističe 16A pro světelný obvod o cca 4 svítidlech (60-100W)?
 Mám vest PE vodič na lustr?
 Jak ovládat světelný zdroj stmívačem z více míst?
 Jak zapojit více zářivek?
 Jak vypínačem vyřadit pohybové čidlo pro osvětlení?
 Jak zapojit 12V svietidla v rozvode TNS a privod z rozvadzaca TNC?
 Lze zapojit do jednoho světla více okruhů?
 Neodporuje něčemu světlo připojené do zásuvky ?
 Jak zapojit signalizační doutnavku na schodišti kde není nulový vodič?
 Jakým typem vodiče rekonstruovat rozvod starého lustru?
 Jak u objímky žárovky zapojit L a N?
 Jak zapojit 2 lustry v místnosti do série?
 Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače?
 Jak správně připojit vodiče k LED bodovce 230V s paticí GU10?
 Ako zapojiť ovládanie svietidiel pohybovým spínačom cez relé (stykač)?
 Jak pripojit svetlo s PIR cidlem misto puvodni zarovky?
 Je hnědá a černá dobře zapojená na modrou a hnědou?
 Jak zapojit světla s odběrem 2500-4000-5000W s konektorem 32A 240V CEE?
 Mohu ve svítidle spojit zelenožlutý a modrý vodič?
 Sú tieto svietidlá správne zapojené?
 Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD?
 Lze zapojit nástěnnou lampu do krabice po vypínači?
 Jak zapojit vypínač k bodovkám na tři kabely?
 Jak zapojit dvě IR čidla a vypínač pro trvalé sepnutí?
 Je nutné k připojení LED osvětlení na 230V transformátor?
 Dá sa vypínač radenie 1s zapojiť aj bez prítomnosti vodiča N?
 Je normalne, ze na zapojenie lustru je kabel, v ktorom je faza stale?
 Jak zapojit LED reflektor k dalšímu LED osvětlení bez vybavení chrániče?
 Je zapojení více svítidel za sebou bez lustrové svorky přípustné?
 Ako zapojiť svetlo pomocou spínača na šnúrku ?
 Co znamená svorka Ĺ (L s čarou) a co se do ní zapojuje?
 Půjde zapojit půl světelného okruhu na PIR a celé na přímo?
 Jak zapojit žárovku, aby svítila po stisknutí jakéhokoliv vypínače?
 Jak zapojit světlo se senzorem na půdě?
 Je možné ovládat 2 okruhy světla s jedním společným světlem ze dvou vypínačů?
 Jak správně připojit světlo IP44 s průchozím vedením?
 Mozem vypinacom zapnut vsetky svetla ale fotobunka zasvieti iba niektore?
 Může se v 2. zářivkovém tělese vyměnit pouze poškozená tlumivka?
 Lze použít PIR spínač s kruhovou zářivkou?
 Co znamená označení vodiče L' na svítidle?
 Je možné vést ke světlu PE vodič ze zásuvkového obvodu?
 Nedá se prodleva u rozsvícení bodovek v koupelně zkrátit?
 Může být dálkový ovladač světla zapojen k domovním vypínačům schodišťově?
 Kam zapojit ochranný vodič na keramické objímce, když pro něj není kontakt?
 Je možné do elektronického transformátoru připojit dvě světla najednou?
 Je možné prodloužit přívodní kabel svítidla čokoládou?
 Jak je zajištěna polarita vodičů u stolní lampy?
 Co idealne udelat s PE vodicem u svetla bez PE zdirky?
 Lze vytáhnout ze spínače č.7 stálé napětí pro další svítidlo?
 Může být stolní lampa s kovovým tělem připojena pouze dvěma vodiči?
 Preco nie je vodic svítidla pripojeny priamo do objimky a je pres svorkovnici?
 V čem je skryto nebezpečí připojení spotřebiče pouze dvěma vodiči?
 Jak instalovat schodišťové LED osvícení aby šel regulovat jas?
 Může být trafo pro LED kuchyňské linky bez upevnění pouze volně položené?
 Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla?
 Jaký je trend ve způsobech domovních ovladačů?
 Jak správně provést odbočky k LED páskům na schodišti?
 Jaký zvolit průřez žil ze sekundární strany trafa 24V pro napájení LED pásků?
 Mozem napojit svetlo zo zasuvky istenou 10A v zahradnom domceku?
 Jaký je princip blikání (hasnutí, střídavé svícení) světelných řetězů?
 Záleží při zapojování svítidla na dodržení barev připojovaných vodičů?
 Jak spojit dvojžílový a trojžílový kabel?
 Jak zapojit objímku E27 1352?
 Je mozne zapojeni svetla na PE místo na N?
 Zapojení LED pásku na malé a velké světlo. Rozdělit pásek nebo použít stmívač?
 Jsou bezpečné světelné spínače bez nulového vodiče přes pomocný kondenzátor?
 Jak přepojit předřadník ze 7pin na 6?
 Lze zapojit zářivku bez startéru a tlumivky?
 Je možné připojit LED svítidlo s dotykovým senzorem na zrcadlo s kovovým rámem?
 Čím to může být, že jsou dva vodiče ze tří pod napětím?
 Co je na zapojení vypínače špatně?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.