Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Víte o tiskové chybě v připojovacích podmínkách spol. E-On?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte o tiskové chybě v připojovacích podmínkách spol. E-On?  (Přečteno 28540 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 07.01.2012, 12:31 »

Nedávno se tu řešila nová verze požadavků na provedení měřících souprav, platná od 1. 4. 2011. Nechal jsem si poslat tištěnou brožuru "do basičky" a stáhl i elektronickou verzi v pdf. Náhodou jsem zjistil, že ve verzi pdf je požadavek na značení odvodních vodičů z elektroměru L1O, L2O, L3O, ale v tištěné verzi je nadále uvedeno L1, L2, L3. Obě mají uvedenu platnost od 1.4.2011.

Zaslal jsem dotaz na E-On, jak dojde odpověď, přidám ji sem  Mrknutí

* Copy of Přip.podmínky brožura.pdf (20.2 KB - staženo 374 krát.)
* Tisk – www.eon-distribuce.cz_file_cs_electricity_technical_information_EON-brozura_zapojeni_mericich_souprav_201104.pdf (119.42 KB - staženo 812 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 07.01.2012, 13:05 »

TO: Červený
Opravu si myslíte že je to taková chyba která stojí za písemnou korespondenci? Kroutím očima

V jednom dokumentu jsou vodiče označené logicky "P"= přívod a  "O"= odvod, no a v druhém dokumentu pouze "P" přívod. Je snad naprosto jasné,  že ty zbývající jsou odvodní a i když nebudou označené popise "O".

PS: Jsem často označován jako "puntičkář",  ale toto by mne nikdy nenapadlo jako téma do diskuze nebo žádat někoho o písemné vyjádření.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 07.01.2012, 14:02 »

PS: Jsem často označován jako "puntičkář",  ale toto by mne nikdy nenapadlo jako téma do diskuze nebo žádat někoho o písemné vyjádření.  Pláč

Být puntičkářem je náročné, tito lidé nemají lehký život. Na straně druhé mě tomuto konkrétně u E-Onu naučili jejich pracovníci, kteří jezdí připojovat odběrná místa. Z toho přijede pět normálních chlapů, člověk si s nimi ještě v pohodě pokecá a dá cígo a po šesté přijede blbec, který se šprajcne na popisu vývodu pro přímotop z HDO, kde místo PV je PT a začne vyplňovat hlášení, že odběrné místo nesplňuje požadavky.
Osobně bych raději také žádný dotaz nezasílal a pokecal o radostech života s těmi pěti normálními chlapy  Mrknutí Jenže kvůli šestému blbcovi pak člověk u zákazníka vypadá jak kretén  bojim   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 07.01.2012, 14:13 »

Mě dostali na tom, že jsem neoznačil vývody z elektroměru. Klasický 3f elektroměr bez HDO. Musel jsem kvůli tomu zpátky do zapadlé vísky u Klášterce a vysvětlovat, proč pán nedostal hodiny. Tak jsem si říkal, co je to za elektrikáře, kteří potřebují popsat to, co je na první pohled vidět. Od té doby mám chuť popisovat i PEN (ale to by zase ty normální mohlo urazit).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 07.01.2012, 15:09 »

Mě dostali na tom, že jsem neoznačil vývody z elektroměru. Klasický 3f elektroměr bez HDO. Musel jsem kvůli tomu zpátky do zapadlé vísky u Klášterce a vysvětlovat, proč pán nedostal hodiny. Tak jsem si říkal, co je to za elektrikáře, kteří potřebují popsat to, co je na první pohled vidět. Od té doby mám chuť popisovat i PEN (ale to by zase ty normální mohlo urazit).
Mne technik (po tom čo miesto prevodoveho elmera doniesol elmer na priame meranie - chybu spravila uradníčka) oznámil, že bude jednoduchšie prebudovať RE na priame meranie (bolo to myslím 3x50A) ako vypisovať nový služobák a žiadať iný elmer než aký mi doniesol...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 07.01.2012, 18:38 »

Někdy mají pracovníci E ONu pro "prkotinu" kecy !
Jindy přejdou celkem hrubé chyby...!
Záleží vždy na jedinci,  zejména jak je naladěn!
Znám je vesměs i osobně, dá se s nimi domluvit jako pracovníci "od fochu" ....
Zatím nikdy nedělali velké ramena !
Pro značení nebo neznačení vodičů jsem ještě nikdy neměl "zle"..!
Stalo se  že někdy ve spěchu jsem něco opoměl, zavolali a příští první cestu kolem to zaplombovali.. .
Nebylo to v porušení bezpečnosti, ale třeba průřez, značení, otvory pro plomby a pod....
Bez problémů!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 07.01.2012, 22:26 »

Jednoduchá rada: Převýchova u PRE a pak to půjde u ostatních jak po drátkách....  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
glevan1958
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 08.01.2012, 03:16 »

NO, přidám pohled z druhé strany, jsem zaměstnaný u EONu.
Jestli mám popsaný vodiče u elměru je mě úplně fuk, stejně si to odzkouším, co je přívod. U popisu pro HDO už je to horší, protože např. u sazby D45 musím zapojit do HDO vždy jak blokování pro přímotop i blokování pro bojler, i když zákazník má natažený do instalačního rozvaděče jen vodič jeden. Možná by jste se divili, co jak je možné popsat a zapojit. Nejlepší jsou ti, co popíšou vodiče tak, že by se v tom prase vyznalo a nakonec to zákazníkovi propojí nejsložitějším způsobem někde v instalaci. Není nad to to pěkně propojit svorečkou přímo u HDO a dát tam jednuduchej popis TUV ,  AKU či PT že? Přijdu, namontuju soupravu, vyřídím papíry a odjíždím. Zákazník je spokojený, že má vše vyřešené, že mu topení topí a že si na začátku stavby vybral dobrého elektrikáře, když má elměr namontovaný na první pokus, protože ví, že soused se elektřiny dočkal až na 3. pokus ...

S názorem výše napsaného, že přijede 5 normálních borců a potom jeden kokot souhlasím. Záleží samozřejmě jakou má člověk náladu, kolik mu toho ráno navalí atd. Normálně bych měl dělat 7 ks montážek denně, na každou montážku mám skoro vždy domluvený čas, např. 8:00 - 9:00, další 9:00 - 10:00. Samozřejmě nikdo nehledí na to, že první montážku mám ve městě X ,  druhou ve městě Y 25km daleko a na třetí montážku jedu třeba spátky do města X. Bohužel realita je taková, že jich dělám 12-16 za den, přednost mají samozřemě ty s dohodnutým termínem. Nejlepší je když mám domluvenou montážku na 8-9 hodinu, pro mě to znamená, že musím v tomto rozmezí přijet. Samozřejmě že tam jsem, jenže zákazník si přijede v 8:55. Než s ním vyřídím papíry a vše si vyzkouší tak je 9:10. Kdybz byli ale lidi soudní, tak není problém, jenže v 9:10 volá již druhý zákazník stížnost, že na mě čeká již 10 minut  od 9 hodin na domluvenou schůzku a já jsem někde 20 km v hajzlu. Z Call centra volá ženská v 9:15 šéfovi kde jsem a ten mě v zápětí prcá do telefonu. O tom, že mou povinností je přijet mezi 9 - 10 je v tu chvíli každému jedno a jen mám pomyslný černý puntík....

Další kapitolou je, že montážky vracíme pro vážné chyby v zapojení na Call centrum. Já to vracet musím, pokut odběrné místo nesplnuje připojovací podmínky. Ty podmínky jsou jasně daný a tak mě občas zaráží, že se najde sposta lidí, že se diví, že do elměru může vést jen jeden nulovodič, když on vždycky připojuje nulovodiče v prípadě 2- tarifu 3, že do elměru nemůže být zaveden hliníkový vodič, o průřezu 4mm nemluvě. Po mě totiž chodí kontroly a pokud by se např. vypálil nulák k elměru, tak jsem za to zodpovědný a jsou schopný mě to dát k úhradě.

Kapitolou samou jsou stálí neplatiči. Na odpojování každý půlrok si zvyknou časem a už při příchodu se diví, kde jsem tak dlouho, že mě čekají na odpojení už 14 dní. Blbý je, když to nechají dojít do stádia, že odebíráme elměr. To je potom problém, protože při montáži elměru musí jejich OM splňovat připojovací podmínky. No a to je problém, protože ve starých rozvaděčích je hliník, nulový můstek žádný atd.... Já už jim to říkám při odebírání elměru, že jak zaplatí tak si musí nejdřív rozvaděč upravit tak, abych mohl montáž udělat. Samozřejmě se na to vyprdnou a pak jsou nepříjemnosti  ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 08.01.2012, 11:04 »

S tím vodičem Cu. V 80% panelových domů jsou odbočky provedeny vodiče AYKY 4x10 v lepším případě. Zatím jsem problém neměl, elektroměr ČEZ vždy osadil. I když je tak trochu chápu, ten vodič je už tak ožvýkaný, že se divím, že ještě drží po hromadě ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 08.01.2012, 11:08 »

S tím vodičem Cu. V 80% panelových domů jsou odbočky provedeny vodiče AYKY 4x10 v lepším případě. Zatím jsem problém neměl, elektroměr ČEZ vždy osadil. I když je tak trochu chápu, ten vodič je už tak ožvýkaný, že se divím, že ještě drží po hromadě ...
Zas druhy extrem su montaznici, co osadia elmer takpovediac na cokolvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 08.01.2012, 12:01 »

Jednoduchá rada: Převýchova u PRE a pak to půjde u ostatních jak po drátkách....  angel
No, jen aby při tom nepochytili ten jejich sled černá-hnědá-šedá.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 08.01.2012, 12:07 »

S tím vodičem Cu. V 80% panelových domů jsou odbočky provedeny vodiče AYKY 4x10 v lepším případě. Zatím jsem problém neměl, elektroměr ČEZ vždy osadil. I když je tak trochu chápu, ten vodič je už tak ožvýkaný, že se divím, že ještě drží po hromadě ...
Na Jesenicku ČEZ elektroměr na hliník neosadí (při opětovném připojení stávajícího odběrného místa). Neprojdou fázové vodiče ani N vodič  s průřezem menším než 6mm2, neprojde PEN přes elektroměr (to se týká především starších bytových domů - paneláků) . Myslím, že je to naprosto v pořádku, mimo jiné i pro dobro odběratelů.

Na závěr děkuji za pohled z druhé strany, trochu to posunulo můj náhled na práci kolegů z ČEZu apod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 08.01.2012, 13:35 »

Je dobré, že nám odpověděl i někdo z druhé strany vodičů... Škleb
Ten systém časový je někdy na hlavu postaven...
Nedávno mě vykládal spojař, mají něco podobného,má na zapojení nového telefonu cca 3/4 hodiny, plány v ruce, dojede na místo někde v Brně, kde ještě nebyl a hledá spojový rozvaděč XYZ a ne a ne najít, už 2 hodiny to hledá, pak zavolá bývalému pracovníkovi co tento úsek měl na starosti a ten řekne ať jde za pátý keř, podívá se za něj a tam je ten rozvaděč co hledá ... Škleb Škleb Po tu dobu už ho čekali na 2 místech...pak nervy pochodují!! Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #13 kdy: 08.01.2012, 13:57 »

. . . Nedávno mě vykládal spojař, mají něco podobného,má na zapojení nového telefonu cca 3/4 hodiny, plány v ruce, dojede na místo někde v Brně, kde ještě nebyl a hledá spojový rozvaděč XYZ a ne a ne najít, už 2 hodiny to hledá, pak zavolá bývalému pracovníkovi co tento úsek měl na starosti a ten řekne ať jde za pátý keř, podívá se za něj a tam je ten rozvaděč co hledá ...
To o něčem svědčí a lepší to už nebude.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #14 kdy: 08.01.2012, 17:38 »

No, jen aby při tom nepochytili ten jejich sled černá-hnědá-šedá.  Úsměv

Ten používám taky. Dělám někde chybu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 08.01.2012, 18:28 »

Dle připojovacích podmínek E.on ano. Tam je pořadí Hnědá-Černá-Šedá. Ale nevím z hlavy jak jsou na tom ostatní distributoři. Nicméně, ještě se mě nestalo, když jsem měl barvy opačně (jinak),  tak aby nepřipojili elektroměr, podstatné je že je to nafázované a ER splňuje mechanické požadavky (krytí, možnost plomb, správné průřezy atp.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #16 kdy: 08.01.2012, 19:08 »

Je logické zapojovat vodiče v barevném pořadí tak, jak jsou vyráběny a zachovávat vždy jejich pořadí - viz příloha.  podivej

Pokud zapojím jako první vodiče černý, měl by logicky následovat šedý a hnědý na konci. Tento princip se zachovával a zachovává i u mnohažilových kabelů, a kdysi se ke správnému směru používaly označené směrové žíly. Dnes už je situace jednodušší, protože jsou všechny žíly označeny číslicemi. Palec vzhůru

Nechápu, kde vznikl ten "pasqvil",  že se začal hnědý vodič zapojovat jako druhy (uprostřed).  blboune


* Znaceni_zil_2007 3 pdf.ashx_Stránka_1.jpg (357.47 KB, 1653x1559 - prohlédnuto 798 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #17 kdy: 08.01.2012, 19:11 »

Černý vypadá jako nefázovitější, takže asi proto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.