Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?  (Přečteno 21644 krát)
Michal Bl.
« kdy: 10.12.2011, 11:26 »


Koupil jsem si domovní zvonek, ale až doma mě napadlo se podívat, jakým napětím se napájí.
Samozřejmě jsem zjistil, že je na 230V, ale bytový zvonek je na nějakých cca 8V?
Je to takový ten kladívkový chrchlák.
Takže potřeboval bych asi zapojit ten zvonek přes nějaké relátko, které by spínalo skrz těch 8V a do zvonku by pouštělo těch 230V.
Nemáte někdo nějaké schema, jak na to?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.12.2011, 12:04 »

Koupil jsem si domovní zvonek, ale až doma mě napadlo se podívat, jakým napětím se napájí.
Samozřejmě jsem zjistil, že je na 230V, ale bytový zvonek je na nějakých cca 8V?
Je to takový ten kladívkový chrchlák.
Takže potřeboval bych asi zapojit ten zvonek přes nějaké relátko, které by spínalo skrz těch 8V a do zvonku by pouštělo těch 230V.
Nemáte někdo nějaké schema, jak na to?


Nebude levnější cesta do obchodu a výměna za zvonek na vyšší napětí, než bastlit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Michal Bl.
« Odpověď #2 kdy: 10.12.2011, 12:20 »

Potřebuji koupit zvonek na nižší napětí, jelikož teď jsem si koupil zvonek na 230V a zjistil jsem, že v drátech mám jen 8V. Bohužel jsem nenašel žádný s nízkým napětím, který by mi vyhovoval, ale pokud je to moc složité, nic jiného, než ho vyměnit, mi nezbyde.

Jinak se dívám, že mi někdo opravil hrubku v mém dotazu, takže děkuji. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.12.2011, 12:30 »

Ano, je to jistě daleko složitější než zajít do krámu a zvonek se pokusit vyměnit, nebo si koupit nový zvonek, který vás jistě vyjde levněji, než nákup relé s cívkou na 8V.
Když si vezmete, že na vás ze zdi koukají dva dráty a v nich je 8V, pak byste ještě musel přitáhnout do místa zvonku dva dráty s napětím 230V.......... .........no prostě........ ........zajdět e si koupit zvonek na 8V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 10.12.2011, 12:39 »

Ano na nižší, to byl spěch před obědem :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Michal Bl.
« Odpověď #5 kdy: 10.12.2011, 12:40 »

No pokud je to opravdu tak složité, tak co už. Ono těch 230V sice není problém natáhnout a i zapojit bych si to zapojil, šlo mi jen o to, jestli existuje nějaké relé, či nějaké málo nákladné zapojení.
Jsem sice vyučený elektronik, ale od školy jsem elektroniku dá se říct neviděl, takže jsem se chtěl raději poradit.
Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.12.2011, 13:06 »

Zvonek na 230V jsem viděl jen jednou.
Byl s vyšším krytím (asi IP65),  určený pro továrny, doly,... Měl sirénu i světelnou návěsr,  měl jak přívod 230V pro "zdroj zvuku",  tak přívod ovládacího napětí 8-24V a když se zapnul, "vzbudil" by minimálně půl paneláku!

Můžete sem dát kopii nějakého "papíru od výrobce",  rád bych viděl co se to dnes prodává za podivnosti? Nezdá se mi, že by se běžně prodával zvonek na 230V, protože tohle napětí nemůžete pustit do běžného zvonkového tlačítka (blázen nebo sebevrah by to mohl zkusit...)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 10.12.2011, 13:21 »


  Nezdá se mi, že by se běžně prodával zvonek na 230V, protože tohle napětí nemůžete pustit do běžného zvonkového tlačítka (blázen nebo sebevrah by to mohl zkusit...)

Vidíš Jirko a přece se prodávají.
Vygůgluj si "zvonek 230V" a tam si v obrázkové kategorii jistě vybereš. Např zvonek zn. Orbison. Je to domovní zvonek s připojením na 230V. To je blázinec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Michal Bl.
« Odpověď #8 kdy: 10.12.2011, 13:25 »

http://www.sezam.cz/03-gongy/i44992-zamel-largo-gns-208,-230v-dvoutonovy-elektromechanicky-gong Tento jsem si pořídil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 10.12.2011, 13:36 »

U toho zvonku by mě zajímalo, jak se spíná. Běžné ovládací tlačítko na zvonek není pro nn určeno. Znám v okolí velkou spoustu tlačítek, kterým chybí krytka a lidi ho spínají stlačením samotného kontaktu. Pak nastane docela překvápko ...

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,18423.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Šlezingr
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 10.12.2011, 14:44 »

U toho zvonku by mě zajímalo, jak se spíná.

No přeci normálním "Spínač (ovládač) kolébkový, řazení 1/0" - alespoň tady v Podorlicku je to naprostá klasika.
Vedle vstupních dveří jeden spínač na venkovní svetlo a vedle něho druhý (vzhledově identický)  s doutnavkou jako zvonek. 99% případů samozřejmě jede na zvonkové trafo, ale pokud byl někdo prozíravý a natáhl si k tomuto tlačítku správné vodiče, tak přestavba na 230 je brnkačka... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.12.2011, 15:21 »

To je mi jasné, mě zajímá, jak se spíná u tazatele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
raj
« Odpověď #12 kdy: 10.12.2011, 15:33 »

Pokud strašně toužíte po Vašem konkrétním zvonku na 230V, a v rozvodu je 8V střídavých,  tak si kupte malé trafo a zapojte ho před zvonkem jako zvyšovací.
.. jestli to ale nebude více práce a peněz než nový zvonek ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 10.12.2011, 18:42 »

Něco podobného jsem před léty dělal....
Po zkoumání jsem, koupil relé z cívkou na 8V a s kontakty na 230V /10A....a dodnes funguje!!
Všechno testované na napětí 230V!!!není problém!

PS: Nebyl to zvonek, ale "klakson" na 230V....jiný jsem nesehnal !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
M B
« Odpověď #14 kdy: 08.01.2012, 17:41 »

Takže zvonek mi zůstal doma. :-))
Koukal jsem na ta relátka s cívkou a jelikož jsem naměřil nějakých 10VAC, tak by pro mě bylo vhodné třeba relé MZPA4405?
http://www.vo.gme.cz/cz/index.php?product=634-165
Jenže není skladem, takže hledám dál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 23 dotazů.