Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Kde hledat závadu v zapojení termostatu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde hledat závadu v zapojení termostatu?  (Přečteno 26798 krát)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 10.11.2011, 12:13 »

Panove, schvalne. Kdo z vas by prisel k tazateli na realizaci zakazky: Pripojeni primotopu pres termostat a 10m kabelu? A o kolik penez by si rekl??

Nebo si mel tazatel na takovou akci nechat udelat posouzeni vnejsich vlivu, vypracovat projekt a realizaci zadat rovnou firmam Skanska a Starbag?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #19 kdy: 10.11.2011, 12:27 »

Jen tak na okraj - co to je za přímotop, že využívá ochranný vodič?
Výrobci se dost snaží dělat přímotopy ve třídě ochrany II.
Koukněte na štítek, jestli tam někde není "dvojitý čtvereček"

Pokud je třetí vodič jiné barvy než zelenožluté jedná se o povelový vodič pro dálkové ovládání a nesmí se spojovat s PE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadmanCZE
« Odpověď #20 kdy: 10.11.2011, 12:34 »

Na svoji obranu, jsem student VŠ. Předtím vystudovaná elektroprůmysl ovka s maturitou obor slaboproud.
Bohužel jsme nedostali žádný paragraf.

Myslel jsem že není takový problém zapojit termostat.  Ten průřez kabelu jsem hledal v knížce o elektroinstala cích, hledal jsem to na netu, konzultoval jsem to s kamarádem co do elektriky dělá,  konzultoval jsem to s prodavačem ve specializované prodejně na elektromateriá l.
Uznávám, že třeba zapojení není na 100% podle norem, ale podle mě snad není ani nebezpečné.
Kdybych měl kontaktovat elektrikáře tak jen za jednoduchou práci s natažením kabelu nechám cca 600+ materiál.

Jak bych to měl vést kabelem 3x1,5 když bych na druhé straně neměl ochranný vodič připojit?

Přepůlená hotová prodlužka, ano uznávám není to zrovna nejlepš. Kdybych kupoval  okrimpovaný kabel se zásuvkou (prodlužkou) a okrimpovaný kabel s vidlicí vyjde mě to na 3x tolik.

Přímotop nebo olejový radiátor ,nevím jak to přesně nazvat, je opravdu třídy ochrany 1. Jedná se o značku Qihui.
Je to přímotop do zásuvky,  na konci je vidlice. Na kabelu píšou 3x1mm^2mm, takže je připojený na kolík.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Madmancze
« Odpověď #21 kdy: 10.11.2011, 12:37 »

Tak jsem na to ještě jednou koukal a nekecám, ochranný vodič je na kostře přímotopu (propísknuto multimetrem mezi  zdířckou pro kolík na vidlici a kostrou přímotopu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matthes
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 10.11.2011, 21:14 »

Madmancze: Doufám, že ta elektroprůmysl ovka nebyla v Ječný 30, Praha 2 Šok Je to prasárna celé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Madmancze
« Odpověď #23 kdy: 10.11.2011, 21:29 »

Ne prumyslovka v jecne to opravdu nebyla. Potreboval jsem to zapojit (nainstalovat) bez sekani do zdi, proto tento zpusob zapojeni. Na jiny zpusob sem neprisel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
-George
« Odpověď #24 kdy: 11.11.2011, 20:38 »

Celá tahle záležitost by měla jednoduché řešení. Bez kabelů, o jejich uložení nemluvě, pochybných úprav hotových výrobků atp. To řešení je bezdrátový termostat a myslím, že třeba BPT013 by nebyl o tolik dražší než vámi vyprodukované řešení...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadmanCZE
« Odpověď #25 kdy: 11.11.2011, 21:03 »

Bezdrátu jsem se bál ,nevím jak je to se spolehlivostí. Například s bezdrátovými zvonky mám špatnou zkušenost.
Mnou provedené řešení s týdenním programovateln ým termostatem a kabely vyšlo na cca 620 Kč.
Jinak jsem o bezdrátu také uvažoval, ale z důvodu spolehlivosti a ceny jsem nakonec zvolil tohle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 11.11.2011, 22:11 »

...s týdenním programovateln ým termostatem ...
Jen tak na okraj - co to je za prostor, jak moc tam topíte, jaký máte tarif, je tam blokování?
Abyste si pak nenafackoval nad první fakturou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Madmancze
« Odpověď #27 kdy: 11.11.2011, 22:20 »

Je to cca 20m^2, 1+kk.
Jak moc topím, nevím jak to říct Úsměv Náklady za Říjen 29,8kW/h v T1, a 181Kw/h v T2.  Celková cena za říjen tedy 728Kč s poplatky a se vším Úsměv
Tarif přímotop 20, 20hodin denně nízký tarif a 4 hodiny vysoký. 
Blokování tam je pro bojler, pro topení nefunguje viz jiné téma na tomto webu Úsměv

Jinak termostat mám nastaven tak aby na noc udržoval ekonomickou teplotu 16°,  přes den komfortní teplota 20°,  když jsem ve škole tak je nastavena ekonomická teplota, a hodinu před příjezdem nastavené aby začal topit na komfortní.
 A na pátek a víkendy když tam nejsem tak ekonomická teplota 15°:)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 12.11.2011, 20:18 »

zima jak v ruským filmu....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
MadmanCZE
« Odpověď #29 kdy: 12.11.2011, 20:40 »

Mě to stačí Úsměv V noci spím pod dekou a přes den sedím stejně u stolu, takže mám topení bokem ode mně cca půl metru a to mě zahřeje dostatečně Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #30 kdy: 12.11.2011, 20:51 »

Souhlas s PetremM

Když budu velký rejpal, budu přemýšlet, jestli práh není možné považovat za nábytek. Pokud ano, asi budu moc přemýšlet o 33 2000-7-713, jestli by tam neměl být jako minimum kabel 3x 1,5mm2

Jen tak na okraj - co to je za přímotop, že využívá ochranný vodič?
Výrobci se dost snaží dělat přímotopy ve třídě ochrany II.
Koukněte na štítek, jestli tam někde není "dvojitý čtvereček"
Že měl tazatel použít min. 3x 1,5mm2 a to od solidního výrobce je bez debat, nejde jen o průřez vodičů, ale také o oddolnější izolaci.
Studenti v Moskvě měli max. denní teplotu 15°C, noční 12, to jen pro zajímavost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MadmanCZE
« Odpověď #31 kdy: 12.11.2011, 23:22 »

Kabel je snad od kvalitního výrobce, česká výroba ,firma Draka Kabely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 13.11.2011, 14:55 »

zima jak v ruským filmu....

Kouknete se na oficialni doporuceni ohledne topeni. Ze jsou nekteri obyvatele panelaku zvykli mit v byte 28°C je sice hezke, ale z hlediska spotreby energie krapet narocne. Bezne se udava jako dostatecna teplota:

Koupelna .............. ..  22-24°C
Detsky pokoj ........... 20-22°C
obyvak .............. ...... 18-20°C
Loznice .............. .....  16-18°C
Chodby a schodiste   14-16°C
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu výstup z termostatu napojím na cívku stykače a stykačem ovládám přímotop?
 Pokud mi chybí vodič pro napájení termostatu, musím použít jiný?
 Jak zapojit termostat k plynovemu kotli?
 Proč mi termostat nezapne kotel?
 Je termostat s tepelnou pojistkou dostačující jištění k topné spirále u bojleru?
 Ako mam zapojit termostat ku plynovemu kotlu Viessmann Vitopend?
 Proč kmitá termostat připojený přes UPS?
 Jak zapojit pokojový termostat k elektrokotli?
 Jaký kabel použít na propojení kotle s pokojovým termostatem ?
 Jak správně zapojit termostat THP-90 ke kotli pro oběhové čerpadlo?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 ako zapojit termostat?
 Ako mám pripojiť termostat ku kotlu?
 Ako zapojiť digitálny termostat pre elektrické podlahové kúrenie?
 Jak připojím termostat ABB 3292U-A00003 k topné rohoži?
 Jak zapojit dva prostorové termostaty k jednomu kotli?
 Jak zapojit inteligentní pokojový termostat pro podlahové topení?
 Mohu ovládat ventilátor akukamen (230V) pomocí termostatu (3V)?
 Jak zapojit termostat k plynovému kotli Junkers?
 Kde sehnat třífázový termostat s klidovými kontakty k topné jednotce?
 Proč se mi po výměně baterií v termostatu nezapíná kotel?
 Jaký použít termostat (digitál/analog) k podlahovému topení do koupelny?
 Jak připojit nabíjející termostat akumulačních kamen?
 Proč termostat vypne kotel když indikuje topení a zapne kotel, když je v klidu?
 Proč bezdrátový termostat Vaillant VTR450f stále padá?
 Jak zapojit podlahový konvektor bez termostatu?
 Jaké nebezpečí hrozí, pokud zablokuji tepelnou pojistku špendlíkem?
 Jakým WIFI termostatem lze nahradit starý termostat Euro 900?
 Jak vyměnit starý termostat za nový v případě neoznačených vodičů?
 Jak zapojím termostat na plynový kotel Viesmann Vitopend 100 WH04?
 Jaký termostat zvolit pro teplovodní podlahové topení dřevěné podlahy?
 Jak zapojit termostat PT10 ke kotli Panther Condens 25KKO?
 Jak pripojiť starší termostat k plynovému kotlu?
 Jak zapojit WiFi přepínač ke dvoum termostatum ke kotli ?
 Jak zapojit 3f termostat s manualnim resetem?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.