Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je možné instalovat rozvodnici v šatní skříni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné instalovat rozvodnici v šatní skříni?  (Přečteno 42888 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 29.10.2011, 18:57 »

Čo bolo v hotelovej izbe istené C25?
Přívod?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #19 kdy: 29.10.2011, 19:22 »

Jsou tu dvě možnosti.
Na pokoji byla docela výkonná klimatizace, ale moc nevěřím, že by ji jistili 25A.
Myslím, že to byla spíš náhrada hl. vypínače.
Stykač pak spíná přívod pro celý pokoj. U vstupu do pokoje v prostoru věšáku, byl kartový spinač.


* P1000493.jpg (99.66 KB, 2560x1920 - prohlédnuto 538 krát.)

* P1000492.jpg (99.38 KB, 1920x2560 - prohlédnuto 612 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 29.10.2011, 20:34 »

Budu možna za "zvláštniho",  ale jsem v dobrém rozmaru, tak to napíšu.
Sice si o dovolené rozvaděče na pokoji nefotím, ale určitě se je prohlédnu.
Před lety o dovolené se Turci rozhodli, že si klimatizaci na pokojích nebudeme pouštět dle vlastního uvážení (asi abychom jim tam v těch čtyřicítkách nenastydli, ačkoli individuální klima byla v nabídce),  ale že ji budou pouštět centrálně. Odhaduji, že zhruba tak každou lichou středu a to ještě dá-li Alláh.
Reklamace na toto téma se ukázaly zbytečnými, neboť i Turci velice dobře ovládají taktiku "maňána".  zed

Po prozkoumání rozvaděče na pokoji vyšlo najevo, že klima je spínána stykačem uvnitř. Sdružil jsem dva zásuvkové obvody na jeden jistič tak, abych si další jistič uvolnil a přes něj jsem napojil ovládání onoho stykače.  vegeeet
Jelikož s sebou vždy vozím miniaturní soupravu nářadí (zkoušečka, kleštičky, šroubovák se sadou bitů v rukojeti, kousek drátu...),  tak to nebyl problém. To je asi zase moje variace na profesionální úchylku.

Výsledek byl ten, že tento můj počin nezůstal bez povšimnutí od ostatních účastníků zájezdu, takže jsem si tuto úpravu v zapojení zopakoval ještě na 4 pokojích sousedů.
Takže i oni se pak nemuseli probouzet v kalužích potu a já se nemusel 4 večery starat o placení v hotelovém baru.  tanecek na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 29.10.2011, 20:45 »

Moc hezký poklona

Předpokládám, že jste na těch rozvaděčích provedl i kusové zkoušky a aktualizoval štítky tanecek

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 29.10.2011, 20:54 »

Moc hezký poklona
Předpokládám, že jste na těch rozvaděčích provedl i kusové zkoušky a aktualizoval štítky tanecek

Sypu si popel na hlavu, protože na PTTA jsem opravdu nepomyslel.  angel
Jednak k tomu moje polní výbava nebyla dostatečná, za další nemám Oprávnění na výrobu rozvaděčů a pak jsem na závěr pobytu vše zase uvedl do původního stavu.
Se štítky si Turci (ostatně jako Bulhaři dle záběrů kol. Horského) hlavu nelámou, takže nebylo co aktualizovat.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 29.10.2011, 20:56 »

Já  jsem našel bytovou rozvodnici v kredenci...
Já jsem při jedné revizi nemohl najít jištění jednoho přívodu pro telekomunikačn í zařízení. Tak dlouho jsem si hrál, až se mi podařilo to vyhodit.
Jenže v rozvaděči všechny jističe zůstaly nahozené.
Pak jsme našli pamětníka, kterého napadlo, že tam kdysi bylo dálnopisné pracoviště, sehnali jsme klíče, vystěhovali snad několik metráků tiskovin v archivu, aby se dal odtáhnout regál a šly otevřít dveře od rozvaděče...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
boris stopka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



technik elektromeroveho servisu ZSE a.s.


« Odpověď #24 kdy: 30.10.2011, 22:02 »

MODERÁTOR: lituji, ale vaše příspěvky jsou v rozporu s pravidly diskusního fóra a s pravidly spisovné češtiny a slovenštiny. Nabouchat 200 slov do jedné věty.......... ...to prostě nejde, pak ta snůška slov ztrácí veškerý smysl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ked neco nevim tak studujem az vim otem skoro  secko potom sa bavim otem co nevim
Emericus
« Odpověď #25 kdy: 31.10.2011, 07:24 »

Pán Novák. Som rád, že sa našiel ďalší "postihnutý". Aj ja si na dovolenky nosím
svoje "nádobíčko" a tiež som si neraz pochvaľoval, začalo to niekedy dávno v Rumunsku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #26 kdy: 31.10.2011, 07:27 »

Asi si taky budu muset pořídit cestovní nádobíčko, jen nevím, jak s tím pochodím v letadle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #27 kdy: 31.10.2011, 07:34 »

Asi si taky budu muset pořídit cestovní nádobíčko, jen nevím, jak s tím pochodím v letadle.

V letadle těžko....do kufru bez problémů.....
Já vozím zase kombinovaný nůž ,který má všechno od kombinaček až po křižák... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 31.10.2011, 10:03 »

Také mám asi úchylku. Toto je rozvaděč obchodního centra (asi 1000m2) v Jerichu.


* P1030736.JPG (569.09 KB, 768x1024 - prohlédnuto 880 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #29 kdy: 31.10.2011, 18:43 »

Byl jsem za exota, když jsem si z Bulharska přivezl o pár fotek více elektra, než rodiny. Zajímavý byl také "rozhovor" s místním odbornikem, kterého jsem našel při prohlídce jedné stavby, když jsem se koukal "pod pokličku" kolegům.
Zaujolo mě, že většina kabelů byla bílá a né černá jako u nás.

Jinak na moje cestovní nářadí si žena nezvykla za celých 15 let co jsme spolu. I když už nám mnohokrát pomohlo, je stále "komkurencí".  angel

Ale to je mimo téma.

Zpět k rozváděčům. Přiznávám se, že jsem taky nenašel o umístění rozvaděčů ve skříni něco konkrétnějšího .  ALe už jen to umístění za dřevotřískou mě vadí. Rpzváděč je výrobek jako každý jiný, proto by měl jeho výrobce určit jestli je toto "uzavření" hořlavým materiálem v pořádku.(jako krabice, nebo světla) Běžně se počítá s jeho zazděním a tím i umístěním v nehořlavém podkladu a navíc odvádějícím velmi slušně teplo. To že se rozvaděč díky minimálnímu provozu nedokáže přehřát je sice pravda, ale mě musí zajímat fakta. TO pak mohu nechat CYKY 3Cx1,5 na zásuvkách, bez ohledu na ostatní skutečnosti s tím, že se to zatěžuje jen občas a po tu dobu to vydrží. Proto bych jako RT zřejmě měl požadovat nějaké prohlášení od výrobce, nebo nějakou zprávu o tom, že tyto skutečnosti byli vzaty v potaz a je s těmi riziky počítáno v místním bezpečnostním předpisu. TO je navíc jen jedna stránka věci. Dále by mě zajímalo označení rozvodnice, nebo rychlí přístup v případě úrazu, nebo jiné pohromy. Vím, že jištění bývá i na chodbách, tak se to nechá vypnout tam. ALe co na to požárníci, nebo bezpečáci?

MOžná na to budou mít další kolegové jiný názor,  ale zajímá mě, jak by to pak po požáru, nebo jiném úrazu hájili.
Chápu, že pokud s tím nesouhlasím, musím i doložit proč. TO bych hodil na správce objektu, který by mě musel doložit potřebné podklady od rozvaděče, že je vhodný k tomuto umístění. Ať se snaží taky on.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #30 kdy: 31.10.2011, 19:50 »

Asi si taky budu muset pořídit cestovní nádobíčko, jen nevím, jak s tím pochodím v letadle.

V letadle těžko....do kufru bez problémů.....

Jednou se mi stalo,když jsem se vracel pracovně z Moskvy do Prahy,že jsem omylem nechal v příručním zavazadle štípačky a sadu šroubováků.
 Poté co můj batoh projel skenerem jsem ho musel otevřít a hned na mě řvali " Što éto ?! "¨  Škleb
Samozřejmě to hned muselo do koše  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 31.10.2011, 20:03 »

Osobně proti rozvodnicím ve skříních nic nemám, pokud je zachován manipulační prostor. Obvykle nejsou součástí skříně. Buď skříň nemá "záda",  nebo je v nich vyříznut otvor a rozvodnice stejně není připevněna na skříni. Kdyby byla, dalo by se posuzovat podle ČSN 33 2000-7-713. Navíc jsou tyhle rozvodnice přístupnější než skříňky v předsíni pod stropem, kam se člověk bez židle nedostane. Požární bezpečnost v uložení řeší ČSN 332312 nebo výrobce skříně, oteplení pak výrobce rozvodnice. Tady asi nebude rozdíl mezi rozvaděčem zapuštěným ve stěně dřevostavby a rozvaděčem zapuštěným ve stěně skříně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 31.10.2011, 22:59 »

Požární bezpečnost v uložení řeší ČSN 332312 nebo výrobce skříně, oteplení pak výrobce rozvodnice. Tady asi nebude rozdíl mezi rozvaděčem zapuštěným ve stěně dřevostavby a rozvaděčem zapuštěným ve stěně skříně.

V podstatě jste potvrdil má slova. ROzvaděč by měl být určený k této montáži. To znamená papír od výrobce.

Osobně proti rozvodnicím ve skříních nic nemám, pokud je zachován manipulační prostor. 
.............N avíc jsou tyhle rozvodnice přístupnější než skříňky v předsíni pod stropem, kam se člověk bez židle nedostane.

Manipulační prostor většinou není. Leda po odstranění mnoha věcí. Ani rychlé vypnutí možné nebývá, nemluvě o absenci blesku, který by mě k rozvaděči dovedl. Vždyť na skříni nevypadá moc vábně, ne? A tou lepší přístupností si už vůbec nejsem jist. Já osobně proti tomuto umístění mám docela dost. Pokud mi ovšem dodají potřebné podklady, pak nemám problém a jsem ochoten to zrevidovat.

Jen upozorňuji, že se bavíme o hotelovém pokoji. V hotelech kde jsem byl, měli většinou rozvaděče na chodbách, schované za některými dveřmi, že nebýt blesku, myslíte si, že jde o obložení chodby, nebo další pokoj. Toto řešení my příjde rozumnější než umístění v šatní skříni.

A propo. Dnes jsem vysvětloval jednu fakturu za servis na jednom z bytů pro developera. Volali mi, že mají velký problém. Pronajatý pokoj a ten nesvítí a nejde část zásuvek. Po příjezdu sem něco měřil a pak hledal rozvaděč. Našel jsem ho po delším hledání v šatní skříni, v horní polici. Klient si tam dával zavazadlo a tím shodil 3 jističe. (rozvodnice bez dvířek). Oprava na minutu, ale hledání na ..... .
Přístupné jen ze štaflí, bez dvířek a v povrchovém provedení, takže při každém uložení zavazadla, hrozí uražení rozvaděče, nebo další shození jističů. Jen pro doplnění. Každý z těch bytů má jističe jinde!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 01.11.2011, 11:58 »

...
A propo. Dnes jsem vysvětloval jednu fakturu za servis na jednom z bytů pro developera. Volali mi, že mají velký problém. Pronajatý pokoj a ten nesvítí a nejde část zásuvek. Po příjezdu sem něco měřil a pak hledal rozvaděč. Našel jsem ho po delším hledání v šatní skříni, v horní polici. Klient si tam dával zavazadlo a tím shodil 3 jističe. (rozvodnice bez dvířek). Oprava na minutu, ale hledání na ..... .
Přístupné jen ze štaflí, bez dvířek a v povrchovém provedení, takže při každém uložení zavazadla, hrozí uražení rozvaděče, nebo další shození jističů. Jen pro doplnění. Každý z těch bytů má jističe jinde!
Nebylo to v Křimicích u Plzně?
A nebo není to nápad stejného projektanta?
Taky je tam centrální proudový chránič, takže když vypadne, je tma a je to radost "hledat rozvaděč" schovaný kdesi v ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 02.11.2011, 07:09 »

 Škleb
Ne, nebylo. Buď má ta parta práci jak v Plzni, tak i v Praze, nebo takových umělců máme v oboru více  zle.

Ale ruku na srdce. Mohlo jít i o variantu, kdy k tomu byli všichni dotlačení investorem. ve většine případů nějakým developerem. Je to přece hon na co největší zisk.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav 3
« Odpověď #35 kdy: 02.11.2011, 09:04 »

Rozvaděče na nepřístupném a neviditelném místě jsou prasárna, bohužel mající tradici už z dob  totalitních, viz panelákové PL-ky nade dveřmi ve výšce 2,3 m, kam nedosáhne ani normálně vysoký dospělý člověk!

Bohužel další prasárny (jako rozvaděče za skříní)  k nám přicházejí nyní v rámci unifikace s EU. Máme jako obvykle špatné vzory. Já už jen čekám, kdy u nás budeme mít vypínače nebo průtokový ohřívač ve sprchovém koutu, tak jak se to vidí v jižních částech Evropy.

Nejstarší elektroinstala ce, se kterou jsem měl co do činění byla v domě z r. 1890, kde bylo elektrifikován o snad už v době I. světové války nebo těsně po ní a elektroměrný a pojistkový rozvaděč měl horní hranu asi 1,6 m nad podlahou, byl umístěný na chodbě poblíž domovních dveří a celá léta nikomu nevadil - tehdá nevítězil snobismus nad užitečností věci, lidé uvažovali daleko víc prakticky: chceme svítit elektrikou, potřebujeme rozvaděč a je třeba ho mít po ruce.  Rozvaděč byl celý dřevěný, zapuštěný do zdi a bylo mi ho skoro líto, že musí pryč, protože to byla ukázka kvalitní a dokonalé práce několika řemesel, samozřejmě s ohledem na dobu vzniku. Možná by si zasloužil i umístění v muzeu.  Celá elektroinstala ce byla v poměrně dobré kondici, přestože na ní byly vidět zásahy udělané při rekonstrukcích domu těsně před II. sv. válkou a v 70. létech. Nejstarší část instalace provedená měděnými hadráky o průřezu 1,5 qmm pracovala zhruba 70 let zřejmě bez větších obtíží, alespoň podle slov pravnuka původních majitelů!


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Je možné umístit rozvaděč do šatny?
 Jaké používáte bytové rozvodnice?
 Jak přístupné/nepřístupné může být umístění bytového rozvaděče?
 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Jak správně umístit bytový rozvaděč?
 Jak srovnat zateplení domku s rozvaděčem?
 Lze osadit prázdný podružný rozvaděč nebo jej musím koupit již sestavený?
 Jak vysoko umístit podružný rozvaděč který bude na chodbě?
 Moze byt polystyren okolo domoveho rozvadzaca?
 Může být náhrada domovní rozvodnice "dírou ve zdi"?
 Jakou si vybrat zásuvkovou rozvodnici 230V/400V do domácí dílny?
 Je možné použít dvě skříně s jističi v jedné domácnosti?
 Opravdu potřebuji tovární rozvaděč?
 Musí být pojistková skříň ještě mezi rozvaděčem před domem a nachodbě?
 Jaky zvolit venkovni rozvadec pro dva elektromery?
 Mohou být jističe umístěny v koupelně?
 Mohu na elektroměrovou desku umístit ještě zásuvku 400V/32A?
 Který předpis hovoří o volném prostoru před rozvaděčem?
 Mohu instalovat jističovou skříň nad radiátor?
 Jak daleko může být domácí hlavní rozvaděč instalován od vodoměru?
 Mohu zhotovit před rozváděčem dodatečný umělý schod ?
 V jaké výšce musí být rozvaděče, když jsou v záplavové oblasti?
  Je možné umístit domovní rozváděč na hranici schodů?
 Musí být rozvodná skřín na chodbě BD zajištěna proti otevření?
 Je volně pohozený rozvaděč v pořádku?
 Je možné přesunutí rozvaděče z chodby do garáže?
 S kterou normou je umístění bytového rozvaděče hned pod stropem v souladu?
 Môžem medzi elektromer a domový rozvádzač vložiť rozvádzač pre záhradu?
 Musí být jistič pro zásuvkový okruh zásuvek v kanceláři volně dostupný ?
 Může být v úklidové místnosti umístěn rozvaděč?
 Je možné mít mezi skříní s měřením a domem ještě rozvaděč pro budoucí napojení?
 Je možné umístit bytový rozvaděč nad prostor ohybu schodů?
 Lze umístit jističe o metr níž, když se nebude měnit hlavní přívod od elměru?
 Kam umístit malý rozvaděč v jímce čističky odpadních vod?
 Mohou být rozvaděče domovní režie v bytových domech uzamčené?
 Musí být bytový rozvaděč paneláku nutně v bytě?
 Jaká je minimální výška pro umístění rozvaděče ?
 Musí mít kůlna vlastní rozvodnici?
 Mohou být jističe od bytu na veřejné chodbě bytového domu?
 Mám si troufnout instalovat rozvaděč pod omítku do venkovního prostředí?
 Mohu v podkroví zrusit krabici s 3F přívodem a udělat z toho podružný rozvaděč?
 Může být přívodní krabice s nožovkama v zateplovací izolaci?
 Proč je nutné kvůli dvousazbě měnit pozici rozvodnice?
 Mohu přemístit HDO přijímač z elektroměrové skříně do mé jističové skříně?
 Prečo je nevhodné umiestniť bytový rozvádzač nad vstupné dvere?
 Mohu umístit rozvaděč do koupelnové příčky?
 Je možné umístit rozvodnici na komín Schiedel?
 Je nutné při přemístění elměru na vnější stěnu domu vyměnit i vnitřní rozvaděč?
 Může být rozvaděč umístěn v plynové kotelně?
 Jak mohu bytovou rozvodnici v dřevostavbě obestavět dřevěnou skříňkou?
 Mohu umístit rozvaděč nad akumulační kamna?
 Smí se dát podružný rozvaděč pro kuchyň do stoupačky za wc?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.