Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí elektroměrový rozvadeč připojit jen partner energetiky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí elektroměrový rozvadeč připojit jen partner energetiky?  (Přečteno 14188 krát)
Ivan Sehnalečny
« kdy: 20.10.2011, 17:41 »

Moderátor: Věta "Legislativa u přípojek?" opravdu není otázkou. Skladba slov v otázce se probírala na prvním stupni ZŠ, proto se nedivte, že si hloupě zadaného příspěvku nikdo nevšímá.



Stavím svépomocí RD a elektrické připojení řeší kolega až po elektroměrový rozvaděč. Jelikož z přípojkové skříně (typ SS200-DKC Holoubkov) jsme napojeni já i soused provedl mi propoj z této skříně RT,
který mi i revidoval elektroměrový rozvaděč.

Upozornil mne, že toto připojení smí provádět jen tzv. "smluvní partner ČEZu" co on není ...
přemluvil jsem ho, ať to provede, protože jsem nutně potřeboval začalít dělat cestu.

Bude stačit ČEZu pro namontování elektroměru jen revizní  zpráva rozvaděče?
Nebo budu muset doložit ještě nějaký "papír" o provedení montáže kabelu smluvním partnerem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 22.10.2011, 08:40 »

U nás to připojíte (kvalifikovaným odborníkem, nikoliv místním patlalem) a místní technik energetiky to přijede zaplombovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 22.10.2011, 09:08 »

U nás pro ČEZ to dělám stejně a zatím si nikdo nestěžoval
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 22.10.2011, 09:47 »

Různí distributoři mají určité vyhraněné podmínky, (někdy i podle nálady) a ty si musíte zajistit u vaší dodavatelské společnosti.Za volat tam, popř dojede technik a dá písemně co se musí a nemusí pro Vaše napojení na síť... Mrknutí

PS"Pokud stavíte nový dům, bude muset mít projekt na připojení RD"to bude řešit všechno!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.10.2011, 20:16 »

Různí distributoři mají určité vyhraněné podmínky, (někdy i podle nálady) a ty si musíte zajistit u vaší dodavatelské společnosti.Za volat tam, popř dojede technik a dá písemně co se musí a nemusí pro Vaše napojení na síť... Mrknutí

PS"Pokud stavíte nový dům, bude muset mít projekt na připojení RD"to bude řešit všechno!
Těžko bude projekt řešit, kterou činnost provede který montér.

Jak píše Mirek, v rajonu EON není problém s připojením k síti a provedení revizi, pak se odešlou papíry na Eon a přijede technik s elektroměrem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
wilix
« Odpověď #5 kdy: 22.10.2011, 20:38 »

pokud vím tak z čezem to funguje obdobně na jednom s těch formulářů ( snad P) je i kolonka potvrzení o vydání revizní zprávy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 22.10.2011, 21:40 »

Citace
Těžko bude projekt řešit, kterou činnost provede který montér.

V rajónu E-ON to musí být!! /projekt/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 22.10.2011, 22:17 »

V rajónu E-ON to musí být!! /projekt/
Co je to to "to"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 22.10.2011, 22:39 »

Citace z příspěvku výše: pokud vím tak z čezem to funguje obdobně na jednom s těch formulářů ( snad P) je i kolonka potvrzení o vydání revizní zprávy
---------------------------------
Je to žádost - smlouva o sdružených službách dodávky
P - podnikatel
D - domácnost
 Tu kolonku potvrzuje revizní technik, že byla vydána zpráva o revizi. Pokud není ta žádost revizním technikem potvrzena musí žadatel předložit na ČE - Distribuce a.s. revizní zprávu. Někteří jiní obchodníci požadují oboje jak RZ, tak potvrzenou přihlášku. Ale to zapojení elektroměrovéh o rozvaděče může provést jakýkoliv elektrikář. Jen na připojení neměřených částí HDS, RIS a provedení, resp. připojení přípojek by měla dělat firma nebo OSVČ registrovaný na ČEZu pro práce na neměřených částech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Sehnalečny
« Odpověď #9 kdy: 24.10.2011, 10:26 »

Mne až tak nezajímá,kdo připojuje ten elektroměrový rozvaděč (to mi zapojí a vystaví revizi ten revizní technik),  mě zajímá toto.....omlou vám se teda za "skladbu slov",ale otázka by měla znít takto:  Musí zapojit přívodní kabel z HDS do elektroměrovéh o rozvaděče pouze smluvní partner energetiky? A musí vystavit i revizní zprávu,aby mi pak Čez mohl namontovat elektroměr?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 24.10.2011, 10:46 »

Musí zapojit přívodní kabel z HDS do elektroměrovéh o rozvaděče pouze smluvní partner energetiky? A musí vystavit i revizní zprávu,aby mi pak Čez mohl namontovat elektroměr?

Když to berete takhle, tak pokud je to obsaženo ve smluvních podmínkách tak ANO, do neměřené části může zasahovat pouze tzv. smluvní partner.

Mnohdy je tolerováno nedodržení tohoto pravidla avšak v případě problému může dojít k neosazení elektroměru a k sankcím za neoprávněný zásah do neměřené části.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Sehnalečny
« Odpověď #11 kdy: 24.10.2011, 19:19 »

Nechám to tak a uvidím s čím "příjdou" ČEZáci.... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Mohu na 1 jistič, který jde dále přes proudový chránič zapojit v jádru zásuvky i
 Je toto zapojení malého staveništního rozvaděče správné?
 Je vodič 2,5 dostačující pro hlavní jistič 25A?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Je omezena délka vedení k PR ?
 Jaký průměr vodiče použít na vzdálenost 30m?
 Lze ve sklepě přerušit stávající přívod v krabici, stejným průměrem?
 Je možná náhrada věněčků v rozvodné krabici spojkami Wago?
 Je v pořádku, že je pro akukamna s ventilátorem vyveden pouze jeden kabel?
 Mám nový pozemek a chci udělat přípojku jaký je postup ?
 Prosím může mi někdo vysvětlit krok po kroku co zařídit abych dostal elektroměr?
 Mohu mít revizi domu i bez přípojky?
 Je problém přivést kabelem z bytu do této místnosti 230V?
 Ako napojit amatersky hlavny privod?
 Co vše je potřeba pro zapojení akumulačních kamen?
 Nebude třífazový rozvod v bytu mezi jednofázovými byty dělat problémy?
 Lze napojit el. rozvody 1. patra RD přes svorkovnici?
 Bude mi stačit pro připojení RD podat žádost o hlavní jistič 3X32A?
 Co všechno je třeba udělat, aby váš dům byl připojen k elektrické siti?
 Potřebuji ke stavbě přípojky nn dohled pracovníků VCE či odborné firmy?..
 Je zapojení přívodu bez zapojeného N v pořádku?
 Poradí mi někdo se zapojením přívodu pro gril určen pro USA i EU?
 Jak vyřešit připojení domku na nářadí z elektroměrového rozvaděče?
 Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD?
 Je v souladu s normou připojit klubo kabelu pod napětí a ukončený v krabici?
 Je mozne nahradit stare 380V (400V) cerpadlo, novym na 220V aj bez nulaku?
 Mohu pripojit měděné rozvody na jistič s přívodem v Al?
 Lze něčím v instalační krabici nahradit chybějící vodič N?
 Lze připojit rozvaděč s vidlicí 400V/32A na centrálu se zásuvkou 400V/16A?
 Může matka odpojit elektřinu dceři v 1.p domu?
 Lze řešit přípravu k připojení tepelného čerpadla odbočkou z kabelu bez jištění?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 23 dotazů.