Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Zhotovil jsem černý odběr?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zhotovil jsem černý odběr?  (Přečteno 41626 krát)
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 31.08.2011, 17:49 »

Nemyslel jsem to tak že jsem připojil jistič před elektroměrem ale na svorkovnici za elektroměrem špatně jsem to napsal. Myslel jsem že jsem se připojil na jistič bytu ale ne přímo na jistič ale až na tu svorkovnici za elektroměrem psal jsem to ve spěchu a ve stresu a  nečetl jsem to po sobě a u policie jsem si nevzal kopii jelikož policista říkal že to není potřeba. Tvrdil mi že to bude vina předchozího majitele neplatiče ať si nedělám starosti tak jsem si je nedělal a tak to dopadlo bohužel. Nikdy bych přeci nepřipojil nic před elektroměr proč bych to dělal. A to s tou spotřebou taky nechápu že si toho nevšimla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kolejník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 31.08.2011, 17:53 »

Ono je  totiž možné, že to co vám chtějí hodit na krk bylo uděláno až  po vás.
 A nebo jste se opravdu sekl a mimo pokuty je ve hře i Vaše osvědčení. Pokud jste elektrikář.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 31.08.2011, 18:01 »

Jsem elektrikář o to mi jde o osvědčení a zákaz činnosti který by se z toho mohl vyvodit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Zaa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #57 kdy: 31.08.2011, 19:16 »

Pan Kalous ani neví co podepsal, protože nemá ani kopii, takže to je s ním pak těžká řeč, to mi připadá hodně naivní, když podepisuji jakýkoliv právní dokument, chci jeho kopii, jinak nic nepodepíšu!

Pane Václave3, pokud by jste byl vyslýchán jako podezřelý dle §158 odst.5 tr. řádu, tak nemáte nárok na žádnou kopii výslechu, můžete pouze za určitých podmínek nahlížet do spisu.

Pane Kalous, podepsal jste nějaký výslech? Podepsal jste Záznam o sdělení obvinění? Jaké jsou proti vám důkazy? V právu se pohybuji denně a to, co popisujete je "slabý" a neměl bych žádné obavy.. Myslím v případě, že jste nebyl ještě vyslýchán. Pokud ani, věřím, že jste do protokolu neuvedl, že jste to montoval vy a že toho litujete... Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #58 kdy: 31.08.2011, 21:41 »

pokud by jste byl vyslýchán jako podezřelý dle §158 odst.5 tr. řádu, tak nemáte nárok na žádnou kopii výslechu, můžete pouze za určitých podmínek nahlížet do spisu.

Tady je trochu problém, že zákonodárci plodí jeden paskvil za druhým.
Podle zákona mohu nahlížet do spisu a pořizovat si poznámky,...
Samo Ministerstvo vnitra  doporučuje, pokud je to technicky možné, poskytnout kopii příslušné části spisu. Ovšem je to názor správního oddělení ministerstva, není to zakotveno v zákoně, takže záleží na "úředníkovi"! Opět "podhoubí pro korupci"!

X-krát jsem byl na Policii jako svědek. Nějaký zápis nebo jeho kopii jsem nedostal. Ale protože poškozeným jsem nebyl já, ale zaměstnavatel, Policista udělal kopii, vložil do nezalepené obálky a zeptal se, jestli to má poškozené organizaci poslat, nebo jestli to jako její zaměstnanec mohu předat!
Některá "pravidla hry po česku" je těžké pochopit!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #59 kdy: 01.09.2011, 00:03 »

Pokud je Vaše montáž stará 2,5roku, tak na rozblombovaný rozvaděč musel přijít pracovník rozvodných závodů, který provádí odečty stavu elektroměru. Odečty se dělají minimálně 1xza 1rok (pokud není změna ceny energie). Dalo by se to uhrát na to, že zásah do měřené části byl po posledním odečtu a to jste tam už nebyl.
Je ale možné, že stav elektroměru se bere průměrem, nebo to hlásí uživatel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.024 sekund, 21 dotazů.