Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Zhotovil jsem černý odběr?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zhotovil jsem černý odběr?  (Přečteno 41787 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 29.08.2011, 21:00 »

Připojuji se k názoru, že je třeba najít dobrého právníka.
Je třeba, odmítnout obvinění a požadovat důkaz v podobě sejmutí otisků prstů ( Smích),  mechanoskopick é prokázání, že to bylo provedeno vašimi nástroji, pak je třeba podle dohody s právníkem "upřesnit výpověď" a zpochybnit tak tvrzení že jste to provedl vy, směřovat to spíše tak, že jste zapojoval něco úplně jiného,...
I kdyby to byla vaše velká chyba, nedělal jste to pro váš zisk, ušetřila na tom uživatelka bytu a je sprosté, aby vás v tom "vykoupala",  spíše je třeba, aby jí v tom pořádně podusil dobrý právník!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 29.08.2011, 21:01 »

Předpokládám, že když jste byl u té výpovědi tak vám ji vytiskli a dali podepsat. Jestli vám dali kopii to netuším. Pokud jste výpověď podepsal, tak si ji vyžádejte. Protože je pravděpodobné že příslušníci PČR rozumí elektrice jako koza petrželi, tak mohlo dojít k nějaké neshodě co se týče názvosloví a na tom pak by mohl právník,  a asi bude i nutný soudní znalec s odbornou kvalifikací, nějakým způsobem stavět vaši obhajobu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 29.08.2011, 21:03 »

Teď si pamatuji že když jsem byl na policii před 3 měsíci tak mi ukazovali že elektroměr byl odpojený dráty tam jakoby vedle ale byli na trase přeštípnuté podle fotek a to na mě chtějí hodit teď mi to teprve docvaklo když jsem si četl obvinění a právníka máme dobrého pana Hrádka z Prahy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 29.08.2011, 21:06 »

Prohlášení u policie jsem podepsal ale nedostal jsem kopii což je asi škoda už nevím přesně co jsem tam napsali doufám že jsem jin neřekl nic co by mi mohlo přitížit nevěděl jsem o co se jedná když jsem tam přišel a i tak jsem si už moc nepamatoval práci starou 2 roky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hrádek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 29.08.2011, 21:12 »

v PRE jsem potkal před elektroměrem vypínač "Tahem zapni..." a jistič 25A až za elektroměrem vedle na druhé desce, ve staré zástavbě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 29.08.2011, 21:18 »

Rozhodně to chce fotografii, zjistit jak to bylo zapojené a potom jsou dvě možnosti:
-opravdu jste to připojil před elektroměr, potom máte problém. Ale vzhledem k tomu, že o tom majitelka bytu nevěděla (pokud se neprokáže opak) a tudíž této situace cíleně nezneužívala (a dá se předpokládat, že dané okruhy využívala zcela běžně) a energetika by mohla být přístupnější snížení ceny.
-váš vodič je správně připojen ZA elektroměrem a černý odběr tam vzniknul nějak jinak. Musí se tedy najít konkrétně jak (např. klema ze svorky před elektroměrem na vstupní svorku jističe) a potom vám musí soud prokázat, že jste tam onen drát zapojil vy. Protože jste k tomu neměl žádný důvod ani motiv (důvod není, proč tam dávat zbytečný drát, který ničemu nepomůže. Motiv není, motiv by mohl být leda to, že by vám majitelka dala něco do kapsy za zřízení takovéhoto odběru, to by ale byla velmi troufalá, kdyby vás potom takhle práskla a snažila se z toho vybruslit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 29.08.2011, 21:28 »

Tak majitelka neměla důvod to dělat pracuje jako ředitelku marketingu v jedné dost velké firmě ale jak říkám nejedná se o ten kabel ale o to že byl odpojen celý elektroměr 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #43 kdy: 29.08.2011, 22:10 »

POdle mne jde o jasnou záležitost. Dodavatel el. energie objevil černý odběr a požadoval pokutu, včetně ušlého zisku po majiteli odběrného místa. Ten, v tomto případě ta, to prostě poslala dál. Ona je laik a pozvala si elektrikáře. Co by řešila? Toliko zjednodušený pohled zvenku.
To jestli jste to provedl správně, nebo ne, je teď vedlejší. Jde o to dokázat, že ten  černý odběr není vaší prací, což bude těžké, pokud bude majitelka tvrdit, že se v tom nikdo jiný než vy nehrabal. Ještě bych viděl šanci v plombách. Jistě se nechá dohledat, kdy se v tomto místě plomby vyměňovali a u jakého důvodu. Pokud šlo o "změnu" pod plombami a ty nebyli porušené v tom termínu vaší práce, je to alespoň něco. Jen aby to distributor byl ochotný poskytnout. Možná by si to mohl vyžádat advokát, nebo soud.

Trochu mě to připomnělo pár zakázek, kdy jsem se snažil někomu vyhovět, přimhouřil oko a pak se mi to vrátilo jako bumerang (asi si tím prošla většina z nás). Dnes už to nedělám.

Vaše otázka by měla být směřována spíš na advokáty. Proti vám bude sedět některý soudní znalec a ten si to na místě řádně prohlédne. Mi zde máme informace zprostředkovan é, tudíž bez záruky a bez místní znalosti. Vše se bude odehrávat už jen v soudní síni a elektro bude pouze jako jeden z důkazů. Chce to kvalitního právníka.

Tak majitelka neměla důvod to dělat pracuje jako ředitelku marketingu v jedné dost velké firmě ......

I tady se najde mnoho "šetříků",  kteří neváhají pro pár ušetřených tisícovek (90x to není málo) a klidně si to mohli nechat udělat od nějakého známého elektrikáře, kterého teď nechtějí potopit a vy jste byl prací bez dokladů a bez revize první na ráně. Promiňte, ale mě ty vaše chyby nepřijdou zrovna malé. Navíc jste jich navršil mnoho za sebou.
1- práce bez honoráře (dokladu)
2- práce bez dokumentace (chybí projekt )
3- zapojení (neznáme místní podmínky, ale přinejmenším podivné)
4- revize (nebyla provedena)
5- všechny podepsané výpovědi bych chtěl mít v kopii  podivej

Pak že se vyplácí pracovat bez faktury a projektu, potažmo revize.  Mrknutí Mrknutí Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Krýdl Petr
« Odpověď #44 kdy: 29.08.2011, 23:09 »

Jak již popsali kolegové, chyb a nedostatků jste si nadrobil vlastní nezkušeností sám dost.
Při čtení vaší story jsem si myslel, že jste úpravy prováděl pro nějakou starší neznalou paní.
Poté se dozvím, že vlastníkem objektu s elměrem je ředitelka marketingu. Nechci vás strašit, ale tato paní ví moc dobře co dělá a snaží se přehrát problém na vás. Doporučuji vám více rozvahy, když budete na policii něco vysvětlovat, následně co podepíšete si nechat vystavit kopii a opravdu se spojit minimálně s nějakým odborníkem elektro, který by vám byl ochoten pomoci. Já mám takovou utkvělou představu, že za stav elměrové části a přípojného místa je plně zodpovědný vlastník. Shrnuli-li to, tak jestli si vlastník nechtěl nechat udělat revizi po úpravách, tak je to jeho chyba. Vždyť kde je opravdu prokázáno, že je toto vaše práce. Pro policii je jistě výhodnější, tlačí-li na vás, že vy jste udělal úpravy nedovoleného odběru. Je to tvrzení proti tvrzení.
Nezávidím vám tuto životní zkušenost.
Doufám, že toto vlákno čtou do detailu elektrikáři amatéři a domácí šetřilové.   
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 30.08.2011, 17:08 »

Děkuji vám všem za názory. Udělal jsem chyby z důvodu mé nezkušenosti jak psal pan Franěk a vrátilo se mi to jako bumerang je to pro mě vlastně zkušenost, která je k nezaplacení. S právníkem se spojím až se vrátí z dovolené ale je pravda. že to bude velice obtížné něco někomu dokazovat. Až se vše vyřeší tak vám dám vědět jak to dopadlo pro ponaučení méně zkušených a dá se říct i naivních.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 30.08.2011, 17:48 »

Kazdy dobry skutek bude po zasluze potrestan...

Prosel si tim temer kazdy z nas, kdyz udelal neco "bez papiru" pro kamarada, ci pribuzneho. Berte to jako zkusenost...

A na vasem miste bych se celkem zamyslel, zda vas neprijde levneji zaplatit mimosoudne tech 90 tisicovek a brat to jako trest za blbost, nez jit na soud. Docela lehce by jste totiz mohl zjistit, ze honorare pro pravniky a soudni znalce dosahnou +- stejnou nebo i vyssi castku... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 30.08.2011, 18:28 »

To si myslím taky, že by se to mohlo velice prodražit ještě to musím zvážit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
join2free
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 30.08.2011, 20:29 »

Ale čo na vás vlastne majú? Nič. Za 2.5 roka sa toho mohlo udiať všeličo. Hlavne sa k ničomu nepriznávajte.
Ja som mal presne ten istý pocit pri vašom úvodnom popise. Babka, ktorej niekto pomohol a ona bola vďačná... A zrazu je z toho riaditeľka MARKETINGU. Teraz úročí svoje profesionálne skúseností...
Veď dôkazné bremeno musí byť na nich, nie na vás, že ste to neurobili. ONI musia vám preukázať vinu. A ako? To akoby ma niekde zachytila priemyselná kamera a o 2 roky vybuchne na ulici bomba. A hľa, majú vinníka. (Ospravedňujem sa za príklad). Keďže to rieši polícia, to znamená, že sa toho ujme prokurátor? To by som chcel čitať to obvinenie. Hlavne nepodľahnite tlaku, ak po vás budú chcieť priznanie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #49 kdy: 30.08.2011, 20:52 »

...je pravda. že to bude velice obtížné něco někomu dokazovat...

TO: Kalous

Ano, je to oboustranná pravda. Především to musí napřed dokázat někdo vám a vy se budete pouze bránit. Pokud se vše odehrálo tak, jak zde popisujete, a nebudou žádné přímé důkazy nebo očití svědkové, myslím že se nemusíte ničeho obávat a v klidu si užívejte svou dovolenou Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #50 kdy: 30.08.2011, 22:51 »

Nechci strašit, ale podle toho jak zde pan Kalous vystupuje nejspíš už podepsal doznání.
Jen k základní otázce, nevytvořil pan Kalous skutečně onen černý odběr tím že jistič na který odběr připojil, je před elektroměrem. Pokud si po 2,5 letech není jistý, kdo ví ?
Pane Kalousi dejte se dohromady, dokázat vinu musí oni vám, pečlivě čtěte co podepisujete, a kopie vždy jedna pro vás !
A neodpustím si rýpnutí, pokud jste elektrikář tak vás lituji, pokud vodoinstalatér, tak si to zasloužíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #51 kdy: 31.08.2011, 03:44 »

Pan Kalous ani neví co podepsal, protože nemá ani kopii, takže to je s ním pak těžká řeč, to mi připadá hodně naivní, když podepisuji jakýkoliv právní dokument, chci jeho kopii, jinak nic nepodepíšu!

Stále se tu oháníte nezkušeností, ale odvahu máte, vlézt do elektroměrného rozvaděče ať je zaplombovaný nebo ne a něco tam dělat, když nevíte, co vlastně děláte (a to jste určitě nevěděl, protože jinak byste neměl pochybnosti),  to mi připadne jako hodně velká hloupost. Kolik vám je let a jste elektrikář? Neberte to jako útok proti vám, chci si jen udělat celkový obrázek o okolnostech, za jakých problém vznikl.

Jednoznačně jste naletěl i paní marketingové ředitelce, to bude pěkně "vyčůraná" dáma, je otázka kolik různých kutilů po vás tam ještě něco dělalo a ona si vzpomněla na vás po víc jak dvou létech, protože se jí to z nějakého důvodu hodilo.

 Co se týká otisků prstů, ty asi po tak dlouhé době nepůjdou sejmout, to vím od známého krimnalisty, jejich životnost je v řádu jednotek týdnů až měsíců, více ne, vyschnou, čím je teplejší prostředí, tím dříve. Jediné štěstí by bylo, že by se našly relativně nové, které by svědčily o tom, že s tím manipuloval někdo jiný (ovšem jen aby to nebylo od technika RZ). Mechanoskopick é zkoumání není příliš průkazné, šroubováky, kleště a další nářadí jste mohl obměnit, něco třeba nabrousit, tím se po tak dlouhé době dá těžko něco dokazovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 31.08.2011, 05:09 »

Tak majitelka neměla důvod to dělat pracuje jako ředitelku marketingu v jedné dost velké firmě ale jak říkám nejedná se o ten kabel ale o to že byl odpojen celý elektroměr 
Paní majitelce nebylo 2,5 roku divné, že má nulovou spotřebu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J.Patúc
« Odpověď #53 kdy: 31.08.2011, 14:37 »

Paní majitelce nebylo 2,5 roku divné, že má nulovou spotřebu?
.. a nielen majitelke ale hlavne dodavatelovi elektriny, ktorý už mal mať dávno pochybnosť o odbere a jeho povinnosťou bolo preskúmať príčinu nulového odberu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 21 dotazů.