Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Zhotovil jsem černý odběr?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zhotovil jsem černý odběr?  (Přečteno 41865 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #18 kdy: 29.08.2011, 19:54 »

Pane Kalous, zde se již asi nic nedozvíte, dokud nedodáte foto, z které bude vše jasné. Bez fotky tu takto můžeme plkat do nekonečna.
Osobně si myslím, že jste si prostě z hluboké neznalosti zadělal na ještě hlubší průser, ale je to jen můj úsudek. Bez bližších info v podobě detailních fotografií zde opravdu není co řešit.
Jak píšete, fotky bohužel nemáte, ale jistě je má policie a ta se vám již vyjádřila. Jejich vyjádření je postaveno na základě posudku odborníka a to tedy máte asi smůlu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 29.08.2011, 19:57 »

Chápu omlouvám se za vyjádření ale je to opravdu hrozná situace nejsem zrovna v situaci kdy si mohu dovolit skoro 90000 Kč a i kdyby to byla má chyba přijde mi to jako hrozná pokuta za malou chybu. Zajímalo by mě jestli by to nešlo nějak snížit kdyby to nedopadlo dobře děkuji za odpověď ps. nejhorší na tom je že na mě chtějí hodit právě ten druhý kabel na přívodu jističe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 29.08.2011, 19:59 »

Chápu že to zkoumal odborník ale jedná se o kabel na který jsem ani nesáhl. Před paní tam bydlel neplatič a předpokládám že to udělal on
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 29.08.2011, 20:00 »

Na to je nějaký vzorec, kde se zohledňuje například průřez vodiče, délka od posledního odečtu, atd. Za 80 tisíc to vyšlo ještě dobře  Mrknutí
To je ten problém, datum posledního odečtu se uvažuje tehdy, když nelze zjistit, odkdy černý odběr trvá. Jenže:
Paní, kdo a kdy vám to tady připojoval?
Pan Kalous před 2,5 lety!
A je vymalováno
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #22 kdy: 29.08.2011, 20:04 »

Především jste měl zajistit revizi onoho díla a pokud by jste skutečně připojil přívod do neměřené části, tak by vás na to revizní technik určitě upozornil. V případě že jste při připojování přívodu lezl pod zaplombovanou část, pak jste určitě měl nejdříve požádat a oznámit distributorovi, že tam hodláte lézt a z jakého důvodu. Při opětovném zaplombování by jste byl určitě při chybném zapojení upozorněn technikem energetiky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 29.08.2011, 20:05 »

Chápu měl jsem si toho všimnout ale v té době jsem začínal a tohle by mě nenapadlo každý dělá chyby ale tohle mi přijde jako moc tvrdě zaplacená chyba
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 29.08.2011, 20:07 »

Na revizi jsem u majitelky trval ale bohužel nechtěla za to platit a já jsem za to neměl ani korunu tak jsem to nechtěl platit ze svého. Bohužel stalo se  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #25 kdy: 29.08.2011, 20:09 »

Ale psal jste, že jste na plomby nesahal  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 29.08.2011, 20:10 »

Máte pravdu nesahal když sahám na plomby volám na dodavatele na oznámím mu to
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 29.08.2011, 20:10 »

Na revizi jsem u majitelky trval ale bohužel nechtěla za to platit a já jsem za to neměl ani korunu tak jsem to nechtěl platit ze svého. Bohužel stalo se  Smutek

Mirek by to nazval přesně. Obchodní dovednosti. Je to hodně důležitá část řemesla, budíž vám toto ponaučením.

Podívejte se na věc z druhé strany. Jak vám někdo prokáže, že jste tam ten odběr udělal vy a ne někdo jiný po dobu 2,5 let po realizaci? I tu vinu musí někdo prokázat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #28 kdy: 29.08.2011, 20:12 »

Ale psal jste, že jste na plomby nesahal  Nerozhodný

A to je právě to, kdyby byla revize, tak by pán měl alespoň nějaký dokument co bylo a co nebylo předmětem revize. Pak by se už dalo na něčem stavět.

I tu vinu musí někdo prokázat.

Pochybuji, že bude policie ochotna sbírat otisky prstů z vodičů a kabelů. Ale za zkoušku by to stálo, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 29.08.2011, 20:14 »

Já to chápu že se musí dokázat ale v tomto státě se nám už stalo hodně nepravostí o náš dům jsme se soudili 10 let i když bylo jasné že jsme v právu bohužel je to smutné že slušní lidé kteří platí daně nepáchají zločiny jsou hned na pranýři ale nebudu si tady plácat játra o to nikdo nestojí jenom jsem zklamaný a naštvaný že za malou chybu mám tvrdě platit je to ponaučení ale nevím jestli správné
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 29.08.2011, 20:21 »

Možná že je už pozdě, ale spojil jste se s právníkem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 29.08.2011, 20:23 »

Mě přišlo obvinění dnes ale plánuji to zítra
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #32 kdy: 29.08.2011, 20:49 »

Nejedná sa síce o panelák ale už vo viacerých domoch kde som bol niečo robiť som videl poistku/istič až za meranou časťou (elektroinštalá cia stará asi 35-40r ). Istenie elektromera bolo riešenie poistkami na stĺpe. Keď som upozornil pracovníka energetiky povedal mi že však sa to voľakedy tak robilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 29.08.2011, 20:51 »

toto taky nebyl panelák ale činžovní dům z roku 1960-65 nevím přesně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman GAJDOS
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 29.08.2011, 20:52 »

Pokiaľ by došlo k súdnemu sporu (čo predpokladajme, že dôjde, ak sa budete brániť),  tak súd by sa mal v prípade pochybností o vine (čo neviem ako by vám jednoznačne chceli preukázať, že ste to spravili Vy) prikloniť "na vašu stranu". Len to "všetko" okolo toho...  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kalous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 29.08.2011, 20:52 »

Teď jsem si pročítal obvinění a tam vyloženě píšou že jsem odpojil elektroměr do celého bytu a to už vůbec nechápu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 21 dotazů.