Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak správně instalovat pračku v koupelně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak správně instalovat pračku v koupelně?  (Přečteno 6211 krát)
Jirka Brichta
« kdy: 07.07.2011, 22:45 »

 Stačí skutečně jen zapojení pračky v koupelně v bytě v zoně 2 s prostředím ne trvale vlhkým do samostatné zásuvky, jištěné proudovým chráničem? Slyšel jsem od , ,Znalců´´,že chráničem být jištěná již  nemusí? Pravdou je častý problém, když ani ne příliš stará pračka, začne shazovat chránič. Od kondíků a dál nenajdete nic.  Hněv A mělo by nějaký další ochranný smysl, pospojit kostru pračky ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.07.2011, 17:31 »

Tak od takových znalců se raději držte dostatečně daleko a už vůbec se neřiďte jejich radami  zle
Obvod pračky je jištěný předřazeným jističem, zpravidla 16A-B. Proudový chránič je pak další,  doplňková ochrana, která je NEZBYTNÁ!
To, že chránič vybaví u celkem nové pračky, je jasným znamením, že pračka prostě není v pořádku. Nadávat na chránič je opravdu velice nemístné. Je potřeba odstranit závadu a tím zaručit bezpečnost jejího užívání. Stačí trochu vlhka v obvodech a chránič je venku. A kde se vlhko vzalo? Je třeba řešit odpověď na tuto otázku a ne to, že odstraníme ochranu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.07.2011, 22:03 »

Tak tak. Já osobně říkám chrániči hlásič poruch a je dobře,že tak funguje. Ono opravdu vlhko jistič nevybaví a to může být životu nebezpečné.Chr ánič toto umí poznat a hlásí,že něco není v pořádku. Stalo se mi u sporáku,že padal chránič a bez chrániče fungoval normálně. Po proměření megmetem jsem zjistil,že má špatný izolační stav a pak už je jen otázka času kdy začne "kopat"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.07.2011, 22:58 »

Proudový chránič je pak další, doplňková ochrana, která je NEZBYTNÁ!

 Palec vzhůru

Sám jsem instaloval do svého RD 4ks chráničů a mám na nich celou instalaci, včetně boileru, světel apod. V případě správného zapojení, rozfázování problémových spotřebičů (tepelných) ve vlhkých prostředích, opravdu chránič vybaví jen při problému a to je dobře. Stává se, že někdy tvrdošijně padá, ale to je téměř vždy způsobeno vinou špatného zapojení, nebo výrobní vady apod.
A ty Vaše "znalce" je třeba nakopat do ř..i .,  nebo to za nás udělá elektrika, které zcela evidentně "rozumí a mají potřebnou kvalifikaci".   ajoooo blboune zed Fackovaci to cumim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #4 kdy: 09.07.2011, 08:45 »

Chránič, jak tady již někdo napsal, je hlásič poruch a já osobně to považuji za velkou výhodu, protože pokud se mi ozve chránič, vím že se něco děje, mohu se na to připravit (pokud nemám jeden na celý dům a nedaří se mi identifikovat místo, kde je problém) a nejsem překvapen poruchou důležitého zařízení v nevhodnou dobu. Mnohdy mi také chránič uspoří dost nákladů na opravu, která je díky včasné identifikaci daleko menšího rozsahu.

Já zafungování chrániče přirovnávám k telegramu od nepříjemné tchýně, pokud ho pošle, mám možnost se na její návštěvu připravit ...  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.07.2011, 21:00 »


Proudový chránič je opravdu dobrá věc.
Sestře jsem instalovat 3ks 3fázových 30mA a rozdělil elektroinstala ci domku na tyto 3 chrániče.
Jeden na obytnou část domku, druhý na tepelné čerpadlo a přímotopy a třetí na dílnu a čerpadlo do vrtu a venkovní světla a zásuvky a nechal jsem v rozvaděči prostor a možnost případně přidat  další chránič.
Ale nebude to potřeba.
Chrániče se již zaplatili asi 3 měsíce po instalaci.
Ten co je na čerpadlo do vrtu občas vyhazoval a tím jsem našel závadu prošoupaného kabelu do vrtu až na fázi vodiče, firma špatně spustila čerpadlo do vrtu.
Byl tam svod na hranici vybavovacího proudu chrániče.
Firma v záruce nechala vyměnit kabel u čerpadla a bůch ví, kdy by se na to jinak přišlo. Oprava by stála přes 3 a půl tisíce což byla cena 3ks 3f chráničů před asi 5lety.
Jinak nikdy žádný nevybavil, jen když měl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.