Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je na fotce zobrazené zapojení jističů správné a bezpečné?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je na fotce zobrazené zapojení jističů správné a bezpečné?  (Přečteno 59632 krát)
Jozef BABJAK
« Odpověď #36 kdy: 13.06.2011, 09:34 »

- pro administrátory: ... "jak to má a jak to nemá vypadat"

Pridávam sa: ideálne by bolo mať vždy oba príklady spolu, teda ako to nemá byť, ako to má byť, a komentár prečo. Dobrú a špatnú prácu často odlišujú detaily, ktoré si profesionál hneď všimne, ale priemerný montér o nich proste nevie, lebo ho na ne nikto neupozornil - a možno by chcel robiť veci lepšie. A nemám na mysli fatality ako RCD v TNC, na to je Hrobár primeraná kategória.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Toth
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 30.06.2011, 18:32 »

Je to praktická ukážka diletantstva a nezodpovednost i človeka, ktorý takéto niečo odviedol ako svoju prácu,bez ohladu či to robil za odplatu alebo zadarmo.V prvom rade ide o bezpečnosť a tá je najdôležitejši a.Po druhé to je nutné prerobiť,hlavne zodpovedne a kvalitne pri dodržaní všetkých platných noriem,ktoré musí každý odborník vo svojej profesii poznať,až potom môže niečo robiť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 30.06.2011, 19:30 »

Dnes jsem ve Vietnamském bufetu viděl zlepšovák.
8jističů SINCH 20A svázaných zavařovací gumou, přívod 3x4 z jističe 63A z vedlejší místnosti.
Odchody realizovány 8xprodluž šnůra s 4zás. na konci.
Nulové a ochranné vodiče spojeny krutospojem.
Vše instalováno v krabici od bot.
Celé umístěno pod dřezem.
A vrchol - prý nechávají pravidelně revidovat.

Já jsem od věci zbaběle utekl (původně chtěli instalaci rozšířit).
Na mé mámitky opáčili, že tak dobre, tak dobre, tak 15let.
Příležitostně dodám foto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 30.06.2011, 20:10 »

Tento rozvaděč vyrobil a zapojil také jeden "Franta z hospody".

Chcel by som sa spýtať na jeden detail v systéme označovania vodičov vo vzorovom rozvádzači na obrázku.

Na PE a N svorkovnici a pod.,  kde sa stretáva viac rovnakých vodičov, je každý jednotlivý voidč indentifikovan ý svojim označením na návlečke. To mi pripadá praktické a logické.

Ale prečo je popísaný aj každý samostatný fázový vodič pripojený v ističi? Je predsa jednoznačne určený číslom ističa, napr. FA11. Na návlečke je znova zopakovaný nápis FA11 alebo niečo iné?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krýdl Petr
« Odpověď #40 kdy: 30.06.2011, 21:11 »

Pro Martin H :
Nevím přesně jaké označení na návlačkách je, jelikož to nemohu přečíst, zda-li je tam zrovna FA 11.
Podobný systém používám taky, akorát si jednotlivé vodiče označuji podle toho jestli se jedná o silový nebo ovládací obvod (příklad WL 11 nebo WS 11),  toto označení kopíruje označení kabelu dle projektu. Ve své podstatě výhoda spočívá v tom, že když si odizolovávám kabel, tak si označím připravenou návlačkou fázové nebo N a PE žíly a mám při šablonování a připojování pod jističe tuty jistotu, že jsem se nespletl v okruhu. Nevím jaký byl přesný záměr autora uvedeného rozvaděče, mě ale tento systém označování plně vyhovuje a myslím, že se v takto označeném rozvaděči rychle každý vyzná, hlavně při hledání závady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 30.06.2011, 21:36 »

Ale prečo je popísaný aj každý samostatný fázový vodič pripojený v ističi? Je predsa jednoznačne určený číslom ističa, napr. FA11....
Oceníte to, až tam budete potřebovat něco udělat a pár vodičů si odpojíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jozef SK
« Odpověď #42 kdy: 30.06.2011, 21:44 »



Když vidím v třífázových jističích zapojenu pouze jednu fázi, tak mě to utvrzuje v tom, že Franta z hospody dělá na elektroúdržbě a někde  ze starší nepoužívané mašiny, či rozvaděče vytáhnul první lepší jističe a naházel vám to tam. A zase se ušetřilo. Vyplazuji jazyk







Prosím vás,kde na fotke je 3-fázový istič zapojený na jednu fázu?? Hľadám,hľadám,ale asi ho stále prehliadam.ďak ujem

OT:Teraz to nemyslím v zlom,ale trošku ma uráža tvrdenie,že : "Franta z hospody dělá na elektroúdržbě ".
Myslíte,že elektroúdržbár je automaticky Franta z hospody? Kvalitný elektroúdržbár CNC a NC strojov je na úplne inom leveli ako bežný elektrikár.
A ak si myslíte opak,tak len z neznalosti potrebných vedomostí a kvalifikácie "údržbára" . Neurazte sa ,ale to je moj osobný názor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 30.06.2011, 21:55 »

Kvalitný elektroúdržbár CNC a NC strojov je na úplne inom leveli ako bežný elektrikár.
A ak si myslíte opak,tak len z neznalosti potrebných vedomostí a kvalifikácie "údržbára" . Neurazte sa ,ale to je moj osobný názor.

A já si zase myslím že Kvalitný elektroúdržbár CNC a NC strojov je na úplne stejném "leveli" ako Kvalitný bežný elektrikár.

To že oba mohou být i "Franta z hospody" je ovšem jasné když se pustí do něčeho co nikdy nedělali a nemají v tom praxi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef SK
« Odpověď #44 kdy: 30.06.2011, 22:01 »

Súhlasím. A práve preto je chyba a dvíha to žlč obom stranám (ale platí to asi všeobecne aj pre iné profesie) pokiaľ sa všetko hádže do jedného vreca.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Robert Laszák
*
Offline Offline


Carpe diem, quam minimum credula postero.


« Odpověď #45 kdy: 01.07.2011, 17:58 »

Krásná práce  Smích
Podobná fotka rozvaděče mi přišla z Indie. Možná to dělal nějaký "elektrikář" z Dillí  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 23 dotazů.