Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Ako sa da zistiť miesto prerušenia kábelu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako sa da zistiť miesto prerušenia kábelu?  (Přečteno 45709 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 29.07.2011, 12:13 »

Pokud jsem hledal takovou závadu, připojil jsem jeden konec přerušeného vodiče na L druhý na N a v diaelektrickýc h rukavicích s kabelem po kousku manipuloval, dokud nedošlo ke zkratu. Místo přerušení jsem našel celkem přesně vzhledem k mírnému propálení pláště v tomto.
Asi to není nijak vědecké, mě to ale vždy pomohlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Bryks
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 29.07.2011, 16:01 »

Používám  Fluke 2042 se dvěma vysílači, tam, kde se signál přepne z jednoho vysílače na druhý, je porucha . Skvělá věc, ale cca 25,000.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 30.07.2011, 00:29 »

Mickk: jednoduše: výpočtem kapacity souběžných vodičů. A protože lektor byl praktický, nezůstal jen u teorií, přidal k tomu pár rad z praxe (viz bezkontaktní zkoušečka).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Šubrt Jakub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 30.07.2011, 07:20 »

TO: Michal Hudec
Není to moc drastické? Nestačilo by třeba 12VDC a bzučák?
Dialektrické rukavice jsou dražší než bezdotykovka a není jistota, že  pohybem se vodič spojí.
Pokud je natažený jak píše p.Fuk tak ho kroucením NESPOJÍTE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 30.07.2011, 07:31 »

TO: Michal Hudec
Není to moc drastické? Nestačilo by třeba 12VDC a bzučák?
Dialektrické rukavice jsou dražší než bezdotykovka a není jistota, že  pohybem se vodič spojí.
Pokud je natažený jak píše p.Fuk tak ho kroucením NESPOJÍTE.
U 230V dojde snázeji k "přeskoku" naž u bzučáku na 12V.
Izolační rukavice používám běžně, je pravdou, že je asi každý nemá k dispozici.
Pokud je natažený, tak ho skutečně nespojíte, mě se to vždy ale povedlo - možná jen štěstí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 30.07.2011, 08:31 »

Proti opravě je ještě jeden argument - pokud je to nějaký pohyblivý přívod, jakou použít technologii, aby spoj byl dlouhodobě kvalitní, pevný,...
Rozhodně ne pájet a zabalit izolačkou místo, kde se to pohybuje!
Výrobci různých spojek toho nabízí dost, ale aby kvalitní spoj nestál jako půlka kabelu...

 Pokud je to pohyblivý přívod tak co se týče nejkvalitnější ho spojení je dát vidlici a spojku. žádný lisovací a fugrovací spojky na tom nevydrží.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 30.07.2011, 13:41 »

Mickk: jednoduše: výpočtem kapacity souběžných vodičů.

To by mě zajímalo jak v domácích podmínkách tohle uplatním, nešlo by to trochu konkretizovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 30.07.2011, 14:15 »

Dalo by se změřit vzájemnou kapacitu zdravých žil, a pak vzájemnou kapacitu zdravá-přerušená, a podílem stanovit vzdálenost přerušení. Když se to provede z obou stran, tak přerušení bude uprostřed mezi takto odhadnutými místy (podmínkou je ovšem, že je přerušená pořádně).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 30.07.2011, 14:22 »

Dalo by se změřit vzájemnou kapacitu zdravých žil, a pak vzájemnou kapacitu zdravá-přerušená, a podílem stanovit vzdálenost přerušení. Když se to provede z obou stran, tak přerušení bude uprostřed mezi takto odhadnutými místy (podmínkou je ovšem, že je přerušená pořádně).

To asi ano ale kdo je v domácích podmínkách schopen měřit vzájemnou kapacitu žil a ještě k tomu s dostatečnou přesností?

Zrovna tak by šlo použít zdroj vn a poškozené místo vyjiskřit jen málokdo má doma zdroj 4kV, ale jde to s ním, v praxi odzkoušeno na zkušebně motorů.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 30.07.2011, 16:52 »

No vida, to je sbírka receptů!
Nesepíšeme příručku mladého kutila?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 31.07.2011, 00:26 »

Pokud je to pohyblivý přívod tak co se týče nejkvalitnější ho spojení je dát vidlici a spojku. žádný lisovací a fugrovací spojky na tom nevydrží.
U pohyblivého přívodu se hledáním moc nezabývejte,  protože pokud se přeruší jeden vodič - tak je velká pravděpodobnos t, že bude přerušený na více místech (nebo k tomu brzy dojde) ...
Neinvestujte zbytečně do opravy šuntu !

Mám s tím osobní zkušenost. Koupil jsem mamince k sekačce za 400Kč 20m prodlužovačku k el. sekačce. Na první pohled v Baumaxu vypadala dobře (pogumované koncovky se stejným odstínem jako kabel),  ale vydržela jen jednu sezonu !
Našel jsem ohmetrem jeden přerušený vodič a připojil jsem ho na 230V a zkoušečkou jsem jel po obalu kabelu a našel místo přerušení. Při opakování zkoušky z druhého konce jsem našel jiné místo přerušení (tzn. nejmíň dvě). Došlo na uříznutí koncovek a podélné rozřezání kabelu a u té nezdravé žíly bylo těch přerušení asi 5 (zjistíte taháním nezdravé žíly). No nekup to !! Už jsem vyléčený.

Nakonec došlo na nový gumový kabel (s vyšším průřezem) a kvalitnější pogumované koncovky s dobrým krytím a prodlužovačka přežila sekačku (najednou sekala max.100m2) ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 31.07.2011, 15:36 »

Metod je moc, ale kdo má doma laboratoř?
Když se vezme takový vf generátor s měřením výstupního napětí, dá se při přelaďování najít frekvence, kde dojde k zatížení a k poklesu napětí.
Je to čtvrtiva vlnové délky, z toho se dá spočítat vzdálenost, pokud známe činitel zkrácení pro konkrétní kabel, ten se dá změřit a vypočítat ze zdravých žil...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #30 kdy: 31.07.2011, 18:43 »

Pokud bude majitel laborovat..? bude to na delší dobu...!
Nechce to zavolat profíka s měřícím zařízením a dát nějakou tu kačku a mít klid ,nic nevymýšlet!!
Kdybych se tím živil..? to je jiná věc...pokud kabel mám vadný jednou /dvakrát??/ za život?? Nerozhodný
Chce to trochu přemýšlet ! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 31.07.2011, 18:52 »

Pokud bude majitel laborovat..? bude to na delší dobu...!
Nechce to zavolat profíka s měřícím zařízením a dát nějakou tu kačku a mít klid ,nic nevymýšlet!
Kdybych se tím živil..? to je jiná věc...pokud kabel mám vadný jednou /dvakrát?/ za život? Nerozhodný
Chce to trochu přemýšlet ! tanecek
To Šohajda, nic proti, ale volat profíka na 15m 4x4 šnůry mě přijde jako volat šéfkuchaře hotelu domů ke spálené huse, prostě dát nový a šmitec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 31.07.2011, 20:07 »

No jo, když ten kabel je po dědečkovi.... památeční.  Mrknutí
A majitel má k němu citový vztah.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 31.07.2011, 20:17 »

No jo, když ten kabel je po dědečkovi.... památeční.  Mrknutí
To mi připomíná jednu neúspěšnou instalaci kabelu - 4 žíly, plášť, stínění, druhý plášť.
"ten je ještě po američanech, to ani partyzáni přestříhli..."
To byla práce, ty tvrdé pláště ořezat, kabel zapojit abychom zjistili, že je tam přerušená žíla a ještě zkrat!
Ale byl "po američanech" (jen pro jistotu - dnes už se může říkat pravda, že naše pohraničí osvobodili američani)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr M
« Odpověď #34 kdy: 31.07.2011, 20:31 »

Jeden čas jsem měl v práci k dispozici i průmyslový RTG. S tím by se taky dalo na takovouto poruchu "posvítit"  Škleb Škleb Škleb Jenom by trvalo docela dlouho otevřít skříň, nachystat 20cm, zavřít, zapnout, prohlídnout, vypnout, posunout o 20cm... A pořizovací cena 6M by v rodinným rozpočtu nejspíš taky byla znát  Smích

Pro změření poruchy bych doporučil kombinaci několika zmíněných metod. Třeba ta kapacita v případě, že je načatá izolace, nebude z nejpřesnějších ...

Osobně, mít prodlužku s přerušenou žilou, udělám z ní sociální dávky pro tmavočechy, ať si hrají na měděný důl a pořídím novou. Ona nemusí být načatá jenom jedna žíla. Jak na sviňu, druhá načatá bude žlutozelená...  zle Škoda, že kontroly PE v prodlužce v domácnosti dělá až vyšetřovatel.. .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako opraviť preseknutý kábel v zemi?
 Co děla v případě porušení izolace kabelu mezi dvěma vypínači č.6?
 Čím je způsobeno kmitání vodičů venkovního vedení?
 S kým mám řešit provrtání kabelů za kuchyňskou linkou?
 Je normální mít v paneláku 50 V na kabelu, který má být bez napětí?
 Existuje svorka, která by řešila přerušený kabel ve zdi?
 Je oprava porušeného CYKY v zemi pomocí krabice Acidur a hmoty K2 postačující?
 Je možné, že je CYKY kabel poškozený, a proto fáze svítí všude?
 Jak opravit přerušenou pracovní nulu?
 Může být přerušený nulovací vodič příčinou všech nefunkčních svítidel?
 Co mi to podivně elektricky vrčí ve zdi ?
 Aký je váš názor na obhorený kabel na hlavnom ističi?
 Dá sa zistiť čiastkové poškodenie medeného signalizačného kábla?
 Co je to za poruchu, pokud při zapnutí jističe něco pod krabicí ve zdi cvakne?
 Jak identifikovat příčinu výpadku elektřiny?
 Poradíte co s problémem napájení přístrojů ve zkušebně?
 Jak mám jako spotřebitel vyřešit skrytý zkrat vedení pod omítkou?
 Jaká může být příčina závady v elektroinstalaci bytu?
 Co způsobuje odchylky v něterých hliníkových obvodech?
 Co může být příčinou přerušené fáze v CYKY 3x1,5?
 Co dělat po zkratu vodičů pod omítkou když vše funguje jak má?
 Kdo hradí škodu vzniklou vodičem v zaplombované části elektroměru?
 Je proříznutá izolace vodičů až na jádro důvodem k opravě?
 Jak může laik zjistit možné přerušení vodiče PE nebo N?
 Jak opravit zásuvku v domácích podmínkách?
 Rušení v elektrické síti?
 Je moźné zkratem dvou fází upálit nulový vodič? Vznikne pak přepětí v síti?
 Co je za nížším napětí při zátěži a blikáním světel?
 Jak zjistit poškození nezapojeného kabelu ve zdi?
 Vznikne problém při přerušení PEN před domem?
 Jak opravím pohasínání světel?
 Proč mám napětí na vodiči PEN?
 Co muze zpusobit napeti zaroven na vodici L, PE a N?
 Jak nejlépe opravit navrtaný CYKY kabel ve zdi?
 Jaká může být příčina propálené plynové hadice za vestavěnou el. troubou?
 Kde sehnat toho, kdo lokalizuje poruchu topné rohože?
 Co způsobuje tikající zvuk ve světle?
 Jak moc je nutná oprava CYKY 3x2,5 kabelu při poškození jeho pláště?
 Proč při zkratu dvoužilového kabelu nevybavil chránič, ale až pojistky?
 Proč hlavní jistič před elektroměrem při bouřce vybavuje?
 Jak zjistit místo přerušení kabelu elektřiny?
 Co s puvodnimi kabely, ktere mi koukaji ze zdi a stale jsou pod napětím?
 Proč se přepálil PEN vodič zrovna v hlavním rozvaděči ne až podružném?
 Jak opravit přeseknutý vodič ochranného pospojení v koupelně?
 Jak najít místo přerušení PEN?
 Ako opravit poskodeny stary hlinikovy kabel na stropnom paneli?
 Co je u pračky příčinou napětí mezi L a PE 130V, mezi N a PE 100V?
 Jak zjistit místo zkratu?
 Mohou se světelné a zásuvkové okruhy vzájemně ovlivňovat?
 Může být záhadný zápach v domě od elektroinstalace?
 Jak odstranit zvuk z přípojkové pojistkové skříně domu?
 Proč u hliníkové instalace s přibývající zátěží, klesá intenzita osvětlení?
 Proč se opálil kabel od pračky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.