Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak vyřešit kolísání napětí v zásuvkách - měřeno 220 - 260V ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyřešit kolísání napětí v zásuvkách - měřeno 220 - 260V ?  (Přečteno 43332 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 07.06.2011, 10:45 »

Ještě další týden s instalací v takovém stavu? To jste hodně trpělivý člověk.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 07.06.2011, 10:53 »

Ještě další týden s instalací v takovém stavu? To jste hodně trpělivý člověk.

Nejen trpělivý ale i movitý. Co se stane s napětím v síti při odpojeném PEN u trafa při zkratu? To musí být pro spotřebiče pěkná napěťová šlupka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Bláha
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 07.06.2011, 23:26 »

Chápu že je to veliký problém ale téměř jistě je problém mimo část která je v "moje" tj. za elektroměrem. Jestli jsem to dobře pochopil tak čez má 60 dní aby to "prověřil a proměřil" a problém se týká asi všech lidí co jsou na stejné větvi - tj desítky odběratelů? Jinak jsem dnes obvolal pár firem v Plzni ale nikdo ochotný tohle řešit..... Asi mě nic jiného nezbývá. Jinak při návštěvě infocentra jsem dopadnul tak že mi pracovnice potvrdila že reklamace je podaná a že jsem udělal vše co jsem udělat měl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 07.06.2011, 23:36 »

Pokud se měřením provedeným u vás potvrdí podezření na upadlý PEN, tak je třeba to hlásit na jejich havarijní linku jako životu nebezpečnou poruchu, a ne jako pouhou reklamaci kvality dodávky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Tomáš Bláha
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 09.06.2011, 08:34 »

Včera se mi sami z čezu ozvali, že prý nainstalují týdenní měření. Hned odpoledne tu byli - bohužel jsem byl v práci takže jsem u toho nebyl.  Možná je to i důsledek toho že se ozvalo víc lidí. Prý mi dají za týden vědět, zatím je dneska ve všech fázích  stejné napětí cca 235V. Možná že nakonec v té trafostanici na nějakou závadu přišli....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #23 kdy: 09.06.2011, 08:42 »

Nejprve to dohledali a opravili, pak přišli namontovat měření a nakonec z vás udělají blbce, že bylo vše v pořádku. Také jsem se s tím už setkal. Divné, neseriozní jednání monopolu, ve kterém panují poměry snad ještě horší jak za totality.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 09.06.2011, 21:41 »

Nejprve to dohledali a opravili, pak přišli namontovat měření a nakonec z vás udělají blbce, že bylo vše v pořádku. Také jsem se s tím už setkal. Divné, neseriozní jednání monopolu, ve kterém panují poměry snad ještě horší jak za totality.
Je to celkom bežný postup. Predsa ak sa zistí chyba, nemôžu to nechať tak a čakať týždeň na výsledok merania. Môže to byť nebezpečný stav. Meranie potom buď potvrdí, že je to už OK, alebo sa bude musieť niečo riešiť. Nikto z nikoho blbca určite robiť nebude.
Veľa závad na vedení sa naozaj zistí až po nahlásení odberateľom.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 09.06.2011, 21:51 »

.... Meranie potom buď potvrdí, že je to už OK, alebo sa bude musieť niečo riešiť. Nikto z nikoho blbca určite robiť nebude.
Veľa závad na vedení sa naozaj zistí až po nahlásení odberateľom.

V regióne SSE (Rajec) by som si vaším tvrdením nebol až taký istý. Ani po dvoch rokoch od nahlásenia podobnej poruchy neboli schopní nájsť chybu siete. A to aj napriek vlastnému analyzátoru zavesenému na prípojke odberateľa.
A snaha urobiť z odberateľa blbca tam bola značná.
Každé hrable k sebe hrabú ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Václav 3
« Odpověď #26 kdy: 10.06.2011, 07:07 »

Je to celkom bežný postup. Predsa ak sa zistí chyba, nemôžu to nechať tak a čakať týždeň na výsledok merania. Môže to byť nebezpečný stav. Meranie potom buď potvrdí, že je to už OK, alebo sa bude musieť niečo riešiť.

Tak, jak píšete by to mělo být a bylo by krásné, kdyby to tak fungovalo, ovšem již z úvodního příspěvku původního tazatele je jasné, že se na to tři týdny vykašlali, počkali zda to vyhnije (chyba se sama "opraví" nebo se ten otravný zákazník unaví a přestane něco chtít),  teprve po třech týdnech to začali hledat, opravili to a pak namontovali měření. Kdyby to udělali tak, jak by to logicky mělo být, tak by namontovali měření a šli hledat chybu. Potom by měli kontrolu, jak to vypadalo před opravou a po ní.

Veľa závad na vedení sa naozaj zistí až po nahlásení odberateľom.

Samozřejmě, že zpětná vazba od odběratelů je důležitá, přímo nezbytná, protože nikdo nemůže kontrolovat stále vše až k poslednímu odběrateli v poslední vesnici v okrese nebo v kraji. Je ovšem třeba na hlášení odběratelů také reagovat dříve, než za tři týdny, protože nevěřím, že to ty tři týdny hledali.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #27 kdy: 11.06.2011, 07:47 »

Vy jste udělal blbost, že jste hned na začátku nepodal zkrátka oficiální stížnost na kvalitu dodávky elektrické energie (zaslanou doporučeně - nadepsanou výstižně "STÍŽNOST",  se vší parádou). To je totiž jediná věc, na kterou obvykle distributor fyzicky reflektuje. Tyto stížnosti se pedantsky evidují a souhrnný report musí distributor reportovat vůči ERÚ.

Samotným stěžováním si a poplakáváním místním "elektroautorit ám" (místní montéři, vedoucí oblastní služebny, apd.) - tj. tzv. "lidský přístup",  totiž málokdy v těchto věcech dosáhnete nějakého hnutí mysli.
Situace je často dokonce tak paradoxní, že vám radši montér řekne, ať si podáte oficiálně stížnost, než by věnoval svých 10-15 minut pátrání po potenciální příčině. Obávám se, že často jen z toho důvodu, aby si kolegové z oddělení řešící kvalitu, mohli udělat pracovní zářez na pažbě a tam měli šanci vykázat nějakou činnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 12.06.2011, 23:24 »

To Vaclav a Revus: Všetko je to o ľudoch. Myslím, že nie je treba všetkých hádzať do jedného koša.

To Halik: Máte pravdu, až na to vykazovanie činnosti. Ide o to, že na všetko sú stanovené určité postupy a procesy. Už to nie je, ako voľakedy, že všetko vyriešite s nejakým montérom po telefóne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #29 kdy: 13.06.2011, 08:36 »

,Ano, je to o lidech, běžných zaměstnancích i o vedoucích a nechci je házet do jednoho pytle, ovšem zkušenost se nedá jen tak zapomenout.

Jeden příběh za všechny, asi před dvěma léty ve středočeském regionu ČEZ jsem vyměnil po řádně nahlášeném rozplombování  vadný hl. jistič u chaty a opět nahlásil ukončení práce a požádal o zaplombování. Po měsíci mi volal nešťastný majitel oné chaty, že se obává kontroly, že mu to stále ještě nezaplombovali, co má dělat. Tak jsem ho uklidnil, znovu zavolal a nahlásil žádost o zaplombování, ovšem nikdo nic na ČEZu nevěděl, ani to, že bylo oznámeno rozplombování - což před tím věděli.  Opět nezaplombovali, mezi tím přišla zima a na jaře jsme zjistili stejný stav. Teprve po třetím nahlášení a 3/4 roku zaplombovali, sice se nic nestalo, nikdo snad  majitele z černého odběru nepodezříval, ale dobrý pocit jsem neměl ani já, ani majitel chaty.

Co si mám myslet o firmě, která má sice úderné komando na hledání černých odběratelů, ovšem na druhou stranu je nejde donutit, aby řádně nahlášené rozplombování a zaplombování (správná adresa, včetně ulice a čísla domu, jméno odběratele, číslo odb. místa)  řešili v nějakém rozumném termínu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Existuje pokuta za neobnoveni dodavek elektriny?
 Jak odstranit u elektrocentrály kolisani napěti?
 Co mi mohou v síti způsobit nekompenzovaná svítidla?
 Jak odstrannit podpětí při spuštění čerpadla, trouby a konvice?
 Co dělat při trvale zvyšeném napětí v siti nn?
 Jak elimnovat proudoudové nárazy při sepnutí čerpadla vodárny?
 Prečo je v zásuvke znížené napätie cca 200V?
 Co moze byt pricinou takeho rozptylu napatia?
 Jak argumentovat u ČEZu oprávněnou reklamaci?
 Chcete mít informace o vypínání elektřiny vašeho bytu ?
 Co mi způsobuje vyšší napatie v instalaci RD?
 Jak se projeví 230V +10% na domácích spotřebičích ?
 Odpovídá distributor el. energie za způsobené škody?
 Může poškodit pokles napětí výpočetní techniku?
 Ćo znamená "zodpovednosť za odchýlky" pri dodávke elektriny do domácnosti?
 Lze reklamovat u dodavatele energie plošný pokles napětí v síti nn?
 Od ČEZ a dalších velkých hráčů odcházejí desetitisíce lidí. Ne všichni ale zaplatí méně
 Proč mám v 1 fázi 305voltů v 2 fázi 345voltů a v3 fázi 150voltů ?
 Jak vysvětlit dětem proč při bouřkách vypíná elektrika?
 Co se děje s el. energií v síti, kdyz Dlouhé stráně nefungují?
 Proč nepravidelně kolísá jedna fáze?
 Má dodavatel elektřiny odpovědnost výpadku za elektroměrem?
 Jak ochránit spotřebiče před poškozením nekvalitou veřejné elektrické sítě?
 Co může být příčinou tekoucích 8A ve vodiči PE?
 Jak merit kvalitu dodavane elektriny?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 23 dotazů.