Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak zabránit černému odběru z ovládání centrálních ventilátorů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zabránit černému odběru z ovládání centrálních ventilátorů?  (Přečteno 19513 krát)
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #18 kdy: 31.05.2011, 14:33 »

Udělejte spínání nulou jako u HDO a je po problému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 31.05.2011, 16:43 »

Zrušit odsávámí pomocí tlačítek na ventilátor. Nasadit odsávácí hlavici Lomanco a máte po starostech s černým odběrem. Škleb
ventilátory jsme takhle nahradili loni, upřímně dneska bych na to šel jinak.  Proč?
-Lomanco odsává pořád, pokud fouká, nebo je rozdíl teplot venku a uvnitř domu takový, že uvnitř je teplota vyšší. jinak jaksi komínový efekt nejede. to znamená v létě máte problém.
- nejvíce odtahují v zimě, kdy topíte a teplo stojí kačky.
přiklonil bych se k řízenému odsávání.  Dejte někomu od VZT zadání a zjistíte, že Lomancem neodtáhnete množství vzduchu požadované hygienickou normou. Lomanco je dobré na provětrání střechy, ale ne na ventilaci digestoří a WC. Abych byl schopen doma žít, mám na WC a pro digestoř ventoilátory s elektrickými klapkami. Tolik vlastní zkušenost
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Victor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 31.05.2011, 19:41 »

Abych byl schopen doma žít, mám na WC a pro digestoř ventoilátory s elektrickými klapkami. Tolik vlastní zkušenost
Řešil jsem to stejným způsobem. Bydlím v přízemí a raděj se sousedů nade mnou (kteří zůstali u pasivního řešení) neptám, jaké pachy jim ode mě pronikají do bytu.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 31.05.2011, 20:51 »

To Tomas Ponic:
Po prostudování tohoto odkazu a dalších na portále TZB v podstatě podobných výsledků a zkušeností s rotujícími hlavicemi. Musím konstatovat, něco na tom bude, že se nehodí pro ventilaci paneláků.  Pláč
Takže asi nejlepší návrh je jít do malého napětí a tím spínat stykač odsávání.  Úsměv
To Jan Němec:
Ale viděl jsem je v provozu ve skladovací hale zelárny - odvětrávání střešního protoru a tam za větru dobře odsávali pachy.
Musím podotknout velká šikmá střecha a jen volný prostor žádná ventilační šachta. To je pravda velký rozdíl v použití a pokud se do této střechy opře slunce, tak termické proudy fungují i bez této hlavice, jen s větracím komínkem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Tomas Ponic
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 01.06.2011, 09:56 »

to Jan Němec: Ze na to "vetrne turbiny" nestaci vime jiz davno. Hned ve svem druhem prispevku k tematu jsem dal odkaz na odbornou analyzu http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/rotujici-hlavice-myty-a-realita/ ,  ale aspon jste svymi slovy potvrdil tu analyzu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.