Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?  (Přečteno 43172 krát)
Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.05.2011, 08:49 »


Obracím se na vás s otázkou, na kterou jsem nedostal kompletní odpověď ani na telefonní lince ČEZu, ani na jejich webových stránkách.
Potřebujeme jako hasiči trvale připojit dvě chatky v poli, vzdálenost od nejbližšího elektroměrovéh o pilíře je 150m (majitel pilíře nejdříve projevil nadšení a souhlas s připojení chytek od něho, těsně před realizací a kopnutím do země si to rozmyslel). Zbývá tedy asi jen možnost legální přípojky (asi 170m). A tady je moje otázka - existuje nějaká možnost krátkodobého (duben - září) připojení odběrného místa?
Volal jsme na ČEZ, tam mi nejdříve řekli něco o "příležitostném odběru" - cena za připojení elm je 4.200 Kč, odpojení až 4.200 Kč, takže to nepřipadá v úvahu (navíc je to max. na měsíc). Určeno je to pro "kolotočáře".
Při druhém telefonátu mi řekli o "provizorním odběru". Je to na jeden rok, bez nutnosti platit za rezervovaný příkon, možná i bez měsíčního paušálu. K připojení je nutná revize, po roce další žádost a revize atd. Ale zo bude za 5 let, to nikdo neví. Nejsem si jist, zdali je tento typ určen pro nás, zdali není pro nějaké provizorní staveništní rozvaděče.

Nemáte někdo zkušenosti s těmito krátkodobými odběry? Nebo existuje ještě nějaká jiná legální možnost.
V pondělí se stavím na kontaktní místo ČEZu, ale potřeboval bych být nějak teoreticky připraven.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 08.05.2011, 19:18 »

A proč neuděláte trvalý odběr. Se sazbou D01, D02, C01, C02 nebudou náklady na "neprovoz" po těch šest měsíců nějak výnamné... např. pro hlavní jistič 25A   D01 68Kč/ měsíc, D02 140Kč/měsíc, C01 81Kč/měsíc, C02184Kč/měsíc....
Zaplatíte, ale při zřízení 500Kč/A při 3f odběru.

Nebo prozatimní, ale s tím, že budete každý rok znovu papírovat. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.05.2011, 20:48 »

Jo, legální trvalá přípojka je taky řešení, ale nechce se nám nacpat do nenasystného chřtánu polostátního gigantu peníze za projekt a 10.000 za rezervovaný příkon 3x20A. Uvidím, co mi zítra řeknou na zákaznickém oddělení ČEZu v Pardubicích. Nevím, zdali prozatimní odběr není vázán na dobu stavebního povolení. Zítra snad budu chytřejší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.05.2011, 20:54 »

Neznám přesně situaci ale je možné že je to jeden z případů kdy se centrála vyplatí pokud nejsou přehnané požadavky na příkon spotřebičů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.05.2011, 09:54 »

Situace je taková, že u chatek je velmi skromný provoz, a to ještě od dubna do září. Jednou za 5 let hasičská soutěž, jinak čarodějnice a třeba ještě jedno podobné posezení. Budu-li kalkulovat v kWh na 10 let dopředu, tak čarodějnice a druhá podobná akce spolknou 1kWh, za 10 let 20 kWh, soutěž spotřebuje 43 kWh (a to počítám i 6kW 3f gril, který tam asi nebude),  za 10 let 86 kWh, tzn. celkem za 10 let asi 100 kWh, tj. průměrně ročně 10 kWh. Když dáme za trvalou přípojku 13.000 (2.000 projekt, 10.000 za 20A rez. příkon, 1000 za revizi),  tak nás 1kWh vyjde po dobu 10 let průměrně na 130 Kč, tedy nic moc.
V případě centrály to bude o dost méně, ale zase nevím jak se bude centrála tvářit na to, když ji zapneme 1-3x za rok. To máte olej, čerstvý benzín, aby nám ji někdo nezcizil, je hlučná, ...
Pořád mi vychází jako nejlepší varianta se připojit k někomu (po dohodě, která je v našem případě komplikovaná).
Zkusíme ještě dojednat připojení od jiného člověka, ale to je už 300m, namísto vypočítaného kabelu AYKY 4x16 to asi bude 4x25, navíc přes pole (teď je tam olejka),  pole má postupně 6 majitelů, takže spousta jednání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.05.2011, 10:09 »

V případě centrály to bude o dost méně, ale zase nevím jak se bude centrála tvářit na to, když ji zapneme 1-3x za rok. To máte olej, čerstvý benzín, aby nám ji někdo nezcizil, je hlučná, ...

V rámci zefektivnění provozu to chce pravidelně dvakrát do měsíce upéct selátko či lornu kuřat proložených bůčkem a soudek piva. Centrála bude pak spokojená že maká, ale ne moc a moderní centrály už nejsou tak hlučné. Kolega osvětlení vyřešil tím že má rozvedeno 12V a na případnou malou muziku střídač 12VDC/230VAC, vždycky doveze dvě až tři čerstvě nabité starší autobaterie které už v zimě nebyly spolehlivé a kupodivu to na večer stačí. Gril ovšem kroutí ručně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #6 kdy: 09.05.2011, 14:43 »

"Pripojiť sa na niekoho" asi nebude legálne možné, pretože ten "niekto" pravdepodobne nemá oprávnenie elektrinu predávať. (Hmm, prečo je to do kelu tak? Ak si kúpim v stavebninách cement, nepredávajú mi ho s podmienkou, že jeho zvyšok nemôžem predať susedovi.)

Skúste sa na trvalé pripojenie pozrieť z optimistickej stránky: Súčasný stav je taký, že máte chatku, ale je málo využívaná ... lebo ani len elektrina tam nie je. Elektrifikácio u sa značne rozšíria možnosti využitia, a možno bude zrazu využívaná nie 2 mesiace v roku, ale 8 mesiacov. Áno, to "zrazu" bude možno trvať sezónu či dve a okrem elektrifikácie bude vyžadovať ďalšie vylepšenia, ale s dostupnou elektrinou pôjde všetko ľahšie: od navŕtania diery do steny, cez prikúrenie si infražiaričom až po domácu vodáreň. Vyriešite si  tak aktuálny problém, jednorazová investícia zabolí, ale o 5 rokov si už ani nebudete vediet spomenúť na časy, "keď tam ani elektrika nebola".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
René Damek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.05.2011, 15:15 »

Trochu OT, ale už kvůli krádeži bych asi centrálu nenechával v boudě kdoví kde. A pokud ji budete mít ve zbrojnici, tak by asi nebyl problém jednou za měsíc ji protočit. A taky věřím, že se vám může hodit i při nějakém zásahu (světlo, čerpání vody apod.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 09.05.2011, 18:58 »

Centrála pro trvalejší provoz....??no nevím jak bude majitel platit benzin??
Vyplatila by se, kdyby benzín stál tak 20.-....ale dnes stojí 36.- to už stojí na rozmyšlení...?
Trvalá..jak dlouho se bude na chatě..jaký výkon...po jakou dobu....to chce si sednout a počítat  jako
v první základní.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 09.05.2011, 20:51 »

Kdyz jsem obdobnou dilemu resil u sebe na chalupe, tak s ohledem na cenu pripojky mi vyslo, ze pri uzivani 15 vikendu za rok bude pripojka levnejsi nez centrala pouze v horizontu 10 let a vice.  Ono je hezke rict, ze pripojka bude za 8 let levnejsi, ale kdyz ma clovek vyplaznout ctvrt milionu TED, nebo kazdy treti vikend tisicovku za benzin je asi volba dosti jednoznacna...

Mimochodem, kurna nejste nahodou hasici?? Ja nevim jak ted, ale kdyz jsem u nas dobrovolnym hasicum nekdy leta pane  1994 delal nejake veci kolem vysilacek, tak si pamatuju ze 6kW trifazovou vojenskou elektrocentral u mel snad kazdy sbor a vnitro to sborum samo posilalo kdyz se rusili armadni sklady... A pokud se na vas tehdy nedostalo, tak se pres vnitro a prebytky z delimitaci ministerstva obrany daji sehnat hodne zajimavy veci za par penez...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #10 kdy: 09.05.2011, 21:01 »

A proč se nenapojíte prodlužovákem, jste hasiči, tak to máte i při té délce smotaný a rozmotaný raz dva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.05.2011, 06:51 »

A proč se nenapojíte prodlužovákem, jste hasiči, tak to máte i při té délce smotaný a rozmotaný raz dva.

 Škleb Pro Petra Filipi zřejmě jediné finančně únosné řešení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 10.05.2011, 09:45 »

Pomocí prodlužováků to řešíme teď, a jak píšu v jiném příspěvku, máme napojovací místo 160m, soustava TN-S. Jenže 5drátové prodlužováky na vesnici nikdo nemá, k čemu taky, když každý má jen 3f cirkulárku. Takže minule jsme vyřešil připojení na TN-S tak, že jsem musel proklemovat I-chránič, což pak, navíc ve spojení s impedancí vypínací smyčky, nemá s bezpečností nic polečného. Všichni to ale přežili, bylo sucho, spotřebiče (kompresor na pivo, RV konvice, zesilovač, ...) nebyly veřejně přístupné, vývody byly odjištěny normálními jističi. Kdybych měl chrániče, dal bych je tam taky. Ale nechci to opakovat příště, celkově jsem z toho neměl dobrý pocit, to jistě chápete.
Včera jsem byl na ČEZu, dost jsem je tam pobavil, ale žádná jiná možnost legální přípojky než trvalé připojení neexistuje. Krátkodobý odběr je pro kolotočáře (max. 30 dní, cena za montáž elm je 4.200 Kč, demontáž až 4.200 Kč),  provizorní odběr je proti stavebnímu povolení (každý rok revize).
Jelikož prostě nechceme nacpat ČEZu do jejich nenasytné huby 10.000 za 3x20A, peníze za projekt a revizi (tu jedinou bychom si nechali udělat i když bychom to táhli od někoho, ale zase na ni nepotřebujeme razítko, takže to bude levnější),  půjdeme cestou natažení delšího přívodu od jiného člověka. Bude to okolo 280 metrů. Pokud s tím budou souhlasit majitelé polí.

Pro M. Nováka - hasiči jsme, neměl byste nějaký kontakt na delimitačního úředníka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #13 kdy: 10.05.2011, 11:59 »

(kompresor na pivo, RV konvice, zesilovač, ...)

Jelikož prostě nechceme nacpat ČEZu do jejich nenasytné huby 10.000 za 3x20A,

Čo tak náročné sa skrýva za tými tromi bodkami, že tam potrebujete 3x20A? Na to, čo uvádzate, s prehľadom stačí 1x16A.

Mimochodom, tie nové kontrolné otázky precvičia u Slováka češtinu. Navrhujem kôli rovnoprávnosti dať tretinu kontrolných otázok - a odpovedí - v slovenčine.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 10.05.2011, 12:02 »

Člověk by si myslel, že zrovna hasiči vědí jaká je cena lidských životů.  Nerozhodný

Chci na dovolenou do jižních Čech, ale nechce se mi cpát prachy do nenasytné huby hoteliérů nebo kupovat žrádlo v podvodných potravinových řetězcích. Tak budeme spát v lese, pít vodu z potoka a jíst semínka ze šišek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.05.2011, 12:42 »

Člověk by si myslel, že zrovna hasiči vědí jaká je cena lidských životů.  Nerozhodný
Co mají úvahy tazatele společného s lidskými životy ?  Jsem v rozpacích
Když se ptá tady, tak asi nepředpokládá, že by mu zde někdo radil nějaký nebezpečný bastl.


Chci na dovolenou do jižních Čech, ale nechce se mi cpát prachy do nenasytné huby hoteliérů nebo kupovat žrádlo v podvodných potravinových řetězcích. Tak budeme spát v lese, pít vodu z potoka a jíst semínka ze šišek.
To přirovnání kulhá na obě nohy. Podstatný rozdíl bych viděl hlavně v tom, že v oblasti turistiky, maloobchodu a pod. zde existuje regulérní trh.
Což se rozhodně o energetice říci nedá.  palec
To, co se zde vydává za trh je jen trapná imitace, na kterou doplácíme všichni (odběratelé).  dabel
Co je divného na tom, že se lidé snaží najít ekonomicky nejvýhodnější řešení ?  Nerozhodný

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 10.05.2011, 12:56 »

Ale to není o těch 10.000 Kč. To vyděláme na maškarním plese za hodinu a půl. Jenže ani tak nemáme na rozhazování (každoroční generální oprava 2 soutěžních stříkaček, oprava Avie, nové sady hadic, ...). Jak jsem psal, oficiální přípojka je nereálná z důvodu ceny za 1 kWh v horizontu 10 let.
3x20A proto, že námto dovolí, podle slov projektanta, jím vyprojektovaný kabel AYKY 4x16 (160m). Když už pokládáme něco do země, tak ať to k něčemu je. Pokud by to vyšlo, máme jako spotřebič i 3f gril na celé prace, 3x2,8kW spirály, to by asi bylo tak akorát na těch 20A.

Můj původní dotaz byl o tom, zdali někdo nemáte zkušenosti s nějakým sezónním odběrem od ČEZu. Jak jsme psal, dobře si uvědomuji, že klemování I-chrániče je nedovolené, ba přímo zakázané. Jenže když v 7 ráno zjistíte, že na vás na rozvaděči, odkud máte soutěž napojit, kouká 5 zdířek, tak moc na výběr nemáte. Chápu, že všichni byste zavřeli vrata a řekli "Chlapi, sorry". Já ale takový drsňák nejsem, a ani neumím tak rychle utíkat. Ale z důvodu toho, že se jednalo o krátkodobou akci, pod 100% dohledem minimálně 4 očí, za hezkého počasí, tak jsem to riskl. Diskuze nad tím, jaká je cena lidského života, sem sice patří, ale copak jste si všichni vždy v autě připoutali? Já tedy ano, i když jedu po dvorku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #17 kdy: 10.05.2011, 13:53 »

Ale to není o těch 10.000 Kč.

Tak nám konečne o vysvetlite, o čom to je! Aký problém tu vlastne riešime? Na rozdiel od iných opytujúcich sa na tomto fóre ste už vynaložili značné úsilie získavaním dostupných informácií a zisťovaním možností, za čo vám patrí pochvala. Povedal by som, že v tejto chvíli máte dostatok informácií rozhodnúť sa, ako ďalej. Pri zisťovaní možnosti pripojenia ste celkom správne kontaktovali ČEZ v mieste zamýšľaného odberu - nikto iný na tomto fóre vám nedá ultimatímnejši u odpoveď ako oni. Nehnevajte sa ale na nás, že vám nevieme dať čarovné riešenie, ktoré málo stojí, a spĺňa Vaše požiadavky.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jak zridit samostatne pripojeni 20 chat pri nedostatecne kapacite el. site?
 Jak řešit "vznik překážky" (ČEZ vs. ŘSD)?
 Jaký zdroj energie vytvořit pro vzdálenou chatu?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Jak přinutit E.ON ke spoluúčasti nákladů na přeložku?
 Může distributor připojit jinou parcelu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.