Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Také jste dostali nabídku ke spolupráci od ULTRA GREEN?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Také jste dostali nabídku ke spolupráci od ULTRA GREEN?  (Přečteno 60610 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 27.06.2011, 14:04 »

A na výstupu elektráren takové zařízení namontované mají?
Nikdy jsem o něm neslyšel, jedině, že by tajili úspory Úsměv,  nebo jsou elektrárenští hlupáci, nebo to zařízení jaksi moc nefunguje?
Vědeckotechnic ké části fóra se omlouvám za zjednodušení, podíval jsem se na věc pouhým selským rozumem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #55 kdy: 27.06.2011, 15:57 »

A na výstupu elektráren takové zařízení namontované mají?
Nikdy jsem o něm neslyšel, jedině, že by tajili úspory Úsměv,  nebo jsou elektrárenští hlupáci, nebo to zařízení jaksi moc nefunguje?
Vědeckotechnic ké části fóra se omlouvám za zjednodušení, podíval jsem se na věc pouhým selským rozumem.

Nojo, ale ty elektrárny nechcou aby se energií šetřilo.....   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 27.06.2011, 16:39 »

No např.PRE velmi aktivně působí ve vysvětlování výhod nasazování úsporek.
A všechny nejen elektrospolečn osti od kterých dostávám nabídky a letáky mají blaho zákazníka na prvém místě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #57 kdy: 27.06.2011, 16:41 »

váš elektromer vám zobrazuje aj hodnotu činného výkonu? Alebo iba el. prácu? Potom netočte ani ten elektromer, je to strata času. Ako chcete zabezpečiť, že pri obidvoch pokusoch bude rovnaký čas odoberaný presne rovnaký výkon a naviac bude v sieti rovnaké napätie?

Ja si myslim, ze nech elektromer meria cokolvek, prave jeho udaje su najdolezitejsi e, pretoze podla neho sa plati. Skutocnym cielom je dosiahnut usporu penazi.
Áno, rozhodujúce je to, čo odmeria elektromer. Videl ste však video s pokusom Zdenka Novotného? Ako zabezpečíte opakovateľnosť obidvoch pokusov, aby ste mohol porovnať dve spotreby? Budete rezať rovnaké poleno a budete tlačiť na pílu rovnakým tlakom?  Škleb
Seriózne posúdenie tohto zázraku je možné iba v laboratórnych podmienkach a iba s kvalitnou meracou technikou a nie tak, ako to tu skúšal uvedený pán.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #58 kdy: 27.06.2011, 18:44 »

Nemôžem si pomôcť, ale už od začiatku diskusie mám taký dojem, ako keby bolo celé zariadenie postavené na princípe frekvenčného meniča...
...Zatiaľ sa tu nenašiel nik, kto by sa podujal ultragreen rozobrať a preštudovať.
Podle těch útržků informací, které o tom uvádějí, se jedná v případě MEC od firmy Power Efficiency Corporation o prostou triakovou (fázovou) regulaci. Zařízení si "očuchá" zátěž a pak při částečném zatížení nebo běhu naprázdno snižuje buzení statoru (což je krásně vidět na tom, jak při běhu té cirkulárky naprázdno to nejdřív odebírá cca 7 A, a po chvíli to klesne na polovinu).
Přínosem je snížení magnetizačních ztrát ve statoru při malém zatížení motoru. Řádově by to mohlo být nějak takhle:
motor s příkonem 5 kW
 - při plném zatížení činný odběr 5 kW, úspora s MEC 0%
 - při běhu naprázdno činný odběr 500 W, činný odběr s MEC 250 W, úspora 50%. Ovšem pokud by uživatel nenechal běžet motor zbytečně naprázdno, ušetřil by 100% i bez MECu  Smích

Proto jsem někde v úvodu tohohle vlákna psal, že toto jediné zařízení z té sbírky nabízených zázraků dává nějaký smysl.

P.S. ultragreen není možné rozebrat a prostudovat, protože to není zařízení, ale jméno obchodníka s čímkoli.


* MEC.jpg (30.24 KB, 688x466 - prohlédnuto 386 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Pavel Gorecký
« Odpověď #59 kdy: 27.06.2011, 20:22 »

Příspěvek byl pro sprostoty a napadání účastníků diskuse vymazán.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #60 kdy: 27.06.2011, 20:38 »

Další akcionář. Ach jo. Já bych to zamknul, je to plácání o h....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #61 kdy: 27.06.2011, 20:39 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vás
Já žasnu ! Co někteří kr.... nevymyslí.
Chlapi zavolejte mi ,  sejdeme se ,  zapůjčíme  vám zařízení na zkoušku ,  Vy si to ošaháte
no a potom napište pravdu. Teď všichni teoretizujete ,  stavíte fotbalové 11 jako na vesnici v hospodě kecy.
Budu rád když si to všichni experti za které se považujete zkusíte otestovat.
OK ?
Děkuji že už přestanete házet ty hovna.
A když se to namontuje na vstup elektriky do vesnice (34č.p.) ušetří všichni?,  či je třeba ke každému spotřebiči jedno?
Proč zrovna nenapíšete jak to funguje, takhle budete mít pouze ošahaný vzorek s nejistým výsledkem názorů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #62 kdy: 27.06.2011, 20:51 »

Pane Gorecký nebo jiný No name,
to se to nabízí kde co a silácky hází invektivami, když je někdo hezky ukrytý za nějakým nickem, že ?
Když bych ale připustil, že jste opravdu tím, za koho se vydáváte a že jste skutečně přesvědčen o kvalitě toho, co zde prezentujete, tak bych od vás očekával jinou nabídku.

Třeba oslovit pana Minaříka, zdali by byl schopen (a to on by jistě byl) dát dohromady skupinu lidí, kteří by zajistili odpovídající vybavení a vymysleli by metodiku, jak zjistit o co tu doopravdy jde.
OK?

PS: hovorový výraz pro exkrement, kterého jste v poslední větě použil, se skloňuje podle vzoru "město"  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #63 kdy: 27.06.2011, 21:16 »

Pan Gorecký není noname.
http://www.firmy-lide.cz/pavel-gorecky-75569-o.html
http://rejstrik-firem.kurzy.cz/26300273/ultragreen-sro/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #64 kdy: 27.06.2011, 21:57 »

Ach jo. Začínám se cítit méněcený.

Mě ke splupráci z této firmy nezvou a když v předminulém týdnu u nás po vsi chodili obchodníci a nabízeli levnější elektriku,(prý od ČEZu. nabízený produkt ale neodpovídal žádnému balíčku který jsem byl schopen na internetu najít)  tak po zjištění že jsem elektrikář a RT, mě zase vynechali a šli o dům dál  Pláč  asi si všimli připravené kalkulačky a otevřeného NTB

A to jsem si tak moc chtěl popovídat s novými lidmi  angel  Škleb


Koukám, že mnohokrát hozená rukavice (možnost dokázat zda to opravdu k něčemu může být) zůstává nezvednuta. Opět tito obchodníci s kdečím, v konfrontaci s realitou, nedokážou nic jiného, než urážet. To se to prodává neznalému důchodci, nebo najivkám na mateřské. Od "chlapa" bych čekal přijmutí hozené rukavice a hájil bych svůj názor i jinak, než v reklamním letáku. Ale to bych asi chtěl v této době od lidí příliš mnoho.  Mrknutí Mrknutí

Asi bych to už zamknul. Nemá to cenu ani těch 5 stránek, když se nezmůžou na nic jiného, než urážky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #65 kdy: 27.06.2011, 22:09 »

Pan Gorecký není noname....
Není, nechal za sebou nesmazatelnou stopu.
Jednu firmu už úspěšně dovedl k likvidaci a další ke konkursu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #66 kdy: 27.06.2011, 22:17 »

Taková zhovadilost a zlodějina dokáže zaměstnat spoustu lidí a zabrat několik stran diskuse seriozního serveru. Mám na tom svojí vinu, ale sám za sebe si slibuji, že příště něčemu podobnému věnuji jeden opepřený příspěvek a končím.

Myslím, že je škoda opotřebených ploten harddisků, na kterých tato diskuse leží pro takové bláboly.

Všichni potřebujeme peníze, jenom nechápu, proč dávat prostor na elektrice lidem, kteří vydělávají peníze na naivitě, hlouposti nebo neznalosti jiných a ještě si provokacemi zvyšovat page rank.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #67 kdy: 28.06.2011, 00:20 »

že zde autoři jsou minimálně tvůrci raketoplánů NASA. Pánové jste geniální!!
No pokud by mi kolega Fuk ukázal místo v raketě a řekl:
V pohodě si sedni a poletíš, to sem vymyslel sám.

......s největší pravděpodobnos tí bych si sedl a v pohodě letěl.
 Aby člověk mohl létat, musí vědět jak se neustále udržet nohama  na Zemi.
Velmi si vážím otázek, které se možná znají být hloupé, ale lze na ně chytře odpovědět, za to je si myslím vděčný i kolega Fuk. Mrknutí

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #68 kdy: 28.06.2011, 10:07 »

A proto raketoplány nestavím, abych tě neměl na svědomí  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #69 kdy: 28.06.2011, 17:58 »


S Ultre Green jsem měl tu čest loňského roku v bývalé práci.
Pan ředitel vyhlásil spořit na čemkoli a hlavně na technice. Můj bývalý šéf, inženýr elektrotechnik y je našel na slovensku. Nabídli nám zařízení na řízení spotřeby zářivkového osvětlení (bohužel si už nevzpomenu na typ),  s tím, že snižuje výstupní napětí a tím optimalizuje světelný tok, potažmo spotřebu. Ujišťovali nás, že k poklesu svítivosti nedojde.
Na příkaz šéfa, jsme mi nevěřící, museli zařízení namontovat. Této akci předcházelo 2 týdení monitorování spotřeby na sále, včetně svítivosti (odečty po každé směně a monitoring osvětlení pracovních ploch u všech strojů). Po montáži opět 2 týdny vyhodnocení.
K našemu překvapení jsme opravdu ušetřili. Ne 12-18% dle prospektu, ale 7% to dalo.
Ovšem měření osvětlení dalo vysvětlení. Pokles o víc než 20%.
Opět se pracně potvrdilo, že zákon o zachování energie stále platí a nikdo nic lepšího zatím bohužel nevymyslel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #70 kdy: 28.06.2011, 18:09 »

A není levnější semtam zrušit zářivku?
A když vás ujistili, že k poklesu nedojde hodili jste jim to pak doufám na hlavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Čub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #71 kdy: 29.06.2011, 00:10 »

Opět se pracně potvrdilo, že zákon o zachování energie stále platí a nikdo nic lepšího zatím bohužel nevymyslel.

,

Na začátek chci říci, že jsem pouhý elektrikář (žádný expert).
Nabídku na spolupráci s ULTRAGREEN jsme také dostali a protože nás to zajímalo, rozhodli jsme se to vyzkoušet a kontaktovali jsme je. Protože jsme k tomu byli skeptičtí, bylo nám nabídnuto, že si všechny tři zařízení můžeme vyzkoušet a proč né.
V Karlových Varech máme k dispozici přístroje ULTRA (na vytváření Cooperový párů) a věřím, že i přístroj MEC (na ovlivňování motorů) i LES-25 (ovlivňování světel pomocí napětí) nám rádi zapůjčí k odbornému testu. Dále máme k dispozici měřící přístroj MeG40/S3 s proudovými trans. do 250A.
Tímto to se chci zeptat vás odborníků, jestli máte zájem účastnit se odborného (kalibrovaného) testu a jestli třeba máte nějaké konkrétní nápady jak a na čem objektivně porovnávat hodnoty před a po.

Děkuji za jakékoliv věcné připomínky které mohou pomoci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.