Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?  (Přečteno 37010 krát)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 27.04.2011, 22:09 »

Zákazník provádí změnu tarifu z akumulace 8h na přímotop 20h.

Elektroměrový "rozvaděč" pro bytový dům s šesti elektroměry sestává z dřevěné bedýnky pod omítkou, ve které jsou porůznu poskládané el.měr. desky. různých velikostí přímo na dřevě - prostě klasická hrůza, objednávka na vyhoření. Čtyři elektroměry mají dvoutarif, ale je tam osazeno jen jedno HDO a několik relátek pro všechny odběratele. HDO a relátka jsou osazena zrovna na desce zákazníka, který chce změnit tarif.

Po několika rozhovorech s operátory ČEZu, kteří věc diskutovali s techniky mi bylo logicky sděleno, že takto to již nemůže být zapojeno a musí se to upravit dle platných připojovacích podmínek ČEZu.

"Rozvaděč" je ale malý, HDO přijímače by se tam nevešli. Jediný možný závěr: Osadit nový elektroměrový rozvaděč dle platných připojovacích podmínek ČEZu.
Když jsem sdělil zákazníkovi kolik to bude stát, málem dostal infarkt.

Dnes jsem se dozvěděl, že jinému "elektrikáři" ČEZ povolil zachování stávajícího "relátkového" stavu, takže rozvaděč zůstane a ten "elektrikář" to nějak  Nerozhodný udělá.



Nechme stranou že tam lidé topí a ohřívají vodu elektřinou, takže tam tečou docela značné proudy, nechme stranou jaký asi bude výsledek když se bude hýbat se starými AL vodiči při montážích a demontážích elektroměrovýc h desek, nechme stranou že od jiného revizního technika dostávali pravidelně seznam závad...

Mě zaráží jedna věc, někdy pracovníci ČEZu skáčou 10m vysoko  dabel při naprosté malichernosti a jindy povolí  vegeeet něco co odporuje normám, odporuje požární bezpečnosti a odporuje jejich vlastním podmínkám připojení a to v mnoha bodech, prostě odporuje úplně všemu čemu odporovat může  jupí



Máte podobné zkušenosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 27.04.2011, 22:40 »

Bohužel ano.

Nedávno jsem řešil zapojení HDO pracovníkem ČEZu, které neodpovídalo připojovacím podmínkám. Sám bych si to nedovolil. Po dotazu na ČEZ, jejich reklamační mail, se nic nedělo. Najednou, asi po 8-10 dnech bylo vše v pořádku. Čekal jsem neustále odpověď a nic. Po telefonu mi zdělili, že nemají žádný mail. Nakonec se jich "ztratilo" asi 5. Pak jsem už neměl sílu a chuť něco řešit. Vzdal jsem to.

S měřením jsem měl podobnou zkušenost jako p. Jindra. Celé předělat i když dosavadní stav byl roky v pořádku. (oficiálně. jinak také hrůza) U investora to samozřejmě neprošlo. Po nějakém čase to udělalal jiná elektro firma, která měla zřejmě lepší kontakty, než ty oficiální a vše bylo najednou OK. Prostě si jsme všichni rovni, ale někteří rovnější. Co dodat.

Je zajímavé, že jim stávající elektroměrové hrůzy prostě nevadí, dokud se po nich něco nechce. To platí i o přípojkách a pojistkových skříňkách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
raj
« Odpověď #2 kdy: 28.04.2011, 07:06 »

Když jsem žádal o navýšení rezervované kapacity, dostal jsem do podmínek - měření na vn straně (stávající měření je na nn) . Na dotaz, zda je to bezpodmínečně nutné přebourat celou vn rozvodnu mi sdělili - ne, ale sežeňte si známé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #3 kdy: 28.04.2011, 08:06 »

 Je to smutné, ale je to tak, marast se v této zemi nemění, jen se  prohlubuje. Technik montující elměry se dnes bojí o zaměstnání, takže trvá na striktních nařízeních do puntíku.  Pokud to ovšem dostane rozkazem od nadřízených, pak pustí cokoliv a tak projde jakákoliv prasárna, včetně nebezpečných, ohrožujících rozvaděčů na dřevě.

Nejsmutnější je, že při výměnách elměrů k cejchování namontují nový i na dřevěnou desku z první republiky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.04.2011, 11:51 »

V Praze funguje úžasný distributor PRE. Nyní zasílají dopisy odběratelům, kteří nemají elektroměr vně objektu: Pokud nepředěláte měření dle našich podmínek, budete odpojeni (ve zkratce). Přátelské firmy mají opět co dělat, mnoho lidí se neumí bránit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krýdl Petr
« Odpověď #5 kdy: 28.04.2011, 14:39 »

Bohužel ano stejně jako p. Jindra.
Při přesně podobném problému ohledně 6 elměrů ve společném rozvaděči a 1 HDO mi technik E-ONu tvrdil, že při požadované rekonstrukci musí být nové vydrátování v rozvaděči pro 6x elměr + 6x HDO. Jelikož každý zákazník si platí stálým platem za výzbroj (HDO) a tak ho tam prostě musí mít.
Podotýkám, že doposud byl elměrový rozvaděč v dezolátním stavu asi jako u p. Jindry (nikomu to z E-ONu nevadilo) a majitel chtěl provést rekonstrukci.
Když jsem technika požádal, aby se dostavil osobně na inkriminované odběrné místo a mohl majitelovi sdělit jak má požadovanou rekonstrukci udělat, tak na místě zjistil, že do uvedeného prostoru takto veliký rozvaděč se nevejde a udělil písemně vyjímku pro jedno společné HDO a dále blokádu pomocí relátek pro jednotlivé byty. Od stolu z kanceláře si ale nedal říct a nechtěl z původních podmínek slevit, až po osobní prohlídce povolil.
Jde vždy o osobní přístup jednotlivce a když se vám povede prasadit trocha rozumu tak máte o hodně problémů méně.
Jinak ale jde všechno, ale všechno stojí peníze. Akorát s tím rozdílem, že se dostanete mezi někdy začarovaný kruh - distributor (jeho připojovací podmínky),  montážní firma + RT (technické provedení + normy) a nakonec investor (peníze). A máte o zábavu postaráno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.04.2011, 16:53 »

Tak koukám všude stejně...

Nejsmutnější je, že při výměnách elměrů k cejchování namontují nový i na dřevěnou desku z první republiky.
V inkriminovaném "rozvaděči" také jedna je, krásné světlé lakované dřevo, hrany vyřezávané...

V Praze funguje úžasný distributor PRE. Nyní zasílají dopisy odběratelům, kteří nemají elektroměr vně objektu: Pokud nepředěláte měření dle našich podmínek, budete odpojeni (ve zkratce). Přátelské firmy mají opět co dělat, mnoho lidí se neumí bránit.
To je zase opačný extrém Nerozhodný koukám že proti PRE je opravdu ČEZ distribuce hodný strýček.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 28.04.2011, 20:08 »

Prostá výměna jističe 16A za 25A znamená uvedení ELM rozvaděče do souladu s aktuální verzí připojovacích podmínek. Vlastní zkušenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 28.04.2011, 20:20 »

Odpověď je prostá. Zkušenosti s dodavatelem mám bohužel špatné.
Trochu mimo dotaz. Zrovna nedávno jsem řešil případ. Volal zákazník kvůli nefunkčnímu ohřevu TUV.
Po obhlídce na místě, a nahlášení rozplombování, mě čekalo nemilé překvapení ve zjištění neodjištěného relé HDO, dále připojení relé na hadráky, a to vše zaplombované.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Petr Tobolík
*
Offline Offline


revize E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 30.04.2011, 07:01 »

Tak trochu k tématu...
Nejmenovaný dodavatel el. energie v případě kladné revizní zprávy vystavené na elměrový rozvaděč neodpovídající mu připojovacím podmínkám, hlásí iniciály rev. technika na TIČR. Mají prý "černou listinu" těchto rev. techniků.
Máte tuto zkušenost někdo osobně?
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 30.04.2011, 09:53 »

Od které doby zajímá TIČR, jestli zařízení odpovídá nějakým interním předpisům provozovatele?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Tobolík
*
Offline Offline


revize E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 30.04.2011, 13:48 »

Je to informace stará asi 2 měsíce.....
Připojovací podmínky....to je pro dodavatele el. energie alfa omega....nic nového pod sluncem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 30.04.2011, 18:39 »

Distributor si může nadiktovat podmínky, jaké chce. Má na to právo. Ale TIČR to zajímat nebude. To je to samé, jako kdyby vám doma elektrikář v rozporu s projektem osadil bílé zásuvky místo hnědých a vy jste naprášil revizáka na TIČR, že to zrevidoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 30.04.2011, 18:46 »

Když píšu revizi odběrného místa, kontroluji klasicky z hlediska bezpečnosti... a také z hlediska splnění připojovacích podmínek distributora. Beru to tak, že distributor logicky určuje náležitosti pro uzavření smlouvy, dodavatel elektroinstala ce je povinen je splnit a někdo to musí ověřit (zapojení, spotřebiče...).

Splnění připojovacích podmínek TIČR určitě nezajímá, ale náležitosti týkající se bezpečnosti by mohli  Úsměv

Pokud někteří RT píší revize bez toho, aby se na místo vůbec podívali a na místě jsou nebezpečné závady, vítám takovou spolupráci ČEZ - TIČR všemi deseti  Palec vzhůru


... to by mě právě zajímalo, co nakonec napíše do revize revizák v mnou uvedeném případu  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Petr Tobolík
*
Offline Offline


revize E2A


WWW
« Odpověď #14 kdy: 30.04.2011, 19:22 »

Beru bezpečnost...t o jo...
Ale nedodržení přip. podmínek je třeba i velikost okénka...a vysvětlujte zákazníkovi, že před hodinou mu sebrali elměr...a teď musí platit úpravu plechů....atd. ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 30.04.2011, 19:36 »

Pokud budu při revizi ignorovat požadavky distributora, na chyby neupozorním a zákazník se dostane do potíží, budu za pitomce. Těžko se mi bude vysvětlovat, že jsem si vzal peníze za to, co je sice podle ČSN košer, ale zákazníkovi naprosto k ničemu. S tím TIČR a nějaká černá listina nemá nic společného, pouze profesionální přístup RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav 3
« Odpověď #16 kdy: 01.05.2011, 09:03 »

V inkriminovaném "rozvaděči" také jedna je, krásné světlé lakované dřevo, hrany vyřezávané...

Ano, přesně tak, materiál byl obvykle dub nebo buk v rohách začepovaný, po výrobě truhlářem se deska napustila roztokem vodního skla a po vyschnutí se přelakovala šelakem nebo nitrolakem. Tímto způsobem se desky vyráběly za první republiky a za války.  Dubové dřevo napuštěné vod. sklem zajistí docela dobrou odolnost proti ohni (moje os. zkušenost - dá se velice těžko spálit i v kotli ÚT) a dřevo ještě více ztvrdne, takže se v něm snadno utrhnou i vruty, pokud se nepředvrtá dostatečně velký otvor.

Po válce přišel na řadu pertinax, rám desky býval ale již z měkčího dřeva a obvykle nebyl upravený proti ohni a vše bylo pouze prošroubované vruty bez čepování.

V 50. létech se objevily desky lisované z Gumonu,  t.j. černé křehké, které se lepily při vrtání na vrták a lezly z nich provázky.

Dnešní desky ze sklolaminátu (tzv. premixu) se dělají už přes 40 let.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 01.05.2011, 23:07 »

. Po telefonu mi zdělili, že nemají žádný mail. Nakonec se jich "ztratilo" asi 5. Pak jsem už neměl sílu a chuť něco řešit. Vzdal jsem to.

Podobná ztráta e-mailu a nemožnost dohledání telefonického hovoru (který byl monitorován z důvodu zlepšení služeb)  zle mne neustále nutí k tomu, abych pořád v počítadle udržoval faxmodemovou kartu.

Abych měl doklad co jsem poslal a hlavně že to došlo, tak již řadu let veškerý kontakt s ČEZ udržuji výhradně přes faxové číslo 371 102 008.  vegeeet
A od té doby se kupodivu nic "neztratilo".  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Také máte nízký tarif o 1 hod. kratší?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Poradíte mi schéma zapojení bojleru na nízký tarif?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Taky máte novou službu u PRE?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Proč se mi resetují termostaty po skončení vysokého tarifu?
 Jak umíte využívat nízký tarif vy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Potvrdíte mi správnost schématu přepínání nt a vt?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Jak správně rozúčtovávat dvoutarifní měření?
 Jaké jsou technické podmínky pro přiznání jednotlivých sazeb nízkého tarifu?
 Dojde ke zkrácení doby nt u sazby D56d?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Lze přiznat sazbu C45 na odběr, kde je instalováno tepelné čerpadlo?
 Muze byt HDO pro cely dum, nebo jen pro bojler?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Co je třeba ke změně tarifu z 3f na 1f?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Jakou zvolit tarifní sazbu pro přímotopy 38kW a TČ 3,5kW?
 Víte bližší podrobnosti o změně připojovacích podmínek o dvoutarifů od 1.6.2017?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Může být jenom sazba na přímotopy?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 K čemu jsou na elektroměrech tarify T3 a T4?
 Jsou FV systémy a dvojtarifní přípojka dotační pastí?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.