Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?  (Přečteno 37175 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 01.05.2011, 23:10 »

Dnešní desky ze sklolaminátu (tzv. premixu) se dělají už přes 40 let.

A jelikož se některým odběratelkám nezdají dost vzhledné, tak si je upravují např. takto :


* 29042011360.jpg (428.17 KB, 1536x2048 - prohlédnuto 1018 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Václav 3
« Odpověď #19 kdy: 03.05.2011, 05:39 »

A jelikož se některým odběratelkám nezdají dost vzhledné, tak si je upravují např. takto :


Za svoji praxi jsem viděl mnoho variant téhož, více či méně povedených a propracovaných, jednou také mini garnýžku s vyšívaným závěsem, to už je ale hodně dlouho, tehdá ještě nebyly mobily vůbec, natož s foťákem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #20 kdy: 03.05.2011, 06:46 »

A jelikož se některým odběratelkám nezdají dost vzhledné, tak si je upravují např. takto :

Palec vzhůru Dokonalé!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ivan Hšák
« Odpověď #21 kdy: 08.07.2011, 08:05 »

,
v domě mi elektrikář předělává elektroměrový rozvaděč z původní dřevěné bedny, která je na nepřístupném místě ven do fasády. Materiál je už nakoupený a když se přišel podívat kamarád na rekonstrukci domu tak ho zarazila velikost elektroměr. rozvaděče jedná se o ESTA ER212/NVP7P http://www..../obchod/product_info.php?cPath=284_523&products_id=13063
rozměry š. 400 v. 600 h. 240. Doma máme dvousazbový elektroměr + HDO.
Teď mám obavu zda pokud se elektroměr umístí do fasády tak zda náledně EON nenapíše, že se má vysekat a změnit na jiný.

Má někdo zkušenost s rozvaděčem ESTA ER212/NVP7P ve kterém bude umístěn dvousazbový elektrom. + HDO u společnosti EON?

Děkuji za odpověď.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 08.07.2011, 08:32 »

,
v domě mi elektrikář předělává elektroměrový rozvaděč z původní dřevěné bedny, která je na nepřístupném místě ven do fasády. Materiál je už nakoupený a když se přišel podívat kamarád na rekonstrukci domu tak ho zarazila velikost elektroměr. rozvaděče jedná se o ESTA ER212/NVP7P http://www..../obchod/product_info.php?cPath=284_523&products_id=13063
rozměry š. 400 v. 600 h. 240. Doma máme dvousazbový elektroměr + HDO.
Teď mám obavu zda pokud se elektroměr umístí do fasády tak zda náledně EON nenapíše, že se má vysekat a změnit na jiný.

Má někdo zkušenost s rozvaděčem ESTA ER212/NVP7P ve kterém bude umístěn dvousazbový elektrom. + HDO u společnosti EON?

Děkuji za odpověď.

 Naprosto dostačující rozvaděč pro osazení elektroměrem i hodinami. Přesně tenhle typ (případně NKP7P - to je i s pilířem pro osazení na hranici pozemku pro RD) motujeme a nemůžu si na něj stěžovat.  Palec vzhůru Pro EON jsem jich osadil desitky a nikdy nebyl problém.

 Ale proč si hyzdíte fasádu nějakou škatulí. Při rekonstrukci bych se snažil zůstat s elektroměrem uvnitř. Pokud to dovolí objekt stavebně (stěna pro ER musí být minimálně 25cm hluboká, spíše tak 30cm). Použil bych rozvaděč od SCHRACKu system MODUL 2000
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Ivan Hšák
« Odpověď #23 kdy: 08.07.2011, 09:15 »

Děkuji za uklidnění. Právě po tom co mě kamarád znejistil tak jsem si  přečetl připojovací podmínky EONu a tam jsem narazil v bodu 4.4 na rozměry bedny a nějak jsem usoudil, že bedna není na toto připojení stavěná.  Jsem v rozpacích Nejspíš špatně čtu. Úsměv
Máte pravdu, že bych raději elektroměr nechal vevnitř, ale bylo mi řečeno, že je třeba ho dát ven. Smutek No teď už je pozdě.
Ale ještě jednou díky. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 24.11.2011, 16:36 »

Mě to bylo řečeno u přepážky při dotazu na změnu tarifu taky. ČEZ, Olomoucko...
Ovšem ve smlouvě potom stálo (ve zkratce),  že pokud bude uvnitř, musím umožnit po dohodě přístup....
Tak jsem dal novou bednu dovnitř do průjezdu na místo původní dřevěné a vše bylo OK. Dokonce mi to vyšlo tak krásně, že jsem jen odstranil dřevěná dvířka, zadní stěnu a nová bedna se jen zasunula do původní dřevěné, přichytila k ní dvěma vruty a bylo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Nevělík
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 09.01.2012, 21:26 »

Když jsem žádal o navýšení rezervované kapacity, dostal jsem do podmínek - měření na vn straně (stávající měření je na nn) . Na dotaz, zda je to bezpodmínečně nutné přebourat celou vn rozvodnu mi sdělili - ne, ale sežeňte si známé.
Nechápu, v distribučním území E.ON máme "známých" hodně, ale podmínku TR do 630kVA měření na straně nn a nad 630kVA na straně vn bych asi těžko nějak ukecal.

Naprosto dostačující rozvaděč pro osazení elektroměrem i hodinami. Přesně tenhle typ motujeme a nemohu si na něj stěžovat.
Souhlas. Při troše snahy se mi tam kromě čtyřkvadrantní ho elektroměru DB4,DC4 vlezl ještě elektroměr pro zelený bonus. Mimochodem sazbové relátko (místo HDO) zabere 1/3 místa.
Ale proč si hyzdíte fasádu nějakou škatulí. Při rekonstrukci bych se snažil zůstat s elektroměrem uvnitř.
Je nutno řešit individuálně. Díky FVE nám doma dělají měsíční odečty. Brát si na to 12x ročně volno by semi asi nechtělo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Také máte nízký tarif o 1 hod. kratší?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Poradíte mi schéma zapojení bojleru na nízký tarif?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Taky máte novou službu u PRE?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Proč se mi resetují termostaty po skončení vysokého tarifu?
 Jak umíte využívat nízký tarif vy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Potvrdíte mi správnost schématu přepínání nt a vt?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Jak správně rozúčtovávat dvoutarifní měření?
 Jaké jsou technické podmínky pro přiznání jednotlivých sazeb nízkého tarifu?
 Dojde ke zkrácení doby nt u sazby D56d?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Lze přiznat sazbu C45 na odběr, kde je instalováno tepelné čerpadlo?
 Muze byt HDO pro cely dum, nebo jen pro bojler?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Co je třeba ke změně tarifu z 3f na 1f?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Jakou zvolit tarifní sazbu pro přímotopy 38kW a TČ 3,5kW?
 Víte bližší podrobnosti o změně připojovacích podmínek o dvoutarifů od 1.6.2017?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Může být jenom sazba na přímotopy?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 K čemu jsou na elektroměrech tarify T3 a T4?
 Jsou FV systémy a dvojtarifní přípojka dotační pastí?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?
 Mohu rekuperační VZT a klimatizaci připojit k sazbě C56d?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.