Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Jak zapojit kabel mezi ostatní na svorkovnici?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit kabel mezi ostatní na svorkovnici?  (Přečteno 41466 krát)
Šubrt Jakub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 27.03.2011, 15:56 »

Nečekejte, že vám někdo na tuto otázku odpoví.
KDE MÁTE CHRÁNIČ? NA PLÁNKU OD ELEKTRIKÁŘE NENÍ A NEJSOU TAM MŮSTKY PE a N
a přívod NEVYHOVUJE.
Kolik už odpovídajících už vám řeklo ať zavoláte elektrikáře? Ale ne toho samého.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Markovič
« Odpověď #19 kdy: 27.03.2011, 16:16 »

Na ty můstky PE a N se ptam. Smutek
Nebavme se ted na úrovni doporučených norem. Ale o tom, jestli je to bezpečné nebo ne. Fungovat to bude oběma způsoby. A to jak rozdělení ve svorkovnici na modrý a žlutozelený a nebo když to nechám dokupy. Jde mi o to, co bude bezpečné.


Jinak jak pročítám zdejší fórum, tak k dotazu rozdělení vodiče PEN toho bylo pár slov napsáno. Takže teď, čistě teoreticky vím, že když ten kabel není rozdělen už v hlavní rozvodnici, je tedy zbytečné a to rozdělovat v rozvodnici druhé, nové a tak to asi zapjím všechno na wago svorky. Chci aby to fungovalo a nebylo nebezpečné a v případě problému jistič vypnul. Ne aby to prošlo revizí, což by stejně dům 80let starý v dnešních normách těžko prošel. Btw. elektrikář který to dělal pracuje extérně pro firmu ČEZ a je to montér ABB. Tak komu pak ještě mám důvěřovat? zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šubrt Jakub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 27.03.2011, 16:27 »

Jiste víte který jistič vám vypne první. Ano 16A v přízemí a jste po tmě a nemusí to být elektrika, co vám ublíží.  Můžete potkat i schody. A toje první chyba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan_Sk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 27.03.2011, 17:27 »

Odborníci tu na fore by vám radi poradili které káble pospájat, len je tu jeden veľký problém. Čo ak v tých kábloch niesú pozapájané veci ktoré v nich majú byť zapojené. Zavolajte si na to odborníka nech vám všetko skontroluje a pozapája tak ako má byť, ide predsa o Vašu bezpečnosť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mojím hobby sa stalo Arduino Smích
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #22 kdy: 27.03.2011, 18:58 »

Jak to tady tak čtu, tak se mi opět zvedá adrenalin na obrovské hodnoty.
Pane Markoviči, zde jasně vidíte, že samolepku ABB Elektromontér dostane každý kdo se u ABB zaregistruje. Oni nezkoumají, jak kdo dělá, jestli je prase či kvalitní řemeslník s patřičnými znalostmi. Potřebují duše, které budou doporučovat jejich materiály..... ......normální běžná obchodní strategie. Pro ČEZ dělá taky každé "vemeno". O kvalitách terénních zaměstnanců se ani rozepisovat nebudu.

Vím, pro laika je pak velice těžké poznat, koho si má vlastně pozvat domu.

Já tu vidím jediné schůdné řešení a to takové, které tu přede mnou napsali již někteří kolegové.
1./ Pozvat si prověřeného elektrikáře, ne vola. Takového snadno poznáte podle referencí, které si
     musíte sám zjistit. Pokud bude pro vás rozhodujícím kritériem výše ceny, pak je mi vás opravdu líto.
2./ Odborník pak projde vaši elektroinstala ci (rozvaděč ER, hlavní domovní rozvaděč, zásuvky....... ..)
     a velice snadno zjistí, v jakém stavu se elektroinstala ce nalézá. Pak vydá ortel.
     Jak psali kolegové, někde musí být udělaný bod rozdělení a z toho se bude vycházet. Za ním pak
     již neexistuje spojit modrý a zž vodič do jedné svorky. Vodiče musí být připojeny na své příslušné
     svorkovnice. Samotné zásuvky pak musí být zcela jasně připojeny "třívodičově" dle běžných
     zvyklostí. O povinném použití proudového chrániče tu bylo napsáno již tolik, že by z toho byla
     opravdu hooooooooodně silná kniha. Stačí použít vyhledávač.
3./ Finální stav pak musí být stvrzen výchozí revizí. Doporučuji nezávislého revizního technika, který
     nemá s vaším odborníkem nic společného. Pak se můžete spolehnout na to, že budou odhaleny i
     další třeba i sebemenší nedostatky, které by pak po čase mohly vést k požáru nebo smrti.
     To byste určitě nechtěl. Pak se hodnota peněz jaksi ztrácí v nepodstatnu, že?


Přívodní kabel CYKY-J3x2,5mm2 je velice špatná volba. Na tři zásuvky a dvě světla máte na můj vkus docela přejističováno, tedy pokud nebudou jednotlivé okruhy opravdu zatíženy. Pakliže ano, je to ještě horší, neboť pak zatížíte 1 fázi natolik, že z toho budete akorát nešťastný.

Shrnutí: stávající kamarád elektrikář pryč, nový elektrikář odborník sem, revizní technik sem = budoucí spokojenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Markovič
« Odpověď #23 kdy: 27.03.2011, 19:27 »

Poslední věc:
Pane Horský, co když bod rozdělení neexistuje. Prostě z rozvodnice z jedné svorky vedou PE a N do další svorky? Pak k nim přidám další. Je to OK?

Tak jak to tak vidím, elektrikáře si určitě seženu, jenže než vyberu, bude to chvilku trvat. Zatim to zapojím tak jak to je. tzn. do společné svorky.

Myslel jsem, že odborník je odborník. Má na to školy, zkoušky. A jak vidím tak jsem se spletl. Počkám si co na to jiný elektrikář a pak se zkusím s předešlým spojit.
Děkuji

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 27.03.2011, 19:35 »

Poslední věc:
Pane Horský, co když bod rozdělení neexistuje.

Gratuluji, jste tento týden už druhý, který chce na tomto portále měnit fyzikální zákony  Škleb

Tak jak to tak vidím, elektrikáře si určitě seženu, jenže než vyberu, bude to chvilku trvat. Zatim to zapojím tak jak to je. tzn. do společné svorky.

Jakákoliv reakce v tomto vláknu je už jen ztrátou času, pán si stejně nedá říct.


Odborník je doborník, ten co vám to dělal byl prase. Nemíchejte prosím dojmy s pojmy. Navíc u nás se říká, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Proč se tedy budete spojovat s tím předešlým? Snad jen abyste z něj vymlátil zaplacené prachy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #25 kdy: 27.03.2011, 19:43 »

To je na zámek. A nedá si říct, a nedá si říct ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #26 kdy: 27.03.2011, 19:49 »

Poslední věc:
Pane Horský, co když bod rozdělení neexistuje.
A co když dárky opravdu nenosí Ježíšek, ale vrána?
Jak jsem již psal, pozvěte si toho "elektrikáře" a s tím pravdu nemeškejte. Já vám říkám, že spojení N a PE pod jednu svorku je špatně, neboť to znamená jasnou budoucí absenci proudového chrániče a ten je prostě nutný!
Myslel jsem, že odborník je odborník. Má na to školy, zkoušky. A jak vidím tak jsem se spletl.  

Zde alespoň jasně vidíte, že škola neudělá z nikoho odborníka. Odborníkem se člověk stane, když přistupuje ke svému povolání jako k něčemu co ho velice baví a neustále se chce sám zdokonalovat. To není zadarmo, jsou to tisíce hodin neustálého učení se nových věcí.

Postřeh z minulého týdnu:
Mému švagrovi provedla OSVČ montáž hromosvodu společně se svým synem. Bez PD, bez nějakých předsudků prostě přijeli, provedli instalaci dle svých zvyklostí a odjeli. Když jsem šváru upozornil na nedostatky, ihned je kontaktoval s tím, že dokud vše nebude jak má být, nedostanou ani korunu.
Byl jsem pro tyto dva "kutily" největší blbec pod sluncem a tak jsem si s nimi dal schůzku přímo na stavbě. Na moji otázku, podle čeho provedli instalaci soustavy jsem dostal pohotovou odpověď, že není ničeho třeba, když hromosvody provádí 40 let. Když jsem milému pánovi "odborníkovi" řekl, že je to samozřejmě špatně, dostal jsem odpověď, že to nemůže být špatně, když jsou tak provedeny všechny domy okolo. Do toho ještě padla výtka, že si dovolím dělat blbce z někoho, kdo dělá 150-200 hromosvodů ročně. Jaký směr pak nabral rozhovor, když jsem se zeptal na číslo "nové" ČSN a norem souvisejících, na dostatečné vzdálenosti "S",  na ochranné úhly atd.
Bylo ticho, které umocnil můj dotaz na výchozí revizní zprávu, kterou chtěl jejich revizák odevzdat bez návštěvy stavby.
ANO, TO BYLI ODBORNÍCI, alespoň podle jejich chování, avšak právě ti viděli poslední novinku ještě ve školních lavicích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 23 dotazů.