Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  ### O atomových elektrárnách živě teď!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: ### O atomových elektrárnách živě teď!  (Přečteno 101105 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #54 kdy: 16.03.2011, 09:41 »

Nevzniká tam vodík oxidací zirkonu?
Ve zprávách se hovoří o katalytickém rozkladu vody působením zirkonu.
Chemik nejsem, z katalyzátorů znám důvěrně pouze platinu, ale dovedu si představit, že v kontaktu se zirkonem se sníží teplotní hranice pro rozklad vody na prvočinitele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #55 kdy: 16.03.2011, 09:44 »

Ti to už budou mít brzy spočítáno..... ...........
Nestrašte. Dělá se vše pro jejich ochranu a často se střídají.

Mimochodem, dívali jste se včera na Hyde Park s Drábovou? Je fakt dobrá!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #56 kdy: 16.03.2011, 11:48 »

Kurňa, to mi uteklo, jdu do archivu
http://www.ct24.cz/vysilani/2011/03/15/10252839638-211411058080315-20:10-hyde-park-ct24/1/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #57 kdy: 16.03.2011, 12:04 »

No, mě je jaderná fyzika bližší, než třeba burzovní finančnictví nebo věštění z tarokových karet (v tom nevidím rozdíl). Je to technický obor a základy jsem měl na střední škole.

Netvrdím, že jsem odborník, to ne ...

 Smích  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #58 kdy: 16.03.2011, 12:21 »

Taky poslouchám archiv. Je to chytrá žena, nicméně odpovídá velmi obecně a diplomaticky. Je pravda, že nejsou detailní informace.
Proti informacím, které měla včera se situace ale výrazně zhoršila.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #59 kdy: 16.03.2011, 12:35 »

Už je to tady
http://www.novinky.cz/ekonomika/227950-nemecka-jaderna-hysterie-zene-v-evrope-vzhuru-cenu-elektriny.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #60 kdy: 16.03.2011, 12:55 »

Taky poslouchám archiv. Je to chytrá žena, nicméně odpovídá velmi obecně a diplomaticky. Je pravda, že nejsou detailní informace.
Proti informacím, které měla včera se situace ale výrazně zhoršila.
Nemyslím, že odpovídá obecně a diplomaticky. Odpovídá věcně - kde to má podložené fakty, tak odpovídá jasně. Kde musí vyjádřit svůj názor, tak uvede že je to její názor (kvalifikovaný odhad),  a nepouští se do spekulací. Vzhledem k tomu, že to bylo určeno laické veřejnosti, vyhnula se přemíře odborných výrazů.
U mne má jedničku.

Koho to zajímá, připojil jsem český překlad manuálu ke stupnici INES a vytaženou ilustrativní tabulku.
Podle mne (ale je to jen můj soukromý názor) je Fukushima I. nyní na stupni 5.


* INES.pdf (607.8 KB - staženo 1098 krát.)

* INES.jpg (154.89 KB, 711x792 - prohlédnuto 458 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #61 kdy: 16.03.2011, 13:53 »

Třeba na dotaz možnosti neřízené jaderné reakce v reaktoru řekla, že se to jistě podaří uchladit. Já v to doufám taky. Mohla taky říci, pokud se to neuchladí, ano, je to možné.
Je to obdoba výrazu pro láhev naplněnou do poloviny.
Optimista nebo nešiřitel paniky řekne, láhev je zpola plná.
Pesimista nebo opatrnější člověk řekne, láhev je poloprázdná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #62 kdy: 16.03.2011, 14:27 »

Jenže je rozdíl mezi naším, lidsky motivovaným doufáním, a jejím, všemi dostupnými informacemi a znalostmi podloženým přesvědčením.
Ano, tím vyjádřila svůj názor (že se to podaří uchladit) a nepouštěla se do spekulací, co by se stalo, kdyby se to nepodařilo uchladit. Takových spekulací by byla možná spousta. Například: Co se stane, když tam zítra přijde další zemětřesení 9 stupňů Richtera a 20 m vysoká vlna tsunami? Na vymýšlení možných katastrof pro média už se ozvala hromada expertů, a je dobře, že zazněl také její střízlivý hlas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #63 kdy: 16.03.2011, 19:52 »

Obávám se že Fukušimu nemají pod kontrolou a že se situace zhoršuje.
Obávám se, že tato katastrofa může změnit svět více než 11.září.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #64 kdy: 16.03.2011, 20:11 »

Tak bych to neviděl. Útok na dvojčata změnil svět politicky. Katastrofa v Japonsku tak daleko nepůjde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #65 kdy: 16.03.2011, 20:24 »

Myslel jsem, že toto je odborný server a ne laický. Pánové, čtu odpovědi, bude to tak a tak, já si myslim že to bude tak a tak, dle mě je to tak a tak.... Kdo z vás je Atomový inženýr? Ševče!! Drž se svého kopyta!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #66 kdy: 16.03.2011, 21:04 »

Tak bych to neviděl. Útok na dvojčata změnil svět politicky. Katastrofa v Japonsku tak daleko nepůjde.
Obojí má/bude mít stejné následky: velmi silně ovlivní veřejné mínění a to ovlivní rozhodování politiků.

Myslel jsem, že toto je odborný server a ne laický. Pánové, čtu odpovědi, bude to tak a tak, já si myslim že to bude tak a tak, dle mě je to tak a tak.... Kdo z vás je Atomový inženýr? Ševče!! Drž se svého kopyta!!
citát z týden.cz:
Tsuyoshi Misawa (japonský profesor jaderného inženýrství) říká, že nikdo neví, co se ve Fukušimě stalo. A nevědět v době vědecké znamená neovládat. Neovládat pak znamená chaos a pro veřejnost nedůvěru.

Podle zpráv se ve třech reaktorech zřejmě taví palivo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #67 kdy: 16.03.2011, 21:24 »

Podle zpráv se ve třech reaktorech zřejmě taví palivo.
BBBojim ssse aaaa ccco jááá sss tiimmmm? NO TAK SE TŘEBA TAVÍ. A CO MY S TIM UDĚLÁME? PŘIDÁME SPONZORSKÝ DAR NA ČERVENÝ KŘÍŽ? Nernajs, nešiřte paniku....
Citát z Blesku.cz: Bartošová se opět zhroutila
Já teda nějakýho Tsuyoshi Misawa (japonský profesor jaderného inženýrství) neznám, ale znám mraky MuDr z reklam, co mi tlačí do hlavy co si mám večer i po ránu polykat do střev
A to jsem věděl. Rejpnu a hned oblíbenost (karma) jde dolu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
halik
« Odpověď #68 kdy: 16.03.2011, 22:48 »

Věřím tomu, že Fukušima to ještě vyškrábne na level 7.

Jinak takto vypadá dnes epicentrum výbuchu atomové bomby v Nagasaki-
http://www.flickr.com/photos/pyj/1350579509/sizes/o/in/set-72157594417100938/
Je z toho pietní místo a normálně se tam promenují lidi...

A i ta Černobylská oblast se prý bude znovu postupně osidlovat.
Stačí pár desítek let, a je zase klid.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #69 kdy: 16.03.2011, 23:05 »

Jinak takto vypadá dnes epicentrum výbuchu atomové bomby v Nagasaki
Já jezdím autem vyrobeným v Hirošimě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #70 kdy: 17.03.2011, 06:23 »

BBBojim ssse aaaa ccco jááá sss tiimmmm?
TO: Kroutil
Nevím zda tady nějaký příspěvek někoho šíří paniku. Je to jen debata lidí, kteří uvádějí svůj názor na nějaké dění. Pokud vás to stresuje, tak si kupte nějaké lehčí čtení. Tuhle vyšel např. Ferda Mravenec.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #71 kdy: 17.03.2011, 06:49 »

A to jsem věděl. Rejpnu a hned oblíbenost (karma) jde dolu...
To známe všichni, nic bych si z toho nedělal, mimochodem já nepískal...


USA hovoří o podcenění celé situace. Není problém jen s reaktory, ale i s bazény s vyhořelým palivem, ve kterých postupně stoupá teplota. V bazénu reaktoru 4 už se možná vypařila.

Čím dál tím víc mám pocit, že situace ve Fukušimě je naprosto bezprecedentní Smutek
Kritika jaderných elektráren po celém světě bude drtivá. Že to je veliký průšvih pochopili japonci hned na začátku, kdy reaktory za stovky miliard bez váhání obětovali a začali chladit mořskou vodou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 21 dotazů.