Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  ### O atomových elektrárnách živě teď!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: ### O atomových elektrárnách živě teď!  (Přečteno 100688 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 15.03.2011, 19:55 »

To už je dávno. Naše kontinentální Evropa teď celkem kvalitně "kotví".
Já bych tak klidný nebyl. Zemětřesné roje na Chebsku podle některých odborníků jsou předzvěstí čehosi, a u Bonnu je lokalita, kde se očekává sopečná aktivita s přinejmenším celokontinentá lním dopadem. Prý v perspektivě tisíců let, ale čert tomu věř.
Na falešný pocit bezpečí se hrozně snadno zvyká.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #37 kdy: 15.03.2011, 20:04 »

Středoevropská deska je velmi pevná. Klidná a stabilní. Do okamžiku, než praskne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 15.03.2011, 20:20 »

Já bych tak klidný nebyl. Zemětřesné roje na Chebsku podle některých odborníků jsou předzvěstí čehosi, a u Bonnu je lokalita, kde se očekává sopečná aktivita s přinejmenším celokontinentá lním dopadem. Prý v perspektivě tisíců let, ale čert tomu věř.
Na falešný pocit bezpečí se hrozně snadno zvyká.

Nevím jak to u nás (chebsko) je, ale zdejší informace jsou spíše toho charakteru, že se jedná o projevy vulanického původu a nikterak závažné (Prostě tu kdys byla aktivní sopka, ze které už je zajímavost pro turisty)

K poznámce o paní Drábové: myslím si, že je to osoba na svém místě a svá veřejná prohlášení jistě dobře promýšlí - co si budeme povídat, ve světě kde jsou sledavána média jako jakási tv noha, by mohlo být jakékoliv předpovídání kalamity velmi krkolomné. Každopádně jim držím palce a doufám, že to tam zvládnou.. Není třeba aby svět měl v učebnich dějepisu další velkou havárii...

Mimochodem: jak se koukáte na energetickou situaci po histerickém odstavení několika bloků (tuším že 7 v DE o výkonu cca 7,4GW) "kvůli kontrole" v Evropě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #39 kdy: 15.03.2011, 20:22 »

Jak? V politických rozhodnutích logiku nehledám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #40 kdy: 15.03.2011, 21:41 »

Na falešný pocit bezpečí se hrozně snadno zvyká.
Z absolutního hlediska - život je nebezpečný a nezřídka končí smrtí.

Kdyby jste si mohl vybrat, tak na jaké lepší tektonické desce by jste se chtěl plavit po magmatu? Mě ta Euroasijská vyhovuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #41 kdy: 15.03.2011, 22:10 »

Ad. výbuchy - přijde mi zvláštní, že nikdo nepočítal s tím uvolňováním vodíku z tyčí při přehřátí, že by mohlo dojít k takové situaci.
Jestli to chápu dobře, tak dokud se reaktory nepodaří ochladit, stále bude vznikat vodík a stále může docházet k dalším a dalším výbuchům. Kolik jich asi plášť reaktoru může vadržet?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 15.03.2011, 22:45 »

Kdybyste si mohl vybrat, tak na jaké lepší tektonické desce by jste se chtěl plavit po magmatu? Mně ta Euroasijská vyhovuje.
Však mně taky.

P.S. jistý nadhled získáte přečtením Adamsova Stopařova průvodce po Galaxii  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
halik
« Odpověď #43 kdy: 15.03.2011, 23:24 »

Už jsem to psal v jiné diskusi.
Vždy se musí za všechno nějak "(za)platit" -  na světě není nic zadarmo.

Získávání energie v dnešním světě jakýkoliv způsobem lze vždycky přirovnávat vyhánění ďábla satanem, či jiným belzebubem. Všechno je špatně....

fosilní - generování CO2, relativně rychle tenčící se zásoby
fotovoltaika - 5x až 10x dražší než konvenční zdroje, nepřímá generace CO2
vítr - zabírá moc plochy, zcela nahodilá výroba, hučí to a zabíjí ptáky, nervuje ochranáře
voda - velký zásah do krajiny, betonářská lobby, zábor půdy, paradoxně i velmi vysoká generace CO2 díky zahnívající biomase ve vodě a na dně
atom, jádro, fúze - "tanec na špičce nože",  riziko radioaktivity, zamoření

Takže konečná otázka zní: Chcete svítit nebo ne?

Pak je tu teda ještě jedna, tzv. nulová varianta - Zalízt všici po tmě zpátky do jeskyně, hodit na sebe kůže, a radovat se z toho, jak souzníme s přírodou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kolejník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 16.03.2011, 05:50 »

To: Fuk. Kam Vy jste chodil do školy, že vás mikro značili psát jako "u"?
Když někdo napíše "u"tak jsem si myslel, že se jedná o novou jednotku a ne jednotku v SI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #45 kdy: 16.03.2011, 06:42 »

to kolejník: kol. Fuk chodil do dobrých škol, o tom svědčí jeho výborné znalosti z více oborů. To, že neznáte, že písmenko "mí" tvořící zkratku předpony mikro u dílčích jednotek se ve strojopisu nebo na počítači nahrazuje písmenkem u, to je Vaše chyba. Co já pamatuji, dělá se to tak minimálně 50 let.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #46 kdy: 16.03.2011, 06:48 »

To: Fuk. Kam Vy jste chodil do školy, že vás mikro značili psát jako "u"?
Když někdo napíše "u"tak jsem si myslel, že se jedná o novou jednotku a ne jednotku v SI.
Jakoupak školu máte vy, že neznáte zápis předpony mikro písmenkem "u"? Mě to učili na střední.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #47 kdy: 16.03.2011, 06:53 »

P.S. jistý nadhled získáte přečtením Adamsova Stopařova průvodce po Galaxii  Smích
jj princip neviditelnosti PNJ funguje dobře třeba na ty jaderné hlavice.

Japonci bojují, částečně odvolali zasahující personál, hovoří se o stupni 6. Radioaktivita stoupá. Zbylo tam 50 lidí, kteří už to dostávají...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
kolejník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 16.03.2011, 06:56 »

 To : Fuk . Omlouvám se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #49 kdy: 16.03.2011, 07:10 »

Ad. výbuchy - přijde mi zvláštní, že nikdo nepočítal s tím uvolňováním vodíku z tyčí při přehřátí, že by mohlo dojít k takové situaci.
On ten vodík může vznikat rozkladem vody na kyslík a vodík i jen díky vysoké teplotě na kterou je jádro rozpáleno. A tím, že došlo k tavení, tak tam byl asi opravdu hic.

Z netu.
V závislosti na dosažené teplotě, lze při pyrolytickém procesu pozorovat řadu dějů, které je možné pro jednoduchost rozdělit do 3 teplotních intervalů. V oblasti teplot do 200°C dochází k sušení a tvorbě vodní páry fyzikálním odštěpením vody. V rozmezí teplot 200 až 500°C následuje oblast tzv. suché destilace. Zde vznikají plynné a kapalné organické produkty a pevný uhlík. Ve fázi tvorby plynu v oblasti teplot 500 až 1200°C jsou produkty vzniklé suchou destilací dále štěpeny a transformovány . Přitom jak z pevného uhlíku, tak i z kapalných organických látek vznikají stabilní plyny, jako je CO, CO2, CH4 a také H2, tedy vodík o který nám jde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #50 kdy: 16.03.2011, 07:47 »

Citace
Zbylo tam 50 lidí, kteří už to dostávají...

Ti to už budou mít brzy spočítáno..... ...........
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #51 kdy: 16.03.2011, 08:00 »

Nevzniká tam vodík oxidací zirkonu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #52 kdy: 16.03.2011, 08:23 »

.......a na této diskusi je krásně vidět, co všechno znají elektrikáři a kam až dosahuje jejich rozhled.
Takže do tabulky vědomostí bych prosil zapsat: jaderná fyzika   na zdravi funny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #53 kdy: 16.03.2011, 08:27 »

No, mě je jaderná fyzika bližší, než třeba burzovní finančnictví nebo věštění z tarokových karet (v tom nevidím rozdíl). Je to technický obor a základy jsem měl na střední škole.

Netvrdím, že jsem odborník, to ne ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 21 dotazů.