Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak zajistit selektivitu vypínání dvou proudových chráničů v sérii?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zajistit selektivitu vypínání dvou proudových chráničů v sérii?  (Přečteno 2387 krát)
Petr_pan
« kdy: 26.02.2011, 21:32 »

Na domě mám FIčko 0,5A... PE je spojen s N před FIčkem na domě. Při mé činnosti se párkrát za měsíc dostane nějaké to napětí na PE, fíčko letí a celý dům je po tmě, proto bych chtěl mít vlastní FI chránič + jistič. Mám sehnané 30mA FI a 16A Béčkový jistič. Jak zapojit PE v tom mém okruhu?
PE zapojit na N před to 30mA FI nebo PE spojit se stávajícím PE, takže by to bylo spojený s N až před 0,5A FI?
Jde mi prostě o to, aby to 30mA FI vypadlo dřív než 0,5A FI a tím zabránilo vypnutí elektriky v celém domě.

Původní otázka: Jak zapojit 2 FI chrániče "do série"?
Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.02.2011, 21:54 »

Cez prudovy chranic mozu ist LEN PRACOVNE VODICE (L a N)!! PE vodic ostava spojeny v celej instalacii. Pre Vas pripad je jedina moznost zapojit "seriovo" 2 prudove chranice (hlavny na dome a za nim 30mA na konktretny okruh). Bolo by vsak dobre zvazit charakteristik y chranicov(G,S) aby ste dosiahli pozadovanu selektivitu
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 27.02.2011, 17:22 »

Na domě mám FIčko 0,5A... PE je spojen s N před FIčkem na domě. Při mé činnosti se párkrát za měsíc dostane nějaké to napětí na PE, fíčko letí a celý dům je po tmě, proto bych chtěl mít vlastní FI chránič + jistič. Mám sehnané 30mA FI a 16A Béčkový jistič. Jak zapojit PE v tom mém okruhu?
PE zapojit na N před to 30mA FI nebo PE spojit se stávajícím PE, takže by to bylo spojený s N až před 0,5A FI?
Jde mi prostě o to, aby to 30mA FI vypadlo dřív než 0,5A FI a tím zabránilo vypnutí elektriky v celém domě.

Původní otázka: Jak zapojit 2 FI chrániče "do série"?


Zavolejte si elektrikáře a domluvte se s ním jinak vám ten chránič spíš ublíží!
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 27.02.2011, 19:32 »

Pokud proud vodičem PE přesáhne občas 0,5A, máte v instalaci problém. Ten elektrikář není tak špatný nápad.
Jinak selektivita se řeší charakteristik ou FI. Centrální chránič by měl mít charakteristik u S (selektivní, zpoždění 40ms),  ostatní bez zpoždění nebo G. Jinak je to loterie.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 21 dotazů.