Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Myslíte, že bezp. spínač na obr. bude reagovat na přetržení taženého drátu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslíte, že bezp. spínač na obr. bude reagovat na přetržení taženého drátu?  (Přečteno 7886 krát)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« kdy: 19.02.2011, 15:19 »

Krásná ukázka práce elektroúdržbář ů. Aby tento spínač zbytečně nezdržoval výrobu, je třeba ho odstavit. Páni kolegové co na to říkáte?


* P1010174.JPG (669.91 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 793 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.02.2011, 10:26 »

Nechodili do stejné školy jako já? To dotáhli do absolutního maxima hlášku jednoho staršího pana profesora: MŮŽEŠ BEJT BLBEJ, ALE MUSÍŠ SI UMĚT PORADIT!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
raj
« Odpověď #2 kdy: 20.02.2011, 10:48 »

Kdykoliv něco podobného vidím, kladu si jinou otázku:
Proč to ta obsluha udělala? Je to totiž nějaká práce navíc, nějaký myšlenkový pochod či spíše akt zoufalství. Stroj nepodává výkon, věčně stojí, o místní údržbě všichni také víme své, obsluha neplní normu a nevydělá si. Není to spíš amatérské řešení nějaké často i konstrukční závady stroje ? A nemohu s tím jako odborník něco dělat než jen planě řvát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek2752
« Odpověď #3 kdy: 20.02.2011, 11:13 »

Na základě letitých zkušeností si troufám tvrdit že to co je na fotografii (a jiné podobné úpravy)  není práce elektroúdržbář ů, ale zásah obsluhy. Elektroúdržbář k tomu nemá důvod. Obsluha v řadě případů ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.02.2011, 11:16 »

Hmmm obsluha to je kapitola sama pro sebe.
Čidla na sjíždění jeřábů na jedné dráze, aby nedošlo ke kolizi: navléknutá pracovní rukavice asi aby se na čidlo neprášilo, nebo mu nebyla zima?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.02.2011, 12:04 »

Hmmm obsluha to je kapitola sama pro sebe.
Čidla na sjíždění jeřábů na jedné dráze, aby nedošlo ke kolizi: navléknutá pracovní rukavice asi aby se na čidlo neprášilo, nebo mu nebyla zima?


A nebo povolené indukční snímače, aby linka nešla a nemusely vyrábět nad normu, když ji splní dříve atd.. Historek a příhod s obsluhou mám hojnou zásobu.

Na základě letitých zkušeností si troufám tvrdit že to co je na fotografii (a jiné podobné úpravy)  není práce elektroúdržbář ů, ale zásah obsluhy. Elektroúdržbář k tomu nemá důvod. Obsluha v řadě případů ano.

To souhlasím, ale elektroúdržba má také své povinnosti. A z přiložené fotografie je vidět, jak je plní. Je také možné, že už na obsluhu a domluvu s ní o provedení úprav tak aby to vše fungovalo s minimem problémů,  rezignovala.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #6 kdy: 20.02.2011, 18:11 »

Uvedený bezpečnostní spínač, který je součástí bezpečnostního obvodu nouzového vypnutí, již funguje tak jak má.
Nijak jsem nezkoumal, kdo za tento stav může, zda elektroúdržba či obsluha, od toho jsem tam nebyl. Zarážející je na tom fakt, že revizní technici elektro,kteří dělaly periodické revize předemnou,toto nebraly v potaz.
 Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 20.02.2011, 19:58 »

Také mám podobné zkušenosti s obsluhou podobných strojů a zařízení. Naposledy jeden jeřáb na seníku místního soukromníka. Kliček ovládání byl vyřazen a s jeřábem hýbal každý. Také to podle toho dopadalo. Množili se mé výjezdy k nefonkčnímu jeřábu. Nejčastější závadou byl vylomený koncový vypínač.
Když jsem se jednou vrátil z dovolené s rodinou, čekalo mě překvapení. V mobilu pár esemesek o potřebě opravy jeřábu, tak jsem se dostavil. Čekal mě šok. Jeřáb jezdil, ale všechny koncáky byly vyřazeny. Jeden místní elektrikář (opravdu dělá elektriku) jim to rozchodil tak, že to co nefungovalo a pro jistotu i ty funkční koncáky přepojil tak, aby je vyřadil. Já to po něm dával dohromady skoro celý den. Udělal jsem okolo toho docela humbuk a poslal fakturu s tím, že by ji měl zaplatit ten elektrikář.  Dnes, po jeho krachu, mám klid a nemusím to už řešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 23 dotazů.