Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak znovu začít jako elektrikář?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak znovu začít jako elektrikář?  (Přečteno 4761 krát)
Pavel Posch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 18.02.2006, 23:28 »

Po deseti letech života v obchodě mimo obor, vážně zvažuji svůj návrat k elektrikařině na nn. Jsem vyučen v oboru elektromechani k pro rozvodná zařízení a mám praxi cca 10let.

Těch prvních ... (jsem ročník 1966)
Po několika hodinách surfování po netu se chci zeptat, zda je vůbec v lidských silách naskočit do tohoto vlaku, chtěl bych začít provozovat živnost. Kde mám začít, co eventuelně ještě zvážit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #1 kdy: 19.02.2006, 06:54 »

Určitě budete muset začít zkouškou z vyhlášky 50. Jestli to zvládnete nebo ne, těžko na dálku posuzovat, ale myslím, že pokud máte 10 let praxe, neměl by to být až takový problém. Ty základní věci se až tolik nezměnily.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 19.02.2006, 06:56 »

Pane Posch,
   zdá se, že se cítíte starý ve svých 40 ti letech - není tomu tak. Bežte do toho. Já se setkal s několika elektrikáři, kteří jsou vyučením čalouníci a dělají to, byla díra na trhu práce ve svém oboru se neuživili a začali zabezpečováním objektů,
Pro živnost je ovšem třeba něco znát, zopakovat si něco z elektriky přípravně v kurzu si obnovit kvalifikaci. Doporučuji kontaktovat SOLID TEAM v Olomouci. Poradí, dodají materiál i pro samostudium za nízkou cenu a velmi srozumitelný, myslím že ve své branži nemají v České republice konkurenci. Trochu marketinku - průzkum trhu musíte ve svém okolí taky provést, protože se jedná o vázanou živnost, nechat si vystavit osvědčení, zaregistrovat se.
Elektrotechnik a je velmi dynamický obor a jdete do toho s partnerem, půjde to líp.
Nebo máte druhou možnost, být zaměstnancem nějaké firmy, protože přes veškerý optimismus to není vydělávání peněz obchodem na druhých, musí se udělat dílo.
S optimismem jde ale všechno líp.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 19.02.2006, 08:05 »

Pane Posch, pokud chcete osvětlit další problémy napište mi na emial : mil324@seznam.cz. Tam vám sdělím bližší informace.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Pokoseny
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.02.2006, 00:24 »

Pro p.Moláka
Cituji "...přes veškerý optimismus to není vydělávání peněz obchodem na druhých, musí se udělat dílo."
Vyrobit, udělat dílo, dokáže každý. !Obchodník! vám vydělává na výplatu. Pouze státní zaměstnanec se tímto nevzrušuje.

Pro p. Posche.
Buďte poctivý a neslibujte více, než umíte nebo lze. Naučte se být spolehlivý a poctivý.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.02.2006, 00:46 »

To Karel Pokoseny:
Nevidím v uvedené větě, že by Jarda Molák Vaše tvrzeni zpochybňoval. Rád bych se vás zeptal co jste myslel tím (dnes již prázdným klišé) být poctivý? Pokud byste radil mě (jsem stejného věku),  že mám být spolehlivý a poctivý, já následně přišel žádat o místo právě s těmito vlastnostmi, tak si budou myslet, že jsem se asi zbláznil.


To Posh:
Zkuste si zrekapitulovat Vaše dosavadní znalosti, dovednosti a také představy. Pak můžete uvažovat kam se zařadit, či co doplnit. V dnešní době při opravdové motivaci máte podstatně větší šance vlak dohnat, než v dobách minulých.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 02.04.2006, 17:04 »

Pane Posch,
mám takový dojem ,  že pan Molák hledá zaměstnance za min. plat. Ale teď vážně pokud vás dříve původní profese bavila. Klidně se vraťte mnoho se nezměnilo. Snížila se hodně pracnost a je třeba více myslet.  

Pro p.Moláka
Cituji "...přes veškerý optimismus to není vydělávání peněz obchodem na druhých, musí se udělat dílo."
Obchodník pane Molák musí také udělat dílo.
Rozhodně "rád nakoupíte v obchodním řetězci",  nebo tam kde vás pozdraví poradí a poděkují.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.