Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?  (Přečteno 53520 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 02.06.2017, 13:08 »

Čistě právně je dokumentace skutečného provedení nedílnou součástí stavby, bez ní je stavba "neúplná" a nový majitel má právo ji požadovat. Koupil ji se stavbou.

Že se tak neděje, je věc jiná ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 02.06.2017, 19:49 »

Pod pojmem částečná rekonstrukce, si mohu klidně představit výměnu vypínačů, zásuvek... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 02.06.2017, 20:00 »

A hlavně při neexistující revizní zprávě je evidentní, že rekonstrukci elektro provedla firma Lojzazhospody, a že provedení revize nezávislým odborníkem je více než zádoucí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ladislav Šrámek
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 02.06.2017, 20:06 »

Nechat si zrevidovat elektroinstala ci po koupi nemovitosti určitě není od věci!

Loni jsem byl svědkem situace, kdy majitel RD chtěl změnit dodavatele el. energie za jiného, aby něco málo ušetřil. Při demontáži hodin se přišlo na černý odběr (jedno patro domu). Byl z toho pěkný průšvih a pánovi napočítali škodu za 200TK! Když argumentoval, že takto dům koupil, bylo mu samozřejmě řečeno, že je to již šest let od koupě a že kdyby si nechal provést revizi alespoň v pravidelné lhůtě, přišlo by se na to a on by pravděpodobně nic platit nemusel.

Podotýkám, že hodiny byly samozřejmě po celou dobu zaplombované stejně jako hlavní jistič a kryty rozvaděče. Když jsem s pánem mluvil naposledy říkal, že se dohodli na 100TK které nyní splácí.

Myslím, že pan Beláň to ve svém příspěvku z r. 2008 vystihl velice přesně..

V ČSN 33 2000-6 se ale důrazně (slovy je vhodné, účelné a žádoucí) doporučuje provést revizi při každé změně odběratele. Každý nový odběratel by si měl uvědomit, že odpovídá za stav elektrické instalace. podivej

Další důvod k provedení revize vidím z právního hlediska. Při převodu nemovitosti na nového vlastníka by jako součást dokladové části měla být platná revizní zpráva včetně projektové dokumentace skutečného stavu.  Super!

Ale jak praví staré přísloví "Každý je strůjcem svého štěstí",  a v tomto případě, pokud revize nebude provedena, byste na to mohl v budoucnu doplatit. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 02.06.2017, 20:14 »

Myslím že o takové jasné věci není potřeba dlouze diskutovat. Rozumnější na revizi budou trvat a někteří budou šťastní že světlo svítí a ušetřili za RT.  Je to volba ale i odpovědnost každého zvlášť.

A hlavně při neexistující revizní zprávě je evidentní, že rekonstrukci elektro provedla firma Lojzazhospody, a že provedení revize nezávislým odborníkem je více než zádoucí.

Co dodat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #23 kdy: 02.06.2017, 21:13 »

Citace
Podotýkám, že hodiny byly samozřejmě po celou dobu zaplombované stejně jako hlavní jistič a kryty rozvaděče. Když jsem s pánem mluvil naposledy říkal, že se dohodli na 100TK které nyní splácí.

Pokud jsou plomby neporušené, je otázka, kdo to plomboval, že to nezkontrloval?
Nevím jak na to by reagovali právníci? Je to podvod, ale podle mne neúmyslný.
Revize a podobné věci jsou samozdřejmostí ...O tom tu diskuze je bezpředměntá.
Pokud mění elektroměr a pak ho zpět zaplombují, bez kontroly zapojení?..
Onen majitel by se měl soudit! Myslím, že něco v tomto smyslu měli v interních poučeních u distribuce.Ale to  nevím přesně.
(Pokud by se šetřením dalo prokázat, že nemohl pod zaplombované věci nic připojit.)
Šikovný právník dovede moc! Škleb

Nedávno jsem podobnou věc zjistil při výměně hl. jističe. Stará deska měla dva hl. vypínače? Divil jsem se proč? Po demontáži desky jsem zjistil u druhého vypínače že
vypínal neměřenou černotu! Podle majitele to muselo být tak cca 45 let!I ty vypínače tomu napovídali.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vlastimil Brázdil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 05.06.2017, 13:03 »

Nicméně původní dotaz, kdo by měl/řeší instalaci provozovanou bez výchozí revize, nikdo nezodpověděl. Byt nejspíš nekoupím, ale rozhodně nehodlám majiteli odpustit vynaložené náklady a čas. Znovu připomínám, že v inzerci i odhadu je výslovně napsána "nová elektroinstala ce" a "výměna kotle". Jestli někdo víte, díky za info.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 05.06.2017, 14:46 »

Nicméně původní dotaz, kdo by měl/řeší instalaci provozovanou bez výchozí revize, nikdo nezodpověděl.

Ani nemusí. Dle zákona je za elektrické zařízení zodpovědný provozovatel. Jen na vás je, zda si necháte tyto dokumenty předložit původním majitelem, nebo si  je necháte zpracovat za své peníze znovu dodatečně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 05.06.2017, 15:21 »

Jako provozovatel bych měl mít nejen revizi, ale podle Stavebního zákona i dokumentaci, alespoň základní dokumentaci skutečného stavu.
A jako rozumný a zodpovědný nový majitel nebo provozovatel objektu bych chtěl vědět v jakém stavu je v objektu nejen elektroinstala ce, jaká jsou tam rizika,...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #27 kdy: 06.06.2017, 08:31 »

Pánové, vy si z toho děláte hlavu z pozice odborníků v oboru a laická veřejnost to má u zádele. Minulý týden jsem prováděl revizi bytu u maminky mého kamaráda. Paní říkala "pane Horský, švagr říkal, že jde jen o malý byt a u toho není revize potřeba" Její švagr je řidič autobusu, takže kvalifikace na nejvyšší úrovni.

To jen tak, aby řeč nestála.

A vy chcete k revizi bytu dokumentaci a výchozí revizi?
Už jste tyto dokumenty ke staršímu bytu obdrželi?
Já ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 06.06.2017, 09:26 »

Pokud jsou plomby neporušené, je otázka, kdo to plomboval, že to nezkontrloval?
Nevím jak na to by reagovali právníci? Je to podvod, ale podle mne neúmyslný.
Revize a podobné věci jsou samozdřejmostí ...O tom tu diskuze je bezpředměntá.
Pokud mění elektroměr a pak ho zpět zaplombují, bez kontroly zapojení?..
Onen majitel by se měl soudit! Myslím, že něco v tomto smyslu měli v interních poučeních u distribuce.Ale to  nevím přesně.
(Pokud by se šetřením dalo prokázat, že nemohl pod zaplombované věci nic připojit.)
Šikovný právník dovede moc! Škleb

Nedávno jsem podobnou věc zjistil při výměně hl. jističe. Stará deska měla dva hl. vypínače? Divil jsem se proč? Po demontáži desky jsem zjistil u druhého vypínače že
vypínal neměřenou černotu! Podle majitele to muselo být tak cca 45 let!I ty vypínače tomu napovídali.

Pane kolego obávám se že  neúmyslný podvod je obdoba krásně kvetoucího seschlého stromu tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlastimil Brázdil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 06.06.2017, 11:17 »


A vy chcete k revizi bytu dokumentaci a výchozí revizi?
Už jste tyto dokumenty ke staršímu bytu obdrželi?
Já ne.

Argumenty "já jsem to tak už koupil",  případně "minulý majitel mi nic nedal",  nebo "nevěděl jsem" bude pojišťovna a v případě většího průšvihu i hasiči a policie jistě akceptovat.

Znovu připomínám, že jde o starší byt, ale majitel deklaroval NOVOU ELEKTROINSTALA CI a VÝMĚNU PLYNOVÉHO KOTLE (obojí je subjekt pro výchozí revizi).

Jedinou instituci, která je alespoň trochu relevantní je Technická Inspekce České Republiky, ale ani tam moc neví nebo nemají chuť řešit.

Čili zpět prvotní otázce: kam nahlásit absenci povinných výchozích revizí? Pomalu se smiřuji, že náhradu škody (odhad/cestovné...) budu nucen vymáhat soudně a budu chtít mít v ruce doklad, že chtít revizi v bytě po rekonstrukci není obsese...



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 06.06.2017, 11:26 »

Nová elektroinstala ce je z právního pohledu dosti pochybný termín tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 06.06.2017, 15:11 »

Čili zpět prvotní otázce: kam nahlásit absenci povinných výchozích revizí? Pomalu se smiřuji, že náhradu škody (odhad/cestovné...) budu nucen vymáhat soudně a budu chtít mít v ruce doklad, že chtít revizi v bytě po rekonstrukci není obsese...

Zde máte odkaz na to, co má zhotovitel díla předat k bezvadnému dílu, ohledně elektrického zařízení.
http://www.....cz/2017/04/doklady-pozadovane-pri-uvadeni-do.html

Dále nechápu vaše reakce. Pokud vám prodejce bytu nedoloží veškeré zákonné dokumenty, musíte k tomu přistoupit tak, že se jedná o "nekvalitní výrobek"  a máte nárok na slevu. Ta by měla pokrýt minimálně uvedení do bezpečného stavu. Troufnu si říci, že instalace provozována bez výchozí revize, je považována za nebezpečnou a já osobně k tomu tak rozhodně přistupuji.

Víc zde po místních odbornících nechtějte. Vaše tlačení na pilu je sice chválihodné, ale patří spíše do právnické poradny. Zde můžeme jen poradit v tom, jaké dokumenty jsou vzhledem k elektrickému zařízení nezbytné, aby mohlo být bezpečně provozováno a vy jste nemusel vše znova (možná jako první v tom bytě) znovu řešit.

Jestli se vám boj s prodejcem vyplatí nikdo z nás řešit nebude a to že je pro vás bezpečnost tak důležitá je pochopitelné a chválihodné, ovšem z praxe vím že si za to musí každý zaplatit sám. Je to dáno tím, že odpovědnost si také každý sám nese na svých bedrech a ne každý si to uvědomuje a někteří raději ušetří pár korun a modlí se, aby se jeho rodině nic nestalo. A to jsem s tím modlením možná ještě velkej optimista, když si mslím že si možná rizika uvědomují.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 06.06.2017, 15:23 »

Nová elektroinstala ce je z právního pohledu dosti pochybný termín tanecek

Souhlasím. V tomto vždy rozhoduje termín uvedení do provozu, tedy především bude určující výchozí revizní zpráva, případně projektová dokumentace. Jestli ta není k nalezení, může to být velký problém. JAko RT musím k takové instalci přistupovat dle současných platných předpisů a u instalace provozované třeba 5let, kde se po mě požaduje výchozí revize, může být mnoho závad, které by před pěti lety dle tehdy platných předpisů nebyly.

Ale u starých bytů s původní instalcí k tomu přistupuji zcela jinak. Každý z těchto domů a bytů byl prováděn dle projektové dokumentace a následně zrevidován. To že nejsou tyto doklady k dispozici může být jen důsledek zaniklých organizací, kdy se jejich dokumentace nedostala k nynějším SVJčklům a podobně. Tam vidím prostor na mimořádnou revizi. Myslím že není složité poznat zda je instalace původní, nebo bastlená následnými nájemníky a elektrozedníky . Většinou nebývá takový problém i zjistit stáří domu a tedy rok uvedení do provozu a tedy i normy podle kterých následně tu původní instalaci reviduji.

Jinak osobně vidím stále méně důvodů k tomu, abych na sebe bral neúměrná rizika za provozovatele, nebo dodavatelské firmy a tak stále více revizí odmítám. Jinak řečeno. Pokud někdo potřebuje pouze papír a jinak ho zajímá jen nízká cena a aby revize byla už zítra když ne hned dnes večer, oba hned poznáme že mezi námi smlouva nevznikne. Pokud opravdu stojí o zjištění stavu instalace a dostanu k tomuto dostatek prostoru, zpravidla to není problém a revizi provedu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 06.06.2017, 15:44 »

Ale ne, nějak jsi mne nepochopil, z pohledu který jsem naznačil nová=nepoužitá, takže prodávat dům s uvedeným výrazem pro popis instalace může být chápáno jako klamání....... ...atd.
A ještě při té příležitosti mrkni do nové "šestky" na akt "mimořádná revize".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 06.06.2017, 17:06 »

A ještě při té příležitosti mrkni do nové "šestky" na akt "mimořádná revize".

Ale jo vím. Nějak nám ty mimořádné revize vypadly. ALe to víš- síla zvyku.
Osobně to beru jako velkou chybu v ed.2 . Jsem zvědavej jak to budeme teď řešit. To budeme všude kde nedohledáme původní VRZ dělat nové VRZ? Sice jsou úkony stejné protože mimořádné revize se dělali na úrovni výchozích, přesto se mi to bude příčit psát.

Ale ne, nějak jsi mne nepochopil, z pohledu který jsem naznačil nová=nepoužitá, takže prodávat dům s uvedeným výrazem pro popis instalace může být chápáno jako klamání....... ...atd.

Ano, pochopil jsem to trošku jinak. Přesto si za svým textem stojím  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 23 dotazů.