Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak zlevnit a urychlit jednání ČEZ distribuce ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zlevnit a urychlit jednání ČEZ distribuce ?  (Přečteno 4680 krát)
Mirek_CB
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« kdy: 27.11.2010, 08:38 »


Rozhodl jsem se že přemístím elektroměr z chodby RD ven na fasádu domu, protože již instalace nevyhovuje z hlediska stáří kabelů a i skříňka pod elektroměrem je ze dřeva.  Impulsem pro výměnu byla také výměna elektroměru, při níž technik doporučil přemístění jelikož se mu nepodařilo elektroměr připojit tak, aby bylo dodrženo sledu fází ( z důvodu stáří kabelů). Pod stávající HDS na fasádě domu,  jsem zabudoval pilířový rozvaděč (zakoupen certifikovaný rozvaděč v plastovém provedení s integrovanou HDS) pro elektroměr i s novými rozvody do rekonstruované ho budoucího rozvaděče. Do stávající HDS vede kabel z betonového sloupu který je vzdálen od fasády domu přibližně 1m. Jelikož HDS na fasádě domu již je dosti stará považoval jsem její výměnu za nutnost a již proto jsem zakoupil rozvaděč s integrovanou HDS aby měl distributor méně práce.Z rozvaděče jsem natáhl chráničku 50mm k sloupu přibližně 2m.  Žádost o přemístění elektroměru byla kladně vyřízena a ještě se musela podat žádost o přemístění přípojky. Ta došla tento týden s předběžnou cenou 22000 + projekt.
Cena se mi zdá dost přemrštěná i když počítám práci v ceně 600 kč na hodinu s 2 pracovníky + materiál tak 5000 je moc.
Nemáte  radu jak zlevnit a zrychlit jednání ČEZ distribuce?
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 27.11.2010, 20:36 »

No, po několika osobních zkušenostech vím, že to urychlit nepůjde a s tou cenou to bude podobné. Jedině se s distributorem dohodnout a nechat si to udělat jinde, od někoho jiného.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Mirek_CB
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.11.2010, 21:08 »

Děkuji za odpověď
Právě že nevím jestli to může udělat někdo jiný. Když jsem měl na poradu místního revizního technika, tak mi  říkal že dříve dělal přípojky a teď to musí dělat  autorizovaná firma.
Ještě že mě to netlačí ,  tak se zkusím ještě nějak  dohodnout.  Ta cena za kabel  ze sloupu  do připravené chráničky a celkové délce cca 9m + 1 hodina práce + nějaká doprava je tak 10 x předražena. Při nejhorším navrhnu variantu ať mi to přepojí z stávající HDS do nového rozvaděče, který je umístěn 2m  pod stávající HDS. Upřímně řečeno je to velké papírovaní a žadný výsledek.
Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.11.2010, 00:42 »

No, nevim, ale s ČEZ jsem zatim spory neměl.
Zavolejte si elektrikáře, ať vám to udělá sakumprásk s přípravou na připojení a potom jenom s revizí skočte na ČEZ a požádejte jenom o přepojení na dráty na sloupu. Dají vám kontakt na firmu, která jim to připojuje
U ČEZu jsem již tímto způsobem udělal přípojek několik a nikdy problém nebyl
A kdyby jste to chtěl udělat jenom z HDS do rozvaděče, tak do toho ČEZ již nemá co mluvit. Jeho majetek končí na svorkách pojistek v HDS. Elektrikář již bude vědět postup (rozplombování, revize apod)
Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Mirek_CB
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #4 kdy: 28.11.2010, 09:58 »

Děkuji za odpověď
Trochu mě inspirovala, problém je v tom  že HDS je staršího vydání. Pojistkové hlavice mají závit jen  E27 a když chci dodržet selektivitu jištění tak to bude problém, protože v rozvaděči je jistič 25A. Ještě přikládám fotografii dané situace.
Zkusí to ještě nějak domluvit. Myslím, že máte pravdu a budou raději když si všechno zařídím sám a seženu nějakou schopnou firmu, aby s tím neměli starosti.
Sám jsem si před několika lety dodělal výuční list na elktrikáře protože na údržbě se to vždy hodí a za druhé mě to i baví. Jen s instalcemi přípojek nemám takovou zkušenost tak jsem to chtěl nechat na odbornících.


* rozvadec.jpg (67.73 KB, 650x922 - prohlédnuto 1202 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.014 sekund, 21 dotazů.