Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak zapojím motor od rolety aby se po 3. minutě roleta zavřela?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojím motor od rolety aby se po 3. minutě roleta zavřela?  (Přečteno 26409 krát)
vasekaro
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 01.11.2010, 23:23 »

Pro pana Bambuse
Ještě k té ceně.Celá roleta v četně montáže a motoru stála 18tis.Kč.
Určitě jsem nekoukal na cenu a řádně jsem si ověřil preference firmy,která mi roletu montovala.Tato firma byla tak uprostřed s cenovou nabídkou na dílo.Jenom pro zajímavost,jedna firma chtěla 26tis.Kč a nevěřím,že by ta roleta byla kvalitnější.Ma x.předraženo a takové podnikavce já nepodporuji ani náhodou.
S pozdravem Vašek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus
« Odpověď #19 kdy: 02.11.2010, 06:09 »

No je dobře ,  že jste si udělal na takové veledílo výběrové řízení .
Předpokládám ,  že s cenou jste byl spokojen ,  sice - montoval to ... jak píšete výše ,musel jste to po něm předělat ,  byli tam 10x na reklamaci a stejně to nefunguje jak si představujete . To ale není důležité ,hlavně že nevydělal ten místní podnikavec  Škleb.
Jinak když jede pohon dolu a vy zastavíte roletu tak se pohon odvíjí veselé dál a začne devastovat roletu v kastlíku takže žádný tlaky ho nevypnou .
Jestli udržíte roletu směrem nahoru tak je pohon slabý a bude si chvilku pobroukávat a po další chvilce zlehka chvilku pokuřovat .
A 8 tisíc rozdíl ? Předpokládám,že jste dostal polskou roletu z neextrudovanéh o slabého hliníkového plechu která se ve vodítkach za dva roky při tomto provozu  prodře ,bude tam chybět pádová brzda a další úspora vznikla u toho roomského montážníka co to přišrouboval .
Hlavní věc je ,  že jste spokojený jak jste dobře zmanageroval tu výběrovku  Škleb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
vasekaro
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 02.11.2010, 09:37 »

Pro pana Bambuse
Tady máte odkaz na firmu od které mám roletu v četně motoru.  Úsměv

Nechám na váš komentář zda-li je kvalitní nebo ne.(Polsko to rozhodně není)
Veledílo to bylo,protože jsem objednal rolety na všechny okna(18 oken)+zimní zahradu,která má plochu 32M2.Při tak velké zakázce jsem si udělal výb.řízení.Nej sem tak naivní a vzal 1.firmu,kterou uvidím.
Je  to složité,protože v dnešním novodobém českém kapitalismu jde všem jenom o prachy!Nic jiného tyto firmy nechtějí,až na pár výjimek.Taková je dnešní společnost honit prachy za každou cenu.
Tak znovu,když roleta jede dolů a já ji budu držet,tak se okamžitě zastaví.NIC se v kastlíku nenavíjí!
Když jede roleta nahoru a já ji podržím,zase se motor okamžitě vypne anepobroukávás i a ani nečoudí!
Vodítka mají filcované polstrování a za tu dobu 2 roků nevidím ani náznak o prodření.A to roleta se denně ot.a zavírá přibližně 25×! Smích
Ještě jsem šel k oknu otestovat sílu lamely,které jsou zateplené a zjistil jsem,že to žádný slabý plech není.
Montážníci byli čtyři z toho jeden róm,ale slušný.
Malou radu pro vás.Zavolejte si do Lomaxu a tam vám princip brzdy motoru vysvětlí. Škleb
S pozdravem Vašek.


* 10lomax.jpg (128.08 KB, 804x669 - prohlédnuto 420 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #21 kdy: 02.11.2010, 12:54 »

Lomax mohu potvrdit jako OK. Inzerci u nás sice nemají, ale jejich garažová vrata jsou OK.
 Palec vzhůru
Jen si k nim musím dodělat vizuální signalizaci. Občas zajdu za dům a nevím kde vrata jsou :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
vasekaro
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 02.11.2010, 13:34 »

Pro pana Minaříka
Souhlasím s Vámi a děkuji za názor.
S pozdravem Vašek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus
« Odpověď #23 kdy: 02.11.2010, 15:34 »

Děkuji za radu ,  zavolám si do Lomaxu a nechám si vysvětlit jak funguje čínskej šrot protože to teda opravdu neznám a že jsem měl v ruce pohony snad všech normálních výrobců trubkáčů .
Nezbývá než vám popřát ať vám to dlouho a dobře slouží .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 02.11.2010, 16:57 »

Děkuji za radu ,  zavolám si do Lomaxu a nechám si vysvětlit jak funguje čínskej šrot protože to teda opravdu neznám a že jsem měl v ruce pohony snad všech normálních výrobců trubkáčů .
Nezbývá než vám popřát ať vám to dlouho a dobře slouží .
Nevím o čem hovoříte, ale ten můj pohon je německý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Bambus
« Odpověď #25 kdy: 02.11.2010, 22:07 »

To ano je německý ale to mluvíme o pohonu sekčních vrat kde bude Marantec .
S tím není žádný problém ,klasický bytelný pohon.
Řeč tu ovšem byla o roletách kde jsou trubkové pohony .
Tak jak to pán zarputile popisuje tak nefunguje žádný trubkový pohon co jsem kdy viděl a že jich bylo . Ono totiž z principu funkce rolety když za ní chytím při pohybu směrem dolu tak tam nemá co zareagovat protože se začne pouze rozvíjet pancíř v kastlíku .
Nicméně prvotní debata byla : jak to zbastlit co nejlevněji bez ohledu na jakékoliv normy a od té se to značně přesunulo .Omlouvám se za mnoho příspěvků o ničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.