Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jak je to s proudem, který vstupuje do spotřebiče a vystupuje z něj?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak je to s proudem, který vstupuje do spotřebiče a vystupuje z něj?  (Přečteno 18596 krát)
Michal S.
« Odpověď #18 kdy: 18.04.2011, 13:43 »

... ve vlastním jménu G.K.,  v ručně psaném výpočtu, jsem zaznamenal chybějící h, což jest jen nepatrnou pihou na jinak pedagogické dokonalosti, neboť jinde v textu je příjmení psáno správně. Tolik respektující čtenář, aby ani na příjmení nebyl tazatel učitelem nachytán.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #19 kdy: 18.04.2011, 13:51 »

Jistě,  jedná se o pana Kirchhoffa. Ta dvě "h" za sebou často způsobí zkomolení,  zvlášť,  když to píšete ve spěchu.

A ještě mi tam chybí jedna uzavírací závorka, ale to snad k omylu nepovede ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 18.04.2011, 14:04 »

Jistě, jedná se o pana Kirchhoffa. Ta dvě "h" za sebou často způsobí zkomolení, zvlášť, když to píšete ve spěchu.
Možná pomůže uvědomit si, z čeho je to jméno složeno - není tam dvojité h.
die Kirche - chrám, církev
        die Hoffe - víra
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
sob polární
« Odpověď #21 kdy: 18.04.2011, 23:19 »

Opravdu tam nejsou dvě H?
http://de.wikipedia.org/wiki/Gustav_Robert_Kirchhoff
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 18.04.2011, 23:23 »

Ne, je tam CH a H. To jsou dvě různé souhlásky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 19.04.2011, 21:13 »

Chcel by som ešte doplnit otázku, ako to je s trojfazovymi privodom. 3L+N+PE
Napr. Hlavny istic 25B/3. v hlavnom rozvadzaci. Siet TN-C-S

L1 - 20A
L2 - 12A
L3 - 0A
Ake bude zatazenie nulovacieho vodica N.
Neúplná otázka. Nie je možné spočítať iba z hodnôt prúdov, ak neuvediete jednotlivé fázové posuny.     

Sečtěte proudy vektorově. Použijte goniometrický zápis komplexního čísla pro úhly 0, 2/3Pi a 4/3Pi. Mě to vyšlo něco přes 17A. Doufám, že to mám správně, přecejenom jsem ze školy nějaký ten pátek.
Kde bolo v zadaní príkladu uvedené, že sa jedná o čisto odporovú záťaž?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 19.04.2011, 21:23 »

Jakože součet proudů ve fázích L1 a L2? Jak s tím souvisí usměrňovač? Já vždycky myslel, že se sčítají do středního vodiče pouze 3n harmonické.
Usmerňovač s harmonickými úzko súvisí, pretože ich generuje. Samozrejme, každý usmerňovač generuje spektrum harmonických nie iba jednu. Napríklad klasický graetzov štvorpulzný usmerňovač produkuje najmä 3. a 5. harmonickú a samozrejme aj ďalšie vyššie nepárne harmonické.
Tak ako ste správne uviedol, v strednom vodiči sa aritmeticky (nie vektorovo!) sčítavajú 3n-harmonické, takže najčastejšie 3.harmonická.
V praxi to nie je bežné, ale dá sa teoretický predstaviť si príklad, že záťaž bude odoberať iba prúdy 3. harmonickej. Vtedy by sa naozaj všetky jednoducho sčítali.       
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 19.04.2011, 21:54 »

Jakože součet proudů ve fázích L1 a L2? Jak s tím souvisí usměrňovač? Já vždycky myslel, že se sčítají do středního vodiče pouze 3n harmonické.
Proudy jednotlivých fází se sčítají vektorově. Okamžité hodnoty proudu.
Pokud máme usměrňovač a činnou zátěž za usměrňovačem, je dioda "otevřená" celých 180 stupňů.
Tím, že za usměrňovač dám filtrační (sběrný) kondenzátor, dostanu se do stavu, že je dioda otevřená pouze po dobu, když je okamžité napětí sítě vyšší než je napětí na kondenzátoru. Pokud se dostanu s "úhlem otevření" pod 60 stupňů a budu mít ve všech třech fázích stejné zařízení, proudy v jednotlivých fázích se mi přestanou časově překrývat a prakticky není "co vektorově sčítat",  absolutní hodnota proudu středním vodičem je součetm absolutních hodnot proudů všemi fázovými vodiči.
"A bude hůř",  postupně přibývá spotřebičů se spínanými zdroji, které mají na vstupu usměrňovač, kondenzátor,...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 23 dotazů.